Editörler : "eskiyara"Pangaea

Elifgokce0501
Aday Memur
30 Haziran 2022 13:19

Amin hocam memleketimde var ama bakalım şimdilik İstanbul'da devam. Gençliğim ülkemizin en zorlu yıllarına denk geldi malesef Allah ülkemizin güzel günlerini de görmeyi nasip etsin. Yoksa napsak halimiz vahim

tarafsızımki, 2 yıl önce
Allah tez zamanda ev nasip etsin inşallah hocam ... Kiradan, fırsatçı ev sahiplerinden kurtulun

alibrtc
Şube Müdürü
30 Haziran 2022 14:05

Zaten sen beni anlamamışsın. Ben evin içine edeceğim diyorum ama paranı fazlasıyla vereceğim. Parayı verip düdüğü çalacağım diyorum. Sen aynı şeyleri sayıp duruyorsun. Profesyonel ev sahibi evini mahvedeceğim ama paranı da fazlasıyla vereceğim. Gel kontrat imzalayalım.

Kagiş, 2 yıl önce

Yavv he he!! Sayısız kiracım oldu ve hepsi de aynı mavalı okuyordu! Evi kiralarken "ver elini öpeyim abi, evine çiçek gibi bakarız abi, duvara çivi çakmayız abi... vs vs." evden çıkarken de aslan kesilip horozlanan artisler gördük. Doktor kiracım da oldu öğretim görevlisi kiracım da oldu, mühendis kiracım da oldu!! Biri diğerini pek aratmadı açıkcası!)))

Hiçbirini rahatsız etmedim, kapısına bir kere bile gitmedim! Yöneticilerden, komşularından şikayet aldığım halde telefon açıp bir şey demedim.

Kiracı tercihimi hep kamu çalışanlarından yana kullandım! Param içeride hiç kalmadı ama eve temiz bakanına hiç rastlamadım. Millet evi kiralıyor ama otel gibi kullanıyor! Yiyor, içiyor, s... yor ve pisliğiyle de bırakıp gitmeye çalışıyor. Yahu niye böyle bırakıyorsun be ademm deyince de kuyruğuna basılmış kedi gibi çemkiriyor!)))

Külahıma anlatın siz bu işleri benim! Her çeşidini gördüm kiracının, o yüzden hadi oradann der, geçerim!))

edaedebiyat
Kapalı
30 Haziran 2022 14:07

Ya allah aşkına hepimizin alım gücü düştü birbirinizle kavga edip durmayın, dün bi karışık piddnin fiyatını 125 lira gördüm restoranda, siz hala ev kirası artsa mı artmasa mı bilmem ne hala aynı muhabbet

Baraküdaaa
Aday Memur
30 Haziran 2022 14:11

Evinizi kiralarken ilk şartınız tahliye taahütnamesini imzalatmak olsun. Türkiyede ev sahibinin hakkını koruyan bir tek bu var.

Kagiş
Müsteşar
30 Haziran 2022 14:13

Senin anlaşılacak bir durumun yok! Belediye çadırı için başvurun, oradan bir branda versinler size. Yakışırr)))

alibrtc, 2 yıl önce

Zaten sen beni anlamamışsın. Ben evin içine edeceğim diyorum ama paranı fazlasıyla vereceğim. Parayı verip düdüğü çalacağım diyorum. Sen aynı şeyleri sayıp duruyorsun. Profesyonel ev sahibi evini mahvedeceğim ama paranı da fazlasıyla vereceğim. Gel kontrat imzalayalım.

burdurspor
Memur
30 Haziran 2022 15:03

keşke dediğiniz gibi olsa. noterde imzalatılmadıysa geçersiz sayılıyor.

Baraküdaaa, 2 yıl önce
Evinizi kiralarken ilk şartınız tahliye taahütnamesini imzalatmak olsun. Türkiyede ev sahibinin hakkını koruyan bir tek bu var.

Ulubahtlı07
Memur
30 Haziran 2022 17:52

İlla noterde imzalanmasına gerek yok. Bizim sözleşmemizi avukat hazırlamıştı
burdurspor, 2 yıl önce

keşke dediğiniz gibi olsa. noterde imzalatılmadıysa geçersiz sayılıyor.

gökcann
Memur
01 Temmuz 2022 22:52

Ev sahibide haklı kiracıda.Bunun yıllık artışını devlet belirlemeli.Ancak gerçek enflasyona göre.Eskiden yüzde ondu sözleşmede ama elinizi vicdanınıza koyun kiracı arkadaşlar yüzde on doğruruydu.Şu an yüzde elli yada yetmiş ancak kurtarır.

Elifgokce0501
Aday Memur
02 Temmuz 2022 07:14

Bence de hocam. Yüzde altmış yetmiş olabilir. Keşke her konuda gerçek enflasyona göre yapılsa herşey bizim maaslarimiz da dahil

gökcann, 2 yıl önce

Ev sahibide haklı kiracıda.Bunun yıllık artışını devlet belirlemeli.Ancak gerçek enflasyona göre.Eskiden yüzde ondu sözleşmede ama elinizi vicdanınıza koyun kiracı arkadaşlar yüzde on doğruruydu.Şu an yüzde elli yada yetmiş ancak kurtarır.

Toplam 109 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi