Editörler : Pangaea
02 Mart 2021 21:07

Lisans kpssye giren önlisanstan atanamaz mı? Lisans mezunu değilim

Lisans kpssye 3.sınıfta 2020 de girdim. Mezuniyetimi almayıp önlisans okuyup önlisanstan atanabilir miyim

furkanemytu
Yasaklı
02 Mart 2021 21:09

doğru yoldasın sakın mezun olayım deme lisanstan. önlisans emlak oku bitir. kolayca sonra p3.

Burak2019
Şef
02 Mart 2021 21:11

Mezun değilsen sorun olmaz

kasapbey
Daire Başkanı
02 Mart 2021 21:21

Z kuşağı bunları nası düşünebiliyor? Kıskanıyorum valla. Unvan meslek tuzağına düşmüyorlar.

furkanemytu, 3 yıl önce

doğru yoldasın sakın mezun olayım deme lisanstan. önlisans emlak oku bitir. kolayca sonra p3.

NilüferKayıkçı
Aday Memur
02 Mart 2021 21:24

Hocam lisansa giren önlisanstan atanamaz diyorlar. Sen üstöğremime girdin altöğrenime girsen bile atamada sıkıntı çıkar diyorlar da ben mezuniyetimi almıcam. Belki hiç almıcam

Burak2019, 3 yıl önce

Mezun değilsen sorun olmaz

NilüferKayıkçı
Aday Memur
02 Mart 2021 21:25

Hocam paramedik düşünüyorum. Lisanstan 2020 de 82 aldım

furkanemytu, 3 yıl önce

NilüferKayıkçı
Aday Memur
02 Mart 2021 21:28

Hocam hayat şartları

kasapbey, 3 yıl önce

Z kuşağı bunları nası düşünebiliyor? Kıskanıyorum valla. Unvan meslek tuzağına düşmüyorlar.

furkanemytu
Yasaklı
02 Mart 2021 21:43

üstad paramedik alımlarını tam bilmiyorum ama kpss robotuna bakıp son merkezi alımlarda önlisansta rekabeti daha az olan bir yere gitmeni naçizane tavsiyede bulunma yükünü omuzlarımdan atmak isterim.

NilüferKayıkçı, 3 yıl önce

Hocam paramedik düşünüyorum. Lisanstan 2020 de 82 aldım

NilüferKayıkçı
Aday Memur
02 Mart 2021 21:51

Lisans sınavına giren önlisansa girse bile atanamaz söylentileri kafamı karıştırıyor. Tecrübe edineni de bulamadım bir türlü

furkanemytu, 3 yıl önce

üstad paramedik alımlarını tam bilmiyorum ama kpss robotuna bakıp son merkezi alımlarda önlisansta rekabeti daha az olan bir yere gitmeni naçizane tavsiyede bulunma yükünü omuzlarımdan atmak isterim.

NilüferKayıkçı
Aday Memur
03 Mart 2021 01:20

Tecrübe edinen ya da bilen var mı??

furkanemytu
Yasaklı
03 Mart 2021 01:45

kpss 2020 kılavuzundan;

Bir lisans programından (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim), 13 Temmuz 2020 tarihi ve öncesinde mezun olanlar, lisans düzeyinden KPSS?ye girmek zorundadır. Bir lisans programından 13 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla mezun olmamış olmak koşuluyla; ön lisans (iki yıllık meslek yüksekokulu ve iki yıllık açıköğretim) veya ortaöğretim (lise veya dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan mezun olabilecek durumda olanlar, KPSS?ye ortaöğretim/ön lisans düzeyinde girebileceklerdir. Bir lisans programından 13 Temmuz 2020 tarihinden sonra mezun olacaklar ise mezuniyet durumlarını göz önünde bulundurarak, KPSS?ye lisans düzeyinden veya ortaöğretim/ön lisans düzeyinden girebileceklerdir. Adayların birden fazla öğrenim düzeyinde KPSS?ye girmeleri mümkün değildir. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavıyla ilgili kılavuz ayrıca hazırlanacak ve adaylara duyurulacaktır

https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2020/KPSS/kilavuz02022021.pdf

yani mezuniyet esas alınıyor. lisans bitirmeden bir sonraki kpss b grubu sınavına girip p93 puanı ile atanmakta bir sorun yok. lisans sınavına girmek sonraki gireceğin sınavların puanının hesaplanmasında bir engel değildir. sadece o dönemki p93 puanın geçerli olmaz çünkü p3 puanın var.

Tecrübe edinen ya da bilen var mı??

haydar1972
Aday Memur
03 Mart 2021 09:16

lisans okuyorum.lise mezunuyum lise kpss ye girmedim.lisans kpss ye girdim.ikm ye başvurabilirmiyim.

bu-35
Şef
03 Mart 2021 11:25

lisans olarak sınava girdiğiniz için lisans mezuniyet olması gerekir, o şekilde alımlara başvurursunuz. mezun olunca değerlendirebilirsiniz lisans puanınızı.

haydar1972, 3 yıl önce

lisans okuyorum.lise mezunuyum lise kpss ye girmedim.lisans kpss ye girdim.ikm ye başvurabilirmiyim.

bu-35
Şef
03 Mart 2021 11:26

benim hatırladığım, lisans okurken sınava girdiyseniz sonra alt öğrenimden sınava giremiyorsunuz. iyice araştırın ben öyle biliyorum.

Lisans sınavına giren önlisansa girse bile atanamaz söylentileri kafamı karıştırıyor. Tecrübe edineni de bulamadım bir türlü

NilüferKayıkçı
Aday Memur
03 Mart 2021 12:03

Ösym yi aradım girebilirsiniz dedi

bu-35, 3 yıl önce

benim hatırladığım, lisans okurken sınava girdiyseniz sonra alt öğrenimden sınava giremiyorsunuz. iyice araştırın ben öyle biliyorum.

bu-35
Şef
03 Mart 2021 12:19

hayırlı olsun

Ösym yi aradım girebilirsiniz dedi

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi