Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
15 Ağustos 2019 00:34

DGS Hemşirelik

merhaba ben lisans mezunuyum. hemşirelik okumak istiyorum bir kaç sorum var 1.si dgs ile hemşire olurken toplamda kaç yıl okula gitmek gerekiyor. 2.si hangi 2 yıllık bölüm ders açısından hemşireliğe daha fazla benziyor 3. sü bir yıl daha bekleyip yks ile mi kazanmak mı mantıklı yoksa bu yıl önlisans okuyarak dgs ile geçmek mi ? özellikle tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

oguzte
Aday Memur
15 Ağustos 2019 13:37

ilk olarak başta dgs ile kazanıp 2 yıl da bitceğini sanmıştım ama öyle değil 4 yıl okucaksın ilk 2 yıl seçmeli derslerle birlikte ana dersler son 2 yıl sadece ana dersler kalıyor yani benimki öyle oluyo şuanda

oguzte
Aday Memur
15 Ağustos 2019 13:39

2. soru ise aslında çok deişkenlik gösterdiğini gördüm aldığın dersleri onaylamayadabilir okulun ders içeriklerini kabul etmesiyle alakalı bir durum değişkenliği çok fazla yani

oguzte
Aday Memur
15 Ağustos 2019 13:40

yks de nasıl olur bilemem ama dgs yi 1 yıl sonra deneyip kazanırsan burs ve kredi ye başvuramıyosun

Anestesiaaa
Aday Memur
15 Ağustos 2019 13:55

Çok tecrübeli degilim ama yardımcı olmaya çalışayım kaçıncı sınıftan başlayacağın okuldan okula değişiyor ama 3 ten başlatan nerdeyse yok başlarsa bile yine 3 4 yıl sürüyormuş öyle söylüyorlar hangi bölümün en çok derslerinin uyduğunu bilmiyorum istanbuldaki özellerin çoğu 2 veya 3 ten başlatıyor onu biliyorum yks den daha kolay kazanabileceksen dgs yle hiç uğraşma ama kazanamam diyorsan matematiğin de iyiyse dgs den kolay sadece 5 6 yıl okuyabilirsin o var

Anestesiaaa
Aday Memur
15 Ağustos 2019 13:56

hangi bölümden mezunsun ve nerde okudun hemsireligi
oguzte, 5 yıl önce
ilk olarak başta dgs ile kazanıp 2 yıl da bitceğini sanmıştım ama öyle değil 4 yıl okucaksın ilk 2 yıl seçmeli derslerle birlikte ana dersler son 2 yıl sadece ana dersler kalıyor yani benimki öyle oluyo şuanda

stark666
Yasaklı
15 Ağustos 2019 14:33

cevap veren arkadaşlara teşekkürler anladığım kadarıyla en iyi ihtimal 5 yılda bitecek. aslında bu yıl hemşirelik geliyordu bana ama memleket dışına çıkmamak için dışarıyı tercih etmedim. buradaki üniversitenin dgs si 320 galiba 50 net üstü lazım yks daha mantıklı olacak benim için burs konusu sıkıntı değil ikinci üniversite olacağı için zaten burs alamayacağım.

karacauzmez
Yasaklı
15 Ağustos 2019 20:49

Hakkında en hayırlısı olsun diyelim YKS ve ardından ders çalışmışken DGS sınavınada girmeni öneririrm.

Anestesiaaa, 5 yıl önce
Çok tecrübeli degilim ama yardımcı olmaya çalışayım kaçıncı sınıftan başlayacağın okuldan okula değişiyor ama 3 ten başlatan nerdeyse yok başlarsa bile yine 3 4 yıl sürüyormuş öyle söylüyorlar hangi bölümün en çok derslerinin uyduğunu bilmiyorum istanbuldaki özellerin çoğu 2 veya 3 ten başlatıyor onu biliyorum yks den daha kolay kazanabileceksen dgs yle hiç uğraşma ama kazanamam diyorsan matematiğin de iyiyse dgs den kolay sadece 5 6 yıl okuyabilirsin o var

stark666
Yasaklı
17 Ağustos 2019 16:36

hemşireliğe ders olarak en benzer olan önlisans bölümü hangisi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

stark666, 5 yıl önce

cevap veren arkadaşlara teşekkürler anladığım kadarıyla en iyi ihtimal 5 yılda bitecek. aslında bu yıl hemşirelik geliyordu bana ama memleket dışına çıkmamak için dışarıyı tercih etmedim. buradaki üniversitenin dgs si 320 galiba 50 net üstü lazım yks daha mantıklı olacak benim için burs konusu sıkıntı değil ikinci üniversite olacağı için zaten burs alamayacağım.

karakedi4466
Yasaklı
29 Ağustos 2019 20:55

Ankara'da DGS için Hemşirelik mezunu arkadaşlarımız için önerebileceğiniz dershaneler hangileri acaba.

hasyaren.6
Yasaklı
30 Ağustos 2019 22:18

Ankara'da hazırlanacak yanılmıyorsam Kuzey Akademi ile bi görüşün isterseniz,Hemşirelik özel sınıf ya da seviye sınıfları oluşturuyorlar diye biliyorum.

karakedi4466, 5 yıl önce

Ankara'da DGS için Hemşirelik mezunu arkadaşlarımız için önerebileceğiniz dershaneler hangileri acaba.

stark666
Yasaklı
01 Eylül 2019 16:42

kendi kendinle yazışmak nasıl bir duygu acaba, salça

stark666
Yasaklı
01 Eylül 2019 16:43

olmadığınız bi benim konum kalmıştı :)

zelihaeren7771
Yasaklı
01 Eylül 2019 17:47

İşyerimizden bir arkadaş h.içi görüşmüş,H.sonu yazılacaktı.Ankara'da seviye gruplarını oluşturan tek dershane diye duydum.

hasyaren.6, 5 yıl önce

Ankara'da hazırlanacak yanılmıyorsam Kuzey Akademi ile bi görüşün isterseniz,Hemşirelik özel sınıf ya da seviye sınıfları oluşturuyorlar diye biliyorum.

stark666
Yasaklı
01 Eylül 2019 18:13

arkadaşlar bunlar troll hesap iyi olsalar böyle konu konu milleti rahatsız etmezler

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi