Editörler : crops35

muhemre
Kapalı
19 Eylül 2019 10:37

Kendi NASA'nın roket timinde. Yok yav SpaceX'di pardon.

La yürü git işine. Millete akıl veriyor kimseyi kategorize edemezsin diye kendi sistem getirmeye çalışıyor :) Dediğin vasıflarda olsan devlette mühendislik kovalamazsın 88 puanla. Vakit israfı.

muhemre
Kapalı
19 Eylül 2019 10:42

Ben KPSS zeka ölçer diye bir şey söylemedim hiç.

Dedim ki daha bu sınavda bile 4 işlem matematik, tarih, coğrafya, türkçe çözemeyen adam gelip de zekiyim demesin dedim de nerde onu anlayacak kapasite.

Takıl kendi halinde. Özelden basmışlar tekmeyi, şimdi dört dolanıyor işte.

muhemre
Kapalı
19 Eylül 2019 11:02

Devletin D'sinden İşleyişin İ'sinden haberi yok ama fikri çok.

Devlet Uzman Yardımcısı alıp Uzman yetiştireceği zaman alan sınavı yapar zaten. Misal ben öyle bir kuruma bu sınavlardan geçerek girdim.

Devlet hazır, yetişmiş eleman istediği zaman mülakat ile sözleşmeli, 4B'li alım yapar.

Devlet yetiştireceği, B grubu kadrodan mühendisi ise direk KPSS puanı ile merkeziden alır.

Hayattaki tek başarısı eşşekler gibi çalıştığı ÖSS olan sonrasında mühendislik eğitiminde fıs çıkan, birilerinin torpili ile hasbel kader özelde bir işe yerleşmiş 1-2 yıl çalışmış sonra da yol verilmiş 88'le devlete nasıl kapağı atarımın derdinde olan adam bir zahmet fikirlerini kendine sakla da milleti daha da güldürme kendine.

muhemre
Kapalı
19 Eylül 2019 13:48

Adam nasıl bir dünyada nasıl bir işsizlikte ise önce yazdığını eleştirir gibi yapıyor sonra ona karşılık yazıyor. Sözde eleştirdiği hesaptan tanımak istediğini yazıyor falan.

Hayır kimi, neyi ifşa etmeye çalışıyorsun :) Ne var ortada :D Sanal alemde fazla takılıp kalmışın sen. Kendine yoktan iş çıkarıyorsun. Kendini zeki sanıyorsun da işin aslı öyle değil.

Yavrucuğum (gerçi yaşın benden çok ama olsun) özelden yaz, kurum adresini vereyim gel bir kahve iç, kendine gel. Gözlerin kurum, kadro, iş görsün ölmeden. Belki sürekli bahsettiğin ama sahip olamadığın vizyon için biraz ilham gelir.

22 Eylül 2019 09:32

beyler yazdıklarınızın hiçbirisini okumadım sadece size şu bilgiyi vereyim

dhmi de eln müh kadrosu olabildiğince şişti uzun yıllar çok az alım olur 1 2 taneyi geçmez.

bir de mekatronik mezunları da bu ülkenin evladı vatandaşı dhmi de onlara da kadro açması gerekiyor yaptığı doğrudur.

mekacılar düşük kpss puanıyla gelmesi hiç önemli değil adam devlete bağlıysa çalışkansa özveriliyse yeterli işyerinde kpss puanı iş yapmıyor

ne kpss şampiyonları gördük adam bütün gün suya sabuna dokunmuyor akşama kadar yatıyor onun için dhmi de kpss şampiyonu kimsenin umurunda olmuyor.

kpssyi çok büyütmeyin gözünüzde

muhemre
Kapalı
22 Eylül 2019 18:30

su ürünleri mühendisliği ile moleküler biyoloji ve genetik mühendisliği mezunu arkadaşlar da alınsın. Onlar da bu ülkenin evlatları.

muhemre
Kapalı
22 Eylül 2019 18:49

Bundan sonra bence de KPSS ile alım yapılmasın.

Her adayın boyu ile kilosunu toplayalım. Çıkan sayının rakamlarını toplayıp A diyelim.

Yine çıkan sayının rakamlarını çarpalım buna da B diyelim.

A ile B yi toplayalım. Sonra da A ile B yi çarpalım.

Çıkan sayıları toplayip te Allah'ım ya. Yarattın takip et kurban olduğum.

hsn_bysl
Şef
23 Eylül 2019 11:43

Arkadaşlar, burada konuyu güncel tutmaya çalışmakla veya birbirinize KPSS puanı üzerinden yüklenerek hakarete varan Üslupla hitap etmenize gerek yok,

Devlet yetkilileri form sayfasına bakarak, alım talebinde bulunmaz (güncelleme yapmanıza hacet yok)

İkinci konu , kendisini yetiştirmiş ve mesleki olarak çok iyi gören arkadaşlar için önerim;

ne işiniz var devlet dairesinde 8/5 mantığı uymaz size bence, gidin büyük şirketlerde devletin size vereceği maaşların 10 katına çalışabilirsiniz,

Selametle

jag-xtype
Şef
23 Eylül 2019 21:01

DHMİ sürekli bölüm şartlarını değiştiren sürekli kartları karıştıran bir kurum sonuçta bu kurumun bileceği iş...Son yılların en şanslı bölümü mekatronik tabiki...Elektroniğe alternatif olur mu onu zaman gösterecek hiçbir bölüm başka bir bölümü kapyasamaz bu da bir gerçek elektronik ayrı makine ayrı mekatronik ayrı elektrik apayrı bir şey

Quetzicoatl, 5 yıl önce

DHMİ'nin klasik saçmalığı.

Ben kendi bölümümden örnek vereyim (düz memurluk): 2016/1 döneminde İşletme+Kamu Yönetimi koduyla, 2017/1 döneminde İşletme+İktisat koduyla, 2017/2 döneminde İşletme+İktisat+Sivil Havacılık koduyla, 2018/2 döneminde 4001+Bütün İİBF bölümlerinin koduyla, 2019/1 döneminde ise sadece 4001 koduyla alım yaptılar.

Bu kurumun geçmiş yıllarda yapmış olduğu atamalara ve kodlara güvenip de KPSS'ye kasmayın derim. Hangi dönem, hangi kod ile alım yapacağı belli olmayan, aslında ne yaptıklarını kendileri de bilmeyen bir garip oluşum.

Yakında veterinerlik, su ürünleri, bitki yetiştiriciliği, at seyisliği gibi bölümlerden de alım yaparlarsa şaşırmam. :D

muhemre
Kapalı
26 Eylül 2019 18:11

Tiroller susmuş :)

Tek başına mekatronik adı altında alım YAPILAMAZ., yapılmayacağını da göreceksiniz.

Ortak kod açılacak arkadaşım. Elektronik yerine Mekatronik nedir ya? Şaka mı bu? Eşek şakası olur ancak. Adları bile benzemiyor. Makine yerine alsan neyse.

Öyle kurum böyle yapmış, kendi takdiri falan yemez buradaki adamlar.

jag-xtype
Şef
27 Eylül 2019 16:41

Kurum Tekniker unvanında 3292 kodu olan mekatronik önlisans koduyla 3293 kodu olan elektronik önlisans kodunu birleştirebilir.Hatta 3290 kodlu elektrik önlisansı birleştirirse de aliyyül ala olur.

06 Mayıs 2021 22:34

Evet herkese selamlar. Malum temmuz alımına az kaldı. Bir duyumu veya tahmini olan varsa medeni bir şekilde ifade edebilir.

Sizce temmuzda elektronik personeli talep edilir mi ?

zeitgot
Yasaklı
13 Mayıs 2021 14:44

Zaten sıkıntı burda ya. Bunlar da sanıyor ki çok önemli insanlar. Adam rastgele gitmiş mekatronik mühendisliği okumuş sırf rehber öğretmeni zamanında "ııhhh döört mühendisligingg bileşimi diyolla" dedi diye. Sonra bir anda sırf elektronik mühendisi alıp atsep vermesinler diye birinden bir fikir çıkıyor ve adamlar mekatronikci alıyor. Bir bakıyor aaa 87 ile boş beleş gitmiş dhmiye atanmış. Sonra tabii eş dosta hava atmalar, derece yaptım da dhmiye girdim aldığım maaşı hak ediyorum demeler falan. Arkadaş gerçekten şaka gibi ya. Adam bedavaya hayatını kurtarıyor. Biz 93 yapıyoruz başka kite gidiyoruz adam 87 yapıyor dhmide. Bizim kadroyu adana peşkeş çekmişler çünkü. Saçmalığın daniskası.
muhemre, 5 yıl önce

Dimi yaa. Ne diye DHMİ diye tutturuyorsunuz.

Sen kalk Elektroniğin gösterdiği başarıyı göstereme, sonra mekatronik ayağına hooop kuruma düş. Ortak koddan alınması şart. Madem Elektrik, Mekatronik, Makine alıyorsun Mekatronik içerisine elektronik de almak zorundasın arkadaş.

Atsep ayağına terminallere mekatronik alıyorlar bunlar da kendilerini fasülyeden nimet sayıyorlar.

DHMİ'ye atanan mühendisliklerin TG sıralaması, taban puanına bakılması yeterli.

wolkow33
Şef
13 Mayıs 2021 18:25

ya siz kimsiniz de milletin aldığım maaşı hak edip hak etmediğini sorguluyorsunuz? Ben de 2018 önlisans sınavında Türkiye 81.si olup elektronik branşında 3. sıradaydım. Elektronik açılmadığı için giremedim fakat bunun mekatronik okuyan arkadaşlarla ne alakası var? Kurum kadro açtı adamlar puan aldı girdi. Tanıdığım tüm elektronikçiler derslerini muaf ettirip 1 yılda mekatronik bitirip atandılar. Bu arada emin olun mekatronikten atananların çoğu elektronikçi olup da atanamayıp mekatronik okuyanlar. Son atamada bile sırf benim tanıdığım 4 kişi var elektronik mezunu.

Hak etme mevzusuna gelince şunu bir anlayın artık. Kimse kimsenin yerine atanmıyor. Kurum elektronik personelinin terminal elektronikte çalışırken seyrüsefere geçmek için açtığı davalardan bezdi ve bundan sonra terminal elektronik kısmına elektronik mezunu almamaya karar verdi ona alternatif olarak da mekatronik bölümünü uygun gördü. Siz de burada millete hak etmiyorsunuz demektense diğer arkadaşların yaptığı gibi derslerinizi muaf ettirip 1 yılda mekatronik okuyun siz de atanın. Kimse sizi tutmuyor.

Yukarıda da dediğim gibi kimse kimsenin yerine atanmıyor sadece bundan sonra herkesin çalışacağı birim ayrıldı. Elektronik personeli seyrüseferde istihdam edilecek ve bir gün (belki dil puanıyla birlikte) seyrüsefere direkt alım yapılacak. Sizi çok iyi anlıyorum durum çok sinir bozucu çünkü aynı şeyler benim de başımdan geçti 2 sene boyunca elimdeki 95 puanla bekledim ve puan yandı. Fakat atanan arkadaşlara kin kusmaktansa yapılabilecek ne varsa değerlendirmek gerekiyor.

zeitgot, 3 yıl önce
Zaten sıkıntı burda ya. Bunlar da sanıyor ki çok önemli insanlar. Adam rastgele gitmiş mekatronik mühendisliği okumuş sırf rehber öğretmeni zamanında "ııhhh döört mühendisligingg bileşimi diyolla" dedi diye. Sonra bir anda sırf elektronik mühendisi alıp atsep vermesinler diye birinden bir fikir çıkıyor ve adamlar mekatronikci alıyor. Bir bakıyor aaa 87 ile boş beleş gitmiş dhmiye atanmış. Sonra tabii eş dosta hava atmalar, derece yaptım da dhmiye girdim aldığım maaşı hak ediyorum demeler falan. Arkadaş gerçekten şaka gibi ya. Adam bedavaya hayatını kurtarıyor. Biz 93 yapıyoruz başka kite gidiyoruz adam 87 yapıyor dhmide. Bizim kadroyu adana peşkeş çekmişler çünkü. Saçmalığın daniskası.

zeitgot
Yasaklı
13 Mayıs 2021 18:34

Hocam bu kin kusma muhabbeti onlara karşı gibi görünüyor evet farkındayım ama mesele bu ülkenin bize yarattıkları, başka da bir şey değil. Ben elektrik elektronik mühendisiyim. Bir anda mekatronik mühendisi alımı gördüm ve bunun sırf Atsep lisansı vermemek için yapıldığını söylediler. Zoruma gitti. Tamam arkadaşın suçu yok ama benim arkadaşlarım 95+ puanla başka kite gitti ben de 92 ile gittim. İster istemez zorunuza gidiyor. Aynı yıl biri 87 ile gitti dhmiye. Ülkenin eğitim sistemi hepten saçma olduğu için bu sinir. Dgs diye bir şey var mesela adam ordan bogaziciye gidebiliyor ama ben asla gidemem ÖSS den çünkü ossde okul puanı diye saçma bir şey var. Ülkede 1. Olsam giremiyordum ama adam DGS den çok basit şekilde gidiyor. Haksızlık. Mühendislik tamamlama, haksızlık. Bunun gibi hayatım haksizliklara ugramakla geçtiği için artık yoruldum. Teknik eğitim fakültesinin tabelayı söküp teknoloji fakültesi tabelası taktılar, orda da mühendislik bölümleri var mühendislik fakültesinde de. Yani yoruldum artık. Her şey hep bizim tersimize işledi.
wolkow33, 3 yıl önce

ya siz kimsiniz de milletin aldığım maaşı hak edip hak etmediğini sorguluyorsunuz? Ben de 2018 önlisans sınavında Türkiye 81.si olup elektronik branşında 3. sıradaydım. Elektronik açılmadığı için giremedim fakat bunun mekatronik okuyan arkadaşlarla ne alakası var? Kurum kadro açtı adamlar puan aldı girdi. Tanıdığım tüm elektronikçiler derslerini muaf ettirip 1 yılda mekatronik bitirip atandılar. Bu arada emin olun mekatronikten atananların çoğu elektronikçi olup da atanamayıp mekatronik okuyanlar. Son atamada bile sırf benim tanıdığım 4 kişi var elektronik mezunu.

Hak etme mevzusuna gelince şunu bir anlayın artık. Kimse kimsenin yerine atanmıyor. Kurum elektronik personelinin terminal elektronikte çalışırken seyrüsefere geçmek için açtığı davalardan bezdi ve bundan sonra terminal elektronik kısmına elektronik mezunu almamaya karar verdi ona alternatif olarak da mekatronik bölümünü uygun gördü. Siz de burada millete hak etmiyorsunuz demektense diğer arkadaşların yaptığı gibi derslerinizi muaf ettirip 1 yılda mekatronik okuyun siz de atanın. Kimse sizi tutmuyor.

Yukarıda da dediğim gibi kimse kimsenin yerine atanmıyor sadece bundan sonra herkesin çalışacağı birim ayrıldı. Elektronik personeli seyrüseferde istihdam edilecek ve bir gün (belki dil puanıyla birlikte) seyrüsefere direkt alım yapılacak. Sizi çok iyi anlıyorum durum çok sinir bozucu çünkü aynı şeyler benim de başımdan geçti 2 sene boyunca elimdeki 95 puanla bekledim ve puan yandı. Fakat atanan arkadaşlara kin kusmaktansa yapılabilecek ne varsa değerlendirmek gerekiyor.

wolkow33
Şef
13 Mayıs 2021 18:51

Hocam yukarıda da söylediğim gibi seni çok iyi anlıyorum ben. 2018 sınavından önlisans elektronik branş 1.si muhabbetimin olduğu bir abiydi. Yanlış hatırlamıyorsam 98 puanla Türkiyede 21. olmuştu. O puanla TMO'ya düz memur olarak atandı.

DHMİ alımlarına baktığımızda ARFF'ye 65+ puanlar ile atandılar. Sadece 2 yıllık önlisans bölümü okuyup 75-80 puan alan istediği şehre gidiyordu. Daha yeni yeni puanlar yükselmeye başladı. Diyeceğim o ki ne yazık ki bu durumlarda elimizden hiçbir şey gelmiyor. Tek yapabileceğimiz şey sisteme göre hareket edip bir çıkar yol bulmak. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah hak ettiğiniz yerlere gelirsiniz.

zeitgot, 3 yıl önce
Hocam bu kin kusma muhabbeti onlara karşı gibi görünüyor evet farkındayım ama mesele bu ülkenin bize yarattıkları, başka da bir şey değil. Ben elektrik elektronik mühendisiyim. Bir anda mekatronik mühendisi alımı gördüm ve bunun sırf Atsep lisansı vermemek için yapıldığını söylediler. Zoruma gitti. Tamam arkadaşın suçu yok ama benim arkadaşlarım 95+ puanla başka kite gitti ben de 92 ile gittim. İster istemez zorunuza gidiyor. Aynı yıl biri 87 ile gitti dhmiye. Ülkenin eğitim sistemi hepten saçma olduğu için bu sinir. Dgs diye bir şey var mesela adam ordan bogaziciye gidebiliyor ama ben asla gidemem ÖSS den çünkü ossde okul puanı diye saçma bir şey var. Ülkede 1. Olsam giremiyordum ama adam DGS den çok basit şekilde gidiyor. Haksızlık. Mühendislik tamamlama, haksızlık. Bunun gibi hayatım haksizliklara ugramakla geçtiği için artık yoruldum. Teknik eğitim fakültesinin tabelayı söküp teknoloji fakültesi tabelası taktılar, orda da mühendislik bölümleri var mühendislik fakültesinde de. Yani yoruldum artık. Her şey hep bizim tersimize işledi.

zeitgot
Yasaklı
13 Mayıs 2021 18:55

Aynen öyle biz de artık bir çıkar yolunu bulup kendimize göre girmeye çalışacağız, 30 yaşına geldik memur olmamıza rağmen hala calisiyoruz işte sırf DHMİ için +96 yapmak için. Bakalım hayırlısı herkes için.
wolkow33, 3 yıl önce

Hocam yukarıda da söylediğim gibi seni çok iyi anlıyorum ben. 2018 sınavından önlisans elektronik branş 1.si muhabbetimin olduğu bir abiydi. Yanlış hatırlamıyorsam 98 puanla Türkiyede 21. olmuştu. O puanla TMO'ya düz memur olarak atandı.

DHMİ alımlarına baktığımızda ARFF'ye 65+ puanlar ile atandılar. Sadece 2 yıllık önlisans bölümü okuyup 75-80 puan alan istediği şehre gidiyordu. Daha yeni yeni puanlar yükselmeye başladı. Diyeceğim o ki ne yazık ki bu durumlarda elimizden hiçbir şey gelmiyor. Tek yapabileceğimiz şey sisteme göre hareket edip bir çıkar yol bulmak. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah hak ettiğiniz yerlere gelirsiniz.

Oguzcannnnn
Aday Memur
13 Mayıs 2021 19:17

Hocam siz hangi Kit' te Mühendistiniz acaba ?

zeitgot, 3 yıl önce
Aynen öyle biz de artık bir çıkar yolunu bulup kendimize göre girmeye çalışacağız, 30 yaşına geldik memur olmamıza rağmen hala calisiyoruz işte sırf DHMİ için +96 yapmak için. Bakalım hayırlısı herkes için.

zeitgot
Yasaklı
13 Mayıs 2021 19:44

Söylemem doğru olmaz. Neden sordunuz hocam?
Oguzcannnnn, 3 yıl önce

Hocam siz hangi Kit' te Mühendistiniz acaba ?

Oguzcannnnn
Aday Memur
13 Mayıs 2021 20:26

Öylesine sormuştum diyelim ki x kurumunda mühendissiniz, aldığınız maaş üç aşağı beş yukarı 7.200-7500 TL civarı bir şey olmalı... DHMİ'ye neden bu kadar çok geçmek istiyorsunuz? Maaşı için mi ,aldığınız ücret size yetmiyor mu ? Çalışma koşulları mı? Kurumunuzdan memnun mu değilsiniz? Yakındıkça yakınmışsınız bazı şeylerden ama net değil, özel değilse belirtmenizi isterim.

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi