Editörler : ayşegül bgm
13 Temmuz 2017 02:01

Sağlıkda hangi bölümü seçmeliyim içeri lütfen

Merhaba arkadaşlar.Hayırlı forumlar.

Biliyorum kpss derdiniz var amma velakin sizlere bir sorum olucak.Umarım kızmazsınız.

Kız kardeşimi özel bir üniverstede sağlık bölümü okutma gibi bir düşüncem var.Hangi bölümde atamalar yüksek,atanamasa da dahi hangi bölümü okursa özelde çalışma şansı daha fazla olur?Uzun lafın kısası görüşlerinizi almak istiyorum.

Teşekkür ediyorum.

TE0MN
Memur
13 Temmuz 2017 02:06

Reis paranız çoksa lisans hemşirelik okusun. Siddin sene bitmeyecek bi bölüm. Şuan lisans hemşireler 70 le atanıyor. Ayrıca atanamadımı özeldede rahatlıkla iş bulabilir. Paramedik var bide ama paramediği herkes yapamaz hem ataması da bugün fena değil ama iki gün sonra noolucak bilemiyoruz. Özel imkanı da var gibi. Sana başka önerebileceğim bi bölüm yok ama. İstediği yapabildiğini düşündüğü bi

Bölüme gitsin senin dediğin bölüm diye gitmesin

Miraeylül
Aday Memur
13 Temmuz 2017 07:15

Lisans hemşireliğe gitsin şuan sağlık bölümlerinin en değerlisi

laborantttt
Aday Memur
13 Temmuz 2017 11:08

Şu an olmasa bile bikaç yıl içinde HEMŞİRELİKdışında her bölümü atama sıkıntısı olacak şu an bile çoğu atanamamaya başladı laboratuvar anestezi radyoloji çok yüksek puanlarla kapatıyoözeldede asgari ücrete talim oluyorsun en mantıklısı hemşirelik

ilkin8315
Aday Memur
13 Temmuz 2017 18:29

Dil ve konuşma terapisi

Sultan1992
Memur
16 Temmuz 2017 22:21

2 sene sonra paramedik bitiyorda 4 sene sonrası için hemşirelik naasıl bitmiyor garanti veriyorsun

TE0MN, 7 yıl önce

Reis paranız çoksa lisans hemşirelik okusun. Siddin sene bitmeyecek bi bölüm. Şuan lisans hemşireler 70 le atanıyor. Ayrıca atanamadımı özeldede rahatlıkla iş bulabilir. Paramedik var bide ama paramediği herkes yapamaz hem ataması da bugün fena değil ama iki gün sonra noolucak bilemiyoruz. Özel imkanı da var gibi. Sana başka önerebileceğim bi bölüm yok ama. İstediği yapabildiğini düşündüğü bi

Bölüme gitsin senin dediğin bölüm diye gitmesin

TE0MN
Memur
17 Temmuz 2017 00:50

Tam olarak kaç doğumlusun bilmiyorum ama hadi diyelim 1992. 1992 den bu yana kadar hemşireliğin

Sultan1992, 7 yıl önce

2 sene sonra paramedik bitiyorda 4 sene sonrası için hemşirelik naasıl bitmiyor garanti veriyorsun

TE0MN
Memur
17 Temmuz 2017 00:52

1992 den bu yana hemşirelik alımları kötü oldumuda bu yıldan sonra olsun ? Sağlıkçı olsan bu yorumu yaapmazsın. Doktor nasıl kalıplaşmış bi meslek ise hemşirelikte öyle. Att paramedik biter ama hemşirelik bitmez. Senin att dediğin meslek 2000-2001 de mezun vermeye başladı 15-16 senelik bi bölüm. Hemşirelik kaç senelik ??(Att yi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. Zaten bende Att yim)

Sultan1992, 7 yıl önce

Sultan1992
Memur
17 Temmuz 2017 01:21

Ya saçma sapan konuşma doktor gibi kalıplaşmış meslekmiş.Yaşın kaç bilmiyorum belliki daha 20 21 yaşında birisin ki bu yorumu yapıyorsun.92 den bu yana diyor azaldı mı diyorsun şurda daha kpss yokken 3 aylık eğitimle hemşire oluyorlardı.Ben çocukken hatırlıyorum kpss yoktu 3 aylık kurs görüp hemşirelik yapan hale mevcut.Hangi doktor 3 aylık kursla görevde.Ayrıca o dediğin şşeye bakarsak her dönemde işletmenin iktisatın öğretmenin de ataması artmıştır ki doğal birşey nufus artıyor önemli olan mezun sayısıyla orantılı olması.Önceden lise mezunu harıl harıl hemşire alınıyordu şimdi alıyorlar mı ?Niye çünkü lisans mezunu sayı doyum noktasına ulaştırdı 4 5 sene sonra kimse bu puanlarla atanacak diye garanti edemez tabi kpss de kalırsa

TE0MN, 7 yıl önce

1992 den bu yana hemşirelik alımları kötü oldumuda bu yıldan sonra olsun ? Sağlıkçı olsan bu yorumu yaapmazsın. Doktor nasıl kalıplaşmış bi meslek ise hemşirelikte öyle. Att paramedik biter ama hemşirelik bitmez. Senin att dediğin meslek 2000-2001 de mezun vermeye başladı 15-16 senelik bi bölüm. Hemşirelik kaç senelik ??(Att yi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. Zaten bende Att yim)

TE0MN
Memur
17 Temmuz 2017 02:01

Güzel edebiyat yaptın. Sen sağlık formlarında dolaşma git edebiyat oku.

Sultan1992, 7 yıl önce

Ya saçma sapan konuşma doktor gibi kalıplaşmış meslekmiş.Yaşın kaç bilmiyorum belliki daha 20 21 yaşında birisin ki bu yorumu yapıyorsun.92 den bu yana diyor azaldı mı diyorsun şurda daha kpss yokken 3 aylık eğitimle hemşire oluyorlardı.Ben çocukken hatırlıyorum kpss yoktu 3 aylık kurs görüp hemşirelik yapan hale mevcut.Hangi doktor 3 aylık kursla görevde.Ayrıca o dediğin şşeye bakarsak her dönemde işletmenin iktisatın öğretmenin de ataması artmıştır ki doğal birşey nufus artıyor önemli olan mezun sayısıyla orantılı olması.Önceden lise mezunu harıl harıl hemşire alınıyordu şimdi alıyorlar mı ?Niye çünkü lisans mezunu sayı doyum noktasına ulaştırdı 4 5 sene sonra kimse bu puanlarla atanacak diye garanti edemez tabi kpss de kalırsa

Sultan1992
Memur
17 Temmuz 2017 02:25

Verecek cevabı olmayınca kalır insan böyle :)

TE0MN, 7 yıl önce

Güzel edebiyat yaptın. Sen sağlık formlarında dolaşma git edebiyat oku.

asliorthemşire
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 09:26

kız sen sağlık fakültesi bitirdim diyordun. liselerle dalga geçiyordun simdi neden böyle yaptığın belli oldu. fakülte okudun ya atanamayınca liseliler ataniyor diye kudurdun herhalde:D

Sultan1992
Memur
17 Temmuz 2017 10:17

Benim okul bitmedi son senem canisi puanimda 82.656 sence atanamama ihtimalim varmı 69 la kapattı lisans

asliorthemşire, 7 yıl önce

kız sen sağlık fakültesi bitirdim diyordun. liselerle dalga geçiyordun simdi neden böyle yaptığın belli oldu. fakülte okudun ya atanamayınca liseliler ataniyor diye kudurdun herhalde:D

asliorthemşire
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 10:34

evet cnm 2017 yılında lisans hemşirelik düşünüyorum diye başlık açmışsın o yüzden dimi son senen ya :)

Sultan1992, 7 yıl önce

Benim okul bitmedi son senem canisi puanimda 82.656 sence atanamama ihtimalim varmı 69 la kapattı lisans

onurprm271
Kapalı
17 Temmuz 2017 10:37

Kardeşim sağlıkta paramedik ve hemşirelik dışında bir şey düşünme. Hemşirelik kazanabilirsen onu oku. Ataması iyi ve emeklisi çok olan bir bölüm olduğu için atanma şansın daha yüksek. Paramediktede son yıllarda büyük yığılma oldu. Ataması onunda iyi sadece bu sene 3 bine yakın kişi alındı. 3 lü paramedik sisteme acillere falan paramedik atanacağı söylentileri var. Eğer 2018 KPSS den 85+ alırım diyorsan paramedikte okuyabilirsin. Ataması bitmez ama puanlar baya yükselir.

Sultan1992, 7 yıl önce

Sultan1992
Memur
17 Temmuz 2017 10:52

Onu ben açmadım

evet cnm 2017 yılında lisans hemşirelik düşünüyorum diye başlık açmışsın o yüzden dimi son senen ya :)

asliorthemşire
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 10:58

sağlık bakanlığı forumuna gir bakalım kim açmış o başlığı bi bak ( önlisans paramedik okumaya değer mi?) :)))))))

Sultan1992, 7 yıl önce

Onu ben açmadım

Sultan1992
Memur
17 Temmuz 2017 11:03

Hahahaha benim hesabimdan kardeşim sormuş olamaz mi senin gibi 7 24 burda değilim.Daha lise mezunusun birde karsimda konuşuyorsun ya

sağlık bakanlığı forumuna gir bakalım kim açmış o başlığı bi bak ( önlisans paramedik okumaya değer mi?) :)))))))

asliorthemşire
Daire Başkanı
17 Temmuz 2017 11:11

kardeşine söyle hesap açsın o zaman akıl edemedi mi lise mezunu kardeşin? hesabına kimin girip çıktığı belli değil muhasebe coğrafya iibf okul öncesi her meslekten insan var maşallah:D atanacaksın madem foruma niye girip herkes hakkında yorum yapıyorsun ? benim atanma iht sınırda olduğu için 7/24 forumdayım olanlardan haberdar olmak için. sen git 82 puanınla atan madem boş yapma . kardeşin de ablası hemşire değil mi sonuçta ondan fikir alsın burada niye soruyor ki :) :D

Sultan1992, 7 yıl önce

Hahahaha benim hesabimdan kardeşim sormuş olamaz mi senin gibi 7 24 burda değilim.Daha lise mezunusun birde karsimda konuşuyorsun ya

onurprm271
Kapalı
17 Temmuz 2017 11:13

hahahah buralar karışmış :D

Sultan1992
Memur
17 Temmuz 2017 11:18

boşver sen bu işleri kız soru sormuş olabilir bolumler hakkında bilgi istemiş olabilir.Birde burda hesap filan acinca birşey oldum zannediyorsun değilmi su ucretsiz foruma baglaninca yoksa o yüzden demezsin kardeşine hesap aç diye sen banka hesabıyla karistirdin birayı :) bizde gizli saklı yok o mesajları gören insan benim yazdıklarımı niye gormuyorsun hiiii

kardeşine söyle hesap açsın o zaman akıl edemedi mi lise mezunu kardeşin? hesabına kimin girip çıktığı belli değil muhasebe coğrafya iibf okul öncesi her meslekten insan var maşallah:D atanacaksın madem foruma niye girip herkes hakkında yorum yapıyorsun ? benim atanma iht sınırda olduğu için 7/24 forumdayım olanlardan haberdar olmak için. sen git 82 puanınla atan madem boş yapma . kardeşin de ablası hemşire değil mi sonuçta ondan fikir alsın burada niye soruyor ki :) :D

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi