Editörler : "eskiyara"Pangaea

yorguntarihçi
Genel Müdür
29 Mayıs 2018 01:12

az kaldı öğretmen bir cumhurbaşkanımız olacak inşaallah

S-c-a-t-t-e-r
Yasaklı
29 Mayıs 2018 02:14

İnşallah hocam da "mülakatın her türlüsünü kaldıracağım" beyanatını az kimse beklemiyor ya

Pdr-SedaNur
Yasaklı
31 Mayıs 2018 23:11

16 Koca senedir bu adamı yerinde tutabilen illaki bir güç olması gerekirdi zaten, Ki anladığımız kadarıyla açıklığa kavuşmuş da görünüyor. Onca ağır sitem ve tepkilere rağmen bir bürokratın istifasını vermemesi de ayrıca düşündürücü bir diğer ispat olsa gerekir (!) Milli eğitimi ve bu ülkeyi bu namzetten kesinlikle kurtarmaları gerektiği inancındayım... Aksi halde bu durumun sandukalara yansımamasını beklemek akıllara ziyan bir başka gerçektir. Milli eğitim yanında bu ülkeyi de; kaos, torpil ve mülakat bilinmezliğinden kurtarmak isteyen devlet büyükleri, sayın müsteşarı kendi branşı olan "siyaset bilimi" ne dair bir başka bakanlık birimi ve yönetim kadrosuna geçirmeliler. Üstelik acilen denebilir.

https://www.memurlar.net/haber/752538/mustesar-dan-ogretmenlik-sozlu-sinavlari-icin-aciklama.html

Teşekkür ederim.

gündüzkayalı
Aday Memur
01 Haziran 2018 08:46

Katılmıyorum bu fikre. Öğretmen kökenli olunca daha çok mu anlayacak halimizden. Hüseyin Çelik öğretmen kökenli idi.

Öğretmenlere ait forumlara, öğretmen facebook gruplarına bakın. birbirini yiyor öğretmenler. Aşağılamalar, hakaretler, dalga geçmeler. Başka bir meslek dalında bunu göremezseniz. Bu yüzden öğretmen kökenli geli pde bizleri âbâd edecek değil. Belki de daha da gerecek. Hani müdür olan bir öğretmenin geçmişini unutup bir anda koltuğun gücüne yenilip canavar kesilmesi gibi.

gündüzkayalı
Aday Memur
01 Haziran 2018 08:48

Yorgun tarihçi biraz dinlen sen. Öğretmen kökenli şahsın her cümlesi sapır sapır dökülüyor. Kendine bile hayrı yok. İleriyi görüp kendisine partisinin kurduğu kumpası göremeyen kişide basiret yok ki cumhurbaşkanı olsun.

yorguntarihçi, 6 yıl önce

az kaldı öğretmen bir cumhurbaşkanımız olacak inşaallah

S-c-a-t-t-e-r
Yasaklı
01 Haziran 2018 22:26

Katılmamanız bunu değiştirir mi !!!

https://www.memurlar.net/haber/752821/meb-mustesari-tekin-den-velilere-lgs-uyarisi.html

Mutlaka tüm yorumları iyi incelemeniz dileğiyle

Yorumsuz..

gündüzkayalı, 6 yıl önce

Katılmıyorum bu fikre. Öğretmen kökenli olunca daha çok mu anlayacak halimizden. Hüseyin Çelik öğretmen kökenli idi.

Öğretmenlere ait forumlara, öğretmen facebook gruplarına bakın. birbirini yiyor öğretmenler. Aşağılamalar, hakaretler, dalga geçmeler. Başka bir meslek dalında bunu göremezseniz. Bu yüzden öğretmen kökenli geli pde bizleri âbâd edecek değil. Belki de daha da gerecek. Hani müdür olan bir öğretmenin geçmişini unutup bir anda koltuğun gücüne yenilip canavar kesilmesi gibi.

02 Haziran 2018 00:38

Görevden alınacak iddialarının kamuoyuna yansımasına rağmen, hangi güçler ve odaklar tekelinde koltuğu zaptetmeye devam edebildiği gün be gün netlik kazanıyor ? Kimin olabilir

Elbette müsteşarın /Mazallah paylaşımlar meccanen ortada/

...

yorguntarihçi
Genel Müdür
02 Haziran 2018 17:52

Millet oy verdikten sonra sayın ince neden olamasın? Biz çok düzgün konuşanlardanda hayır görmedik ki bırak bu konuşamasın ama mantıklı işler yapsın

gündüzkayalı, 6 yıl önce

Yorgun tarihçi biraz dinlen sen. Öğretmen kökenli şahsın her cümlesi sapır sapır dökülüyor. Kendine bile hayrı yok. İleriyi görüp kendisine partisinin kurduğu kumpası göremeyen kişide basiret yok ki cumhurbaşkanı olsun.

erenbay
Yasaklı
22 Haziran 2018 18:16

İnanılır şey değil. Bu nasıl bir anlatım yoksa kasten veya sehven mi ileri sürülmüş bir açıklama akıllara ziyan işin açığı. Şaştım kaldım bu sefer gidici anladığım kadarıyla.

Bir müsteşar için nasıl bir söylemdir bu

İfadeye bakın hele:

"Artık çocukları okulda iyi vatandaş yetiştirmek üzere kurgulayan bir devlet felsefesi yok.."

selamdar
Yasaklı
27 Haziran 2018 00:07

Anca ana sayfaya LGS 'de derece yapanları koyuyorlar. fakat okul birincisi olduğu halde 350 puanın yanına yaklaşamayanların vebalini kim verecek ? Oryante olunmuş çiçek gibi teog sistemini perişan edeni, Pısa ve Tımms soru tekniği ile sahadan uzak anlayışta soru soran akademisyenleri kim bulup ortaya çıkaracak merak konusu... Sayın Cumhurreis bakalım MEB'in kapısını bakan İsmet bey ile akıl hocası müsteşara kapatmayacak mı bunca milletin tepkisine rağmen. Bunca yaşanan negatif eğitim stratejilerine rağmen.. İşte esas akıllara durgunluk veren ayrıntı da kanımca bu noktada gizlidir. Perişan ettiler Yazıklar Olsun !

selamdar
Yasaklı
01 Temmuz 2018 12:55

Şeytan kulağına kurşun gelsin (!) Vehamet tablosu zaten ortada. Mazallah beterin beteri var.

https://www.memurlar.net/haber/759369/yusuf-tekin-in-bakan-olacagi-iddia-ediliyor.html

maker
Aday Memur
02 Temmuz 2018 13:42

Kusura bakmayın ama öğretmen kökenli şube müdürlerini de gördük.Hatta Müdürleri de gördük ve hatta Müdür Yardımcılarını da gördük.Bence Öğretmenler sınıflarında memnun ve onları sınıflarından ayırmayalım.

Mirsad1453
Aday Memur
03 Temmuz 2018 00:28

Kıymetli arkadaşlarım, Hepimizin ağzına yüreğine sağlık. söylediklerinize canı gönülden katılıyorum. Liyakatle o koltuklara oturmayanlardan liyakat bekliyoruz. Seçim öncesinde Müsteşar Yusuf Tekin, ikgm müdürü Hamza Aydoğdu vs. hepsi reisin seçimi kazanması için yirtindi durdu. Çünkü biliyorlar ki reis giderse onlara gidecek. Cumhurbaşkanı seçim öncesi çıktığı bir programda on bin öğretmen atandigini söyledi ki böyle bişey olmadığını kendi de bilmiyor sanırım. Etrafındakiler yanlış yönlendirme yapıyor. Ne yazık ki sesimizi duyuramiyoruz. Kimi kime şikayet edeceğiz ki! Kulu Kula şikayet etmeye gerek yok Yaradana havale edeceğiz ki onun adaleti tecelli etsin. Bu dünyayı bilmem ama ahirette verecekleri hesap çok bırakın onlar düşünsün. Selamlar saygilar..

fibermen
Yasaklı
03 Temmuz 2018 20:40

Bu y. tekin milletin başına dert oldu. Yalnız sorun bireysel değil yönetimde liyakatın eseri kalmamış

Mirsad1453, 6 yıl önce
Kıymetli arkadaşlarım, Hepimizin ağzına yüreğine sağlık. söylediklerinize canı gönülden katılıyorum. Liyakatle o koltuklara oturmayanlardan liyakat bekliyoruz. Seçim öncesinde Müsteşar Yusuf Tekin, ikgm müdürü Hamza Aydoğdu vs. hepsi reisin seçimi kazanması için yirtindi durdu. Çünkü biliyorlar ki reis giderse onlara gidecek. Cumhurbaşkanı seçim öncesi çıktığı bir programda on bin öğretmen atandigini söyledi ki böyle bişey olmadığını kendi de bilmiyor sanırım. Etrafındakiler yanlış yönlendirme yapıyor. Ne yazık ki sesimizi duyuramiyoruz. Kimi kime şikayet edeceğiz ki! Kulu Kula şikayet etmeye gerek yok Yaradana havale edeceğiz ki onun adaleti tecelli etsin. Bu dünyayı bilmem ama ahirette verecekleri hesap çok bırakın onlar düşünsün. Selamlar saygilar..

esed2226
Memur
04 Temmuz 2018 01:01

milli eğitimde asıl olan öğrencidir öğretmen değil . Bu kocaman sistem öğrenciler için var onlar daha iyi yetişsin diye. Öğretmenlere maaş verelim onları mutlu edelim diye kurulmadı bu sistem. milli egitimdeki bence ana problem burada. Öğretmenler öğrenciler için var olduklarının farkında değil. O yüzden müsteşarin da bakanin da öğretmen olup olmaması sorun değil

sevincgs
Aday Memur
04 Temmuz 2018 11:15

meb kökenli müsteşar devamlı şikayet eder hocam herşeyden :))

güngünseli
Genel Müdür
04 Temmuz 2018 22:53

Öğretmen olmazsa öğrenci olmaz. Meb'dekiler öğrenciyi verilen bilgiyi alıp yutan robot olarak görüyorlar. Sürekli sistem değişikliği öğrencilikten ve öğrenmekten çok uzaklaşmanın bir sonucu. Bir öğrencii bakan yapamayacağımıza göre bu sorunları milli eğitiminde çekirdekten yetişmiş bir bakan ve müsteşar çözebilir.

esed2226, 6 yıl önce
milli eğitimde asıl olan öğrencidir öğretmen değil . Bu kocaman sistem öğrenciler için var onlar daha iyi yetişsin diye. Öğretmenlere maaş verelim onları mutlu edelim diye kurulmadı bu sistem. milli egitimdeki bence ana problem burada. Öğretmenler öğrenciler için var olduklarının farkında değil. O yüzden müsteşarin da bakanin da öğretmen olup olmaması sorun değil

esed2226
Memur
04 Temmuz 2018 23:37

öğrenci olmazsa öğretmen olur mu ?? sistem ögrenci için var benim dediğim bu . öğretmenler o sınıfa niye girdiğin farkında olması lazim ki amaci gerçekleştirebilsin. bakan da müstesarda öğretmen olmadan da öğrenci için orada olduğunun farkında olabilir.
güngünseli, 6 yıl önce

Öğretmen olmazsa öğrenci olmaz. Meb'dekiler öğrenciyi verilen bilgiyi alıp yutan robot olarak görüyorlar. Sürekli sistem değişikliği öğrencilikten ve öğrenmekten çok uzaklaşmanın bir sonucu. Bir öğrencii bakan yapamayacağımıza göre bu sorunları milli eğitiminde çekirdekten yetişmiş bir bakan ve müsteşar çözebilir.

Terebellum
Kapalı
05 Temmuz 2018 01:34

idari bilimlerden anlamayan adam yonetici olamaz. yillarca bu ulkede sube mudurluklerini ogretmen kokenli insanlara mahkum etmediler mi? siyaset, politika, gosteris budalaligi, statu gostergesi yapilan bir kadronun ici nasil bosaltildi? ogretmenlikten gelmeyen sube mudurlerine mobbing yapilmadi mi? ama ne oldu o idari bilimlerden anlayan adamlar meslegini elini ayagini ellerinden geldigince duzeltmeye calisti. ben size soyleyeyim, sirf ogretmen oldugu icin, idarecilik gorevi verilenden hicbir yol olmaz. okul mudurleri ve mudur yardimcilari dahi idari bilimlerden anlayan kisilerden secilmeli. egitimde idarecilik yapacaklara ozellikle bu konularda egitim sarti konulmali. kamu yonetimi gibi idari bilimler gibi bir egitim zorunlulugu ya da yüksek lisans zorunlulugu getirilmeli. degilse idarecilik ayaga dusurulecek bir husus degildir. yani ogretmen kokenli bir bakan ya da mustesar da cozum degildir. idari bilimler konusunda uzmanlasmis olmasi sartiyla kabul edilebilir. yoksa eski tas eski hamam aynen devam eder.
Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi