Editörler : supporters.
13 Eylül 2017 08:40

Ek sınavsız ve mülakatsız girilebilecek yerler

Kpss B'de olduğu gibi ek bir sınava ya da mülakata/sözlü sınava girmeden Kpss A puanıyla alım yapan yerleri yazabilir misiniz?

Aragog
Şef
13 Eylül 2017 08:45

Uzman yardımcılıkları,müfettişlikler,denetmenlikler genelde ek sınav+mulakat yapıyor.A grubu mesleklerde öyle bir seçenek yok sanırım.

42000
Aday Memur
13 Eylül 2017 09:11

KPSS A hakkında hiç bilgim olmadığından soruyorum.

85 Puan alan birisi, ek sınavdan da geçer puan aldığı takdirde kazanma ihtimali nedir?

Yani kazananların çoğu mülakatta bocalıyor mu?

Mülakatın %90'ında torpil mi dönüyor?

Kısa bir bilgi verebilirseniz sevinirim...

Yani bir uzman yardımcısı veya müfettiş olabilmek için tam olarak ne yapmak gerekiyor?

Kpss Puanı ?

Ek Sınav Puanı ?

Mülakat Zorluğu ?

V o y n u k
Genel Müdür
13 Eylül 2017 13:49

85+ veya 95+ alman önemli değil. Torpilin yoksa Türkiye birincisini bile eliyorlar.

Torpili olmayanların hepsi bocalıyor mülakatlarda. çoğu değil.

Mülakatların %100 ünde torpil oluyor. Torpilsiz kazandım diyen kişi yalan söylüyor.

Kpss + Kurum sınavlarını kazanmak için ortalama bir zekaya sahip olmak yeterli. Sabırla çalışmak gerekiyor sadece.

42000, 7 yıl önce

85 Puan alan birisi, ek sınavdan da geçer puan aldığı takdirde kazanma ihtimali nedir?

Yani bir uzman yardımcısı veya müfettiş olabilmek için tam olarak ne yapmak gerekiyor?

Kpss Puanı ?

Ek Sınav Puanı ?

Mülakat Zorluğu ?

heyavhe
Şef
13 Eylül 2017 14:20

KPSS A grubu çekilir dert değil arkadaşlar. Bunu çok açık belirtebilirim. KPSS'e girersin stres. Kurum sınavlarını bekleme stres. Kurumların "boru gibi" klasik sınavlarına girersin, stres. Onun sonuçlarını beklersin, stres. Kazanırsın, mülakatı bekleme süreci stres. Mülakata girersin, mülakat sonucu bekleme süreci stres. Veee mülakat açıklanır, 8 aylık emek güüüm. Bu kadar çabayı B grubuna verip p3'ten 95 civarı alın. Atanın mis gibi DHMİ gibi bir kuruma alın maaşınızı. Senelerdir derece yapıyorum, senelerdir çabalıyorum. Bir ekonomist kadar iktisat bilgisi, hukuk mezunu kadar hukuk bilgim oldu. Ne halta yarıyor? Hiç. Ulan hala ne bitirdin, aa ben de açıköğretim okuyorum. Boş beleş bölüm muhabbetlerini duyuyorum, çaycıdan hoşafçıdan. Yıldırdı, ama öyle de bir şey ki bu yola bir girdin mi bırakamıyorsun da. O kadar emek boşa mı gitsin diye, sürekli çabalayıp duruyorsun. Dur bakalım nereye kadar.

13 Eylül 2017 14:43

katılmıyorum torpilsiz girenler var a grubu mesleklere ancak oranları maalesef %30'u geçmiyor. hepimiz mülakatlara girince en çok bizim hak ettiğimizi düşünüyoruz ama torpille ya da kendi hakkıyla birileri önümüze geçince her şeyi torpile bağlayıp işin kolayına kaçıyoruz...

V o y n u k, 7 yıl önce

85+ veya 95+ alman önemli değil. Torpilin yoksa Türkiye birincisini bile eliyorlar.

Torpili olmayanların hepsi bocalıyor mülakatlarda. çoğu değil.

Mülakatların %100 ünde torpil oluyor. Torpilsiz kazandım diyen kişi yalan söylüyor.

Kpss + Kurum sınavlarını kazanmak için ortalama bir zekaya sahip olmak yeterli. Sabırla çalışmak gerekiyor sadece.

V o y n u k
Genel Müdür
13 Eylül 2017 15:14

Siz Etiyopya da falan mı yaşıyorsunuz?

Türkiyede işler böyle yürüyor. Sizin ülkenizi bilemem

foseptik mefruşat, 7 yıl önce

katılmıyorum torpilsiz girenler var a grubu mesleklere ancak oranları maalesef %30'u geçmiyor. hepimiz mülakatlara girince en çok bizim hak ettiğimizi düşünüyoruz ama torpille ya da kendi hakkıyla birileri önümüze geçince her şeyi torpile bağlayıp işin kolayına kaçıyoruz...

13 Eylül 2017 15:43

%100 torpil desek o zaman hakkıyla giren ablamı ve birkaç yakın arkadaşımı da töhmet altında bırakmış oluyorsunuz ve bu davranışınız da hiç hoş değil. Eğer %100 torpil diyecekseniz kaymakamlığa, hakimliğe, Sayıştaya deyin ama a grubu için bu ifadeyi kullanmayın zira çok ayıp ediyorsunuz.

V o y n u k, 7 yıl önce

Siz Etiyopya da falan mı yaşıyorsunuz?

Türkiyede işler böyle yürüyor. Sizin ülkenizi bilemem

42000
Aday Memur
13 Eylül 2017 17:04

Bilgim olmasa da toprilin oranının %100 olduğuna inanmıyorum. İnanmak da istemiyorum. Umarım %20'nin üstüne çıkmıyordur torpilli sayısı.

asdqwert1
Aday Memur
13 Eylül 2017 18:28

Torpilin yoksa hiç Ankara'ya kadar yorma kendini diyenlere inat gittim ve girdiğim ilk mülakatı kazandım. Moral motivasyon sömüren ruh emiciler burda da gerçek hayatta da bolca var asla dikkate almamanı öneririm.

Gozde006007
Kapalı
13 Eylül 2017 18:44

Merhaba bende isletme mezunuyum hem kpss a grubundan hem b grubundan sinava girmelimiyim yada önerileriniz nedir yorumlar kafami karistirdi da :)

42000
Aday Memur
14 Eylül 2017 09:43

Gözde,

Yıldızlar yerine ağaçların tepesini hedef alırsan anca ağacın altında gölgelenmekle yetinirsin.

V o y n u k
Genel Müdür
14 Eylül 2017 10:00

Burda ilk mülakatımda kazandım diye yazan troller olacaktır.

kimisi ablam dayım abim arkkadaşım uzaktan tanıdığım torpilsiz kazandı bla bla bla diyenler olacaktır.

Onları ciddiye almayıp ülke gerçeklerini görebilecek zekaya sahip olduğunu düşünüyorum herkesin. O nedenle bireysel olarak kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum.

14 Eylül 2017 10:05

Sanki fetö torpil yaptida sonuc ne oldu on binlercesi kovuldu tutuklandi sadece vd bine yakin kisi sutlandi torpiller sonu yok bunun en guzel ornegi feto.

14 Eylül 2017 10:28

yaşadığım ve söylediğim gerçekleri "bla bla" olarak görüyorsan ve beni yalancı durumuna çıkarıyorsan kendi hayal dünyanda her a grubu kadrosunun torpile dayandığı sanrısıyla yaşayıp kadere isyan etmeye devam et lütfen...

V o y n u k, 7 yıl önce

Burda ilk mülakatımda kazandım diye yazan troller olacaktır.

kimisi ablam dayım abim arkkadaşım uzaktan tanıdığım torpilsiz kazandı bla bla bla diyenler olacaktır.

Onları ciddiye almayıp ülke gerçeklerini görebilecek zekaya sahip olduğunu düşünüyorum herkesin. O nedenle bireysel olarak kimseyle tartışmaya girmek istemiyorum.

42000
Aday Memur
14 Eylül 2017 11:50

Diğer arkadaşların da görüşlerini merak ediyoruz.

heyavhe
Şef
14 Eylül 2017 11:54

%100 torpil abartı olmuş elbette. Bu ülkede torpilsiz girilemeyecek tek meslek kaymakamlıktır. Ağzınızla kuş tutun, referansınız yoksa "hükümetin temsilcisi" kaymakam olamazsınız. Onun dışında hakimlik gibi bir kaç önemli görev de referansın, torpilin vs olmadan imkansıza yakındır. Ama olanlar da var buna emin olun. Ama oran düşük olduğundan bu kadar eziyete, masrafa değer mi o karar sizin eğer hiç referansınız yoksa.

Diğerlerine gelince elbetteki yüksek oranda bir nepotizm durumu söz konusu. Buna karşı çıkmak mümkün değil. Lakin bu olayı kurum bazında değerlendirmek gerekiyor. Bazı kurumlar var ki gerçek anlamda hakkaniyete önem vermeye "çalışıyor." Bunu ne kadar başarabiliyorlar o tartışılabilir lakin inanın hakkaniyetle giren insanlar da yok değil.

Bütün bunları mülakat sıkıntısı çeken biri olarak yazıyorum. Ama %100 torpildir demek, bu yola girip belki de başarılı olabilecek birini bu yoldan geri koymak anlamına gelebilir. Bu da gerçekten vebaldir. Ben yukarıda da bu sürecin ne kadar zor olduğunu yazdım, bana kalırsa çekilir dert değil. Ben 3 senedir buna verdiğim emeği başka şeylere verseydim eminim çoktan başarılı olmuştum. O yüzden bunun kararını siz vereceksiniz. Evet, referansınız yoksa bu yolda yalnızsınız ve işiniz biraz da şansa kalmış durumda. Ama "asla" diye bir şey ASLA yok.

Aragog
Şef
14 Eylül 2017 15:35

Hocam Kpss A sınavı göz korkutacak bir sınav değil düzenli ve verimli bir çalışmayla +85 alınır.Öyle aman aman netler de gerekmez.Gk-gy den 60-65 alandan +95 net ile +85 puan alırsın.Ancak bu kısım işin kolay kısmı.Foruma baksan herkes yazmış yok gk-gy den +85 net alandan +120 net anca 85 i gecer falan.Bunu yapsan turkiye derecesi yapiyorsun.Ancak isin zor kismi sonra basliyor.

İlk olarak Kpss den sonra calismaya devam edeceksin.Bilgileri taze tutmak onemli cunku ilan geldiginde 2 aydan kisa sure kaliyor.Hic tekrar etmemis biri skıntıya dusuyor.Kpss de duzgun ve verimli calisan iyi puan almis birisi calismalarina devam ettigi takdirde istedigi kurumun mulakatini gorebilir.Cok problem olmaz.Hele birde yds puani falan varsa sans daha da artiyor.

İkinci olarak isin psikolojik boyutu var.Bu surecte issizsen gunden gune moral olarak cokuyorsun.Bunu da sindirmek gerekiyor.Cunku ilan gelse sinav,mulakat yapilsa hatta mulakati kazansan dahi kurumda is basi yapman 7 8 ayi buluyor.(asgari)

Bence en kotu kismi torpil.Ne kadar yuksek yapmis olursan ol,ne kadar bilgili olursan ol torpilin yoksa sansin az.Sıfır demiyorum ama az.Yok ben torpil bulurum dersen ne ala sıkıntı yok ama bulamam dersen o zaman otur bir dusun.Cunku bu sinavdan basarili oldun diye %100 atanmazsin.Suda bir gercek insanlarin geneli bu yola cikarken bu asamayi dusunmemeye calisiyor.İlla kamuda calisicam dersen hedefini belirle otur calis.Gerisi gelir bir sekilde.

Benim bir tavsiyem su olur.Forumda yazilanlari ciddiye alma.Belki yazdiklari dogru belki yalan bilemem.Ama ne olursa olsun motivasyonunu dusurur.

42000, 7 yıl önce

Kpss Puanı ?

Ek Sınav Puanı ?

Mülakat Zorluğu ?

asdqwert1
Aday Memur
14 Eylül 2017 22:11

İlk mülakatımda torpilsiz kazandığım için troll olarak adlandırılmak bi onurdur benim için :) Allah bu sayfalarda gezinen herkesin yolunu açık etsin.

numune1234
Memur
14 Eylül 2017 23:48

Bence torpil yapılan %100 değildir ancak torpilin etkisi %100 eğer girdiğin mülakatta alım sayısı kadar torpilli varsa alınamazsın eğer yoksa alınma ihtimalin var gerek bu forumda gerek hayatımda kendimde dahil çok insanın hakkının yenildiği yetersiz insanların liyakatsızların girdiğini gördüm bu bir gerçek hayatımızın bir gerçeği oldu temennim hakedenler umarım cezalarını da ödüllerinide alırlar ama şuan görünen bu iş böle geldi böle gidecek.

42000
Aday Memur
15 Eylül 2017 08:36

Cevaplar için teşekkürler. Aragog, sizin cevabınız çok faydalı olmuş.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi