Editörler : cihan27E.Kayı Han

egevrl
Yasaklı
23 Mayıs 2022 09:02

Nereden duydunuz hocam. Böyle bir haber göremedim.

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Güya bu pazartesi memur ve emekli zammı görüşülekmiş...

ömerlik
Şef
23 Mayıs 2022 17:18

bunlar çok iyimser sayılar. %50-55. zannetmiyorum. ama %40 üzeri olacağı artık kesin gibi.

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2022 17:35

40 ile 45 arasi bir rakam bekliyorum

40 dan az 45 den cok olmaz

refah payi veya seyyanen de verilmez

kozmiktarihci
Şube Müdürü
23 Mayıs 2022 17:55

Memurların sihirli ugurlu zammı ya 2.5 ya da 3.5 dur.

Gonga
Şube Müdürü
23 Mayıs 2022 18:10

Merkez bankasının en dipten açıkladığı rakamlara bakarak %40 kesin

Ancak tüik MB dan 3-5 puan daha fazla açıklar her zamanki gibi son iki ayla %45 i bulur muhtemelen zam

Belki bi %5 ilave zam verirler ama ocaktan çalarak verirler tabi artık günü kurtaralım derdine düştüler iyice.

%50 bekliyorum ben

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2022 18:27

Artık ocaktan mı çalarlar? Şubattan mı devralırlar ne yaparlarsa yapsınlar en az %50'yi versinler az nefes alalım bu ne böyle arkadaş ya?

Kira ve faturalara çalışır olduk tamamen.

Ocağa çıkacağımız belli değil bari biz de günü kurtaralım ocağa kadar yaşarsakta az nefes alalım.

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2022 18:32

Ben şimdiden uyduruk yiyorum bile.

Pazarda peynircilerde "kaşar loru" diye bir peynir var. Çökeleğe benziyor ama ondan daha lezzetli. Kilosu 50 lira.

Tavsiye ederim.

Kolejli31, 2 yıl önce

Migros tereyağı kilosu 40 tl den 100 tl.oldu 8 ayda ezine peyniri 50 den 150 oldu gelecek zamn%40.bu tuik enflasyon oranlari ile reel enflasyon arasindaki farklılık bu şekilde devam ederse .seneye memurun uyduruk peynir yeme sansi bile kalmayacak maalesef.

Malatyalimemur78
Yasaklı
23 Mayıs 2022 19:33

Hatta yeni toplu sözleşmede enflasyon farkinin gıda enflasyonu üzerinden hesaplanmasi hususu üzerinde çalışılmalı. Neticede hepimizin maaşının büyük kısmı gıda harcaması

Uzmanmaliyeci34
Daire Başkanı
23 Mayıs 2022 19:35

Aynen öyle enflasyon farkını veriyorlar ama gıda enflasyonu ve kira enflasyonu nedeni ile zaten artan maaşların çoğu onlara gidiyor.
Malatyalimemur78, 2 yıl önce
Hatta yeni toplu sözleşmede enflasyon farkinin gıda enflasyonu üzerinden hesaplanmasi hususu üzerinde çalışılmalı. Neticede hepimizin maaşının büyük kısmı gıda harcaması

Malatyalimemur78
Yasaklı
23 Mayıs 2022 21:07

Bu toplantidan da dişe dokunur bir netice çıkmadı.

payitaht26
Kapalı
23 Mayıs 2022 21:44

Eğer ki Temmuzda işçi emekli memur maaşlarına dolgun bir zam gelirse anlayın Ekim Kasım seçim var arkadaşlar

TheSaw
Yasaklı
23 Mayıs 2022 21:47

He 3 ayda seçime hazırlanılacak dimi avarel
payitaht26, 2 yıl önce

Eğer ki Temmuzda işçi emekli memur maaşlarına dolgun bir zam gelirse anlayın Ekim Kasım seçim var arkadaşlar

Malatyalimemur78
Yasaklı
23 Mayıs 2022 21:50

Seçim de olsa vermezler. Keza 20 senedir pek çok seçim yapıldı ama dediğiniz olmadı. Tarih tekerrürden ibarettir.
payitaht26, 2 yıl önce

NoBrainer
Memur
24 Mayıs 2022 09:00

Kesinlikle! Zaten öne çekilen ve sonraki dönemde maaşımızdan kırpılan zam ZAM değildir!

qwertyas, 2 yıl önce
Ocak ayi zammından kırpmadan 50 lira Bile verilse iyidir ama ben ek bir zam verilecegini düşünmüyorum. Ocakta inanılmaz bir beklenti olmasına rağmen ek zam verilmedi. Sadece temmuzda alacağımız %2.5 zam öne çekildi o kadar. Eğer ben yanılırım ve ek zam verme planları varsa bu konuda çalışmalar mayıs enflasyonun açıklanacağı tarih olan 3 hazirandan hemen sonra başlamalı. Temmuz maaşları muhtemelen bayramdan önce ödenecek en azından buraya yetişmiş olur. Şahsen ocak zammından kırpmadan enflasyon farkı + 500 lira zam verilsin büyük müjde olur. Ya da haziran enflasyon oranını beklemeden 5 aylik enflasyon oranı + %10 da büyük müjdedir. Haziran enflasyonu %6 çıkar ve ortalama %4 luk ek zam alınmış olur. Kısaca ne veriliyorsa verilsin 2023 ocaktan kırpılmasin.

Malatyalimemur78
Yasaklı
24 Mayıs 2022 11:04

Döviz yoluna devam ediyor, bu ay açıklanacak oranı cidden çok merak ediyorum. 3-5 gibi komik rakamlar artık çok sırıtıyor.

Emir ka
Şube Müdürü
24 Mayıs 2022 18:36

Bu seçim diğer seçimlerden farklı.önceki seçimler hep çantada keklikti.şuan tüm anketlerde gerideler.kazanmak için herşeyi yaparlar
Malatyalimemur78, 2 yıl önce
Seçim de olsa vermezler. Keza 20 senedir pek çok seçim yapıldı ama dediğiniz olmadı. Tarih tekerrürden ibarettir.
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi