Editörler : ayşegül bgm
17 Ocak 2018 16:07

Sağlıkta çalışıp sağlıkçı olmayan GİH sınıfı memurları da döner almalı mı?
Sağlıkta çalışıp sağlıkçı olmayan GİH sınıfı memurları da, normal sağlık mezunu çalışanların aldığı döner sermayeyi almalılar mı?

Bu ankete 30 günde, 77 kişi oy kullandı ve 16/02/2018 16:07 tarihinde sona erdi.

strokkerr
Şef
19 Ocak 2018 09:01

Oylama yapın.

strokkerr
Şef
22 Ocak 2018 11:29

Oylayın.

asgri
Aday Memur
22 Ocak 2018 11:35

hemşireler gih hizmeti yapıp döner aldığına göre...

strokkerr
Şef
22 Ocak 2018 15:41

Hemşi,reler ister sözleşmeli ister normal olsun, gih sınıfı çalışamaz. Sağlık hizmetleri sınıfında çalışıyor. Sağlıkçı birinin gif sınıfında ne işi var?

asgri, 6 yıl önce

strokkerr
Şef
22 Ocak 2018 15:47

Gih hizmeti yapıp döner aldığına göre, aynen gih sınıfı memurlarında döner alması haktır. Birimleri doldurmuşlar, sabahtan akşama yaptıkları iş yok. Burada kalite, eğitim, istatistik gibi birimler full hemşire, birkaç da sağlık memuru ve vhki var. Hepsi de bayan. Birimler bayan grubu olmuş. Kimseyi içlerine almıyorlar. Personel de çalışıyorum. Engel durumuyla biraz zor oluyor yazışmalar, izinler, dosyalama vs... İstatistikten bir bayan 43 yıldır çalışıyor. Diğeri daha az. Toplam 3-4 kişiler. Biri emekli olacak diye duydum. İçlerinden birine sizin oraya gelmeyi düşünüyorum dedim. Öyle bir tepki verdi ki, ayıp ya. İstemediler. Devlet şart koşmalı. Her birimde en az 1 bay çalışan olacak diye.

asgri, 6 yıl önce

lDeimosl
Genel Müdür
22 Ocak 2018 18:20

Sağlık hizmeti sınıfı torpilliler genel idareden bakanlık kararıyla şutlanmalı, genel idare de sağlık hizmetleri sınıfı kadar döner almamalıdır. Hastaneye döner sermaye kazandıran sağlık hizmetleri sınıfı çalışanlsrın yaptıklsrı işlerdir tartışmasız. Eşitlik adaletsiz olur.

strokkerr
Şef
23 Ocak 2018 13:45

Evet. İdari bölümde sağlıkçının ne işi var?

furkandnk
Kapalı
24 Ocak 2018 00:26

Bakanlık normal sağlık memuruna döner vermiyo nerdeyse, sana mı verecek xüwlsbqugq

strokkerr
Şef
24 Ocak 2018 09:01

genel anlamda konuştum ve nasıl normal sağlık memuruna düzgün döner vermiyor? En az 300 en fazla 450 TL döner dağıtılıyor. 300 tl yi para olarak görmüyorsan iban numaramı verim, her ay bana 300 tl yolla o zaman.

furkandnk, 6 yıl önce

Bakanlık normal sağlık memuruna döner vermiyo nerdeyse, sana mı verecek xüwlsbqugq

strokkerr
Şef
24 Ocak 2018 16:44

80-100 tl yi de beğenmiyorsan iban verim her ay bana 80 tl yolla o zaman. Ben yıllardır sağlıktayım. 100 tl döner alan görmedim. Hakaret etmek sizin cahil yapınız olabilir. Bize bulaştırmayın.

furkandnk
Kapalı
24 Ocak 2018 16:47

Adana şehir hastanesinin 38 tl döner sermaye verdiğini bilmiyorsun o zaman.Ankara dışkapıda 3 senedir döner verilmiyor, zaten hastaneler borç batağı içinde.Ben 80 100 tl yi beğenmiyorum gibi birşey demedim birkere...

strokkerr, 6 yıl önce

80-100 tl yi de beğenmiyorsan iban verim her ay bana 80 tl yolla o zaman. Ben yıllardır sağlıktayım. 100 tl döner alan görmedim. Hakaret etmek sizin cahil yapınız olabilir. Bize bulaştırmayın.

strokkerr
Şef
24 Ocak 2018 16:50

Şu ülkede adam gibi konuşacak biri yok mu? Hemen hakaret, kötü itham kullanın. Ben seni kendi Türk milletimden görmüyorum. Ancak bir vatan haini kendi milletinden olmayana hakaret eder. Sap nedir? Allah bu dediğini senin çocuğundan çıkarır inşAllah da, anlarsın o zaman. Helallik almak zorundasın. Bana karşı kullandığın bu ifade için hakkımı haram ediyorum sana.

furkandnk
Kapalı
24 Ocak 2018 16:51

Faceden, hemşireler yardımlaşma dayanışma derneğinin sayfasına girde, yazılan döner sermayeleri az oku...

strokkerr, 6 yıl önce

strokkerr
Şef
25 Ocak 2018 13:19

Az önce sordum. Sabit döner 1000 tl gibi, bir de extra döner 80-100-200-30 tl gibi kalan paraya göre değişiyor dedi bir sağlık memuru. Yalnız döneri fln geçtim, idari birimlerde sağlıkçının ne işi var? Hemşirelik, ebelik, doktorluk okuyanın idarede ne işi var? İşte millette diyor ki: İdarede sağlıkçı (shs sınıfı) çalışıp idare işi yaptıkları için döner alıyorlarsa, idaredeki normal gih memurları da döner alması haktır. O zaman idarede çalışan sağlıkçılara döner verilmeyecek. Bizzat şahidim. Sabahtan akşama 1 iş ya yapar ya yapmaz ya da ayda 1 yazı ya yazar ya yazmayan idarede çalışan sağlıkçılar var. Çoğu bayan ve birimleri doldurup hep bayan olarak çalışıp, içlerine bir erkek çalışan bile almaya izin vermeyen idarede çalışan sağlıkçılar var. Oysaki kamuda her birimden az bir erkek-bayan olma zorunluluğu var. Hem adam gibi iş yapma, hem bayanlar günü gibi içinize başkasını alma, hem döner al, hem de başkalarına işini yaptır. Bunun neresi adalet? Ben personelde çalışıyorum. Sabahtan akşama tüm çalışanların yazışmlardan tut dosyalamalara, takiplere, izinlere kadar, özellikle yazın daha çok gih,shs,yhs,ths hepsine bakıyorum. Ünv. mezunuyum. Lise mezunu sağlıkçıdan neden az maaş alıyorum. Ya idareye sağlıkçı sokulmayacak ya da eşit dağıtım yapılacak. Yalanım yanlışım yok. Adalet istedik, atıp tutan çok oldu. Yalnız Allah biliyor kimin ne yaptığını.

officer34
Memur
28 Ocak 2018 14:07

Ankara Dışkapı'da 3 senedir döner verilmiyor derken kastın ne?

officer34
Memur
28 Ocak 2018 14:09

Türkiye'de en çok döneri bu hastane verir ama sadece sağlıkçılara...

venüsten gelen
Aday Memur
28 Ocak 2018 14:37

gözünüzü para bürümüş hay sizin dönerinize

strokkerr
Şef
29 Ocak 2018 14:40

Döner olayı bahana. Amaç eşitlik. Şimdi doktorluk, tıp, hemşirelik, ebelik okumuş kişinin idarede ne işi var? Onlar idarede çalışıp döner almaya devam ediyorlar ise, idarede çalışan diğer gih sınıfı neden döner alamıyor. shs sınıfına mensup biri, gih sınıfının amacı ve yetkisi altında olan idari hizmetler işi yapamaz, yapmamalı. Yaparlarsa da gih memurlara karşı eşit muamele yapılmalı. Sen dediklerimi okumamışsın. Eşek gözlüğü mü takıyorsun anlamadık.

venüsten gelen, 6 yıl önce

gözünüzü para bürümüş hay sizin dönerinize

strokkerr
Şef
29 Ocak 2018 14:48

Az önce sabahtan öğle 14:30 a kadar yaptığım işi bir ben bilirim bir de Allah. Sırtım sırılsıklam. Gözlerimi kapayınca yanıyor. Peki kimin işini yaptım? Gih, shs, ths, yhs. Az önce biti işim. Bu benim görevimse yapmak zorundayım ve çok şükür yaptım ve memnunum; yalnız idaredeki shs sınıfı ne yapıyor? Bazı sabahları koridor tost, kahve kokusu, bazı öğleler kahve pasta vs. molaları, hiçbir iş yaptıkları yok. Tabi yeyip içecekler. Yeri gelince biz de yaparız; ama hiçbir iş yapmadıkları için bizi kullanıyorlar gibi gözükmesi hak mı? Bunu görüp görmemek sizin işiniz. Sonuçta kör olmak zor değil.

strokkerr
Şef
31 Ocak 2018 10:56

Az önce yönetimde yeni kişilerin kartlarını bastım. Duruma bakın:

Baştabip uzman doktor

baştabip yardımcısı uzman doktor 31 yaşında

müdür yardımcısı bir hemşire

gih sınıfının yetkisi altındaki birimde shs sınıfının ne işi var? bir hemşirenin müdür yardımcılığıyla ne işi var?

31 yaşındaki uzman doktorun tabip yardımcılığıyla ne işi var?

gih yetkisi altındaki hastane yöneticiliği ya da idari sınıf işleriyle çalışıp okumamış kişilerin buralarda ne işleri var?

Fulllll TORPİL

Sağlık birimlerindeki idari yöneticiler sınavsız, sualsiz atanmamalı. Dayısı olan müdür oluyor.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi