Editörler : crops35

mahmutt159
Daire Başkanı
03 Ekim 2019 20:06

İlk atama tamamen kuradır. Eş durumudur falan hiçbirşey ayırt edilmez tak tak herkes eşit şekilde kura ile dağıtılır. İkinci ve sonraki tüm tayinler de tercih listesi hazırlarsınız belki o listeden gelir belki de bakanlığın uygun gördüğü bir yere yerleştirilirsiniz.

İlk atamada %80 oranında kişiler ilçelere %20 oranında kişiler illere dağılım olur. İlk görev yeri olarak çok büyük illere vermezler. kilis,karaman,amasya,burdur,karabük,bolu gibi illere verirler ama dediğim gibi %80 oranında kişi ilçelere yerleştirilecek. İlk atamada istanbul,izmir,adana,ankara gibi yerler çıkmaz hele bu alım dışarıdan olucak asla büyük şehire göndermezler.

İşe başladıktan sonra tayin zamanın gelince zaten istanbula gitmek asla istemezsin oraya en uzak neresi varsa orayı yazarsın

Kaynakla ilgili fikir veremem yeni kaynakları incelemedim hiç

furkanalisan, 5 yıl önce
Merhaba mahmut bey İlk atama tamamen kura ile mi yoksa tercih listesi gibi bisey yapabiliyormuyuz? Anlattiginiz bolgeler neresi ilk atamamiz hangi illere olabilir istanbulu tercih edebilirmiyiz? Son olarakta kaynakla ilgili fikir verirmisiniz

yaş.kım
Aday Memur
04 Ekim 2019 12:47

3 yıl bu sınava çalıştım gireceğim yıl iptal oldu , şimdi de 82 liyim yaş engeline takılıyorum. yaş şartının olması haksızlık

Şamilll karabulut
Aday Memur
04 Ekim 2019 15:42

Arkadaşlar merhaba özellikle faal veya mesleği bırakmış icra müdürlerinden bu mesleğin maddi manevi artı ve eksisini düzgün ve samimice anlatmalarını istirham ediyorum...Hali hazırda kpss ile atanmış devlet işçisiyim daha evvelden icra müd.sınavına hazırlanırken malum 2014 ten sonra alımlar dışarıdan olmamıştı. 2015 teki çabam boşa gitmişti O dönemde cazip geliyordu ve çokta bilgi sahibi değildim gerçi şimdide değilim.:))) çalıştığım yerde vardiya usulü çalışmaktayım açıkçası hem vardiya sisteminden İCRA MÜDÜRÜ'nün büyüsünden bu sınava hazırlanmak istiyorum ama buna değip değmiyeceğini samimi yorumlarınızı okuduktan sonra karar vermek istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

emrah1511
Kapalı
06 Ekim 2019 20:33

tayin olayı kötüymüş

civciv07
Aday Memur
11 Ekim 2019 22:55

Arkadaşlar 2. tayindeki tercih listesi nasıl oluyor bizim belirlediğimiz yer olmucaksa neden tercih listesi oluyor anlamadım yada neden direk bakanlık vermiyor kac tane yer yazıyoruz ve listeden bir yerin çıkması ne kadar olası bilgili arkadaşlar aydınlatabilirmi rica etsem?

12 Ekim 2019 11:58

Bu meslek sabır, özveri, fedakarlık ve araştırma isteyen ve ayrıca vatandaşlar tarafından yan gözle bakılan bir meslektir. Siz alacaklının alacaklının alacağını kanunlar çerçevesinde tahsil etmeye çalışırsınız. Genelde günah keçisi siz olursunuz. Büyükşehirlerde talimat olarak çalışan icra dairesi kotasını belki dolduruyor. Ancak küçük, yoğun ve personeli az ilçelerde kota dolabilir. Ankara, İstanbul,izmir ve sair Büyükşehirlerde kota dolduran daire yok denecek kadar azdır. Örneğin Ankara'da olmadığını biliyorum. Yok sen icra müdürü olarak ben havuz yani ortak paylaşmam, önce ben gider kotayı doldururum, memura ne kalırsa kalsın dersen tabiki o zaman doldurursun. Buda karakter meselesi. Ancak o dairede memurlarla sorun yaşanır. Sizinle kimse çalışmak istemez ve haksızlık yapmış olursun.Bakanlıkta yolluğun eşit paylaşılmasını düşünmektedir. Maaş kademe dereceye göre değişir. 7/1, 4/1, 3/1, 2/1, 1/1 indiğiniz zaman maaşta artış oluyor. Bekar, 9/1 veya 10/1 başlayan icra müdürü yolluk hariç maaş 4700 geçmez. Evli ve çocuk varsa değişir. Eş çalışmıyor ise 295 tl aile yardımı, 72 aydan küçük çocuk için 69,23, 72 aydan büyük için 34,61 yardım alır. Her yıl maaşa göre promosyon ödemesi alır. Bildiklerim bunlar. Herkese başarılar.

Asiii06
Memur
12 Ekim 2019 22:40

Peki 3/1 i olan icra müdürlükleri yolluk hariç ne kadar maaş alıyor müdür bey?

14 Ekim 2019 17:42

Eş ve çocuk yardım ve yolluk hariç 5700 den fazla alır. Ancak 3/1 dereceye gelmek için en az 10 yıldan fazla çalışılması lazım memuriyette.
Asiii06, 5 yıl önce

Peki 3/1 i olan icra müdürlükleri yolluk hariç ne kadar maaş alıyor müdür bey?

Asiii06
Memur
18 Ekim 2019 22:07

Ben şuanda 4/3 yüm. Inşallah kazanırsam 3.1 e düşeceğim. Hayırlısı bakalım.

icra müdürü 35, 5 yıl önce
Eş ve çocuk yardım ve yolluk hariç 5700 den fazla alır. Ancak 3/1 dereceye gelmek için en az 10 yıldan fazla çalışılması lazım memuriyette.

Asiii06
Memur
19 Ekim 2019 14:29

2013 teki sınavdan 74.504 almıştım, en son 74.900 le icra müdürü almışlardı.herseyin hayırlısı

johnymu
Şef
19 Ekim 2019 19:25

Arkadaşlar sınavda medeni usulden soru gelmeyecekmi

johnymu
Şef
19 Ekim 2019 19:27

Sınavda medeni usulden konu yokmu acaba

Asiii06, 5 yıl önce

2013 teki sınavdan 74.504 almıştım, en son 74.900 le icra müdürü almışlardı.herseyin hayırlısı

Adaydidayday
Aday Memur
02 Kasım 2019 14:59

Sınava hazırlananlar çalışmalarınız ne durumda, yeni başlayanlara önerileriniz var mı?

kamuuucuuu
Şef
02 Kasım 2019 15:55

şimdi adliyede memur olunca katip de olsan mübaşir de olsan icra müdürlük sınavına girme hakkı oluyor mu 4 yıllık üniversite mezunu olup yoksa ille de adaleti de okumak gerek mi?

10 senelik mi çalışmışlığın olması gerek

öznurh
Aday Memur
02 Kasım 2019 16:59

Arkadaslar ben suan memurum bır kurumda.Hakımlıge ve ıcra mudurlgune hazırlanıyorum.Hakımlık cın cok umudum olmasa da bu yıl ıcra mud ıcın var.Ben 7 yıllık memurum ıcra mudurlugunu kazanınca maasım bekar olarak kac tl ıle baslar? ılk tayınde kucuk yerlere gonderılıyormusuz yolluk vs ıle en kotu maasım ne kadar olur_Ben zaten cok cok yogun bır kurumda calısıyorum haftasonu bıle ıslem yapmak ıcın daıreye gıdıyorum gun ıcınde mesaıde elıme telefonumu bıle alamıyorum.Icra mudurlugu daha da mı kotu ??Hukuk bılgım ıyı ,calıskanım ve ogrenmeyı tıtız calısmayı severım.Ben maasımın artması ıcın ve hakımlıgı kazanana kadar adlıye atmosferınde calısmak ıcın bu meslegı dusunuyorum yorumlarınızı alabılırm ıyım??? Ve dıger hazırlanan arkadasalr sızler hangı kaynakalrı kullanıyorsunuz?

öznurh
Aday Memur
02 Kasım 2019 17:03

Kusura bakmayın ıkı mesaj yazdım ust uste ancak sunu da sormak ıstıyorum sınavı kazandıgımda kurumum yenı kurum ıcın muvafakat vermeyebılır mı yoksa mecbur mu??gecıs donemı nasıl oluyor ıstıfa mı etmem gerekecek??ve gecıs yaptıgımda suan oldugum derece ıle mı devam edeceggım..7 yıllık memurum maasım kac olur ?

Adaydidayday
Aday Memur
02 Kasım 2019 17:52

Sizin durumunuz hakkında bir fikrim yok ama kaynak hususunda kullandığım ; İsmail Ercan'ın 3 Ciltlik kitabı... detay çok var ama bu sınav için istisna bilmek konuyu bilmek demek o sebeple başka kaynağa vakit zaten kalmayacak benim için...

öznurh, 4 yıl önce

Arkadaslar ben suan memurum bır kurumda.Hakımlıge ve ıcra mudurlgune hazırlanıyorum.Hakımlık cın cok umudum olmasa da bu yıl ıcra mud ıcın var.Ben 7 yıllık memurum ıcra mudurlugunu kazanınca maasım bekar olarak kac tl ıle baslar? ılk tayınde kucuk yerlere gonderılıyormusuz yolluk vs ıle en kotu maasım ne kadar olur_Ben zaten cok cok yogun bır kurumda calısıyorum haftasonu bıle ıslem yapmak ıcın daıreye gıdıyorum gun ıcınde mesaıde elıme telefonumu bıle alamıyorum.Icra mudurlugu daha da mı kotu ??Hukuk bılgım ıyı ,calıskanım ve ogrenmeyı tıtız calısmayı severım.Ben maasımın artması ıcın ve hakımlıgı kazanana kadar adlıye atmosferınde calısmak ıcın bu meslegı dusunuyorum yorumlarınızı alabılırm ıyım??? Ve dıger hazırlanan arkadasalr sızler hangı kaynakalrı kullanıyorsunuz?

öznurh
Aday Memur
02 Kasım 2019 17:57

Ismaıl ercanın 3 lu setı 2014 basımı mevcut ben de..o ıse yaramaz sanırım artık.

Adaydidayday, 4 yıl önce

Sizin durumunuz hakkında bir fikrim yok ama kaynak hususunda kullandığım ; İsmail Ercan'ın 3 Ciltlik kitabı... detay çok var ama bu sınav için istisna bilmek konuyu bilmek demek o sebeple başka kaynağa vakit zaten kalmayacak benim için...

Adaydidayday
Aday Memur
02 Kasım 2019 18:01

Bendeki de o 8. baskı, sınav ilanından hemen sonra aldım.sadece bazı süreler yanlış yazılmış onu da Kanun'dan teyit ediyorum.

öznurh, 4 yıl önce

Ismaıl ercanın 3 lu setı 2014 basımı mevcut ben de..o ıse yaramaz sanırım artık.

johnymu
Şef
02 Kasım 2019 20:46

murat yayınlarından çalışan varmı. bilgi lütfen

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi