Editörler : swat3410E.Kayı Han

Kapalı
14 Ocak 2022 02:55

Bel Fıtığı Genel Sağlık e-Nabız Kardeşlerim Yardım

Kardeşlerim evliyim olduğum işimden hiç memnun değilim çocukluk hayalim vatanıma elimden geldiğince hizmet etmek Polis ve asker olmak istiyorum 28. Döneme başvurdum başarılı Allah izin verirse elemelere katılacağım ama aklımda beni strese sokan uyutmayan kritik sorularım var şimdiden uzun yazdığım için kesin bilgisi olup cevaplayan arkadaşlarımada teşekkür ederim. Bel ağrısı şikayeti ile doktora gitmiştim ve 2 adet solda bel fıtığı teşhisi konuldu doktora hanım ½ 90 fizik tedavi olursan bunun geçeceğini herkeste olduğunu belirtip beni rahatlatmak istedi bir hafta özel hastanede fizik tedavi aldım bende hareketsel olarak hiçbir sorun teşkil etmiyor şükürler olsun zımba gibiyim ve ben hem tanının hem de raporun nabıza kaydedildiğini bilmiyordum bilsem hastaneye uğramazdım kendime çok sıkıntı ve stres yapıyorum bilen kardeşlerimden cevaplar bekliyorum Allah nasip etti elemeleri geçersek okulda polis olur raporu için hastaneye gittiğimizde olmaz raporu verirlerse zaman ve emekler boşa gitmiş olacak genel sağlıkta e nabıza bakıyorlarmı ya da bu bel fıtığı röntgende çıkıyormu mr varmı? Bir Allahın gerçek kulu yardım etsin Hayırlı Geceler

Bilen00
Aday Memur
14 Ocak 2022 09:41

Merhaba kardeşim. Bel fıtığı konusu hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim ama e nabız konusunda ben de dün bir konu açtım. Sağolsunlar faydalı cevaplar verdiler bir bakmanı tavsiye ederim. Şu anda baş sıralarda yer alıyor konu hala.

Bilen00
Aday Memur
14 Ocak 2022 09:43

Bilen00, 2 yıl önce

Merhaba kardeşim. Bel fıtığı konusu hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim ama e nabız konusunda ben de dün bir konu açtım. Sağolsunlar faydalı cevaplar verdiler bir bakmanı tavsiye ederim. Şu anda baş sıralarda yer alıyor konu hala.

Arslanbeys
Kapalı
14 Ocak 2022 11:28

Kardeşim o konuye elbet baktım ama oradada kesin bilgi yok vallahi bunalıma girdim

Turjela
Şef
14 Ocak 2022 11:37

Genellikle sadece Psikiyatri bölümü e-nabıza bakıyor. Tabi bazı yerlerde Ortopedi bölümünün de baktığı oluyor. Sana şöyle bir öneride bulunmak istiyorum. Bu konuda kendini rahatlatmak istiyorsan Emniyet Teşkilatı sağlık yönetmeliğindeki Ortopedi ve Travmotoloji bölümünde bulunan maddeleri bir ortopedi doktoruna göster ve sende bulunan bel fıtığının Emniyet Teşkilatı sağlık şartlarına göre polisliğe engel olup olmadığını sorabilirsin.

Turjela
Şef
14 Ocak 2022 11:40

Doktor, Emniyet Teşkilatı sağlık şartlarına göre engel değil diyorsa, bu durumda E-nabız'da tanı olup olmaması önemli değil.

Arslanbeys
Kapalı
14 Ocak 2022 12:32

Hocam muayenede doktorum bir sorun teşkil etmeyeceğini 1 yıl önce söylemişti ama pomem okuluna gidenler eleniliyor diyorlar yani durum tamamen karışık yardım edin

Turjela
Şef
14 Ocak 2022 14:46

Yönetmeliğe göre polisliğe engel teşkil etmeyen bir durumdan dolayı neden elesinler ? 1 yıl önce, doktorun normal hayatın için bir durum teşkil etmeyeceğini söylemiş. Emniyet Teşkilatı sağlık Yönetmeliğinde bulunan ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ bölümünün çıktısını alıp doktora göster. Senin E-Nabıza girilen bel fıtığının derecesi/röntgeni vs. kayıt edildiği için doktor oradan bakıp, yönetmeliğe göre engel mi değil mi diye bilgi verir. Eğer engel değilse tedirgin olmana gerek yok çünkü Yönetmeliğe göre engel teşkil etmeyen bir durumdan dolayı seni eleyemezler. Eleseler bile mahkeme kararıyla rahatlıkla geri dönebilirsin.

Arslanbeys
Kapalı
14 Ocak 2022 18:53

Hocam mr da tanıda bel fıtığı olduğu yazıyor işte l1 l 2 disk sinir sıkışması falan sağlık yönetmeliğinde ise derece falan yok küçük büyük ayrımı yok her türlüsü aykırı diyor emniyetten birileri olsada beni bilgilendirse keşke ne yapacağımı bilemiyorum

furkannzz
Aday Memur
14 Ocak 2022 20:17

Liseden çok yakın arkadaşım bel fıtığından elendi maalesef.E nabız kayitlarindan çıkmış tekrardan Mr röntgen falan girmiş bel fıtığı tespit edilince elendi.Sonradan mahkeme falan uğraştı ama sonuç alamadı.Saglik yönetmeliğinde engel yazıyorsa sonuç alamiyorsun ne yazık ki.

Yinede şansını dene bence kardeş,her ihtimali göz önünde bulundur ama.Pomemi hayatının merkezine koyma.Bu kadar düşünürsen kendi ruh sağlığına zarar daha mülakatlar başlamadı bile.Hayirlisi inşallah

Arslanbeys
Kapalı
14 Ocak 2022 22:56

Merkezine koymayayımda yalnız değilimki evliyim sorumluluklar var her ihtimali düşünüyorum kazansak okulu çalıştığım yerden istifa edince birdaha geri giremem okuldanda elenirsek yeni işi nereden bulacağız ama kardeşlerimden ricam bana yol gösterin kesin ne yapayım ne edeyim yardım

Coflaz01
Memur
14 Ocak 2022 23:10

Reis hevesini kırmak istemem ama daha ortada fol yok yumurta yok hesabı bence bi gir bi kazan sonra düşünürsün bunları. Sanki girme boşyere saglikta elenirsin deseler denemiycekmisin ? Milletin lafıyla hareket etme dene şansını denemekten zarar gelmez benim nişanlım polis memuru belinde sorun olan arkadaşı vardı görevlerde onu bahane ediyordu okuldayken bu sorunu varmıydı bilmiyorum nişanlımda yeni mezun zaten b ihtimal okul zamanında da belinde sorun vardı arkadaşının hareketlerini kısıtlamadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum öyle olsa polis olacak adam kalmaz çoğu kişide bel sorunu var yani

Arslanbeys, 2 yıl önce

Merkezine koymayayımda yalnız değilimki evliyim sorumluluklar var her ihtimali düşünüyorum kazansak okulu çalıştığım yerden istifa edince birdaha geri giremem okuldanda elenirsek yeni işi nereden bulacağız ama kardeşlerimden ricam bana yol gösterin kesin ne yapayım ne edeyim yardım

Arslanbeys
Kapalı
14 Ocak 2022 23:38

Nişanlınızın arkadaşının nabızda falan kaydı varmıymış ya zor ama sorabilirmisiniz yinede deneyeceğim tabi ki 😔

Coflaz01, 2 yıl önce

Reis hevesini kırmak istemem ama daha ortada fol yok yumurta yok hesabı bence bi gir bi kazan sonra düşünürsün bunları. Sanki girme boşyere saglikta elenirsin deseler denemiycekmisin ? Milletin lafıyla hareket etme dene şansını denemekten zarar gelmez benim nişanlım polis memuru belinde sorun olan arkadaşı vardı görevlerde onu bahane ediyordu okuldayken bu sorunu varmıydı bilmiyorum nişanlımda yeni mezun zaten b ihtimal okul zamanında da belinde sorun vardı arkadaşının hareketlerini kısıtlamadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum öyle olsa polis olacak adam kalmaz çoğu kişide bel sorunu var yani

Syd22
Aday Memur
16 Ocak 2022 00:14

Son iki yıl içerisinde ki tanılara bakiliyormus diye biliyorum

sahhaf33
Aday Memur
16 Ocak 2022 15:03

İçini rahat tut hiçbir sıkıntı olmaz seninle aynı durumdaydım en ufak bir sorun yaşamadım aynı soru işaretleri benim de kafamda vardı. Allah yolunu bahtını hayırlı etsin bu işi kafana takma

Arslanbeys
Kapalı
16 Ocak 2022 19:28

Allah senden razı olsun 🙏🏻

sahhaf33, 2 yıl önce

İçini rahat tut hiçbir sıkıntı olmaz seninle aynı durumdaydım en ufak bir sorun yaşamadım aynı soru işaretleri benim de kafamda vardı. Allah yolunu bahtını hayırlı etsin bu işi kafana takma

umter
Aday Memur
27 Kasım 2023 21:26

kardeşim ne yaptın sorun yaşadınmı bel fıtığı ile ilgili kazandıysan pomemi bilgi verirmisin

Arslanbeys, 2 yıl önce

Allah senden razı olsun 🙏🏻

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi