Editörler : swat3410
20 Ocak 2013 05:21

Memura sicil affı

arkadaşlar memurlara sicil affı geliyormuş bize herhangi bir yararı var mı?

SA-KAR-YA
Yasaklı
20 Ocak 2013 05:59

dostum sen sicil affının ne demek olduğunu bilmiyomusun. bize bir faydası varmı diye niye soruyosun anlamadım. sicil affı demek idari ceza alan memurların cezalarının silineceği anlamına gelir. ceza almayan memuru zaten ilgilendirmez..eğer memursan ve geçmişte idari soruşturmadan ceza almışsan senide ilgilendiriyor. hakkında devam eden disiplin soruşturması varsa onlarda düşer..

egemen83
Şef
20 Ocak 2013 06:21

bizim emniyetin bazen değişik uygulamaları oluyor yaaa ondan...

adamlar bizi memur olarak görmüyorlar ki ......

ahmet552
Memur
20 Ocak 2013 23:22

Ya Sakarya sen ne çok şey biliyorsun :) Adam doğru söylüyor bize yararı var mı diye. Son 20 yılda kaç sicil affı çıktı, kaçından E.H.S. yararlandı söyler misin?

han43
Aday Memur
22 Ocak 2013 10:46

Sicil affı gelirse muhtemelen almadı iseniz 1 derece terfi etme imkanınız olur dosyanızda var ise uyarma kınama ve maaş kesimi kıdem tenzili cezalarınız silinir ilerde girmek istediğiniz sınav veya terfilerde sözü edilemez eğer özlük haklarda iyileşme sağlar ibaresi olur ise almış olduğunuz maaş kesimi ücretleri iade edilir tabii ki kanunu görmek lazım:D

alperingo38
Yasaklı
22 Ocak 2013 10:55

meclisteki tasarıda 11 eylül 2012 ve öncesinde alınan geriye dönük 17 yıllık cezalara sicil affı diyor ve sadece asker ile yüz kızartıcı,devlete karşı işlenen vs. gibi suçlar kapsam dışı diyor polis kapsam dışı demiyor çıkan affa egm nasıl yönetmelik çıkarıp egm personelini kapsam dışı tutabilir ki meclisten üstün bir yapı mı egm ??

SA-KAR-YA
Yasaklı
22 Ocak 2013 11:59

ahmet552 ; yenisin heralde..böyle kuru sıkı attığına göre.. birader çıkan her sicil affı yasasandan EHS da yararlanır. bu zamana kadarda EHS nın ayrı tutulduğu bir sicil affı olmamıştır..boş boş konuşmayalım..

dolphin_1212
Aday Memur
22 Ocak 2013 11:59

ne zaman meclisten geçer bu konuda bilgisi olan varmı..??

ahmet552
Memur
22 Ocak 2013 13:04

SAKARYA Bilmiyorsan sus adam sansınlar diye bir laf vardır, sana yakıştırmak istemiyorum ama sen adeta yalvarıyorsun.

Disiplin affıyla ilgli en son çıkan 22/6/2006 tarih ve 5525 sayılı Kanunu aç oku, sonra neler anladın bana bir anlat :) Yanlış anlama ama kavrama kabiliyetini arkadaşlar bir görsün

WOLF32
Genel Müdür
22 Ocak 2013 13:13

Kanun tasarısı kanunlastıgında yanı mesala haziran 2013 gibi bu haziran 2013 dekı cezalarda affa ugrar cunku devan eden disiplın sorusturmaları durur diyo

ahmet552
Memur
22 Ocak 2013 13:15

SAKARYA; evet yeniyim daha , asaletim 1 yıl önce tasdik oldu:)

mete atlıcı
Aday Memur
22 Ocak 2013 14:44

arkadaşlar meslekten atılan polisler geri dönebilirmi acaba?çünkü kurumlar inisayif hakkı kullanırsa çok kişi gene hayal kırıklığına uğrar

SA-KAR-YA
Yasaklı
22 Ocak 2013 15:24

ahmet552 sen zdehe burda neyin tartışıldığının farkında değilsin. sarhoşmusun ayyaşmısın nesin.. ben niye böyle boş beleş , ileri derecede sihinsel özürlü adamlarla tartışıyorum ki.. belliki bir yerlerdens bi yaran var. rumuz değiştirmişsin, gelmişsin burda zırlıyosun..

psikolog01
Aday Memur
22 Ocak 2013 16:01

Bu sicil affı tamamen asparagas bir haber ve asla çıkmaz kimse tatlı canını üzmesin

alperingo38
Yasaklı
22 Ocak 2013 16:03

dostum 2006 daki maddede dediği emniyetten ihraç olanlar kapsam dışı diyor emniyet personeli demiyor ihraç olanlar kapsam dışı cezası olan gene silinir

ahmet552, 11 yıl önce

SAKARYA Bilmiyorsan sus adam sansınlar diye bir laf vardır, sana yakıştırmak istemiyorum ama sen adeta yalvarıyorsun.

Disiplin affıyla ilgli en son çıkan 22/6/2006 tarih ve 5525 sayılı Kanunu aç oku, sonra neler anladın bana bir anlat :) Yanlış anlama ama kavrama kabiliyetini arkadaşlar bir görsün

ahmet552
Memur
22 Ocak 2013 16:14

".....emniyet hizmetleri sınıfına dahil personel ile çarşı ve mahalle bekçileri hakkında verilen meslekten çıkarma cezaları hariç olmak üzere; kanun, tüzük ve yönetmelikler gereğince memurlar ve diğer kamu görevlileri ile bu görevlerde bulunmuş olanlar hakkında 23/4/1999 tarihinden 14/2/2005 tarihine kadar işlenmiş fiillerden dolayı verilmiş disiplin cezaları bütün sonuçları ile affedilmiştir." Emniyetten ihraç olan personelde emniyet personeli değil mi? Benim vurgulamak istediğim konu emniyet personeline ayrım yapılıp yapılmadığı.

ahmet552
Memur
22 Ocak 2013 16:19

SAKARYA seni artık azad ediyorum, kendi halinde takıl sen:) Bu arada aklıma yine bir laf geldi ama bu sefer kendim için "etme çoluk çocukla muhabet ...." .Saygılarla ..

23 Ocak 2013 00:06

4455 sayılı 1999 disiplin affı: Disiplin affı ilgililere geçmiş sürelerle ilgili parasal yönden talep hakkı tanımaz.
5525 sayılı 2005 disiplin affı: Disiplin affı ilgililere geçmiş sürelerle ilgili özlük hakları ve parasal yönden talep hakkı tanımaz.
İki af yasası arasındaki farkı görmüşsünüzdür hrld. Çıkacak olan af kanunu da 2005 te çıkan af yasası ile aynı. Geçmiş sürelerle ilgili özlük haklarını vermiyor. Fakat 1999 da çıkan af yasasında özlük hakları da verilmişti

23 Ocak 2013 00:09

Disiplin affına dair kanunun amacı adı üzerinde memurların almış olduğu disiplin cezalarını tüm sonuçları ile birlikte af etmektir.Disiplin cezasının affı sadece bilgisayar kayıtlarından silmek demek değildir.Memurlara bu cezadan dolayı kaybettiği geçmiş sürelerle ilgili hakları verilmelidir.Örneğin memur 16 aylık kıdem tenzili almış.Rütbe terfisi 16 ay gecikmiş.Eğer bu ceza affa uğradıysa memura 16 aylık rütbe terfi hakkı verilmelidir ki af kanunu amacına ulaşabilsin.

SA-KAR-YA
Yasaklı
23 Ocak 2013 00:23

lan oğlum sen özürlümüsün. af çıkmadan önce meslekten ihraç olan yada mahkemelerce hakkında memuriyetten çıkarma cezası verilen hiç bir memur 2006 daki sicil affı ile mesleğine geri dönmedi. sadece emniyet hizmetlerine has değil. yasanın tamamını okusana..hiç bir sicil affında meslekten ihraç olan geri dönemez. dönmemiştirde.. sadece soruşturma halen devam ediyorsa o soruşturma ortadan kalkar..2006 daki sicil affından ben yararlandım, yasayı da maddelerinide senden iyi biliyorum... benimle aynı ilçede yaşayan bir kaymakamlık personeli sicil affından 7 ay önce meslekten çıkarılmış. adam aftan yararlanamadı. meslekten çıkarma cezası alan hiç bir kurumun personeli yararlanamıyor..burda kuru kuru laf kalabalığı yapma.. amacın ne senin..bilmiyorsan susta adam sansınlar..milleti yanlış yönlerdirme...

ayrıca kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alanların geçmiş özlük haklarının iadesi çıkacak yasada yazarsa olur, bu yasayı çıkaracakların elinde olan bişey..

ahmet552
Memur
23 Ocak 2013 12:06

SAKARYA ancak bu kadarını mı anlayabildin :) Uykuda tutmamış anlaşılan, kendini hırpalama be güzel kardeşim:) Neyse ne boşver sen, kapasiteni aşan işlerle uğraşıp zorlama kendini.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi