Editörler : Lanet

mnvvrrr
Kapalı
07 Ocak 2012 14:10

ben annem için samsung düşünüyorum . kullananlar var mı serviste felansorun oluyor mu? merak ediyorum. ayrıca fiyat hakkında bilgi verir misiniz? ucuzu da var cunku hangisi iyidir?

spring 83
Memur
07 Ocak 2012 20:29

siemens tavsiye ederim.

dvtglcn34
Aday Memur
12 Ocak 2012 21:36

sanırım bosch un almanya üretimi olanlar artık pek gelmiyormuş ülkemize siemens le beraber çalışıyolarmış yani almanyadan gelenler siemens o yüzden arçelikten şaşmayın derim.

euonymus japonica
Aday Memur
19 Ocak 2012 01:39

Arçelik'in ilk modellerinden biri, üstüne tanımadım... Ama malesef artık bulamazsınız. :)

henry
Memur
19 Ocak 2012 15:12

arçelik iyi ama 5 programlı falan alma alırsan 2 programlı al çünkü diğer programları kullanmıyorsun ve fiyatıda bayağı artırır.

hsezer1
Yasaklı
27 Ocak 2012 10:58

ersağ bio bulaşımatik hemm hesaplı hemde ekonomik :) iritbat hüso abi face bok

ahmet99
Daire Başkanı
27 Ocak 2012 15:33

ben çmakinesi ve bulaşık makinesini bosh aldım. ne oldu arkadaşların dediği servis kalitesi berbat gelene kadar 1 hafta geçiyor.kafadan 30 tl arıza tespit ücreti. 2-3 tl lik bir plastik aksamı 2 parça diye 95 tl ye kaptırıyorlar. Allah uzak etsin. arçelikten şaşmayın bakkal gibi her yerde servisi var.sabah arayın öğlene gelirler. ayrıca en fazla 3 program alın.bizimki 5 program inanın sadece 2 programını kullandık şimdiye kadar.ayrıca siemens bosch profilo aynı grubun buda dikkatinize

Trance
Memur
28 Ocak 2012 07:37

Arkadaşlar, tavsiyelerinizde Bosh ve Siemens ürünlerin ithal olanlarını alın diyorsunuz. Peki biz bunu nasıl anlayacağız? Üzerinde nerede üretildiği yazıyor mu? Kodundan anlaşılıyor mu? Satıcıya sorsak,- Abi hepsi Alman malı der, kazıklar bizi :)

candela
Yasaklı
28 Ocak 2012 16:32

beko 13 yıldır annem kullanıyor arıza yapmadı tavsiye ederim

06 Şubat 2012 22:23

en az 4 programlı ariston

ydğn83
Aday Memur
07 Şubat 2012 17:44

Siemens

S.a.r.a.y
Kapalı
19 Şubat 2012 20:34

anneme siemens in 5 programlı olanını aldım, dijital göstergeli olanalrından. modelini hatırlamıyorum, gayet memnunuz.

kendime de zanussı aldım fakat daha kullanmadım umarım kötü çıkmaz.

özence
Şef
22 Şubat 2012 10:13

4 yıldır arçelik kullanıyorum. ben de özellikle arçelik olsun istemiş ve almıştım ama çooooook pişmanım 5 proğramlısını kullanıyorum ve hiç memnun değilim.çamaşır mak. öyle . bir daha alırsam siemens düşünüyorum.

memur2112
Şube Müdürü
22 Şubat 2012 13:30

arkadaşalr çeyiz için düşünüyorum.ve haliyle kampanyada olan bişey alayım dedim. siemens in uygun kampanyası olduğunda haber verir misiniz?bir de hangi modeli daha iyi?

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
27 Şubat 2012 17:52

ben ilk maaşımla anacığıma makıne aldım... altus 4 programlı.... 549 lıraya aldım... muadili arcelık ve bosh makınalar 900 tl cıvarıydı.. dedim bunun arkasında arçelık var bıse olmaz... annem hep altus al deyip duruyordu ben anne ne altusu sana bosh alırım en kalıtelısını alırı dıodum ama komsuların 3 tanesı altus kullanıyordu 2 tanesı bosch.. bosch kullananlar hıc memnun değildi.. tabı denk gelmıs de olabılır... metro'DA enıste çalısıodu onun yanına gıttım altusu anlattı evmızde merkeze uzak servıs konusu cok onemlı rısk aldım ama memnunum.. servıs anında gelıyor... super yıkıyor...

namzeti16
Aday Memur
01 Mart 2012 10:36

makineler arasında iç hacim konusunda sıkıntı yaşayan varmı? bazı makinelerin içi daha geniş bazılarının ise dar kullanımı zor olduğu söyleniyor ? bilgisi olan varmı?

sorensen
Şube Müdürü
03 Mart 2012 11:04

altus al 424 4 programlı olanı 4 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum.hızlı programda bile alt edemediği bulaşık yok.şu sıralar 519 a hepsi buradadan bi arkadaşa aldık .ayrıca bsh lerin eski kaliteleri yok.2 -3 kat para vereceğime ucuz arçelik kalitesiyle altus almak bence daha mantıklı.bulaşık makinası için geçerli ama bu dediklerim .sözkonusu olan eğer çamaşır makinası olsaydı işler değişirdi.samsung lg gibi markalara yönelirdim.

bekiryimaz
Şef
21 Mart 2012 02:53

Ben de altus 434 sx silver 4 programlı dijital ekranlı makinesini aldım.Çok araştırdım.Altusun aslında arçelik olduğunu anladım.Sadece pazarda yer edinmek amacıyla altus adı altında çıkarıldığını anladım.Makine henüz bana ulaşmadı kullandıktan sonrada yorum yaparım.ama altusu tavsiye ederim arçelik güvencesi var.

m e n g ü
Aday Memur
21 Mart 2012 11:10

bende bulaşık makinası alıcam fakat kararsızdım tüm yorumları okudum işime yarayan yorumlar buldum. Altus , Samsung ve profilo markaları tavsiye edilenler. bosch sa kesinlikle önerilmiyor :) ayrıca ideal program 2 veya 3 müş dahası kullanıma gerek olmuyormuş. Bu bilgiler çok işime yarayacak yorumlayan herkese tşkr. bardak çizilmesi olayına gelincede kafam karıştı biraz...:/ makina kaynaklı olmadıgını söylemiş bi üye ?

m e n g ü
Aday Memur
21 Mart 2012 11:43

biraz daha bakındımda son olarak siemens ve beko markaları arasında kararsız kaldım :((kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Toplam 176 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi