Editörler : Pangaea

Kapalı
01 Eylül 2009 17:41

b kadro isteyen maliye mezunları

selam arkadaşlar

ben 2010 kpssye hazırlanıcam b kadro için.. benim şu b kadroyla ilgili pek bilgim yok ama bilgi edinmek için çırpınıyorum resmen :)

merak ettiğim şu: 4 yıllık maliye mezunları her yere başvuramıyormuş diye duydum örneğin ptt ye başvuramıyormuş.

peki 4 yıllık maliye mezunları b kadroda nerelere başvurabiliyor?

ankara istanbul gibi büyük şehirlerde maliye bakanlığına yerleşmek için kpss den kaç puan almak gerekir ? ortalama bir şey söylerseniz fikrim olur en azından...

ben bu sorularımı dershane araştırıken (halen araştırıyorum )

görüşmeye gittiğim dershanelerde sordum -örneğin muratilk umut- onlar da cevap vermedi bilmiyorlardı.bu beni çok şaşırttı.

bu sorularıma cvp almak istiyorum çünkü hedefimi belirlersem daha başarılı olacağıma inanıyorum:))

cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

yaseminumut
Aday Memur
01 Eylül 2009 17:44

arkadaşım ben 2008 maliye mezunuyum ve atandım.B gubundan atandım.durum şöle bazı kurumlar maliye almıyo ama bu senin önünde çok büyük bi engel değil çünkü alan birçok yer var.ben sgk ya atandım.

yaseminumut
Aday Memur
01 Eylül 2009 17:46

büyük şehirlerde vergi dairelerine yerleşmek için bi ker 85 ve üstü alman gerekir.fakat devlet 2 yıl içinde ortalama 5 atama yapıyo.ben 82 ile bursaya yerleştim.merkeze.ayrıca bursalıyım.sorularına tek tek cvp veriyorum kardeş durumunu çok ii anlıyorum.bizde aynı dönemlerden geçtik

yaseminumut
Aday Memur
01 Eylül 2009 17:52

ayrıca bizler öss sınavını kazanıp üniversite okumuş insanlarız.sen össy i kazınıyosan hayli hayli kpss genel kültür ve yetenekte başarılı olursun.dershane çok gereksiz.ben 4. sınıfta hazırlanmaya başladım. hemde çok kasmadım sadece bol test çöz.tekrar sölüyorum balıkesir maliye mezunuyum ve kpss de atandım.yani arkadaşım bu öle çok çok zor bi iş değil.evet ptt genelde almıyo maliye ama sorun değil.alan gümrük var, sgk var, gelir idaresi başkanlığı var, vergi daireleri var.işkur var, yani birsürü ayrıca 4001 koduyla yani tüm lisansların başvurabileceği yerlerde var mesela bu yıl üni. memurlukları.öle aldı

mad j
Kapalı
01 Eylül 2009 17:55

yaseminumut arkadaşım ne güzel atanmışsın hayırlı olsun darısı başıma :)

bilgi edinmek çok zor :/

ama anladığım kadarıyla büyük şehirlerde maliye ye girmek için 85- 90 almak gerekiyor belki daha da yüksek :S

bilgilerin için çok sağol

merak ettiğim bir şey daha var b kadro maaşları nasıl acaba ?

yaseminumut
Aday Memur
01 Eylül 2009 17:59

1200-1500 arası maaşlar oldukça ii yani artı mesai istersen

ne_buyaa
Kapalı
01 Eylül 2009 18:04

bende maliye mezunuyum bu yıl mezun oldum 2010 kpss ye hazırlanıyorum bu bilgiler benim içinde faydalı oldu sagolun..

mad j
Kapalı
01 Eylül 2009 18:04

maaşlarda fena değilmiş en azından kafan rahat özelde sömürüye maruz kalıyosun anca verdikleri 800-900

gaza getirdin beni çalışmaya başlıyım :)

"alan gümrük var, sgk var, gelir idaresi başkanlığı var, vergi daireleri var.işkur var, yani birsürü ayrıca 4001 koduyla yani tüm lisansların başvurabileceği yerlerde var "

girebileceğim yerleri öğrenmek iyi oldu.

Hıdır Odun
Kapalı
01 Eylül 2009 18:12

maliye mezunlarının tercih edebileceği başlıca kurumlardan bazıları; maliye bakanlığı, gelir idaresi başkanlığı, eüaş, teiaş, gümrük müsteşarlığı, karayolları gn. md., orman gn. md., tkik vs. dir. bunların dışında bazı il özel idareler ve üniversitelerin bir kısmı da maliye mezunu alımı yapar.

trojenist
Aday Memur
01 Eylül 2009 18:19

arkadaşım ptt geçen sene iibf alımında öyle bir salaklık yapmıştı.biz muhasebe ağırlıklı eğitim görmüşüzde ondan koymamışlar bizi.ben bu olaya çok gülmüştüm maliye bölümünü iibf bölümü içlerindeki en iyi bölümüdür.çünkü alınan dersler itibari ile bir nevi iktisatçı bir nevi muhasebeci bir nevi hukukcu sayılabiliriz.ptt ne yazık ki farkına varamamış o sene keşke bir üniversitenin maliye bölümü dersler kataloğuna baksaydı eminim sadece MALİYE den alırdı.2010 a bizlere güzel kadrolar var merak etmeyin mb ve diğer bakanlıkların alımlarında varız çok şükür...

"sbr"
Aday Memur
01 Eylül 2009 18:23

lisans mezunu olarak hem kpss a grubuna hem de b grubuna girilir mi???

mad j
Kapalı
01 Eylül 2009 19:15

evet sbr

iktisatcı_markow
Şube Müdürü
01 Eylül 2009 22:26

ben de busene mezun oldum maliyeden 2010 kpss ye hazırlanmaya başladım bile ekimde kursum başlıyor b grubundan gircem hedefim 95

tek tercih hazine müsteşarlıgı veya gümrük

gollory
Şef
01 Eylül 2009 23:01

mad j

istanbul m.köydeki ilkumuta sorduysan normaldir kendilerinden bihaberler onlar fiyat sormaya gittiğimde sınav tarihini ben söylemiştim ordaki görevliye...

gollory
Şef
01 Eylül 2009 23:06

bende maliyeciyim bu arada :)

mad j
Kapalı
02 Eylül 2009 12:09

gollory :)

ankara ilkumut :)

kimim_
Aday Memur
03 Ekim 2009 03:23

bende maliye son sınıfım şu kpss den hiç bişi anlamıyorum nerelerde kadro var puan türleri ne bilim işin içine yeni giriyorum o yüzden mi bukadar yabancıyım çok panik oldum bunları okuyun ca :((

peksert
Aday Memur
01 Kasım 2009 14:19

bende maliye 3. sınıf öğrencisiyim. kpss ye girmeyi düşünüyorum ama hakkında hiç bir bilgim yok.kpss b lisans bölümündeki sorular sadece genel kültür genel yetenek mi? 3. sınıftayım bu sene sınava girebilirmiyim? bir de hazırlanırken sizce hangi kaynaklardan yararlanmalıyım?

graywolff
Kapalı
01 Kasım 2009 15:22

O güzelim Maliye mezunları, hesap uzmanlığı, maliye müfettişliği varken düşe düşe düz memurluğa mı düştüler? Ne hallere düştük Allahım. Bu arada arkadaşın biri de maliye en iyi bölüm demiş, haklıdır. İşletme mezunuyum ben, bana göre de İşletme en güzeli. Bence PTT İİBF hiç almasın, ne alakası var İİBF ile PTT'nin. Yani bizi düşünüyorsa almasın, hede olmayalım oralarda.

Görülen o ki gençliğimiz(ben de dahil) hedeflerine ulaşmaktan ziyade, ordan oraya savruluyor esen fırtınalardan. Neden biz hedef belirleyip o doğrultuda ilerleyemiyoruz? Yani maliye mezunu bir insan tutup b kadro mu hedeflemeli şimdi? e o zaman okumayaydık biz üniversiteyi, çalışıp lise mezunu olarak atanırdık. ne var ki genel kültürle genel yetenekte? alırdık bir 98 atanırdık memur olarak.

Bence yanlış hedeflerdeyiz. Korkmaya gerek yok, maliye müfettişi de olabilirsiniz. Ben olamadım geçen sınavda ama öyle yapılamayacak sınavlar değil.

mad j
Kapalı
11 Temmuz 2010 17:23

maliye mezunları sınavınız nasıl geçti ??

serap_cann
Aday Memur
11 Temmuz 2010 17:31

hiçte beklediğim gibi geçmedi..matematikten yaklaşık 10 soruyu yetiştiremedim..ortalama 81-84 net arası bir şey gelir diye düşünüyorum..Umut var mı acaba?

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi