Editörler : E.Kayı Han
18 Kasım 2018 23:23

Ben elendim

Arkadaşlar hepiniz gibi bende sözlü sınav sonuçlarını bekliyorum, İzmir Zabıt Katipliği için. İzmir Zabıtın mülakatı 25 Eylülde bitti, izmir için tüm ünvanlar ise 12 Ekimde son buldu.12 Ekimden bu yana düzenli olarak adliye sayfasına günde 20 den fazla bakarım boş boş aşagı yukarı kaydırır sayfayı yeniler dururum. Umutlarım ilk başlarda mülakatımın kendi adıma iyi geçtiğini düşünüyorum ve bunun için hayal kurardım katip olursam böyle, katip olursam şöyle yaparım diye. Sözlünün üzerinden iki ayı aşkın zaman geçti ortada ne kazandığıma ne de kaybettiğime dair bir bilgi var. Ben yaklaşık 15/16 gündür kaybettiğimi düşünerek psikolojik bunalıma girmiş bulunmaktayım. adliyede çalışan mübaşir bi abi var ona soruyorum durumu sağolsun mesajları okuyor ama cevap vermiyor, çevresi geniş bir tandığa yazıyorum sagolsun o da işine gelince cevap veriyor sadece. En son üniversiteden bir arkadaş izmiri kazanmış geçtiğimiz alımda ona sordum, dedim: bilgin varmı (durumları anlattım) soruşturmalarınız bitmek üzere vs dedi hazırlıklar devam ediyormuş masa sandalye bilgisayar, soruşturmayı ikametgahımızın olduğu il emniyet yapıyormuş (bunu ilk defa duydum). tamam dedim kapattım. Arkadaşlar neden açıklamıyor bu adliye ??? ekonomik krizi ev içinde doruklara kadar yaşıyoruz işe gir diye yüzüme bakıyorlar ama adliyeden haber beklediğim için işe başlayamıyorum, görüşmelere gidiyorum adliyen açıklansın sonra gel diyorlar işe başlayamıyorum. Başlarda hayal kurardım meslege başlarsam ne yapacaklarımla alakalı maaşla alakalı, şimdi kendimi kötüye hazırlamak için asgari ücrete endeksliyorum kendimi herşey tepetaklak oluyor. Adliye açıklasada kafası yerinde bi personel bulacağını sanmıyorum en azından kendi adıma, kazanırsam psikoloji vasat, kaybedersem Allah a emanet yaşarım heralde. İnanın konuşasım var tanımadığım birisiyle böyle içimdeki derdi sıkıntıyı anlatasım var burada yazamadığımız dertlerde var elbette, hiç tanımadığım sizlere çok şey anlatasım var arkadaşlar.

Katipoloji
Şef
18 Kasım 2018 23:27

kız arkadaşım başka ilde katipliği kazandı ( kendi oturduğu ilde). Annesi beni istemiyor zaten ( serserilik, itlik kopukluk vs değil derin mevzu) kız meslek sahibi oldu, biz olamazsak işimiz yaş. Kız istiyor ama ailesinide karşısına alamaz hak veriyorum. Bu durumda moralimi acayip sıkıyor. İsyanetmiyorum dua ediyorum ancak insanız hepimiz içten içe bi kırgınlık söz konusu bu hayata. of ulan of. Hepimizin derdi vardır, herkesin derdi kendine büyük derler.

Mehmetenes71
Aday Memur
18 Kasım 2018 23:32

Bende bekliyorum su anda ozel sektorde calisiyorum maasimda iyi allaha sukur inanin rabbime her zama

Turksat46
Aday Memur
18 Kasım 2018 23:32

Allah sana sabir versin kardesim. Kiz seni seviyorsa bence aile konusu aşılır hersey para degil. Bugun meslegin olup yarin bunu kaybetmeyeceģin ne malûm. Bence kotu dusunme boyle yaparak kendine harap edersin. Bende 1 bucuk aydir sozlu sonucu bekliyorum bemimde iyi gecti hayal kuruyorum olursam soyle boyle diye. Benim de kiz arkadasim var her daim yanimda saolsun bana moral veren o zaten. Bence sevdigin insanla konus et rahatlarsin iyi aksamlar :)

Katipoloji, 5 yıl önce

kız arkadaşım başka ilde katipliği kazandı ( kendi oturduğu ilde). Annesi beni istemiyor zaten ( serserilik, itlik kopukluk vs değil derin mevzu) kız meslek sahibi oldu, biz olamazsak işimiz yaş. Kız istiyor ama ailesinide karşısına alamaz hak veriyorum. Bu durumda moralimi acayip sıkıyor. İsyanetmiyorum dua ediyorum ancak insanız hepimiz içten içe bi kırgınlık söz konusu bu hayata. of ulan of. Hepimizin derdi vardır, herkesin derdi kendine büyük derler.

Mehmetenes71
Aday Memur
18 Kasım 2018 23:34

Dua ederim önce olmayana verdiye insaalah işiniz olur kardeslerim

kyldrm38
Aday Memur
19 Kasım 2018 02:45

Bende kayseri ikm yi bekliyorum kardeşim resmen hislerime tercüman olmuşsun yalnız olmadığımı bilmek iyi geldi

İkmadayikm
Kapalı
19 Kasım 2018 03:14

Aile ekonomisi zaten bitik üstüne ne zaman evlenecem ne olacak ne edecem iş yok asgari ücrette 12 saat çalıştırıyorlar 1700 tl kendimi evde yemek yemeyi dahi hak etmeyen fazlalık görüyorum artık

DersimLi6241
Aday Memur
19 Kasım 2018 03:38

Birinci bu durumlardan çoğumuz geçmiştir, bu durum sana özgü bişey değil ve seni sen yapacak ve dahada güçleneceksin

Ikincisi bir kapı kapanırsa bin kapı acılirmis

Üçüncüsü kaybettiğinde değil vazgectiginde yenilersin...Şimdi kalk ayağa !!!!

yeniyim38
Kapalı
19 Kasım 2018 09:35

arkadaşların da dediği gibi bu psikolojiye hepimiz sahibiz maalesef başlarda katip olursam şunu alırım şunu giyerim hayaller hayaller ama artık sona yaklaştıkça kendimi iyice yemeğe vurdum canım hiçbir şey yapmak istemiyor psikolojik olarak hepimiz etkileniyoruz Allah herkese mutlu yuvalar nasip etsin tabii işin olmadan kız istemek kolay değil ama mevzu derinse ona da birşey diyemeyiz

21li
Aday Memur
19 Kasım 2018 13:59

keşke senin yerinde olsam diyorum. evliyim, 1 çocuğum var iş, güç yok psikolojik olarak limiti doldurdum. Allah hepimize güç kuvvet versin.Bizi bu duruma düşüren siyasileri Allah'a havale ediyorum. Bir mülakat 3 ayda açıklanmaz mı? Biz yurttaşlar olarak seçimden seçime siyasilerin akıllarına gelen basit müsveddeleriz.

Nesringulpınar
Aday Memur
19 Kasım 2018 14:12

Bana özelden mesaj at yardim ediyim.

Secaat
Memur
19 Kasım 2018 16:08

Atkadaslar 4 senedir bu islerle ugrasiorum artik dediginiz gibi sonlarda gibiyim bilmiyorum bi sevdigim var kendisi ogretmen aile vermiyor hakli olarak hem o kiz yiprandi hemde ben umutlari buna bagladik ins olur olmazsa ne yapacam bilmiyorum Allah herkesin yardimcisi olsun

Ali3327
Kapalı
20 Kasım 2018 00:39

Allah bu güzel günün hürmetine hepimize yardımcı olsun inşallah hepimizin taktığı şeyler var İnan vücudumda lekeler çıkmaya başladı artık bu süreç içinde ama emin ol beterin beteri var ben mesela 10 yıl önce taktığım şeyi şimdiyle kıyaslıyorum boşuna yıpratmışım kendimi şimdi bu bekleme süreci ve diğer sıkıntılı düşünceler daha zor sende öle düşün Allah hepimizin yardımcı olsun.

Burhaniye İkm
Aday Memur
20 Kasım 2018 01:41

Kendimi yalnız sanıyordum bu konuda hepimiz aynıyız galiba. Evli arkadaş içimizde en kötü olanı sanırsam. Yaaa kız arkadaşım var açıklansa nişanlanıcaz. Yani durumlar bu kadar ben diyordum ki bir ben böyle bekliyorum ama çokmuşuz. Beyler bayanlar şu mübarek gecenin hürmetine allah içimizdeki istediğimizi hayırlısıyla versin. Bir şeyi çok istemek kötü diye duydum. Ben bu işin olmasını çok istedim bilmiyorum sonumuz hayır olsun. Göğsümde öküz oturuyor böyle gece oluyor yutkunamıyorum uyuyamıyorum. Acaba sabaha karşı açıklanırda göremem geç görerim diye uykularım kaçıyor. Dışarı çıkıyorsun herkesin ağzında aynı söz ne oldu senin iş be hani oluyordun falan... Nefret ediyorum yemin ederim biri bir kere daha derse dağıtacam diyorum eve kapanıyorum. Tabi kızın annesi babası soruyor burdan duyuyoruz şu tarihte açıklanacak falan diye öyleymiş bu hafta kesin diyoruz o haftada açıklanmıyor... Yani böyle hayata yeni başladım o kadar tecrübem yok okul bitti. İibf mezunu olduğumuz için öyle mesleği yapamıyoruz. Neyse allah gönlünüze göre versin. Umutlarımız hiç tükenmesin.

İkmadayikm
Kapalı
20 Kasım 2018 01:48

Aynım
Burhaniye İkm, 5 yıl önce

Kendimi yalnız sanıyordum bu konuda hepimiz aynıyız galiba. Evli arkadaş içimizde en kötü olanı sanırsam. Yaaa kız arkadaşım var açıklansa nişanlanıcaz. Yani durumlar bu kadar ben diyordum ki bir ben böyle bekliyorum ama çokmuşuz. Beyler bayanlar şu mübarek gecenin hürmetine allah içimizdeki istediğimizi hayırlısıyla versin. Bir şeyi çok istemek kötü diye duydum. Ben bu işin olmasını çok istedim bilmiyorum sonumuz hayır olsun. Göğsümde öküz oturuyor böyle gece oluyor yutkunamıyorum uyuyamıyorum. Acaba sabaha karşı açıklanırda göremem geç görerim diye uykularım kaçıyor. Dışarı çıkıyorsun herkesin ağzında aynı söz ne oldu senin iş be hani oluyordun falan... Nefret ediyorum yemin ederim biri bir kere daha derse dağıtacam diyorum eve kapanıyorum. Tabi kızın annesi babası soruyor burdan duyuyoruz şu tarihte açıklanacak falan diye öyleymiş bu hafta kesin diyoruz o haftada açıklanmıyor... Yani böyle hayata yeni başladım o kadar tecrübem yok okul bitti. İibf mezunu olduğumuz için öyle mesleği yapamıyoruz. Neyse allah gönlünüze göre versin. Umutlarımız hiç tükenmesin.

Burhaniye İkm
Aday Memur
20 Kasım 2018 01:56

Yaa çok yorulmuş hissediyorum kardeşim. Sende öyle hissediyor musun bilmiyorum ama genç yaşta yaşlandım. Diyorum bu emekli olanlar yada hikayesi olanlar öyle yaptım böyle yaşadım en sonunda bu olduk diyorlar. Sabredemiyorum yoruldum 4 ayda tükendim arkadaş ya

İkmadayikm, 5 yıl önce
Aynım

gcksu
Aday Memur
20 Kasım 2018 02:01

sana tek şey diyeceğim kardeşim..kızı unutacaksın ve zamanı gelince de diyeceksin ki iyi ki o kızla olmamış, ben ne kadar malmışım da kendime o kadar yazık etmişim..bunu söyleyeceksin idda ediyorum!! yapman gereken tekşey canına yazık etme senden değerli kimse ve canından sağlığından değerli hiç birşey yok..keşke diyeceğin şeyler için üzülme ve daima HAYIRLISI de dilinle değil kalbinle de o zaman muazzam bir şekilde taşlar yerine oturacaktır belki de rabbim pişmeni bekleyecek ve sana keşkeleri söyletecektir..o keşkeleri söylediğin vakit bu mesajımı da hatırlayacaksın..selametle

Burhaniye İkm, 5 yıl önce

Burhaniye İkm
Aday Memur
20 Kasım 2018 02:08

Yok yaa mesele kızla ilgili değil ki sadece kızı unutmam unutamam yani yanımdaki tek kişi o diyeyim ben. Gerçekten hayırlısı olsun istiyorum bu işin yüreğimden hayırlısıyla olmasını istiyorum hayırlı değilse allah hayra çevirsin ne diyim başka yani. Sabretmek çok zor benim için kişilik meselesi tabi ama ben zaten sabırsızken buraya kadar bekledim nasıl oldu da bekledim onu da bilmiyorum. Yarın gece yolculuk var pomem için fiziki yeterlilik var ona gidicez her yolu deniyoruz bu kız için değil sadece geleceğimiz için bizim.

gcksu, 5 yıl önce

sana tek şey diyeceğim kardeşim..kızı unutacaksın ve zamanı gelince de diyeceksin ki iyi ki o kızla olmamış, ben ne kadar malmışım da kendime o kadar yazık etmişim..bunu söyleyeceksin idda ediyorum!! yapman gereken tekşey canına yazık etme senden değerli kimse ve canından sağlığından değerli hiç birşey yok..keşke diyeceğin şeyler için üzülme ve daima HAYIRLISI de dilinle değil kalbinle de o zaman muazzam bir şekilde taşlar yerine oturacaktır belki de rabbim pişmeni bekleyecek ve sana keşkeleri söyletecektir..o keşkeleri söylediğin vakit bu mesajımı da hatırlayacaksın..selametle

Nesringulpınar
Aday Memur
23 Kasım 2018 11:30

Alıcı mesajları kabul etmiyor diyor mesajını yanıtlıyamıyorum

Katipoloji, 5 yıl önce

Arda.H
Memur
23 Kasım 2018 11:46

maydanoz olmak istemezdim ama dayanamiycam artık yukarlarda ki mesajlarda özelden
Nesringulpınar, 5 yıl önce

Arda.H
Memur
23 Kasım 2018 11:48

özelden yaz bana yardımcı olayım demissiniz bu sonuçlarla ilgili bir yardimsa lütfen bizede yardimci olur musunuz burdan söylemek istemiyorsaniz özelden de olabilir lütfen yanlış anlamayın
Nesringulpınar, 5 yıl önce

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi