Editörler : Pangaea

harita94
Genel Müdür
13 Mayıs 2019 23:51

Ne mezunusun ve kaç puan aldın? Başvurduğun iş yerlerine kpss ye girdiğini niye söyledin o kısmı anlamadım.

Voldan
Aday Memur
14 Mayıs 2019 00:18

35 yaşında 2016 kpss ile atamam gerçekleşti. Defalarca kpss sınavına girmiştim. Bi hırsla hem iş hem kurs disiplinle çalıştım ve atamam gerçekleşti. Sevdiğim bi söz vardır KADER GAYRETE AŞIKTIR pes etmek yok kötümser olmak yok. Allah yolumuzu bahtımızı açık eylesin.

ideaid
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 08:07

TKİ, pazarlama satış

Tayfunsah, 5 yıl önce
amacına ulaşmışsın ne güzel. hangi kurumda ne iş yapıyorsun

Tayfunsah
Yasaklı
14 Mayıs 2019 12:56

maaş durumu nedir
ideaid, 5 yıl önce

TKİ, pazarlama satış

ideaid
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 13:19

4.500 ama bu ay 200 tl vergiye gitti 4.300

Tayfunsah, 5 yıl önce
maaş durumu nedir

Aday mem
Kapalı
14 Mayıs 2019 16:01

Allah yardımcımız olsun ben de aynı durumdayım

owen055
Aday Memur
14 Mayıs 2019 18:21

Daire başkanı nasıl oldunuz?
ideaid, 5 yıl önce

Daire başkanı bile olmuşum bu arada. :)

ideaid
Genel Müdür
15 Mayıs 2019 08:48

: ) memurlar.net yapmış.. üyelik tarihine göre belirliyor olsa gerek.

owen055

Aday Memur

ideaid

Daire Başkanı

owen055, 5 yıl önce
Daire başkanı nasıl oldunuz?

denizdlk
Aday Memur
15 Mayıs 2019 13:03

Ben de aynı psikolojideyim. Ders çalışmak artık ölüm gibi geliyor. Dershane falan da maddi durumdan dolayı yok. Kalkıp kütüphaneye gidiyorum çalışmaya. Kendimi salmamaya çalışıyorum. Azmi kaybetmemek lazım. Hayırlısıyla olacak inşallah..

Japon-25
Aday Memur
16 Mayıs 2019 00:06

Hayırlısı hocam
denizdlk, 5 yıl önce
Ben de aynı psikolojideyim. Ders çalışmak artık ölüm gibi geliyor. Dershane falan da maddi durumdan dolayı yok. Kalkıp kütüphaneye gidiyorum çalışmaya. Kendimi salmamaya çalışıyorum. Azmi kaybetmemek lazım. Hayırlısıyla olacak inşallah..

mozay07
Aday Memur
16 Mayıs 2019 09:32

kardeşim ben ayrılmış olduğum işyerindeki yönetici ayrılma sebebi olarak kpss ye hazırlanmak diye not düşmüş,puanı düşürerek söylüyorum yine dönüş olmuyor. ek olarak bölüm zir müh bitki koruma bizde de daha atama yapmadı bakanlık.
harita94, 5 yıl önce

Ne mezunusun ve kaç puan aldın? Başvurduğun iş yerlerine kpss ye girdiğini niye söyledin o kısmı anlamadım.

A.C.D.C
Daire Başkanı
16 Mayıs 2019 11:01

Başka biriyle karıştırdın sanırım hocam. Ne YTÜ mezunuyum ne de 70 ile atandım.

K.p.s.s.2018, 5 yıl önce
yıldız teknik bitirip ortalarda ben em yim diye bir yerlerini yırt.70 le devlete atan sona gel burda ahkam kes.Hadi urdan hadiiiii

SidetoSide
Aday Memur
16 Mayıs 2019 13:58

2013'te mezun oldum. 2018 e kadar işsizlikten ve özel sektörün sömürücülüğünden dolayı psikolojim ağrıyordu.Bir baltaya sap olamamışlık.. Kalabalığın seni yutması.. İşe yaramadığın hissi ve boşa okumuş olduğum düşüncesiyle kendimi daha dibe çektim. Sonra bıçak sırta dayandığında (tam intihar noktasındayken) hayatımdaki her şeyi bir kenara atıp gece gündüz çalışarak,kendimi varımı yoğumu bundan sonra doğacak şansım ve alın terime bağlayarak çalıştım. Gözlerim de acıdı,uykusuz da kaldım,sosyal hayat da yaşamadım,beş parasız da idare etmeye çalıştım. Şükür ki ailem bu süreçte en azından yanımdaydı. Şansım bu oldu. Bana köstek olmadılar en azından. Ve şu an çok tatmin edici bir maaşla memurluk görevime başladım. İnanırsanız başka çareniz yoksa,bir şekilde olduruyorsunuz. Kaybetmek.. Ya da kazanmak...Sadece bir seçim kadar yakınınızda aslında.

baygörev
Kapalı
16 Mayıs 2019 16:56

KPSS hazırlan diyenler valla işgüzarın önde gidenisiniz KPSS ile alım yok ki olanlar bir elin parmağını geçmiyor memur alımları dayı sistemine bağlandı bu da belgesi anlayan anlar anlamayan boşa tıraş yapmasın

https://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/belediye-ozel-kaleminde-memur-zinciri-kurdular-2068821/

Aday mem
Kapalı
16 Mayıs 2019 21:24

Eminim şimdi o günleri geride bırakmanın mutluluğu ve rahatlığı vardır. Dua edelim nolursunuz bizim durumumuzda olanlar için. Başlığı açan arkadaşla aynı durumdayım. Psikolojik olarak dayanması çok zor oluyor malesef buda bir imtihan diyoruz. İsyan etmiyoruz ama amalar düğümleniyor insanın boğazına benim kpss ye 4. girişim olacak mesela :(

SidetoSide, 5 yıl önce

2013'te mezun oldum. 2018 e kadar işsizlikten ve özel sektörün sömürücülüğünden dolayı psikolojim ağrıyordu.Bir baltaya sap olamamışlık.. Kalabalığın seni yutması.. İşe yaramadığın hissi ve boşa okumuş olduğum düşüncesiyle kendimi daha dibe çektim. Sonra bıçak sırta dayandığında (tam intihar noktasındayken) hayatımdaki her şeyi bir kenara atıp gece gündüz çalışarak,kendimi varımı yoğumu bundan sonra doğacak şansım ve alın terime bağlayarak çalıştım. Gözlerim de acıdı,uykusuz da kaldım,sosyal hayat da yaşamadım,beş parasız da idare etmeye çalıştım. Şükür ki ailem bu süreçte en azından yanımdaydı. Şansım bu oldu. Bana köstek olmadılar en azından. Ve şu an çok tatmin edici bir maaşla memurluk görevime başladım. İnanırsanız başka çareniz yoksa,bir şekilde olduruyorsunuz. Kaybetmek.. Ya da kazanmak...Sadece bir seçim kadar yakınınızda aslında.

SidetoSide
Aday Memur
17 Mayıs 2019 10:23

Belediyeleri bilemem ama merkezi sistemde puanını alıyorsun,paşa paşa atıyorlar.

baygörev, 5 yıl önce

KPSS hazırlan diyenler valla işgüzarın önde gidenisiniz KPSS ile alım yok ki olanlar bir elin parmağını geçmiyor memur alımları dayı sistemine bağlandı bu da belgesi anlayan anlar anlamayan boşa tıraş yapmasın

https://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/belediye-ozel-kaleminde-memur-zinciri-kurdular-2068821/

SidetoSide
Aday Memur
17 Mayıs 2019 10:25

Eğer psikolojinizi üzülmek yerine hırs ve dirayet olarak düzenleyebilirseniz her şeyin sizin için de değiştiğini görürsünüz. Ben duadan çok çabaya inananlardanım. Emek veren herkes bir şekilde yolunu buluyor. Buna inanmak lazım duaların gücü yerine

Aday mem, 5 yıl önce

Eminim şimdi o günleri geride bırakmanın mutluluğu ve rahatlığı vardır. Dua edelim nolursunuz bizim durumumuzda olanlar için. Başlığı açan arkadaşla aynı durumdayım. Psikolojik olarak dayanması çok zor oluyor malesef buda bir imtihan diyoruz. İsyan etmiyoruz ama amalar düğümleniyor insanın boğazına benim kpss ye 4. girişim olacak mesela :(

Aday mem
Kapalı
17 Mayıs 2019 10:30

Çok haklısınız.

baygörev
Kapalı
17 Mayıs 2019 10:59

tabi canım milyonlarca adamın girdiği sınavda 97-98 puan alıyorsun atıyorlar paşa paşa diy mi :D şaka mısınız arkadaşım siz bir zahmet alsın onları KPSS göstermelik işte onları alıyorlar gerisi ne olacak mesela 88-95 arasındakiler ne oluyor sizin gibileri bulmuşlar o sınav paralarını 500 lira yapsalar boş adamlar girmeyin almayacaz diyorlar resmen

SidetoSide, 5 yıl önce

Belediyeleri bilemem ama merkezi sistemde puanını alıyorsun,paşa paşa atıyorlar.

DİPÇİK
Şef
17 Mayıs 2019 11:18

her şey kpss değil inşaat mühendisyim kolin inşaata girdim 8 sene oldu 8,500 lira maaş alıyorum

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi