Editörler : Pangaea
20 Mayıs 2020 19:55

ÖSYM gizlice kılavuz degiştirdi. Arka kapılar ardında neler dönüyor.

Ösym tarim bakanligi atama tercih doneminin 3. Gununde klavuz degiaikligine gitti ve hic bir duyuru yok. Klavuzdan bakanlar kurulu karari olan kamuda calisan adaylarin yasal hakki cikarildi. Osym bakanlar kuruluna aykiri klavuz cikarabilir mi? Osym yine yoldan cikmis gibi.

Murat13579
Aday Memur
20 Mayıs 2020 20:07

Ösym kendi çıkardığı kılavuza kendisi itiraz ediyor, ne yapmaya çalıştıgı belli değil, bu alım mundar olmuştur.
20 Mayıs 2020 20:07

Sen bu kafayla çok yorum yaparsın devlet senin ve senin gibilerinin takibini yapıyor sen işine bak devlet dediğini adım adım yaptı. Yine yapacak sen ortalığı karıştırma peşindesin millet sana uysa ayvayı yedi vallaha.
20 Mayıs 2020 21:06

Klavuzun neresi güncellendi gençler ?

20 Mayıs 2020 21:07

Hocam klavuzda başvuruda aranan şartlar kısmı güncellendi.
BenEnginBirİnsanım, 4 yıl önce

Klavuzun neresi güncellendi gençler ?

20 Mayıs 2020 22:30

Sylar 31'in memurlar.net sayfasında 16 Mayıs 2020 tarihinde saat 11:51'de Tarım bakanlığı 2153 personel alımı kamuda çalışanlara kapatılamaz konu başlığında 7.sayfada yaptığı yorumlara bakmanız yeterlidir. Yaptığın yorumlara dikkat edeceksin.

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:17

adama aha böyle geri vites attırırlar işte.. acizler sizi. koskoca devletin khk sını hiçe sayıp sistem acıgı ararsanız aha boyle tepenıze çöker devletimiz. akıllı olun aklınızı alırlar

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:26

slayer denen adam resmen cumhurbaskanı khk sına sayın bakan a anayasal düzenimize hakaret içerikli mesajlar atmıstır. kendısını cımer den ekran goruntulerı alarak sıkayet ettım. bunun gıbı devlet buyuklerımıze anayasal duzenımıze hakaret eden mahlukları gerekli merciilere şikayet edın arkadaslar... son cıkan khk hakkında hukuktan anlamayan vicdansızların cıkardıgı khk olarak bahsetmiş. bakalım bu yazdıkları hakkında devlet buyuklerımız ne dusunuyor????

MuhammetSelçuk ŞAHİN, 4 yıl önce

Sylar 31'in memurlar.net sayfasında 16 Mayıs 2020 tarihinde saat 11:51'de Tarım bakanlığı 2153 personel alımı kamuda çalışanlara kapatılamaz konu başlığında 7.sayfada yaptığı yorumlara bakmanız yeterlidir. Yaptığın yorumlara dikkat edeceksin.

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:27

pardon sylar31 denen adam dıyecektım nıck ı yanlıs yazmısım :) :)

Portuga34
Daire Başkanı
20 Mayıs 2020 23:35

insanlar emek vermiş yüksek puan almış. kimi düz memurluktan kendi unvanlarına geçmek için kimi de başka kurumlarda sözleşmeli veya kadrolu olup tayin olamadığından memleketlerine dönebilmek için tercih yapacaktı fakat saçmasapan uygulamalar yüzünden bu insanların resmen anayasal hakları ellerinden alınmış oluyor.

ben iibf mezunu düz memurum. bu durum beni ilgilendirmiyor ama ortada çok büyük bir hukuksuzluk var. Bu durumun peşini bırakmayın arkadaşlar. gerekirse alımı durdurun, yürütmeyi durdurma kararı aldırın ama hakkınızdan vazgeçmeyin.

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:37

çoştarlık yapma senı alakadar etmeyen ıslere burnunu sokma

Portuga34, 4 yıl önce

insanlar emek vermiş yüksek puan almış. kimi düz memurluktan kendi unvanlarına geçmek için kimi de başka kurumlarda sözleşmeli veya kadrolu olup tayin olamadığından memleketlerine dönebilmek için tercih yapacaktı fakat saçmasapan uygulamalar yüzünden bu insanların resmen anayasal hakları ellerinden alınmış oluyor.

ben iibf mezunu düz memurum. bu durum beni ilgilendirmiyor ama ortada çok büyük bir hukuksuzluk var. Bu durumun peşini bırakmayın arkadaşlar. gerekirse alımı durdurun, yürütmeyi durdurma kararı aldırın ama hakkınızdan vazgeçmeyin.

sylar31
Aday Memur
20 Mayıs 2020 23:43

Bir bu bir khk degildir. Bahsettigim bilgisiz boyle bir sey iste. Cunhurbaskanimiz makaminin yayinladigi bir Cunhurbaskanligi kararnamesidir. Bunu hazirlayan ve yayinlamak uzere cunhurbaskanligina yollayan tarim bakanligidir. Tarim bakanliginin ilgili birimi hukuktan anlamiyor olacakki hala yururlukte olan bakanlar kurulu kararinin 1 yil beklemeyi gerektirmeyen istisnai durumlarin unvan degisikligi kismini es gecmislerdir. Yayinlanan kararname gecmise yurumus. 2018 sinavina hazirlanmis emek sarfetmis alin teri dokmus ve 1 hafta sonra kendi mesleginden atanmayi bekleyen ciddi bir kesimi magdur etmistir. Bu sebeple hukuktan anlamadiklari cumlemin arkasindayim. Bunu cumhurbaskanimiza mal etmeye calismayin buna kargalar bile guler. Siz artniyetli insanlarsiniz. Kötü amelleriniz var. Devletimizin kucuk dusmesini halkin devletine olan huveninin zedelenmesi ugruna sadece kendi mendaatleriniz gerceklessin istiyorsunuz. Bu yuzdendir ki insanlarinhakkina gectiniz. Unutmayin danistay baskani ve uyelerinin bir kismini cumhurbaskanimiz atamaktadir. Ve goreveksinizki cumhurbaskanimizin atamis oldugu degerli hukukcular bu haksizligi durduracaklar. Hic bosuna buradan insanlari manuple etmeye calismayin . Burasi bir hukuk devletidir. Ve danistay da idari yarginin temelidir. Bu durumda idarenin yaptigi her uygulama dogru olmayabilir. Yapmis oldugunuz su yorumlara gercekten guluyorum. Yazik ki size inanip bakanlik biyle yanlis bir yola girdi. Tekrar ediyorum. İnsanlari manuple etmek tahrik etmek suctur. Biz bastan beri hukuk derken siz oldu bitti demektesiniz. Yazik size .

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:47

beylerrr koşun biri " R " yaptı :) :)

birader senin adın yusuf mu ;??? :D :D :D uzaklardan bır yusuf sesi geldi de :D

sylar31, 4 yıl önce

Bir bu bir khk degildir. Bahsettigim bilgisiz boyle bir sey iste. Cunhurbaskanimiz makaminin yayinladigi bir Cunhurbaskanligi kararnamesidir. Bunu hazirlayan ve yayinlamak uzere cunhurbaskanligina yollayan tarim bakanligidir. Tarim bakanliginin ilgili birimi hukuktan anlamiyor olacakki hala yururlukte olan bakanlar kurulu kararinin 1 yil beklemeyi gerektirmeyen istisnai durumlarin unvan degisikligi kismini es gecmislerdir. Yayinlanan kararname gecmise yurumus. 2018 sinavina hazirlanmis emek sarfetmis alin teri dokmus ve 1 hafta sonra kendi mesleginden atanmayi bekleyen ciddi bir kesimi magdur etmistir. Bu sebeple hukuktan anlamadiklari cumlemin arkasindayim. Bunu cumhurbaskanimiza mal etmeye calismayin buna kargalar bile guler. Siz artniyetli insanlarsiniz. Kötü amelleriniz var. Devletimizin kucuk dusmesini halkin devletine olan huveninin zedelenmesi ugruna sadece kendi mendaatleriniz gerceklessin istiyorsunuz. Bu yuzdendir ki insanlarinhakkina gectiniz. Unutmayin danistay baskani ve uyelerinin bir kismini cumhurbaskanimiz atamaktadir. Ve goreveksinizki cumhurbaskanimizin atamis oldugu degerli hukukcular bu haksizligi durduracaklar. Hic bosuna buradan insanlari manuple etmeye calismayin . Burasi bir hukuk devletidir. Ve danistay da idari yarginin temelidir. Bu durumda idarenin yaptigi her uygulama dogru olmayabilir. Yapmis oldugunuz su yorumlara gercekten guluyorum. Yazik ki size inanip bakanlik biyle yanlis bir yola girdi. Tekrar ediyorum. İnsanlari manuple etmek tahrik etmek suctur. Biz bastan beri hukuk derken siz oldu bitti demektesiniz. Yazik size .

20 Mayıs 2020 23:47

Nasıl hemen geri adım attın ama hakkını güzelce arayacaksın o senin yaptığın yorumlar zaten

kayıt altında sen merak etme. Hakkını güzel arayana kimse bir şey demez şimdi güzelce hakkını ara.

sylar31, 4 yıl önce

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:49

herkes haddini bilecek!!!!

oturma organı korkusu adamı boyle gerı vıtes yaptırır ıste... ama iş işten gecti kac tane bunun gıbı hesap varsa ınsanlar catır catır dm den bırbırlerıyle paylasarak sıkayet yagmuruna basladı bile..

sylar31
Aday Memur
20 Mayıs 2020 23:54

He canim he gülümmm hee eglenin bakalim. Yav harbi yazik size. :)

specialeducation5
Şube Müdürü
20 Mayıs 2020 23:57

valla oyle keyfım yerınde kı. ilk 300 deyim.. tercihlerimi vermişim.. senın gıbı halı hazırda calısanlara acılmıs dahi olsa atanacagım. ancak sınırda kalan hıc işi olmayan arkadaslar ıcın gunlerdır burada etkınlıklere katılıyorum bencillik etmeyip.. acınacak halde olan sizlersiniz la cidden :) esas sıze yazık. çekirge misali atladınız sıcradınız. bekleyemedınız 1 bucuk yıl aha sımdı de nereye saldıracagınızı sasırdınız :D :D :D

sylar31, 4 yıl önce

He canim he gülümmm hee eglenin bakalim. Yav harbi yazik size. :)

sylar31
Aday Memur
20 Mayıs 2020 23:57

Tüm magdurlar Reis Haksizliga Dur De diye baslik acmis tweet atiyor. Siz hala manuple pesindesiniz.

sylar31
Aday Memur
20 Mayıs 2020 23:59

Hakkindir kardes atan senin kazandigin her kurus helaldir. Ama baskasini hakki olanlari engellemeden

Murat13579
Aday Memur
21 Mayıs 2020 00:01

Hocam sen burda milleti tahrik edip millet hakaret edince de heralde onları şikayet etmeyi planlıyorsun benim anladığım ama ben sana semin dilinde değil aakin sakin anlatacagım tek tek, anlamazsan bir daha okursun duruma göre. 1. kimsenin geri vitea atrıgı yok herkes hukuj mücadelesini sürdürüyor şu anda 2. Hiç bir T.C vatandaşı aciz değildir hakları anayasayla sabittir. 3. Devletimiz elbette ki büyük ama senin devletten kastın hukümet sanırsam, devlet yasama yürütme yargı erklerinden oluşur. Vatandaşlık dersinde de mevcuttur bu. 4. Ayrıca çıkarılan khk değil cumhurbaşkanlığı kararnamesidir. 5. Kimse sistemde açık aramıyor, sistemde çelişen maddeleri belirtiyor. 6. Ayrıca burdaki arkadaşları suç örgütü üyesi gibi göstermen yanlış. yani kısaca daha yazacak olsam yazdıklarında dünya kadar hata, nefret dolu söylem ve bilgisizlik var.
specialeducation5, 4 yıl önce

adama aha böyle geri vites attırırlar işte.. acizler sizi. koskoca devletin khk sını hiçe sayıp sistem acıgı ararsanız aha boyle tepenıze çöker devletimiz. akıllı olun aklınızı alırlar

specialeducation5
Şube Müdürü
21 Mayıs 2020 00:06

dilini boşa yorma. sıfır eleman dedı syn bakan. bunun da her turlu arkasını dolduruyor. alt yapısını hazırlıyor. ülkemizin en müzdarip oldugu konulardan birisi daldan dala konan memurlar iken bu mücadeleyi hangi taraf kazanacak hep beraber gorecegız. fazla beklentınızı yuksek tutmayın aglama duvarına dönüyor sonra buralar :)

Murat13579, 4 yıl önce
Hocam sen burda milleti tahrik edip millet hakaret edince de heralde onları şikayet etmeyi planlıyorsun benim anladığım ama ben sana semin dilinde değil aakin sakin anlatacagım tek tek, anlamazsan bir daha okursun duruma göre. 1. kimsenin geri vitea atrıgı yok herkes hukuj mücadelesini sürdürüyor şu anda 2. Hiç bir T.C vatandaşı aciz değildir hakları anayasayla sabittir. 3. Devletimiz elbette ki büyük ama senin devletten kastın hukümet sanırsam, devlet yasama yürütme yargı erklerinden oluşur. Vatandaşlık dersinde de mevcuttur bu. 4. Ayrıca çıkarılan khk değil cumhurbaşkanlığı kararnamesidir. 5. Kimse sistemde açık aramıyor, sistemde çelişen maddeleri belirtiyor. 6. Ayrıca burdaki arkadaşları suç örgütü üyesi gibi göstermen yanlış. yani kısaca daha yazacak olsam yazdıklarında dünya kadar hata, nefret dolu söylem ve bilgisizlik var.
Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi