Editörler : crops35
24 Ağustos 2007 20:44

zabıta memurluğu

zabıta memurlarıda diğer memurlar gibi işe başlar başlamaz mı maaş alıyolar yoksa 1 ay sonra mı?

havan06
Şube Müdürü
25 Ağustos 2007 21:30

aynı diger memurlar gibi ıse baslar baslamaz maaş alırlar.zaten onların hıç bır farkı yok dıger memurlardan

Ali_ŞİR_NEVAİ
Daire Başkanı
27 Ağustos 2007 13:04

zaten adı üstünde zabıta memuru yani memur oda 657 tabi g.i.h sınıfında çalışan memurdur nerdenmi biliyorum çünkü bende zabıta memuruyum

trapper2531
Daire Başkanı
01 Eylül 2007 20:43

çalışma saatlerinası oluyo acaba? gece nöbeti bayramda çalışmak vs?

trapper2531
Daire Başkanı
02 Eylül 2007 13:05

zabıta memuru yokmu hiç ya

Ali_ŞİR_NEVAİ
Daire Başkanı
02 Eylül 2007 14:48

var benim bayram seyran demeden çalışırsın mesai yaptırsalar tabi

trapper2531
Daire Başkanı
02 Eylül 2007 20:12

nası iş öyle hiç tatili yokmu yani. ne biliyim sabah 8 akşam 5 gibi. haftada 1 gün tatil veya çalışırsanda her saat mesaimi oluyo maaşamı ekleniyo????????????*

Ali_ŞİR_NEVAİ
Daire Başkanı
03 Eylül 2007 13:40

her daim çalışmaz tabi mesaisi vardır yerine göre değişir 12 saat çalışma 24 saat istirshst veys 24 çalışma 48 saat istitirahat yapar değişir zabıtada 8 5 diye bir kavram yoktur.istirahattan olduğun zaman acil durumlarda seni göreve çağırıa blilirler mesai ücreti aylık maktu tutardır nufüsla doğru orantılıdır. saygılar........

deniz1169
Aday Memur
07 Eylül 2007 09:32

merhaba arkadaşlar, zabıta memurları denge tazminatı(40+40) alıyormu, ali şir nevai bey sizde zabıtaymış sınız ya, bide zabıtanın sicilini kim doldurur.1. ve 2. sicil amiri varmı yoksa tek mi sicil amiri?teşekkür ederim şimdiden.

Ali_ŞİR_NEVAİ
Daire Başkanı
07 Eylül 2007 11:31

sicilini amiri ve zabıta müdürü doldurur bizim bvurda amir olmadığı için belediye başkanı dolduruyor aseletinide belediye başkanı onaylar

Ali_ŞİR_NEVAİ
Daire Başkanı
07 Eylül 2007 11:33

40+40 aldı tabi zabıtalar yani memur ne alıyosa zabıta da onu alıyo zabıtanın bi fazlalığı mesai almasıdır.

deniz1169
Aday Memur
07 Eylül 2007 13:20

teşekkür ederim.ali bey.ben kardeşim için sormuştum. o da daha yeni başladı ve ondan başka kadrolu zabıta yok. hepsi sözleşmeli. şef adı altında biri var ama o da sözleşmeliymiş. sicilini sözleşmeli dolduramaz herhalde? henüz maaş alamadığı için denge tazm. alıp almadığını bilmiyor. teşekkürler tekrardan, iyi çalışmalar

trapper2531
Daire Başkanı
09 Eylül 2007 12:27

tezli yüksek lisans yapmanın zabıta memurluğunda ne gibi faydası olur? maaş nekadar artar mesela?

havan06
Şube Müdürü
22 Eylül 2007 18:57

zabıta nobetlerı dısında 8-5 calısabılır ama nobetlerı hangı gune gelecegı bellı degıl hafta sonuda hafta ıcıde olabılır

semonu
Aday Memur
22 Ekim 2007 14:45

9/1, üni mezunu, bekar, göreve yeni başlayan zabıta ne kadar maaş alır?

Eğer göreve yeni başlayan bu zabıta, personel şube veya herhangi başka bir görevde görevlendirilir ve sivil memur olarak çalıştırılırsa zabıtaya verilem maktu mesai, yemek yardımı, ücretsiz yoplu taşıma araçlarını kullanma hakkı gibi halkardan hala yararlanabilir mi?

Ve başka görevde çalışan bu zabıta eğer isterse hafta sonları veya zabıtaların fazla mesai yaptıkları saatlerde mesai yapıp maktu mesai ücreti alabilir mi? Burada memurun mesaiye kalmak istemesi yeterli midir yoksa takdir üstlerine mi aittir?

Lütfen bilgi sahibi olan arkadaşlar acilen cevaplarsa sevinirim.

saygılar...

semonu
Aday Memur
22 Ekim 2007 15:14

bu arada büyükşehir belediyesindeki durumu soruyorum, yazmayı unutmuşum.

pardon :)

semonu
Aday Memur
23 Ekim 2007 13:44

güncel

kerzor
Memur
28 Ekim 2007 23:20

Napıcan Zabıtalığı! Eşşek gibi çalışırsın eşşek kadar değerin olmaz...

semonu
Aday Memur
30 Ekim 2007 16:57

kerzor arkadaşım neden böyle dedin şimdi. daha yeni adım attık mesleğe, hatta iş başı bile yapmadık. şevkimizi kırıyorsun.

Ama sana şunu söyleyeyim özel sektörde de çalıştım, orada da eşşek kadar değer vermediler. mesai bitiminde işten çıkarken fazla mesai yapmıom die trip yaptılar, ii dedim mesaiye kadm para vermediler.500 ytl maaşla ne küfürler dinledim patrondan,kadın kız yaşlı genç demeden 3 tane fabrikası olan adam girip üretime işçilere, hızını alamayıp idari binadaki personele söver dururdu.

ama çile çeksen de ilerler mevki sahibi olursun diyor bazıları özel sektör için. yok öle bişey, hayal o! Şirketin yarısı patronun hemşerisi akrabası. en yetkili ikinci müdür ilkokul mezunu.grip olduğu ve rapor aldığı için işten kovulanlar mı dersin, namusuna laf sölenip kovulanlar mı... İzin diye bişey yok zaten.10 dk geç kalamazsın işe. Hastayım nezle olum ya da ateşler içinde yanıyorum rapor aldım mazeret diil.

Ha diceksin sana ölesi denk gelmiş her yer öle diil. ben de öle dedim çıktım işten. Başka bi yere girdim. patron melek gibi.3-5 çalışanı var maaş yine 500 ytl. tabi bu iki iş yeri de girer girmez sigortamı yapmadı.ilk iş yeri çok büyüktü ve oresı kalite yönetim sistemi belgesine sahip ihracat yapan bi fabrikaydı bına rağmen yapmadı.

neyse ikinci iş rahattı, maaş azdı ama olsun dedim.bu sefer de wc temizliğinden çayılığa kadar her işi yaptırdıla be kardeşim. ve iyi bir pozisyon adı altında başlamıştım bu işe.

benim başımdan bu iki iş geçti özel sektörde. daha birçok arkadaım özel sektörde bu ve benzeri bi sürü olay yaşadı.

arkadaşım şimdi bana yanıt vermeni rica ediyorum:

zabıta olursam biri gelip bana rahatça ana avrat küfüredebilir mi? ederse ceza almaz mı?

yoktan bahanelerle beni kovabilir mi?

10 dk işe geç kalmak bende ölüm korkusu yaratır mı?

alacağım maaş daha önce yazdığım şartları da göz önünde ulundurursan 700 ytl yi geçer mi?

akşam mesai bitti sanırken birden bire hayır gidemezsin diyen olur mu? olsa bile ben bu mesainin parasını alır mıyım?

Ben onurlu bir insanım okul bittikten sonra baba parasına işsiz de olsam tenezzül etmedim.eğer illa ki zabıta olma diyorsan bir önerin var mı?

havan06
Şube Müdürü
30 Ekim 2007 23:15

dostum kımse sana ana avrat sovemez.hele ısının basında devlet memuru olarak adamı zıplatırsın.sana kotu ornek olmayım ama bız hakkımızı yedırmıyoz kımseye allaha sukur dayak yemedık hep attık.senı kımse yoktan bahanelerle kovamaz.10 dakka gec kalmakta olum korkusu yaratmaz.en az 700 ytl maasını tabıkıde alırsın + bıde mesaı alırsın buyuksehırdeysen en az 282ytl alırsın merak etme.kımsenınde lafına bakma ısıne bak allah kolaylık versın...

havan06
Şube Müdürü
09 Kasım 2007 10:45

dostum nasılsın durumlar nasıl.hayırlı cumalar

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi