Editörler : Pangaea
15 Şubat 2016 11:05

Staj İli Tercih Sonuçları Paylaşımları

http://atama.meb.gov.tr/?islemID=189

http://www.memurlar.net/haber/566137/

MEB Müsteşarı'nın twitter üzerinden attığı mesajlar:

Değerli arkadaşlar, bugün stajyer öğretmenlerimizin adaylık sürecinin ilk aşamasını tamamlayacakları iller ilan edilecek. Hemen hemen bütün arkadaşlarımız ilk tercih ettikleri illere yerleştirildi.

İl müdürlerimiz hizmet içi eğitim sürecini tamamlayan danışmanlarımızdan stajyer arkadaşlarımıza danışman tayin edecekler. Değerli arkadaşlar bu sürecin iki temel hedefi var. Birincisi stajyer arkadaşlarımızın sağlıklı ve verimli bir oryantasyon süreci geçirip mesleki hayatlarına özgüvenleri yüksek ve daha donanımlı, bakanlığı ve kurumlarımızı daha iyi tanıyan bir biçimde başlayabilmeleri.

İkincisi mesleklerindeki başarılarıyla tebarüz etmiş, duayen arkadaşlarımızın, meslek büyüklerimizin birikimlerini paylaşabilecekleri bir zemini onlara sunmak. Birikimlerinden bakanlığımız ve yeni öğretmenlerimiz olarak müstefid olmak. Niyetimiz hayır, akibet de hayır olur inşallah. Hepimize başarılar...

ikgm nin ilk başvuru sayfasından giriliyor.

wessaurtr
Yasaklı
15 Şubat 2016 11:06

okul olarak mı il olarak mı hocam ekran?

masam
Şef
15 Şubat 2016 11:07

https://ilkatama.meb.gov.tr/OryGiris.aspx

sadece il seçebiliyoruz hocam.

fatihyuksel1234
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:16

kontanjan toplamı ile atama uyuşmuyor ne demek oluyor bu anlayan var mı

ini1989
Memur
15 Şubat 2016 11:20

BRANŞIM EDEBİYAT ANKARA 459 GÖZÜKÜYOR BRANŞI FARKLI OLUP FARKLI BİR SAY GÖREN VAR MI ANKARA İÇİN YOKSA BU SAYI TÜM BRANŞLAR İÇİN Mİ GEÇERLİ

BaLKeS266
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:21

her branşın ayrı sayı

fatihyuksel1234
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:22

bende hiç ankara yok

masam
Şef
15 Şubat 2016 11:23

her branşın farklı gözüküyor. benim branş fen bilimleri ve ankara kontenjan gözükmüyor sıfır.

arı1192
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:23

açıktan yeniden atamaya başvuran var mı ? sayfa açıl dı mı?

Pukut
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:24

Aynen ben de bu sayıları soracaktım. Farklı olması ne anlama geliyor acaba tam olarak. Ne çıkarabiliriz bundan.

masam
Şef
15 Şubat 2016 11:25

hocalarım sayıların sürekli değiştiği söyleniyor doğru mu? ne demek bu

kimyagerhoca
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:27

başvurumu yaptım ve yaptıktan sonra sayılar değişti.ve branş branş ayrılmış durumda.birde başvuruyu kaydettik sadece bu kadar mı? onay için mem'lere gidilecek mi?

angel1983
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:28

tahminim il için açılan belli kontejyan varsa tüm branşlarda yığılma var aynı ile

cengiz_beymen
Şube Müdürü
15 Şubat 2016 11:45

böyle saçmalık mı? olur..tüm tv programlarına çık biz atanan öğretmenlere hangi ilde staj yapacaklarını kendilerine bırakıyoruz..madem hangi ilde staj yapacağımız bize bırakılmış.ne diye 10 il seçiyoruz.bir tek il seçilir gidip stajımızı yapardık..şimdi ben evliyim bir düzenim var..x ilinde ikamet ediyom y ilini kazandım .ben staj tercihi yapttığımda z ili gelirse meb benim mağduriyetimi nasıl çözecek..

ro-we-na
Şef
15 Şubat 2016 11:46

aynı durumu düüşünüyorum şu anda nasıl olacak acaba bu iş ? Madem danışman öğretmen sıkıntısı olacaktı teşvik edici önlemler neden alınmıyor? Daha net olması gerekirdi sayfanın.

cengiz_beymen, 8 yıl önce

böyle saçmalık mı? olur..tüm tv programlarına çık biz atanan öğretmenlere hangi ilde staj yapacaklarını kendilerine bırakıyoruz..madem hangi ilde staj yapacağımız bize bırakılmış.ne diye 10 il seçiyoruz.bir tek il seçilir gidip stajımızı yapardık..şimdi ben evliyim bir düzenim var..x ilinde ikamet ediyom y ilini kazandım .ben staj tercihi yapttığımda z ili gelirse meb benim mağduriyetimi nasıl çözecek..

cengiz_beymen
Şube Müdürü
15 Şubat 2016 11:49

olur mu gözükmüyor hocam..299 ankara var bende bende fen bilgisi öğretmenliği

masam, 8 yıl önce

her branşın farklı gözüküyor. benim branş fen bilimleri ve ankara kontenjan gözükmüyor sıfır.

ini1989
Memur
15 Şubat 2016 11:50

çok saçma cidden sayı azalıyor , bakkal işi yapmışlar .

cengiz_beymen
Şube Müdürü
15 Şubat 2016 11:50

hocam buarada sizde diyarbakır kaç kontenjan gösteriyor

masam, 8 yıl önce

hocalarım sayıların sürekli değiştiği söyleniyor doğru mu? ne demek bu

ini1989
Memur
15 Şubat 2016 11:53

Kaydınızı yapın , kayıt yapmadan önce 459 gözüküyordu ankara kayıt yaptıktan sonra 140'a düştü.

stark90
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:53

bende diyarbakır 22 görünüyor (görsel sanatlar)

biotechnolog86
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:59

kontenjankarda tercih yaptıktan sonra neden azalma oluo acaba

Toplam 212 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi