Editörler : swat3410
29 Mayıs 2009 08:06

Polsan üyeliği...

slm.haftaya göreve başlıyacağım inş.Polsan üyeliği için tavsiyeleriniz nelerdir?Dün okula sandık yönetim kurulu açıklama için geldiler,tabi hep avantajlarından bahsettiler.Tecrübelilerden yada polsan üyelerinden ricam avantajları ve dezanvantajları nelerdir?Yardımcı olursanız memnun olurum...Cvp larınız bi çok kararsız arkadaşıma da rehber olacaktır...Şimdiden teşekkür edrm, ii çalışmalar dilerim!

kapadokya93
Aday Memur
29 Mayıs 2009 08:41

polsanın çok fazla bir getirisi yok. ancak hiç farkında olmadan direk maaşından kesildiği için bir kenarda paran birikiyor. Allah korusun ölüm ve maluliyet olursa iyi yardımlar yapıyorlar. eğerki uzun vadeli düşünüyorsan bence bir bireysel emeklilik sistemine dahil ol. emekli olduğunda seni tatmin edecek kadar getirisi olur.

bugrahkn
Aday Memur
29 Mayıs 2009 13:18

polsanın fazla getirisi olmayabilir, ancak para maaşından kesildiği için o parayı maaş hesabına katmazsanız hiçbir şey kaybetmezsiniz, yıllar sonra hesabınızdaki parayı görünce ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz, ben bir defa üyelikten ayrıldım, ancak kenarı bir kuruş atamadım, çok pişman oldum hemen tekrar üye oldum, bana hiç getirisi olmasa dahi üyelikten ayrılmam, ben orayı bir kumbara olarak düşünüyorum, siz de o şekilde düşünürseniz birşey beklemezseniz, kazanırsınız, aramıza hoşgeldin hayırlı olsun

haydar1922
Aday Memur
29 Mayıs 2009 13:32

ayrıca bu kriz dönemlerinde kredi için bankaların kapısından giremezdin ama polsan dan kredi rahatlıkla alınabiliyordu.

ama müdürler bu polsanı çok kötü yiyor diyorlar eğer doğruysa onlarlada ahirette görüşürüz inşallah

burhan60
Memur
29 Mayıs 2009 13:45

polsana girince üç yıl çıkamıyorsun... böyle bir mecburiyet niye olabilir bi düşün istersen

tugsad46
Memur
29 Mayıs 2009 21:28

valla abicim ben sana şöle söyleyeyim meslekte tabiki farklı düşünceleri olabilir değerli abilerimizin ama ben sana polsana üye ol derim ...diğer arkadaşımızın dediği gibi çeşitli hallerde sana allah göstermesin yardım ediliyor...birde abicim şuan maaşımızdan ortalama 75 tl kesiliyor emekli olana kadar ortalama 25 yıl yatsa bu para 25*12*75= 22.500 tl para yapar ana parası bu ortalama 25 yılda 1.5 katına çıksa 33.750 tl para ederki bu para şuan için senin emekli olsan günümüz parasıyla 30.000 tl tazminatın olcak kardeşim...onun için polsanda senin birikmöiş olan paran devletin sana layık gördüğü tazminat kadar bence olaya burdan bakmalısın ...abilerimiz der mesela asker şunu alıyor falan onlarda bu sandık olayı daha faazla para kestiği için yüksek miktarda tazminat alıyolar.. bizdende 150 tl kesseler 60000 verir + 30000 devlet tazminat verir oda eder 90.000 tl ama malesef isteğe bağlı kemiyolar 75 tl gibi bir rakam oluyor ortalama...bence değer abicim ...

imot_hep
Şef
29 Mayıs 2009 22:39

cancan45 meslekte 10. yılım Polsana bu haliyle Girme derim ben.Abine güven her ay bir çeyrek altın alsan polsandan karlı çıkarsın kardeşim.Sandığın yönetim kurulunda profesyonel kişiler yok Emniyet müdürleri var haliyle bunlarda para işinden anlamadıkları için paranın değeri gidiyor.Sen bana güven.

31 Mayıs 2009 21:50

cancan45 kardeşim hayırlı olsun , görevinde başarılar dilerim şimdiden, ama sana aşağıda vereceğim linklere bak ve hepsini iyice oku. Yapılan yorumlarda POLSAN'dan kaç kişinin memnun olduğunu iyice öğrenebilirsin ve hatta okula gelen ve avantajlarından bahseden kişiyede ne kadar inanabileceğini öğrenebilirsin.

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=523351

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=611037

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=648083

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=644796

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=539465

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=635862

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=630292

fournet
Aday Memur
11 Haziran 2009 21:53

Polsandan kredi almak isteyen bir arkadaşla görüşmeye gittik, karşıma kolunda dövme olan tişörtlü, küpeli (ayrıca laubali)biri adam oturdu.

Bir pomemli olarak banka, sigorta, bireysel emeklilik nedir bilirim, bu şahıs normal finans kurumunda çaycı bile olamaz ama polisin parasını idare ediyor.

O anda bana ne gözle bakıldığını anladım ve ayrıldım.

ayrıca üye yapmaya çalışırken oldukça romantik olan polsan, hakkınızı istediğinizde şurda şu yazıyo burda bu yazıyo diyor

korkmaztürk
Şube Müdürü
12 Haziran 2009 00:09

Ben 2001 yılında üye olmuştum ve hep polsan ın bizi yanıltarak çok güzel şeyler yapacağını düşündüm ve bekledim ama nafile.Şimdi tek beklentim polsan ın lağvedilmesi ama oda yakın zamanda gözükmediğinden istifa edip birikmiş paramı kendi çapımda değerlendirmeye çalışacağım.

Ekonomiden anlamasam da bir yılda polsan ın verdiği kar payından (yüzde 7.5) daha fazla gelir elde edeceğimi düşünüyorum.Muhtemelen bir kaç hisse senedi alırım.Kazansam da kendim kazanırım kaybetsemde kendim kaybederim.

serdengeçti_16
Yasaklı
12 Haziran 2009 16:15

iş bankası bireysel emeklilik sistemi daha karlı gibi sanki.

agacavus
Aday Memur
12 Haziran 2009 21:43

bence uye olma derim çünkü saana bir getirisi yok, senden alınan aidatlarla orda çalışan insanlar saltanat sürüyorlar tabi çalışanlar hangi kriterlerle burada işe alınıyorlar bilmek lazım, fazla söze gerek yok ANKARA siğortayı sattılar para nereye gitti bilen varsa söylesin bizde öğrenelim.... ben kumbara olarak düşünüydrum diyenlere ise sen maaşının %5 ne hükmedemiyorsan eyvallah hiç bir şey yapamıyorsan kredi kartına talimat ver onlar hallederler. yıllık bazda baktığın zaman senin birikmiş paranı çekerken aldığı faiz kadar yıllık kar payı vermiyor.

14 Haziran 2009 11:34

Tuhaf bir durum konuyu açan cancan45 arkadaşımız, yorumları okumadığı nasılda belli, konu açıyorsun hiç olmazsa konunu takip et, yapılan yorumları oku da 1 cevap yaz konuna kardeş, sana yardımcı olabildik mi olamadık mı bir bilelim???

impala71
Memur
16 Haziran 2009 21:13

16 Haziran 2009 14:40 Düzenle Sil

ESKİDEN POLSANA ÜYE OLUPTA İSTİFA EDEN ARKADAŞLARA ÖNEMLİ UYARI!!!!!!!!!!!!!!!!!

İSTİFA TARİHİ NE ZAMAN OLURSA OLSUN FARKETMEZ TÜM ESKİ ÜYELERİN POLSAN DA BELLİ MİKTARDA BİRİKMİŞ AİDATI VAR 30 TL İLE 250 TL ARASINDA BU RAKAM DEGİŞİYOR TABİ POLSAN DÜRÜST BİR KURULUŞ OLMADIĞINI BURDAN BELLİ ETTİRİYOR İSTİFA ETMİŞ YADA EMEKLİ OLMUŞ OLAN ÜYE ARAMADIĞI MÜDDETÇE SANDIK YETKİLİLERİDE İÇERDE PARANIZ OLDUĞUNU KİMSEYE BİLDİRMİYOR TAKİ ESKİ ÜYE 05053188850-(51-52-53...60) NUMARALI POLSAN HATTINI ARAYIP SİCİL NUMARASINI TUŞLAYANA KADAR PARA ELİNİZE GEÇMİYOR ŞİMDİ YAPMANIZ GEREKENİ AKTARAYIM:

1-YUKARDA VERDİİĞİM VE 10 HATLI OLAN POLSAN AVEA NUMARASININ HERPANGİ BİRİSİNİ TUŞLAYIN

2-1 RAKAMINI TUŞLAYIN

3-SİCİL NUMARANIZI TUŞLAYIP KISA MÜDDET BEKLERSENİZ İÇERDE OLAN BİRİKMİŞ AİDATINIZ SİZE SÖYLENECEKTİR

4- ADINAZA BİRİKMİŞ OLAN AİDATIN TÜMÜNÜN TARAFINIZA ÖDENMESİNİ BELİRTİR DİLEKÇENİZİ POLSAN IN 0312 231 47 66 NUMARALI FAKSINA GÖNDERİN 2 İŞGÜNÜ İÇİNDE PARANIZ ZİRAAT BANKASI ARACILIĞI İLE HAVALE ÜCRETİ ILNMAKSIZIN SİZE ÖDENECEKTİR. NE ZAMAN İSTİFA ETTİĞİNİZ ÖNEMLİ DEĞİL TÜM İSTİFA ETMİŞ VE EMEKLİ OLMUŞ ÜYELERİN BELLİ MİKTARDA ALACAĞI BULUNMAKTADIR BİLGİNİZE DUA ETMENİZ BANA YETERLİDİR

impala71

fournet
Aday Memur
18 Haziran 2009 04:55

impala71 teşekkürler arkadaşım bende parayı nereye yatıracaklar diye düşüyordum.

keremozturk
Aday Memur
18 Ekim 2010 18:23

doğruyu söylemek gerekirse ben polsan ın çok faydalı olduğunu düşünmüyorum bankalar 0.6-0.8 arası ihtiyaç kredisi verirken polsan 1.16 !!!! gibi muhteşem bir faiz oranıyla borç para veriyor

ayrıca yok şehit olunca bu kadar yaralanınca şu kadar veriyoruz diyorlar.. peki soruyorum şehitlik tanımı ne bunların kanun maddesini uygularsa eğer ben göreve giderken ölürsem şehit değilim ..görevde fiili olarak bulunurken terörle mücade esnasında ölürsem şehit oluyorum ..

bilmem kaç yıl sonra şu kadar paranız birikecek uyduruk hayallerle kandırıldığımıı düşünüyorum...1 saat sonrasına bile kimin yaşama garantisi var?????????

dikkat edin reklamlarda hep kendi menfaatleri önde kendilerine külfet olacak konularda kimin hangi üyenin ne kadar bilgisi var...yönetmelikleri bile erişime kapalı

bilginize...

Vatan55_Mekan23
Yasaklı
19 Ekim 2010 20:23

polsana girince üç yıl çıkamıyorsun... böyle bir mecburiyet niye olabilir bi düşün istersen

burhan60

çıkıyorsun fakat yatırdığın paranı alamıyorsun.yalnız içerideki paran da işliyor.ben 3 ay 70 yatırdım 2006 da.2009 da çektiğimde para 650 oldu (nasıl oldu bilmiyorum ama bir miktarı işlemiş...)

keremozturk
Aday Memur
19 Ekim 2010 20:30

vatan55

polsana sorsan bunun sebebini temettü efendim yani kar payı diyecekler kılıf hazır zaten ..

ben faiz diyorum kısacası o yüzden de üyelikten ayrılacağım..

Vatan55_Mekan23
Yasaklı
19 Ekim 2010 22:56

valla bilmiyorum açıkçası ben unutmuştum sonra buradan okuyunca bir sorayım dedim.aynen öyle olmuştu.üye olmayana temettü işleniyora dediğin doğrudur...

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi