Editörler : Pangaea

04 Haziran 2017 13:02

2500 Kişinin alınacağı ptt kadrolarında bölüm ve yaş şartı olmasın

80-90 puanlarla millet açıkta kardeşim..sürekli iibf mezunlarına kadro açıyorsunuz..

ya iibf lilere artık kadro vermeyin diğer bölümlere kadro açın ya da kadro verecekseniz herkese kadro verin..

eğer ptt kadroları sadece bir kesime açılırsa bu site işini yapamıyor demektir..

herkesin rahatlıkla yapabileceği işlerde bölüm şartı ve yaş şartı artık istemiyoruz..herkes nasiplensin..hakkın olan, puanı yeterli olan atansın..

ptt kadrolarına sadece genel kültür-yetenek sorularına verilen cevaplardan yola çıkarak sıralama yapılan kpss p3 ile alım yapılıyor..mülakatlarda mesleki bilgi düzeyi falan da ölçülmüyor..

iibf liler çok iyilirse gitsinler özel sektörde holding yönetsinler, muhasebelerini tutsunlar..ille de devlet memuru olacaklarsa müfettiş yardımcılığı sınavı var..gitsinler mesleki bilgilerini orda göstersinler..

2500 lük ptt kadroları bütün bölümlere açılsın, yaş sınırı olmasın..

luca blight
Kapalı
04 Haziran 2017 13:08

arkadaşlar destekleyin bu konuyu..herkesin yapabileceği bir işi sadece iibfye peşkeş çekmek ne demektir.

ayrıca 2500 kişilik alımda öyle 5-10 tane mühendis kadrosu açıp gerisi iibf ye vererek de insanları kandıramazsınız..bütün kadrolar açılsın kardeşim..

ayrıca yaş şartı da olmasın..çoğu 35 yaşındaki insan 25 lik adamdan daha güçlü ve sağlıklı olabilir..hangi hakla yaş sınırı koyuyorsun ve milletin hakkını gaspediyorsun

luca blight
Kapalı
04 Haziran 2017 13:13

benim ptt'de çalışan bir arkadaşım bir süre önce beni aradı, ptt alım yapıyor dedi..ben de "sadece iibf'li alıyorlar" dedim.. o da "öyle şey mi olur her bölüm bu işi yapabilir, zaten işi 1-2 haftada kolayca öğreniyorsun, mühendisler de bu işi yapar, hatta çok daha iyi yapar" dedi..

mülakat listesi puanları bu son ptt alımında sadece iibf liler alındıgı için 70 lere düştü..eğer tüm bölümlere açılsaydı 80 lerde takılacaktı..sadece kpss p3 ile alım yapıyorsan ptt kadrorlarına öyleyse herkese açacaksın

Reyyaneliff
Şube Müdürü
04 Haziran 2017 13:35

Biri şu gereksize mühendisin ne iş yaptığını anlatsin. Adam daha kendi bölümünün ne iş yaptığını bilmiyor:)

atama123
Kapalı
04 Haziran 2017 13:46

mühendis değil mühendislik okudu!!

luca blight
Kapalı
04 Haziran 2017 13:53

boşa çene yapmayın iibf liler..savunacak argümanınız yok..anca boş boş çene..

Reyyaneliff
Şube Müdürü
04 Haziran 2017 13:57

Senden ala boş çene yapan var mı burda :) belki bi gün rüyanda gorursun ptt nin mühendisleri de alacağını:)

Quesney
Memur
04 Haziran 2017 13:57

sürekli muhendislik kadrolarını muhendislik mezunlarına açıyorsunuz..

ya mühendislik fakultelerine artık kadro vermeyin diğer bölümlere kadro açın ya da kadro verecekseniz herkese kadro verin..

eğer mühendislik kadroları sadece bir kesime açılırsa bu site işini yapamıyor demektir..

herkesin rahatlıkla yapabileceği işlerde bölüm şartı ve yaş şartı artık istemiyoruz..herkes nasiplensin..hakkın olan, puanı yeterli olan atansın..

Muhendis kadrolarına sadece genel kültür-yetenek sorularına verilen cevaplardan yola çıkarak sıralama yapılan kpss p3 ile alım yapılıyor..mülakatlarda mesleki bilgi düzeyi falan da ölçülmüyor..

Muhendislik fakultesi mezunları çok iyilirse gitsinler özel sektörde robot, motor uretsinler, kopru, baraj yapsınlar... ille de devlet memuru olacaklarsa kamu da bir sürü mühendislik kadrosu var..gitsinler mesleki bilgilerini orda göstersinler..

Mühendislik kadroları bütün bölümlere açılsın, yaş sınırı olmasın. Hatta ilkokul mezunu şartı aransın yeterli.

arkadaşlar destekleyin bu konuyu..herkesin yapabileceği bir işi sadece muhendislik fakultesine peşkeş çekmek ne demektir.

ayrıca alımda öyle 5-10 tane iibf kadrosu açıp gerisi muhendislik fakultesine vererek de insanları kandıramazsınız..bütün kadrolar açılsın kardeşim..

ayrıca yaş şartı da olmasın..çoğu 65 yaşındaki insan 25 lik adamdan daha güçlü ve sağlıklı olabilir..hangi hakla yaş sınırı koyuyorsun ve milletin hakkını gaspediyorsun.(Belki dedemi de atarız iibf kadrolarına! Ne de olsa iibf kek)

benim çevre ve şehircilik bakanlığında mühendis olarak çalışan bir arkadaşım bir süre önce beni aradı, bakanlık alım yapıyor dedi..ben de "sadece mühendislik fakulteli alıyorlar" dedim.. o da "öyle şey mi olur her bölüm bu işi yapabilir, zaten işi 1-2 haftada kolayca öğreniyorsun, iibfliler de bu işi yapar, hatta çok daha iyi yapar" dedi..

mülakat listesi puanları bu son mühendis alımında sadece mühendislik fakulteliler alındıgı için 70 lere düştü..eğer tüm bölümlere açılsaydı 80 lerde takılacaktı..sadece kpss p3 ile alım yapıyorsan ptt kadrorlarına öyleyse herkese açacaksın..

Ayrıca iibf nin guy kadrolarına alakamiz olmamasina rağmen çöktüğümüz yetmedi. Diğer kadrolarını da istiyoruz. Çünkü ben mühendislik fakultesi mezunları ile yarışacak kapasitede değilim iibf den atanabilirim belki(!)

HA SON OLARAK.

SEN ÇILDIRMIŞ OLMALISIN. 😂😂

mkarakoc21
Memur
04 Haziran 2017 14:02

Lan bu özürlüyü dikkate almayın artık yazsın yazsın dursun

tacimmüdür
Şube Müdürü
04 Haziran 2017 14:04

18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.yaç sınırı kaç oluyor

kitçimemur
Aday Memur
04 Haziran 2017 14:08

aç nefesinin kokusu bütün forumu sardı be kadro kadro diye dilenip durma buralarda git de piyasada iş ara kendine adam olsadın 90+ puan alıp atansaydın boş şeylerle kirletme forumu yeter kafamızı şişirdin!

luca blight
Kapalı
04 Haziran 2017 14:31

korkmayın mühendislerden bu kadar. bak devlet kyk yı herkese açtı yine de mülakata kalanların yüzde 70-80 i iibf li. diğer bölümler tenezül bile etmedi. korkmayın bu kadar.

iktisatci90
Şube Müdürü
04 Haziran 2017 14:38

Sen o diplomayla ptt kovaladığın için derdine yan kardeş başkasının bir şey etmesine gerek yok sen kendi kendine edeceğini etmişsin :)

fizikçi1982
Şube Müdürü
04 Haziran 2017 15:06

Ptt tüm bölümlere açılabilir zaten birçok bölümden alıyor ben de ptt çalışanıyım genel müdürümüz geçen günkü açıklamasında beş yılda sayımızı 40 binden 100bin e çıkarılağını söyledi bu yıl 2500 alındı onların sonuçları bu hafta açıklanacak sonbaharda 2500 alım daha var demem o ki dağıtıcılıkta yine alan ister(postacılık lojistik) ancak gişe memurluğu 4001 olabilir bu arada son yayınlanan resmi gazetede 700 hizmetli kadrosu ihsas edilmiştir bu da 3001 ciler için umut olabilir.

Reyyaneliff
Şube Müdürü
04 Haziran 2017 15:25

Senin o dediğin eskidendi :) ptt de birşeylerin farkına vardığı için sadece iibf ye döndü. Boşa hayaller kurmayın:)

fizikçi1982, 7 yıl önce

Ptt tüm bölümlere açılabilir zaten birçok bölümden alıyor ben de ptt çalışanıyım genel müdürümüz geçen günkü açıklamasında beş yılda sayımızı 40 binden 100bin e çıkarılağını söyledi bu yıl 2500 alındı onların sonuçları bu hafta açıklanacak sonbaharda 2500 alım daha var demem o ki dağıtıcılıkta yine alan ister(postacılık lojistik) ancak gişe memurluğu 4001 olabilir bu arada son yayınlanan resmi gazetede 700 hizmetli kadrosu ihsas edilmiştir bu da 3001 ciler için umut olabilir.

luca blight
Kapalı
04 Haziran 2017 15:39

hocam müdürünüze söyle..bölüm şartı çok anlamsız..mühendisi, matematikçisi, fizikçisi ve daha nice bölümler bu işi çok iyi yapabilir..adamların matematiği çok daha kuvvetli..ayrıca yaş şartı da çok anlamsız..30 yaş üstü insan daha oturaklıdır, işlerden daha az sızlanır..müdürünüzle bunları konuşmalısınız

fizikçi1982, 7 yıl önce

luca blight
Kapalı
04 Haziran 2017 15:41

adamlar 3-5 matematik sorusu yapmış belki de hiç yapamamış 70 le pttye atanıyor..o nedenle bölüm şartı kaldırılmalı. matı zayıf olanlar elensin

04 Haziran 2017 16:09

Bence de tum bölumlere açılmalı ptt adaletsizlik sadece ibfye acılmasi.

SaNDa75
Aday Memur
04 Haziran 2017 16:21

Yav siz ne iciyonuz mq ..yazik iibfnin bi kac alimi oluyor onlara da goz dikiyorlar ..muhendislik fakultesine giderken ptt de memur olmak icin mi gittiniz

SaNDa75
Aday Memur
04 Haziran 2017 16:23

Tenezzul etmiyorsaniz ne diye ortaliga dusmus agzini acip bizs de acin ptt yi diyorsunuz..yav bi gidin iibflileri rahat birakin

luca blight, 7 yıl önce

korkmayın mühendislerden bu kadar. bak devlet kyk yı herkese açtı yine de mülakata kalanların yüzde 70-80 i iibf li. diğer bölümler tenezül bile etmedi. korkmayın bu kadar.

SaNDa75
Aday Memur
04 Haziran 2017 16:26

3-5 matematik netine 80 90 gelmez yegenim..dersine iyi calis ondan sonra konus

luca blight, 7 yıl önce

adamlar 3-5 matematik sorusu yapmış belki de hiç yapamamış 70 le pttye atanıyor..o nedenle bölüm şartı kaldırılmalı. matı zayıf olanlar elensin

Toplam 148 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi