Editörler : E.Kayı Han
30 Kasım 2022 12:36

Kadroyla ünvan değiştirip başka bakanlığa geçme

Arkadaşlar merhaba bu konuda bilgisi olan yazarsa çok sevinirim. Sağlık mezunuyum daha önceleri kadrolular ünvan değişikliği sınavına girip muvafakat alıp sağlık bakanlığına geçeniliyorlarmış. Ama şu an muvafakat vermiyormuş bakanlık. Şimdi kadroyu kabul edersek sağlıktan atanmak için istifa edip 6 ay beklememiz mi gerekecek yani ?

boyka12
Aday Memur
30 Kasım 2022 12:56

türkiyede bazı şeyler mümkün eğer sağlam bi tanıdığın varsa bakanlıkta her türlü muvafakat alabilrsn

Kpss5154
Kapalı
30 Kasım 2022 19:16

Benim sorumda şöyle yeni kadro almış 1 yıl çalışmış memur unvan değişikliği sınavına girebiliyor mu? Bir de unvan değişikliği sınavı ne zaman oluyor adalet Bakanlığında ?

Elixsir
Kapalı
30 Kasım 2022 20:25

Girebilirsin
Kpss5154, 1 yıl önce
Benim sorumda şöyle yeni kadro almış 1 yıl çalışmış memur unvan değişikliği sınavına girebiliyor mu? Bir de unvan değişikliği sınavı ne zaman oluyor adalet Bakanlığında ?
02 Aralık 2022 16:16

O dediğin burada geçerli değil hayal kurmayın yok yere hiçbir yere geçemezsin

boyka12, 1 yıl önce

türkiyede bazı şeyler mümkün eğer sağlam bi tanıdığın varsa bakanlıkta her türlü muvafakat alabilrsn

cevherdudayev1
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 18:15

geçen nasıl geçiyor gurbanım

Sürgün-Bilge, 1 yıl önce

O dediğin burada geçerli değil hayal kurmayın yok yere hiçbir yere geçemezsin

02 Aralık 2022 19:24

Geçemez eğer geçen varsa kurum ona cevaz verirken sana vermemezlik yapamaz.Çünkü kurumun geçene verdiği cevaz emsal karine oluşturur.

cevherdudayev1, 1 yıl önce

geçen nasıl geçiyor gurbanım

cevherdudayev1
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 19:31

gih ten gihe th th a çok rahat geçer aynı sınıfa geçişlerde sıkıntı olmaz bissürü örnek var adalet bakanlığında bizim arkadaş icrada katipdi milli saraylara geçti ordanda üniversiteye atladı yani sağlam dayın varsa türkiyede olmayak herşey olur

Sürgün-Bilge, 1 yıl önce

Geçemez eğer geçen varsa kurum ona cevaz verirken sana vermemezlik yapamaz.Çünkü kurumun geçene verdiği cevaz emsal karine oluşturur.

02 Aralık 2022 19:37

Ver dilekçeni reddederlerse o arkadaşını örnek gösterip dava aç.Ona veriyorum sana vermiyorum gibi bir şey asla söz konusu olamaz.

cevherdudayev1, 1 yıl önce

gih ten gihe th th a çok rahat geçer aynı sınıfa geçişlerde sıkıntı olmaz bissürü örnek var adalet bakanlığında bizim arkadaş icrada katipdi milli saraylara geçti ordanda üniversiteye atladı yani sağlam dayın varsa türkiyede olmayak herşey olur

andrei123
Kapalı
04 Aralık 2022 00:05

arkadaşım sen Adalet Bakanlığındamı çalışıyorsun eminmisin ? yada farklı bir ülkede mi katipsin ?? gerçekten çok merak ediyorum da? bu gözler 2 günlük sözleşmeli zabıt katibinin belediye geçtiğini gördü . senin gözler gerçekten çok kapalı yada kasti bir şekilde mi böyle yorum yapıyorsun torpili olanın geçemeyeceği yer yok ...

Sürgün-Bilge, 1 yıl önce

Ver dilekçeni reddederlerse o arkadaşını örnek gösterip dava aç.Ona veriyorum sana vermiyorum gibi bir şey asla söz konusu olamaz.

kimbiliracaba
Aday Memur
04 Aralık 2022 00:44

1 yıl dolmadan yer değiştiren de var mı :D

andrei123, 1 yıl önce

arkadaşım sen Adalet Bakanlığındamı çalışıyorsun eminmisin ? yada farklı bir ülkede mi katipsin ?? gerçekten çok merak ediyorum da? bu gözler 2 günlük sözleşmeli zabıt katibinin belediye geçtiğini gördü . senin gözler gerçekten çok kapalı yada kasti bir şekilde mi böyle yorum yapıyorsun torpili olanın geçemeyeceği yer yok ...

04 Aralık 2022 19:41

Tamam işte ver dilekçeni sen de geç hiç sanmıyorum öyle bir şey olduğunu ama ver dilekçeni onun oraya geçmesi emsal teşkil eder gayet açık diyorum.

andrei123, 1 yıl önce

04 Aralık 2022 19:43

Hiç sanmıyorum bir yıl değil kadro aldıktan sonra bile 4 yıl çalışma şartı var nakil için ve tabi ki kurumun izin vermesi lazım yani imkansıza yakın bir olay.

kimbiliracaba, 1 yıl önce

1 yıl dolmadan yer değiştiren de var mı :D

04 Aralık 2022 19:45

Öyle torpili olan kişinin katip kadrosunda işi yok gider direkt belediyede veya istediği yerde başlar.

andrei123, 1 yıl önce

Açelyyaaa
Aday Memur
05 Aralık 2022 01:25

Kurumlar arası geçiş çok zordur. Hele bazı kurumlardan çıkış daha da zordur. Yazı sınavıyla memur olmuş lise mezunu birinin , farklı kurumlarda başka kadrolara geçmesi zaten hakkaniyete aykırı.

İnsanlar o kadro için üniversite okuyor, yetmiyor kpss den 90 üstü puan alıyor, yetmiyor başka şehirlerde sürünüyor. Yani bu işler öyle 3 kuruşa 5 köfte hesabıyla olmaz. Bedelini ödemediğiniz şeye talip olmayın bence.

Haa torpili olan belediyeye geçer tabi, belediyeler özerk gibi takılıyor, zabıt katipliğinden belediyeye müdür olanı da gördü bu gözler. Ama dehşet torpili vardı.

Size tavsiyem kpss ile atanırsanız geçişiniz daha kolay olur. Torpil bulurum diye büyük hayallere kapılmayın. Kendi kanatlarınıza güvenin, onun bunun dalına değil.

andrei123
Kapalı
05 Aralık 2022 01:46

Hukuk okuyup anası babası birşey öğrensin diye ise sokturup zor gelince milletin hakkını gasp edip daha sonra belediyenin hukuk bolumune geçirdiler vaziyet bu kimseyi inandırmak zorunda da değilim

Sürgün-Bilge, 1 yıl önce

Öyle torpili olan kişinin katip kadrosunda işi yok gider direkt belediyede veya istediği yerde başlar.

05 Aralık 2022 14:52

İnanmıyorum sana senaryo çelişkiler içeriyor öyle ensesi kuvvetli olan birinin adliyeye yolu düşmez geç abi geç.

andrei123, 1 yıl önce

Hukuk okuyup anası babası birşey öğrensin diye ise sokturup zor gelince milletin hakkını gasp edip daha sonra belediyenin hukuk bolumune geçirdiler vaziyet bu kimseyi inandırmak zorunda da değilim

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi