Editörler : cihan27E.Kayı Han
«93949596979899100101102103104»
21 Kasım 2022 21:50

.

dalıcı76
Genel Müdür
22 Kasım 2022 17:38

Bununla ilgili kamu mühendisleri ismi altında bir telegram grubu var, oraya üyeyim, 2170 kişi var grupta, ama grup günlerdir yazmaya kapalı, sadece yöneticiler twitter'dan şu etkinlik var, katılalım, yazı hazırladık şuralara mail atılacak atalım şeklinde direktif veriyorlar. Dediğim gibi yazmaya kapalı grup. Böyle iş olmaz, bu şekilde hem insanları harekete geçiremezin, sinerji oluşturamazsın, değişik fikirlere kulağını kapatırsın. Karşılıklı fikir alışverişi, tartışma olacak ki, en iyiyi bulabilesin, insanların böylelikle destek olma, aksiyon alma motivasyonları da düşmez. Öyle ben yaptım oldu ile olmaz, rüzgarı bu şekilde arkana alamazsın.

AcıGerçekler01
Aday Memur
22 Kasım 2022 19:27

Arkadaşlar kamuda mühendisim 1.dereceden maaş alıyorum aldığım üç çocuk dahil toplam maaşım 15347₺..Turkiyenin en saygın Üniversitesinden mezunum ÖSYM sıralaması ile tiplarin yüzde 95 i ni geride bırakıyorum mühendisliği tercih etmemiz bir suç hata değil!! Sosyal Devlet yönetiminde adil hakkaniyet gözetilerek ve ORAN korunarak maaş iyilestirmesi yapılır. Fakat Sağlık Bakanlığı Beyaz Reform altında Hekimlerin maaşlarını çok ciddi oranda iyileştirilmesini ve 1.derece Diş Hekimi 35bin maaş alıyor, yeni atanan acil Pratisyen Hekim 50bin maas aliyor..Uzman Hekim 80bin ila 100bin arasında maaş alıyor niçin biz Mühendisler akıllı ve zeki üretken olmamıza rağmen 15347tl maaş alıyoruz Birlik olmalıyız Bizim kimsenin gelirinde gozunuz yok adaletsizliğe tavır koymalıyız Twiterda birlik olup net mesajlar vermeliyiz Bu konuda birlik olma zamanı. 3 Mühendis 1 Hekim ediyor 6 Mühendis 1 Uzman Hekim maaşı ediyor!!! Hemşire taban maaş, tesvik ücreti ve performans dahil toplam 16bin 18bin maaş alıyor bir baş öğretmen ki 10 yıl çalışan 12bin taban + 3500 ek ders + 2000 baş öğretmen farkı toplam 17500₺ ediyor!!! Düşünün nerelerden nereye geldik. Hepimizin ihtiyacı var Devletimiz hepimizin Adil gelir dağılımı niteliklere göre yapılmak zorundadır Hakkımızı almalıyız.. Sosyal medya özellikle Twitter da orgutlenmeliyiz..Hekimlere maaş haricinde emeklilik maaşlarında ve kıdem tazminatında da 657 DMK haricinde iyileştirme yapıldı ve toplu sözleşme artışına bağlandı..Neden bizimkisi de yapılmıyor Takilmissiniz 3600 yenisi 4200 ek gostergeye artık bunları aşılması lazım

journeykbr3223
Yasaklı
22 Kasım 2022 20:09

yok doktor 100 bin almıyor 200bin alıyordur

bu mühendisleri anlamak zor gerçekten ahahaha

AcıGerçekler01, 1 yıl önce

Arkadaşlar kamuda mühendisim 1.dereceden maaş alıyorum aldığım üç çocuk dahil toplam maaşım 15347₺..Turkiyenin en saygın Üniversitesinden mezunum ÖSYM sıralaması ile tiplarin yüzde 95 i ni geride bırakıyorum mühendisliği tercih etmemiz bir suç hata değil!! Sosyal Devlet yönetiminde adil hakkaniyet gözetilerek ve ORAN korunarak maaş iyilestirmesi yapılır. Fakat Sağlık Bakanlığı Beyaz Reform altında Hekimlerin maaşlarını çok ciddi oranda iyileştirilmesini ve 1.derece Diş Hekimi 35bin maaş alıyor, yeni atanan acil Pratisyen Hekim 50bin maas aliyor..Uzman Hekim 80bin ila 100bin arasında maaş alıyor niçin biz Mühendisler akıllı ve zeki üretken olmamıza rağmen 15347tl maaş alıyoruz Birlik olmalıyız Bizim kimsenin gelirinde gozunuz yok adaletsizliğe tavır koymalıyız Twiterda birlik olup net mesajlar vermeliyiz Bu konuda birlik olma zamanı. 3 Mühendis 1 Hekim ediyor 6 Mühendis 1 Uzman Hekim maaşı ediyor!!! Hemşire taban maaş, tesvik ücreti ve performans dahil toplam 16bin 18bin maaş alıyor bir baş öğretmen ki 10 yıl çalışan 12bin taban + 3500 ek ders + 2000 baş öğretmen farkı toplam 17500₺ ediyor!!! Düşünün nerelerden nereye geldik. Hepimizin ihtiyacı var Devletimiz hepimizin Adil gelir dağılımı niteliklere göre yapılmak zorundadır Hakkımızı almalıyız.. Sosyal medya özellikle Twitter da orgutlenmeliyiz..Hekimlere maaş haricinde emeklilik maaşlarında ve kıdem tazminatında da 657 DMK haricinde iyileştirme yapıldı ve toplu sözleşme artışına bağlandı..Neden bizimkisi de yapılmıyor Takilmissiniz 3600 yenisi 4200 ek gostergeye artık bunları aşılması lazım

journeykbr3223
Yasaklı
22 Kasım 2022 20:11

bu kadar ağlayan mühendise ne denir, cevaplarınız bekliyorum

yok össde dereceye girmiş de yok doktordan daha zekiymiş de ahahah

AcıGerçekler01
Aday Memur
22 Kasım 2022 22:13

Araştır bakalım yeni maaşların Beyaz Reforumdan sonra ne olduğunu görürsün gerçekler böyle işte Toplam ele geçen miktarı bunlar 30 yıllık bir mühendis toplam 15347 maaş alacak işe kamuda yeni başlayan pratisyen hekim 50bin maas alacak diş hekimi 32bin maaş alacak biz bu durumun Mühendislerin lehine düzeltilmesini istiyoruz hemşire mühendisin eş değeri değil her meslek grubu çok önemli her yapılan iş çok önemli fakat egitim nitelik gözetilerek liyakat ölçüsünde ayarlanmali maaşlar mühendis maaşı hemşire maaşından az oldu öğretmen maaşından az oldu Çocuklarınızı mühendisliğe gönderir misiniz ? Bilim ve Sabat Merkezinde Deneyap Teknoloji Atölyelerinde okuyan öğrenciler zeki öğrenciler mühendis olmak isterler mi ? Bu durum ülkemizin gelişmesine ket vuracak bir durumdur..maalesef gerçekler acıdır..Hakim savcı Hekim nitelikli unvanlardir tabiki emek herkes için değerlidir Muhendislerde nitelikli ve emekleri değerlidir.. Acil maaş düzeltilmesi gerekir.. Yüksek enflasyon bizlerin sebep olduğunuz birsey değildir..Kamuya nitelikli personel alınmalıdır cazip hale getirilmelidir Mühendisler bunların başında gelmektedir çabuk anlayan çözüm üreten zeki insanlardır

journeykbr3223
Yasaklı
22 Kasım 2022 22:59

arkadaşım 50bin almıyorlar diyorum

14 taban maaş 4-5bin taban ek ödeme 5 falan da döner sermaye geliyor

toplasan 23 ediyor 50yi nasıl çıkarıyorsun çok merak ediyorum

Araştır bakalım yeni maaşların Beyaz Reforumdan sonra ne olduğunu görürsün gerçekler böyle işte Toplam ele geçen miktarı bunlar 30 yıllık bir mühendis toplam 15347 maaş alacak işe kamuda yeni başlayan pratisyen hekim 50bin maas alacak diş hekimi 32bin maaş alacak biz bu durumun Mühendislerin lehine düzeltilmesini istiyoruz hemşire mühendisin eş değeri değil her meslek grubu çok önemli her yapılan iş çok önemli fakat egitim nitelik gözetilerek liyakat ölçüsünde ayarlanmali maaşlar mühendis maaşı hemşire maaşından az oldu öğretmen maaşından az oldu Çocuklarınızı mühendisliğe gönderir misiniz ? Bilim ve Sabat Merkezinde Deneyap Teknoloji Atölyelerinde okuyan öğrenciler zeki öğrenciler mühendis olmak isterler mi ? Bu durum ülkemizin gelişmesine ket vuracak bir durumdur..maalesef gerçekler acıdır..Hakim savcı Hekim nitelikli unvanlardir tabiki emek herkes için değerlidir Muhendislerde nitelikli ve emekleri değerlidir.. Acil maaş düzeltilmesi gerekir.. Yüksek enflasyon bizlerin sebep olduğunuz birsey değildir..Kamuya nitelikli personel alınmalıdır cazip hale getirilmelidir Mühendisler bunların başında gelmektedir çabuk anlayan çözüm üreten zeki insanlardır

journeykbr3223
Yasaklı
23 Kasım 2022 21:04

halen beğeniyorlar hahaha

https://www.hizliresim.com/pdfyzu9 dönerle birlikte 19bin tl

geri kalan 81 bin tl sini verecek misin

Kubelik
Aday Memur
24 Kasım 2022 14:35

Mühendis maaşlarının yükselmesini istiyorsanız destek vermelisiniz. İlk defa organize hareket ediyoruz. Lütfen başlığa gelin.

https://forum.memurlar.net/konu/2513435/

Kubelik
Aday Memur
24 Kasım 2022 16:18

Arkadaşlar burada isyan edip sızlanmanın manası yok. Lütfen aşağıdaki linki takip edin ve sosyal medya hesaplarımıza gelin. Problemleri çözeceğiz.

24 Kasım 2022 20:17

Olum sen yazılım muhendisi degilmiydin kendi meslektaslarinla niye dalga geciyon hayırdır?
journeykbr3223, 1 yıl önce

halen beğeniyorlar hahaha

https://www.hizliresim.com/pdfyzu9 dönerle birlikte 19bin tl

geri kalan 81 bin tl sini verecek misin

25 Kasım 2022 09:34

+++

antyfunky
Aday Memur
25 Kasım 2022 11:24

Tartışmayı bir kenara bırakıp sorunları hep beraber daha yüksek ses ile anlatmak gerekiyor.

27 Kasım 2022 20:26

.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
27 Kasım 2022 21:16

Aga sen gel şu mühendisliği bırak! İnşaatta mühendis olursun parayı müttahid kazanır, bilgisayar mühendisi olursun, patronlar kazanır, elektrik elektronik mühendisi olursun elektrik firmaları kazanır! Yani mühendis dışındakiler kazanır. Sen bırak bu işi!
murataslan2014, 1 yıl önce
.

Kubelik
Aday Memur
27 Kasım 2022 21:22

Mühendis maaşlarının yükselmesini istiyorsanız destek vermelisiniz. İlk defa organize hareket ediyoruz. Lütfen başlığa gelin.

27 Kasım 2022 21:55

Tamam bırakayım kanka ama ac kalırsam paramı sen vercen:)
ArDıL_1905, 1 yıl önce
Aga sen gel şu mühendisliği bırak! İnşaatta mühendis olursun parayı müttahid kazanır, bilgisayar mühendisi olursun, patronlar kazanır, elektrik elektronik mühendisi olursun elektrik firmaları kazanır! Yani mühendis dışındakiler kazanır. Sen bırak bu işi!

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
27 Kasım 2022 22:03

Aga cuma günü Sultanahmetin önünde el açsak! Öğretmen ve mühendis maaşından çok kazanırız! Memuru her zaman açız! Sen çok kazanıyorsun birşey diyemem
murataslan2014, 1 yıl önce
Tamam bırakayım kanka ama ac kalırsam paramı sen vercen:)
27 Kasım 2022 22:10

Oradada yazıyorum ama burda etkileşim daha çok sen bence arkadaşları buraya yönlendir oraya kimse bakmıyor burayı okuyan daha cok
Kubelik, 1 yıl önce

bunudagormedik
Genel Müdür
28 Kasım 2022 10:15

Bu sene YKS'ye girip öğretmen olucam veya formasyon bulabilirsem 1 sene içinde teknik öğretmenlik yapıcam.

Eşim öğretmen sürekli izinde yılda 9 ay anca çalışıyor

aynı maaşı alıyoruz hatta 10 yıl sonra uzman öğretmen olacak beni tokatlayacak ve ciddi sorumluluğu da yok . Zoruma gidiyor arkadaş bu şartlarda mühendislik yapmak...

Toplam 8743 mesaj
«93949596979899100101102103104»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi