Editörler : F16 Gökçen
«567891011121314151617

ekonomistt77
Aday Memur
27 Ekim 2010 00:17

bundan bir ay bir bucuk ay kadar once baska bır sorkete basvuru yaptım ılk gorusmeyı gectım ardından ıkıncı gorusmeye gırdım 1 aylık staj suresı dedıler. pazartesı baslıcaktım ama forumlarda o sırket hakkında kotu seyler yazıyordu. yok herkese bır ay staj sora sutluyolar falan. gıtmedım bende uyuz oldum okuduklarıma. daha sonra bır arkadasım staj yaptı orda ıse basladı. ee hanı ıse alınmıodu falan dedım kendı kendıme. simdi bu sırketten aradılar. gıdıp dınlıcem en azından kendı kararımı kendım verıcem.. solenenler kotu ama bıraz bakınca hıcbır yer ıcın guzel yazı yokkı..

tugce_86
Aday Memur
28 Ekim 2010 18:32

arkadaşlar beni dün öğlen saat 1de aradılar ve yine aynı gün saat 14.30da görüşmeye çağırdılar.o kadar iş görüşmesine gittim hiç böyle bişey görmedim.normalde en az 1 gün önceden aramaları gerekir ki önceden firma araştırılsın işin gerekleri öğrenilsin diye. firma hakkında hiç araştırma yapamadan işin ne olduğunu dahi bilmeden gittim görüşmeye. yaklaşık 15dk bekledikten sonra beni ön görüşmeye aldılar. mülakatı 2 kişi yaptı.biri benimle konuşuyodu daha doğrusu firmayı tanıtıyodu öbürü ise bana bakıp hiç konuşmadan not alıyodu.anlattıkları gayet güzeldi ama iş madem bu kadar iyi bir işti neden benimle görüşen kişilerden biri benle aynı yaşta(ben 23 yaşındayım) öbürü ise belli benden daha küçüktü? görüşmenin olumlu olması halinde beni arayacaklarını söylediler ve yarım saat önce arandım. burda yazılanları okuduktan sonra eğitime evet demek bana saçma geldi ve sırf bu iş için başka bi işi reddetmeyi düşünüyodum iyiki burda yazılanları okumuşum diyorum.

zzz86
Aday Memur
02 Kasım 2010 00:00

arkadaşlar benide bugün aradılar ama burda okuduğum şeylerden sonra gitmemeye karar verdim. ankara için gidenler var mı aranızda?

mathizmir
Genel Müdür
02 Kasım 2010 13:28

beni de aradılar bugun. ben de burada yazılanlardan sonra gitmemeyi düşünüyorum.

beste8585
Kapalı
03 Kasım 2010 17:00

arkadaşım benide aradılar mülakata gittim baya profesyonel bir yer sandım, mülakattada bi gaza getirdiler sen çok iyisin şudur budur dedim ne oluyor daha 1ci görüşmede gelin eğitimimize dediler:) sonra eğitimine gittim 1 ci hafta gittim hatta sınav yaptılar başarılı oldum, neyse sevindim ama son güne kadr 2ci eğitimin paralı olduğunu söylemediler( 400 tl) paralı eğitime başlamadan bir araştırdım sonra bir ödev vereceklermiş verecekleri ödevide bizler asla yapamayız bilmem ne kadr paradan şu kadr kar elde et (zaten o kadr işin uzmanı olsam işe girmem kendim trader olup paramı değerlendiririm:)) onu yapabilirsek işe alnıp o para geri ödencek dediler tabi ben hiç güvenmedim 2 ci eğitimin ilk gününede gittim ve daha sonra arayıp gelmeyeceğimi söyledim bence sakın para falan vermeyin,

michel.foucault
Kapalı
03 Kasım 2010 19:34

bırakın allah aşkına şu adamları. bu kadar yazıldı, çizildi...

sincity123
Aday Memur
05 Kasım 2010 18:24

Ben de geçen salı gittim antalyadaki şubesine.cvmin çok güzel olduğunu,bu işe gerçekten zaman ayırıp ayıramayacağımı filen sordu.Sonra diğer adaylarla görüşmelerin cuma gününe kadar sürdüğünü sonucun cuma günü mail yoluyla açıklanacağını söyledi.Getirdiğim diploma,dil belgesine bakmadı bile(:Bugün olumlu mail geldi ardından telefon...Buradaki yazıları okuduktan sonra biraz hayal kırıklığına uğradım ama zararın neresinden dönersen kardır.İnsanların umutlarıyla oynamaları gerçekten üzücü.Tabi işsizlik ortamı da bunlara izin veriyor.Allahtan internet ve forumlar var(:

StardoM
Aday Memur
09 Kasım 2010 18:18

sincity123

ben de bugün yani salı günü gittim mülakatlarına. büyük bir ofis beklerken 3-4 tane küçücük seminer odalarından başka birşey yok. emir diye biri geldi görüşmeye. ben normalde fransız dili ve edebiyatı mezunuyum. görüşme için çağırdıklarında çok şaşırmıştım.sordum da neden beni çağırdınız diye. neyse heveslenerek gittim, hevesle çıktım. görüşme iyi geçmişti çünkü. olumlu sonuç alıcağını düşünüomuş emir bey. cuma günü eğitime çağırdılar mail yoluyla haber vericeklermiş saatini bilmem nesini.hatta not almak için defter bile getirin dedi. şimdi forumda yazılanları okuyunca çok üzüldüm. belki cuma günü neler anlatıcaklar acaba diye gidebilirim ama o kadar. uyarılarınız için teşekkürler

beste8585
Kapalı
09 Kasım 2010 23:02

arkadaşım eğitimine katıl bişy olmaz cv ne yazarsın ama asla para verme derim ben

yenuse
Aday Memur
10 Kasım 2010 14:52

Ben istedikleri kriterleri yerine getirip ise giren ve Agustos ayindan bu yana Adana ofisinde calisan biriyim.Demek ki kapasitem digerlerinden yani kotu yorum yazanlarin kapasitesinden cok az(!!) olacak ki sirket o kadar kapisiteyi kaldiramayacagini anlayip onlari kriter yaptiklari halde ise almamis.

Bazilari hep soylenir.

Bazilari hep sikayet eder.

Bazilari hicbir seyi begenmez.

Bazilari ise soylenenleri dinleyip cekilir bir koseye.

Bu 4 turdeki insanlara hayatlarinda basarilar(!!) diliyorum.

yenuse
Aday Memur
10 Kasım 2010 15:02

Ayrica dun bir gazetede V....Bank'in ise alimla ilgili ilanini gordum.Ise alim pozisyonlari su sekilde(copy paste yapiyorum).

V....Bank'ta çalışma hayatınıza aşağıdaki unvanlarda görev alarak başlamanız mümkündür.

1. Memur

2. Uzman / Mali Analist Yrd.

3. Müfettiş Yardımcısı

Ve is basvuru ayrintilari Pdf formatinda ilisiklendirilmis.Sizden ise alim asamasinda sinav ucreti isteniyor ve cok degil 200 TL.Deger mi sizce 40 dakika surecek bir sinav icin ucret odemeye.Hem bu banka cok saygin(!!) bir banka olsaydi adaylardan neden para talep etsin ki.Gitmeyin arkadaslar,yazik vereceginiz otobus parasina(!!).Otobus parasina kiyilir mi;o parayla ev gecindirenler bile var.

Simdi burdaki yorumlari okuyup sizde ilgili bankaya muracaat etmeyin.Gitmediginiz icin de bana dua edersiniz sonradan.Otobus parasi da sinav ucreti de cebinizde kalir boylece.(!!)

beste8585
Kapalı
22 Kasım 2010 13:16

vakıfbankla bir mi tutuyorsunuz buda güzelmiş:)

yenuse
Aday Memur
22 Kasım 2010 18:18

Hmmm;burayi takip edip TeleTrade hakkinda olumlu yazilara cevap vermeyi adet ettiklerine gore var bir seyler... :)

Tabii ki gise memurlugu yapabileceginiz,900-1000 TL'ye calisabileceginiz banka veya sirketlerle calistigim sirketimi kiyaslayamam.

Ne yazarsaniz yazin artik ben de karsilik vermeyecegim.Calistigim temsilcilik olan Adana'da bir soyleyis vardir;"begenen alip gider begenmeyen birakip kacar".Isteyen katilir kendini dener isteyen de sureci bastan tasvip etmedigini dile getirip birakir gider ki dogrusu da budur zaten.

Egitim surecine baslayan adaylara zaten ilk asamada ilk haftalarinda vazgecme haklarinin oldugunu ve deposito ucretinin kendisine iade edilecegi bildiriliyor ve bu kosullar sozlesme ile birlikte kendine ibraz ediliyor.

Bu kadar karalarcasina,siddetle ve site tarafindan yasaklanacak boyutta olumsuz elestiriler yazmak ve camur atmak oyle egitime katilip da geri donen(!!) birinin yazacagi seyler degil.

Kolayina kazanc ve is kapisi bulursaniz bana da haber verin;bir kac pasiflora arkadasima haber vereyim.

kummsal
Kapalı
23 Kasım 2010 23:09

benide bugn aradılar burda yazılanları okudum bnde gitmeyecegm:)

adonis01
Aday Memur
24 Kasım 2010 18:09

antalya ofislerinde başladuıum eğitime ben kriter aşamasındayım şuanda fena gitmiyor.arkadaşlar kriteri tamamlar işe başlarsam habber ederim siize.işe kriter yaptığıım halde almazlarsa dar ederim dünyayyı onlara valaa :))

burada kriter yapan arkadaşş varsa bana ulaşırlarsa sevinirimm bu hafta ilk haftam bana yardımcı olunnnnnnn pls

dummy_
Aday Memur
24 Kasım 2010 18:30

ben iş görüşmesine gittim geçen hafta, ilk görüşmemizde yaptıkları işin kapsamına değindiler ama ücretli eğitimden bahsetmediler. ama dün gittiğim ikinci görüşmede bana pozisyonları ve depozitodan bahsettiler ben katılmayı düşünüyorum açkcası, çünkü zaten borsayla uğraşıyorum. işe girmesemde faydası olacaktır

dummy_
Aday Memur
26 Kasım 2010 14:40

bugünn aradılar arkıdeaslar pazartesi başlıcakmış egitimleri başlayalım bakalım.tiksinç bir durum olursa yazarım size canlar.nezih ve seviyyeli bir ortamları var bakalım kendilerin seviyesi ve eğitimleri nasılmış:))

cyd35
Aday Memur
01 Aralık 2010 00:05

Merhaba arkadaşlar,

Bu gün iki günlük seminerin son günüydü.aslıda ben de bir kaç gün önce burada yazılanları okuduktan sonra olumsuz düşünüyordum.ama kendi gözlerimle görmek istedim.

seminer oldukça verimli ve anlamlıydı.ve bu son gün daha önce alınan depozitonun doğru olduğundan bahsettiler.bunun nedenlerini açıkladıktan sonra onları haklı buldum açıkçası.her konuda olduğu gibi bunu da kötüye kullanan insanların olduğundan bahsettiler geçmişte.aldıkları iki haftalık seminer sonrasında kimilerinin başka şirketlerde çalıştıklarından ya da spk sınavları için seminerlere katılanlarının olduğundan bahsettiler.sonuçta kimse eğitim verdiği insanın başka bir yerde çalışmasından hoşnut olmaz.ve bu gerekçeyle koymuşlar o depozitoyu.

diğer şehirlerde böyle midir bilemiyorum ama bu gün yaptıkları açıklamada depozito almayacaklarında bahsettiler. sanırım semineri veren kişi bizim grubun ciddiyetine inandı.

yarınki sınava gidemeyeceğim ben.

size tavsiyem finansal konulara gerçekten ilgiliyseniz mutlaka gidin seminerlerine faydanıza olur.

ilginiz yoksa hiç bulaşmayın derim. çünkü çok özveri gerektiren bir iş kolu. ilgili olanlara bu iş bir tutkuya dönüşebilir, diğerleri içinse bir çeşit işkence olabilir.

Olumsuz düşünmeyin, çalışmıyorsanız başka işiniz yoksa mutlaka gidin görüşmeye. ayrıca kimsenin kimseyi kandırdığı da yok. herşey oldukça sarih ve net.

serdarsoysal
Aday Memur
01 Aralık 2010 14:17

ben workshop programlarina katildim ama kriterlerini yerine getiremedim.ama adamlarda hakli isi ogrenmeyene nasil hesap yonetimi icin traderlik verecekler.saglik olsun.burdaki yorumlari okuyup tereddute dusenlere sozum yok gitmeyin zaten pek takmiyorlar yazilanlari olumsuz dusunenide bastan gelmeyin diyorlar.

ahhbeabi
Aday Memur
01 Aralık 2010 18:56

arkadaşlar çok teşekkür ederim hepinize ki öncelikle böyle bir ''forum'' denen olayı bulan ve bunun alt başlığında bu siteyi kuran arkadaşlara...

benide 2 gün önce ..yolla dan cvniz elimize ulaştı diyerek tlf yordamyla arayarak mülakata çağırdılar ki telefondan şirketin ismini bi türlü anlayamadım bu yüzden bana şirketinizin ismini mail olarak atarsanız sizi araştırıp size mail atabilirim dedim...

ve dün araştırdım ancak sadece kendi sitelerinden baktım ve bugün tekrar aradılar yarın görüşmeye davet ettiler bende sordum dedim bu bir iş görüşmesi mi yoksa 1 haftalık teorik sonra 3 haftalık pratik eğitimden sonra başarılı olursam beni şirketlere mi önereceksiniz bu menval üzerinemi gelişecek olaylar diye sordum...

ve bana söylenen bu bir iş ön görüşmesi dendi biz sizi tanırız bu işi yapıp yapamayacağınızı, yeteneklerinize bakarız, size işi anlatırız ve siz işi tanırsınız menval üzerine bir görüşme oldu ama ben burdaki yorumları okuyunca ki hemen hemen hepsini okudum daha bir tane arakdaşa rastlamadım ki bu programa katılıp başarı sağlamış ve şu şirkette şu kadar maaş veya aylık şu kadar primle çalışıyorum diyen...

ki daha başka forum sitelerine bakmadım bile ama okuduklarımın arasında eksi sözlüktede şirket hakkında olumlu cümleler kullanılmamış...

benim çalışmak istediğim kurum tanınmış yada rüştünü ispat etmemiş bir kurum ise öncelikle forumlarda haklarında olumlu cümleler yer almalı neticede bu forumu kullanan ben ve benim gibi arkadaşlar bu yüzden buradaki yorumlar çok önemli...

ben şuan fena sayılmayacak bir ücret ve pozisyonda çalışmaktayım sadece biraz memurluk ( bu cümleme lütfen memur arkadaşlarım alınmasın sadece belirtmek istediğim klasik memur anlayışı vardırya bizlerde şimdi neysen emekli olana kadar da aynısın anlayışı.kastettiğim bu ) gibi kendimi geliştirme anlamında çok önüm açık değil bu yüzden görüşmeye gidecektim ve bütün düzenimi evimi barkımı var olan 3 kuruş paramıda yeni bir düzen kurmak için harcıyacaktım e sonra 1 ay sonra biz sana döneriz deseler ne olacaktı???ben perişan olacaktım işte satırlarımın en başındaki teşekkürlerim bu yüzden ki hemde ne teşekkür...

saygılar slmlar herkese...

ve tabii ki yarın görüşmeye gitmeyeceğim...

Toplam 331 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi