Editörler : Pangaea
04 Haziran 2020 19:26

Tecilim 9 haziranda bitiyor.
Mülakat başvurusunda askerlik durumumu erteli olarak beyan ettim ama tecilim 9 haziranda bitiyor. Acaba tecil bittikten sonra yanlış Bilgi beyan etmiş olur muyum? Sorun yaratır mı?

sercand12
Aday Memur
05 Haziran 2020 12:26

Benim de 8 haziran'da bitiyor ben de merak ediyorum bunu. Ayrıca başvuruyu hemen yapmalı mıyız e devletten ve hangi celpte gidiyorsunuz belli mi?

Aykutssmn
Aday Memur
05 Haziran 2020 13:21

Askerlik şubesine gittim kasım celbi görünüyorsunuz dedi
sercand12, 4 yıl önce

Benim de 8 haziran'da bitiyor ben de merak ediyorum bunu. Ayrıca başvuruyu hemen yapmalı mıyız e devletten ve hangi celpte gidiyorsunuz belli mi?

sercand12
Aday Memur
05 Haziran 2020 13:59

Bana da öyle demişlerdi rahatladım sizi de görünce böyle.

Aykutssmn, 4 yıl önce
Askerlik şubesine gittim kasım celbi görünüyorsunuz dedi

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
07 Haziran 2020 00:50

7179 Sayılı kanun gereği ertelemesi süresi dolunca kendiliğinden biten veya iptal ettiren kişiler takip eden sınıflandırma dönemine dahil olurlar. 31 mayıstan sonra tecil işlemleri bitenler kasım sınıflandırma dönemine dahil olurlar. Kasım sınıflandırma dönemi kasım aralık ve ocak aylarını kapsamaktadır. Ne zaman gideceklerinin kesinleşmesi ise 25 ekim gibi belli olur. Buna göre teciliniz 31 mayıstan sonraya kalıyorsa kasım sınıflandırma dönemine dahil olursunuz.

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
07 Haziran 2020 00:51

Teciliniz 31 mayıstan sonraya kalıyorsa derken 31 mayıstan sonra bitiyor veya kendi isteğiniz ile iptal ettiriyorsanız demek istedim.

erkenuyuyamayanadam, 4 yıl önce

7179 Sayılı kanun gereği ertelemesi süresi dolunca kendiliğinden biten veya iptal ettiren kişiler takip eden sınıflandırma dönemine dahil olurlar. 31 mayıstan sonra tecil işlemleri bitenler kasım sınıflandırma dönemine dahil olurlar. Kasım sınıflandırma dönemi kasım aralık ve ocak aylarını kapsamaktadır. Ne zaman gideceklerinin kesinleşmesi ise 25 ekim gibi belli olur. Buna göre teciliniz 31 mayıstan sonraya kalıyorsa kasım sınıflandırma dönemine dahil olursunuz.

erkenuyuyamayanadam
Aday Memur
10 Haziran 2020 00:37

Dikkat! Askeralma Genel Müdürlüğü değişiklik yapmış. Burada belirttiğim 31 mayıs olan tarihi 30 haziran olarak güncellemiştir.

erkenuyuyamayanadam, 4 yıl önce

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi