Editörler : cihan27E.Kayı Han
«444546474849505152535455»

miracım
Aday Memur
25 Temmuz 2018 09:16

teşekkür ederim. imzaladım

111222333444555
Aday Memur
25 Temmuz 2018 11:41

Adem Güneş'in yayınladığı bir yazı

Çalışan bir anneyim. 8 aylık kızımı öğle aralarında görüp, ilgilenip işime dönmem mi daha doğru olur, bütün gün iş yerinde kalıp sadece akşamları kızımla buluşmam mı?

S: 32 yaşında çalışan bir anneyim. 8 aylık kızımı öğle aralarında görüp, ilgilenip işime dönmem mi daha doğru olur, bütün gün iş yerinde kalıp sadece akşamları kızımla buluşmam mı?

C: Yaş eksi 1 prensibi çocuğuna yakın bir iş yerinde çalışan anneler, gün içinde çocuğunun yanına gidip gelmenin çocuğa fayda sağlayıp sağlamadığını öğrenmek istiyorlar. Pedagojinin temel prensibine göre; 2 yaş öncesi çocuk, anne (veya bakım veren) ile ne kadar fazla birlikte olursa, gelişim o denli güçlü olur. Ancak, bu birlikteliğin ayrılık olmadan gerçekleşmiş olması şartı vardır. Eğer gün içinde anne ile çocuk birbirinden ayrılacaklarsa aşağıdaki prensipler uygulanmalıdır: 1- Çocuk ile annenin aynı gün içinde birbirlerinden ayrı kalma ‘sayısı’, çocuğun yaşından 1 eksiltilerek bulunur. Örneğin, çocuk 2 yaşında ise, 1 gün içinde ayrılık adedi bir defayı geçmemelidir (2-1= 1).

Eğer çocuk 4 yaşında ise, gün içinde annesinden en çok 3 defa ayrılabilir (4-1= 3). 2- Çocuk ile annenin gün içinde birbirinden ayrılık ‘süresi’, çocuğun yaşı kadardır. Örneğin, çocuk 2 yaşında ise, annenin çocuktan ayrı kalma süresi en çok 2 saat olmalıdır. Çocuk 4 yaşında ise anne çocuk ayrılık süresi en çok 4 saat olabilir. Çocuğun oyun gruplarına veya kreşe bırakılmasında bu prensip geçerlidir. 3- Çocuğu 4 yaşından küçük olan bir anne, iş hayatına başlayacaksa; çocuğun anne yerine bağlanabileceği bir bakım veren (bakıcı) oluşturarak bu ayrılığı gerçekleştirmelidir. Çocuğa anne yerine bağlanabileceği bir figür oluşturmadan gerçekleştiren ayrılıklarda kaygı oluşur.

4- 4 yaşından önce ‘kreş mi, bakıcı mı?’ tercihinde bakıcı tercih edilmelidir. Buna göre, 8 aylık bir çocuğun mesai saatleri içinde annesi ile tekrar karşılaşıp yeniden ayrılması doğru olmaz. Çocuk sabah annesinden 1 defa ayrılıp, akşam yeniden buluşması ile gün içinde 1 ayrılığı tamamlamış olur. Öğle arasında çocuk annesi ile karşılaştığında belki mutlu olur, ancak ayrılık vakti geldiğinde kaygılanmaya başlayacak, her yeni ayrılık bilinçaltında ‘ayrılma kaygısı’ oluşturacaktır. Böylesi çocuklar ileriki yaş dönemlerinde kaybetme korkusu ile sevdikleri kişilere daha çok bağlanmaya, böylece bağımlılığa yatkın olurlar. Yetişkinlik yıllarında ise ayrılma kaygısı böylesi kişileri bağlanma korkusu yaşamaya iter. Sevdiği kişilere bir türlü bağlanamayanlar çocukluk yıllarında ayrılma kaygısı yaşamış kişilerden oluşur.

kpşş
Memur
25 Temmuz 2018 13:59

kimin umurunda ki :(

Alan1453
Aday Memur
27 Temmuz 2018 00:05

Bana en çok koyan da işçi kardeşlerimizin bunu rahatlıkla kullanılabiliyor olması.. Onlarda kullansın ama memur olduysak suçumuz mu... Tamam çıkıp çıkarıcaz deselerdi bizde başımızın çaresine baksaydık... Büyük adaletsizlik

Alan1453
Aday Memur
29 Temmuz 2018 23:12

Biz bu haberi niye görmedik, 9 temmuz tarihli

111222333444555, 6 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/761228/yari-zamanli-calisma-yonetmeligi-icin-aciklama.html

kpşş
Memur
08 Ağustos 2018 12:44

https://www.memurlar.net/haber/767173/yari-zamanli-calisma-yonetmeligi-100-gunluk-eylem-planinda-neden-yer-almadi.html

yorum yapalım yine bir umut :( çocuk kreşe başladı ama son 1 yılda olsa kullancam 4 yaşına geldi çocuk

111222333444555
Aday Memur
08 Ağustos 2018 15:33

yaptım yorum. ya herşeyi hazır olan imzada bekleyen bi yasa neden çıkmaz usandım artık:(

Alan1453
Aday Memur
17 Ağustos 2018 15:12

Bi ses seda var mı arkadaşlar

suzunselvi
Aday Memur
07 Eylül 2018 12:17

arkadaslar bana o cevap bimer e yazdığımda geldi.ne demek istiyor yazida bende cok anlamadığım icin burda paylastim. sanki kurumunla gorus bizden gorus alsinlar bi caresini bulururz der gibi yazi ama dili okadar resmi jargonda ve ne demek istediği konusunda kararsiz ki anlayamadim.

sgk35
Aday Memur
13 Eylül 2018 12:05

offf keşke çıksa :(

Alan1453
Aday Memur
13 Eylül 2018 22:16

Ben çok çaresizim ya, bu adamlara güvendik kaldık ortada

kuzeyden_1
Aday Memur
14 Eylül 2018 08:15

bu saatten sonra beklemeyelim

kpşş
Memur
14 Eylül 2018 09:24

umudum kalmadı ama yine de girip bakıyorum :(

kuzeyden_1, 6 yıl önce

bu saatten sonra beklemeyelim

Alan1453
Aday Memur
14 Eylül 2018 10:54

Yeni bakanın hiçbir şey yaptığı yok bizim çözülemeyen işi mi çözecek. Kuruma dilekçe versek dikkat çeker mi acaba

ankara1402
Memur
14 Eylül 2018 11:45

Merhabalar,

Ben bugün yine CİMER'e başvuruda bulundum... Umudum yeni bakanda değil zaten... Sesimizi cumhurbaşkanımıza duyurmamız lazım... Yeni bakanın konudan haberdar olduğundan bile şüpheliyim ben... Metni kopyalıyorum, belki birkaçınız cesaret gösterir de başvuruda bulunursunuz... malum konuşan yazan birkaç kişiyiz!!!

"Sayın Cumhurbaşkanım, 10 Şubat 2016'da Resmi Gazete'de yayınlanan 6663 sayılı kanun'a göre yarı zamanlı çalışma bekleyen kamu çalışanıyım. Yönetmelik yayınlanmadığı için kanun uygulanamıyor. Defalarca BİMER ve CİMER'e yazdım. Kanunun yayınlanmasının üzerinden tam 32 ay geçti... Oğlum iki buçuk yaşını bitirdi, en güzel zamanlarında yanında olamadım ve bir an önce oğlumla zaman geçirmek istiyorum... Sizlerin kadına, anneye ne kadar önem verdiğiniz ortada... Her platformda çalışan kadınların işleri ve annelikleri arasında sıkışmaması için çalıştığınızı söylüyorsunuz ama biz sıkışıp kaldık... İşçi anneler yaklaşık 2,5 yıldır bu hakkı kullanabiliyorken memur anneler hala bekliyor. Yalvarırım duyun sesimizi, bizi evlatlarımıza kavuşturun... Binbir güçlükle kazandığımız mesleklerimizden de yavrularımızdan da ayrı kalmayalım... Bu hakkı bizlere sizler verdiniz... Çocuklarımız büyüyor, annelerini değil bakıcılarını anne biliyor :( Ya da küçücük yaşta kreş yollarına düşüyor... Yalvarırım bizi bu vicdan azabından ve çocuklarımızın güzel zamanlarını kaçırmaktan kurtarın... Yönetmelik bir an önce yayınlansın bizler de evlatlarımıza kavuşalım... Sayın Cumhurbaşkanım size olan güvenimiz tam, annelere ne kadar değer verdiğinizi biliyoruz. Konudan haberiniz olsa çözüme ulaşacağından, evlatlarımıza kavuşacağımızdan eminiz. Sesimizi duyun yalvarırım. Bizi bu vicdan azabından sadece siz kurtarırsınız. Mutlu anneler mutlu çocuklar yetiştirir. Geleceğimiz için yalvarırım çocuklarımıza kavuşalım..."

Alan1453
Aday Memur
14 Eylül 2018 14:23

Arkadaşlar ben 6 kez cimere yazdım, eşimde yazdı. Daha önce cevapladık başvurunuzu işleme almıyoruz diye cevap verdiler

Ayrıca eski bakan. Bakan ve bakan yardımcılarına hergün her twetlerine yorum yazıyorum. Dikkat çekmek için yapmadığım kalmadı. Haber sitelerine bile twet atıyorum. Sabırla uğraşıyorum.girerseniz Tweeter a görebilirsiniz zaten. sadece benim uğraşmam bişey olmaz. Ama ben hakkımı arıyorum. Yapılanları kaldıramıyorum çünkü.

Yinede bu metni de cimere yazıcam. İnşallah faydası olur

J.M.P.
Aday Memur
14 Eylül 2018 15:47

ben de cimere yeniden yazdım. kanun çıktığında hamileydim. kızım 2 yasını geçti. arkadaşlar sosyal medyadan sesimizi duyuramıyoruz ama bunun yolu neyden geçiyor sizce düşünelim. sanki cumhurbaşkanı danışmanlarından birine direk veya sosyal medyadan ulaşabilirsek daha başarılı oluruz bu konuda önerisi olan var mı?

kuzeyden_1
Aday Memur
14 Eylül 2018 16:14

mantıklı ama danışmanlara nasıl ulaşacağız

J.M.P., 6 yıl önce

ben de cimere yeniden yazdım. kanun çıktığında hamileydim. kızım 2 yasını geçti. arkadaşlar sosyal medyadan sesimizi duyuramıyoruz ama bunun yolu neyden geçiyor sizce düşünelim. sanki cumhurbaşkanı danışmanlarından birine direk veya sosyal medyadan ulaşabilirsek daha başarılı oluruz bu konuda önerisi olan var mı?

sgk35
Aday Memur
17 Eylül 2018 12:56

Ben de CİMER' e yazdım az önce, ne yapılması gerekiyosa yapalım arkadaşlar ya. Cok da azız yazan :(

Toplam 1145 mesaj
«444546474849505152535455»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi