Editörler : F16 Gökçen
11 Şubat 2011 11:36

Sizce, KPSS Muhasebe Kitabında Olması Gereken Nedir? Şu Anda En Beğendiğiniz KPSS Muhasebe kitabı?

Piyasada mevcut olan KPSS Muhasebe kitaplarının artıları/eksileri nelerdir? Size göre, nasıl bir KPSS Muhasebe kitabı olursa, onu satın alırsınız? KPSS Muhasebe çalışacak arkadalara hangi kitabı önerirsiniz, neden? Tüm düşüncelerinizi bekliyorum...

cekoemrah
Kapalı
11 Şubat 2011 16:02

orhan sevilengül genel muhasebeyi çok güzel anlatmış muhasebe dersini seviyorsan çalışması da çok zevkli..muhasebeden geri kalan konular açısından bi kaynak bilmiyorum.

anadolu037
Şef
11 Şubat 2011 16:14

arkadaşım güzel bi başlık olmuş ...

bende bu sene kpssye hazırlananlardanım ..kaynakları tam olarak bilmiyorum..bu konuda sıkıntım var başlığını görünce yazmak istedim..

cidden bu işi iyi bilen arkadaşlarımızdan MUHASEBE ve MALİYE için en iyi kaynaklar hangileri bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz..

starbucks_latte
Kapalı
11 Şubat 2011 16:23

eğer kpss'ye yeni hazırlanılıyorsa ve hiç muhasebe temelin yoksa kesinlikle ilhan kılıç'ın muhasebe kitabı bu kitabın en büyük avantajı ders notu gibi olması ve konuların anlatılıp hemen ardından soru verilmiş olması piyasada böyle başka bir kitap yok sanıyorum varsa da benim haberim yok, hem konu anlatımlı kitabı hemde kariyer'in tüm derslerden oluşan çözümlü kitabı muhasebe için çok iyi kaynak,bu kitabın yeni hazırlanan biri için en önemli katkısı bölüm bölüm ayrılmış olması yani hazır değerler,ticari alacaklar,stoklar vs.diye ayrı ayrı böyle olunca öğrendiğiniz konuyu unutmadan hemen pekiştirebiliyorsunuz,murat'ın kitabında genel muhasebede 3 test var mesela güzel sorular var ama karışık olarak almış yani soru çözmek için tüm muhasebeyi bitirmeniz lazım,

orhan sevilengül'ün kitabı tartışmasız çok iyi bir kitap ama yeni hazırlanan biri için değil cidden ben direkt o kitaptan başlayıp bıkmadan usanmadan muhasebeyi öğrenen ve iyi netler yapan adama çok saygı duyuyorum,emin olun çoğu kişi bu kitabı çalışmaya başlıyor ondan sonra muhasebeden vazgeçiyor,halbuki insanın biraz muhasebe öğrendikten sonra bu kaynağı bitirmesi çok daha etkili olacaktır,çözümlü muhasebe problemleri var o da güzel bir kitap ama kpss ve test olan kurum sınavları için kariyer ve murat yeterli.

darkman25
Kapalı
11 Şubat 2011 16:27

YA ORHAN SEVİLENGÜLÜN muhasebe kitabı !

Yada mahmut yılmazın abaküs muhasebe kitabı zaten orhan sevilengülden pek farkı yok kitabın aynı yolu izlemiş yazan kişi

bunların dışında başka birşeye bakmayın soru kitabı olarakta murat insan kaynaklarının muhasebe testleri var onlar

Ferhat yılmazın ikinci sayfa çıkmış muhasebe soruları var bunları 2-3 kere çözün

prof_cemal
Aday Memur
11 Şubat 2011 17:14

Arkadaşlar, verdiğiniz cevaplar için öncelikle teşekkür ederim. Zaten mevcut kitalar için de Orhan Sevilengül'ün kendi başına yazdığı kitap gerçekten güzrl. Ancak muhasebe bilgisi orta düzey olan bir kişi için çok yararlı olacaktır. Fakat, KPSS Muhasebeye çalışan bir kişinin bu kitaptan çalışıp da yüksek netler yapması pek olanaklı gözükmüyor bence. Gerek kitabın çok hacimli olması gerekse de aynı soruya ilişikn biribirnden farklı cevapları göstermesi kafa karışıklığına yol açabilmektedir. Piyasada zaten bu konuyla ilgili 5-6 yayın bulunmakta ve ben bunları inceledim. Şunu söylemem gerekir ki: Bu yayınlar, gerçek anlamda KPSS Muhasebeye hazırlayıcı yayınlar değil! Çünkü, şablon husuları alarak konuları anlatmış çoğu ve sonuna da çıkmış soruların sayıları değiştirlerek sru oluşturulmuş ve topluca konulmuş. Ondan sonra da al sana kitap diye piyasaya sürmüşler. Siz değerli arkadaşlarımdan ricam, ilk defa basılacak bir KPSS Muhasebe kitabının nasıl oolması gerektiği hakkındaki düşünceleridir. Bunları paylaşırsanız sevinirim. Belli mi olur, bu sene belki bu kitabı ben yazıveririm....:))))

Gececy
Memur
11 Şubat 2011 17:39

1)Kpss ve kurum sınavlarında çıkan bütün soruları kapsamalı...Sorular açıklayıcı bir şekilde anlatılmalı...KİTAPLARDA BUNU GÖREMİYORUZ..sadece bu bile olsa benim için yeter..Dönüşüm hukuk zeynel dinler iktisat artık muhasebe bosluguda sayende dolacak..

2)Konu anlatımı konusunda bazı öğrenmesi güç konular var..Onları bir anket araştırması yaparak tesbit edip o konular üzerinde daha fazla durursan bence çok güzel olur..Mesala ben karşılık ayırmalarda ,amortismanlarda ve peşin olarak 2 yıl 3 yıl kira ödemesi sorularında zorlanıyorum...Alacak senetlerine karşılık ayırma vb..Genelde bu konular muhasebe kitaplarında çok az anlatılıyor..

3)Güzel monoğrafiler olursa daha öğretici olur...Onlardan da çözümlü koyarsanız faydasını göreceğimize inanıyorum..

obsi.ftw
Kapalı
11 Şubat 2011 18:25

Bence önce Murat KPSS Muhasebe ile başlanmalı, Murat 5300 çözülmeli, ardından Orhan Sevilengül Çözümlü Muhasebe Soruları kitabı bitirilmeli.

anadolu037
Şef
11 Şubat 2011 19:10

benim muhasebe temelim var. deneme yaptım kendime [sadece genel muhasebeden diğer konulara daha çalışmadımdan] 28 muhasebe sorusundan 17 çıkarabildim :S başlangıç için iyimi sizce?

MALİYE için ne önerirsiniz arkadaşlar.. başka başlık açmadım başlıkları hemen ekliyolar diye buraya yazayım dedim.

teşşkkür ederim şimdiden..

11 Şubat 2011 20:21

Test sınavları için en azından hesap düzenini biliyorsan, yani alacaklı borçlu hesap düzenini biliyorsan Karacan Muhasebe çok iyi bence. Klasik sınavlar için Orhan Sevilengül' ün ders kitabı ve Ercan Beyazıtlı' nın çözümlü soru kitabı. Ancak Karacan muhasebeyi ben çok beğendim son sınavda 24 muhasebe yaptım büyük oranda bu kitaba borçluyum diyebilirim.

robbie fowler
Aday Memur
12 Şubat 2011 01:39

Muhasebe - İlhan Kılıç,Gazi Kariyer Yayınevi

Maliye - Cengizhan Doğruyol,Savaş Yayınevi.(Aynı yazarın çözümlü soru bankası kitabını da öneririm.)

darkman25
Kapalı
12 Şubat 2011 02:50

arkadaşım kpss' ye çalışan bir adama orhanın çözümlü problemler kitabını öneren zihniyete şaşarım ben :S yahu yapmayın adam orta düzeydeyim diyor orhanın problemlerine dalarsa çıkamaz işin içinden!!

Kardeşim sana önerdiğim iki kitaptan birini al tamam bol soru çözüceksin başka şansın yok bol bol soru :)

Maliyedende 1) arkadaşın önerdigi savaş yayınlarının maliyesini kesinlikleeeeeeeeeeeeee alllll oku geçen sene maliyeye sadece agon çalışan herkes döküldü bu kitap bana 27 yaptırdı :)

2) Agonuda oku pekişsin

anadolu037
Şef
12 Şubat 2011 12:18

merhaba arkadaşlar.. bugün erkenden kalktım kitapçıya gittim.dün tavsiye ettiğiniz cengizhan hocanın konu anlatımlı kamu maliye kitabını aldım :) küçük bi kitap , şöyle bi baktım kitaba herşeye deyinmiş cengizhan hoca beğendim .. tavsiye eden arkadaşlarıma teşşkkürü bi borç bilirim ..çok tteşşşürler..

darkman arkadaşım aynı hocanın konu anlatımlı + soru bankasıylamı 27 çıkardın wayyy :)

emoş81
Şef
12 Şubat 2011 12:41

cengızhan hocanın kıtabı turk vergı sıstemı olanmı nette bulamadım

darkman25
Kapalı
12 Şubat 2011 13:39

cengizhan dogruyolla agon yayınlarını çalıştım tamamdır :))

anadolu037
Şef
12 Şubat 2011 18:06

darkman

wayy be helal :)) girebildinmi istediğin yere arkadaşım .. diğerleride maliye gibiyse girmiş olman lazım değilmi :)) ben yeni başladım bu yola :)

TaCSiZKRaL_3
Memur
12 Şubat 2011 18:43

arkadaslar benım başucu kıtabım var ınanın bu kıtapla kpss de 32 yaptım ve ustelık sıfır muhasebe gecmısım vardı..ıkıncı sayfanın cıkmıs cozumlu kıtabı var,ferhat yıldızın.ıcınde kurum sınav soru ve cevapları da var,gormus gorebılecegınız tum soru cesıtlerı var,bu kıtap basucu kıtabınız olsun unuttugunuzu dusundukce bakarsınız..

emoş81
Şef
12 Şubat 2011 18:49

ferhat yıldızmı yılmazmı

12 Şubat 2011 21:19

agon yayınlarında

kamu maliyesi ve türk vergi sistemi mahmut kalenderoğlu

maliye politikası eren karaoğulları var...

İLHANMANSIZ26
Genel Müdür
23 Ağustos 2011 12:43

güncel..

tlgtck
Yasaklı
23 Ağustos 2011 14:48

Selam,

Maliyet muhasebesi soruları olmalı açıklamalı olarak. Fifo,lifo sorusu,STMM soruları, dönem sonu mal mevcudu vb.

Kitapta kurum sınavları tarzı sorularda olmalı..veya 2 cilt muhasebe kitabı olmalı. Biri konu anlatımlı,digeri çözümlü konu konu ayrılmış omalıdır..

Piyasada KPSS sınavları ve kurum sınavları için cidi kaynak eksiklikleri var. Kitaplar tam KPSS ve kurum sınavı ihtiyacına cevap vermiyor. Özellikle son yıllarda sorular iyice kontrolden çıktı.

Kurum sınavları geldi..Hocam sizin kitap ne zaman çıkacak? Eylül sonu çıkaracak mısınız kitabı?

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi