Editörler : "eskiyara"Pangaea

ihvan__
Memur
08 Ağustos 2022 14:52

Sınavı kesin kazandın yani ?

ibrahim98, 2 yıl önce

Sınava girip de kazananlar ocaktan itibaren yaklaşık 2000-4000 lira almaya başlayacak. Seçim 18 Haziranda dolayısıyla kazansa bile yeni karar çıkana kadar en az bir yıl geçer . Bu çağrıya uyanlar sınava girmeyenin 25bin ile 50bin arası zararı olur. Hesap ortada.

ihvan__
Memur
08 Ağustos 2022 14:55

Asgari ücrete zam yapcagım diyincede kaynak soruyordunuz ne oldu? Kyk borçlarını silemez diyordunuz? Bu ülkedeki yiyicileri ortadan kaldır. Yolda boş gezenede maaş verecek gücü var bu ülkenin

imparator007, 2 yıl önce

Kılıçdar beyefendi yine kaçak döğüşüyor. Net ve somut veriler yerine sadece farazi şeyler söylüyor. Tamam sınavı kaldıracan ama yerine ne getirecen ? 600 bin öğretmenin tümünü sınavsız uzman yapacan peki ödeyeceğin uzmanlık ödeneğine kaynağı nerden bulacan? Ayrıca iktidar olacam diyorsun ya olamazsan? Senin yüzünden sınava girmeyen öğretmenlerin kaybı olan 25-30 bin lira zararı karşılayacan mı?

Kafadan sınava girmeyin demek kolay. Bu işi de elektrik işi gibi çözümleme peşinde galiba.

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
08 Ağustos 2022 15:45

kendi 100 bin lira maaş alsın sonra millete sınava girmeyin desin. ancak basit bir sınavı geçemeyecek kadar bilgisi olmayan da girmesin bence. :)

ibrahim98
Şube Müdürü
08 Ağustos 2022 17:05

Evet kazandım.

ihvan__, 2 yıl önce

Sınavı kesin kazandın yani ?

08 Ağustos 2022 17:13

Mevcut hükümetin yaptığı az bile valla

Ben iktidarın yerinde olsam 10 yıl şartı 15 yıl yapardım, 70 olan baraj puanı da 90 yapardım. Nasıl olsa iktidarı savunacak tasmalıdan bol ne var

etibrowni
Şef
08 Ağustos 2022 21:38

Acaba CB olunca bu uzman/başöğretmenler bütçeye yük olur diye mi düşünüyor Kemal Bey... Çok saçma bir eylem olur.

Hani belirli bir puan olmasaydı birbirimizle yarışsaydık "Girmeyin arkadaşlar" derdim :))))

Tepepatlak
Yasaklı
08 Ağustos 2022 21:42

Hepinizi muhtar yardımcısı yapacaktır kesin...

hugo.almeida
Kapalı
08 Ağustos 2022 23:28

Kılıçdaroğlu: Sınava girmeyin birlikte halledeceğiz. Siz uzmansınız. Size yapılan rencide edici davranışa, saygısızlığa katlanmayın.

Öğretmenler: Kılıçdaroğlu'na Yuuuh. :)

Kitap görmemiş, okul görmemiş, insan görmemiş adamın cehaleti çok tatsız oluyor. Ama şu yukarıdakindeki lezzeti başka bir yerde bulamazsınız

Mükemmel değil mi ya. 24 ciltlik ansiklopedi, 3 sezon dizi, uzunmetraj trilogic film çıkar bundan. Tüm gazeteler 36 kupona ansiklopedileri dağıtır, kitapçıkların bestseller reyonlarından dolar taşar, netflix, amazon, Disney diziye göstermek için yarışa girer, sinemalarda haftalarca kapalı gişe oynar, milyarlarca dolar hasılat yapar. Harika!

Alper884
Yasaklı
09 Ağustos 2022 00:03

Eloğlu bakmaz gözün yaşına, ne işler açar sonunda başına, kimseler koşmaz imdadına, pişman olur gelirsin bana.

blogger21
Şef
09 Ağustos 2022 00:11

Çarşı iyice karışacak gibi, yalnız Kemal bey ne söylediyse hepsi çıktı yalnız şöyle bir durum var 2023 hazirana kadar 6 aylık kayıp ne olcak , onuda telafi etmeyi düşünüyordur inşallah

Alper884
Yasaklı
09 Ağustos 2022 00:30

Ben şeyi çok merak ediyorum.Ögretmen olmadığım için de bilmiyorum.Sınav mecburi değilmiş tamam o kadarını biliyorum.Yalnız bu sınava gireceğim diye başvuru yapıldı mı, kaç kişinin bu sınava girip girmeyecegi belli mi.Ağzımdaki baklayı çıkarayım, bu çağrıyla kaç kişi sınava girmekten geri çekilcek, kaç kişi bu çağrıyla riski görmezden gelecek.Hadi bakalım bu çağrının çekim gücü ne kadar mış.İkna kuvveti, söz geçirebilmesi ne kadar etkileyiciymis, bi görelim yaaw.Bu iş çok itibar sahibi gözükeyim diye, konusmasında kalabalığı nerden nereye yolculuk yaptırtıp sözüne çok itibar ediliyormuş gibi göstermeye çalışmaya benzemez.Sözün itibarı varsa vardır, yoksa çok yıpratmamak lazım kendini.Hadi çok merak ettim bu çağrının peşinden gidecekleri.Kararınız ne olacak.Can mı, Canan mı

Alper884
Yasaklı
09 Ağustos 2022 00:39

Greve gitmeyi eylem yapmayı çok özeniyordu içinizden bazıları.Bu çağrı da bir eylem çağrısı değilmi.Arkasına düsün o halde, ne duruyorsunuz.Yalnız sözcüye de bir bakın hele.Öğretmenleri çağıran sözcüye

alatalı93
Aday Memur
09 Ağustos 2022 07:19

Askerler kurmay sınavına giriyor
tarafsızımki, 2 yıl önce
Burda ki maksat o partili bu partili değil , bu sınav saçmalığınin sadece öğretmenlere uygulanması , neden ? Doktorlara, polislere, hemşirelere, memurlara böyle bir saçma uygulama yok . Tek bir cevabı var . Öğretmenler meslek grupları içinde dayanışmanın olmadığı tek yer ... Birbirinizle uğraşmaya devam edin...

emrahüzülmez
Aday Memur
09 Ağustos 2022 08:32

Her meslekte görevde yükselme unvan değişikliği uzmanlık vs. gibi sınavlar oluyor. Daha neyin

derdindesiniz? İsteyen sınava girer istemeyen girmez.

hilmi0707
Yasaklı
09 Ağustos 2022 12:15

Normalde sınava deli gibi karşı ama Sırf Kılıçdaroğlu dediği için ?hayır sınav olmalı ve her öğretmen girmeli? diyecek onbinlerce zeka var burada.

hugo.almeida
Kapalı
09 Ağustos 2022 12:31

:)) Bana yüz bin gibi geldi.

Bir de "isteyen girsin istemeyen girmesin kardeşim" diyen tuhaf bir kitle var. Bunların kafa yapısı çok güzel.

Diğer mesleklerle karşılaştırma yaparak "onların da sınavı var" diyen kitlenin sadece hobi olsun diye düşündüğünü varsayıyorum. Normalde yaptıkları bir eyleme benzemiyor.

hilmi0707, 2 yıl önce

Normalde sınava deli gibi karşı ama Sırf Kılıçdaroğlu dediği için ?hayır sınav olmalı ve her öğretmen girmeli? diyecek onbinlerce zeka var burada.

blogger21
Şef
09 Ağustos 2022 12:56

Kesin eminim şu getirilen tuhaf sistemi ve sınavı savunanlar öğretmen değil diğer memur forumlarından gelip yazanlar, takmayın arkadaşlar

235U
Genel Müdür
09 Ağustos 2022 12:58

adamlar general olacak general

biz il müdürlüğğne ilçe müdürlüğüne daire başkanlığına sınav koymayın demiyoruz ki

hatta o önemli pozisyonlara sınava tabi tutmadan atama yapan zihnşyet ne hikmetse uzmanlık baş öğretmenlikte sınav gerekiyor diyor

astsubay üstçavuş başçavuş kıddemli başçavuşlukta sınav mı var

savunma sanayi uzman yardımcısı 3 sene sonra yeterli oluyor ve ömür boyu uzman kalıyor

ama öğretmen ilk sözleşmeli aday stajyer öğretmen olarak başlıyor

sözleşmeli stajyer aday öğretmen

sözleşmeli aday öğretmen

sözleşmeli öğretmen

öğretmen

uzman öğretmen

baş öğretmen gibi ilginç bir kariyer basamağına sahip oluyor

ha yöneticilik ise o aurı o zaten var

ekys denen bişey var mdr yrd müdür olmakmisteyen girsin

sizin dediğiniz aynı işi aynı ortamda yapan öğretmenler arasında gerçekçi olmayan kriterlere göre fark oluşturmak

daha bu farkı bile göremiyorsunuz

alatalı93, 2 yıl önce
Askerler kurmay sınavına giriyor

Safa çarpan
Aday Memur
09 Ağustos 2022 13:06

BOŞ KONUŞMAYA GEREK YOK. YOK ŞUNA GİRME YOK ARABA ALMA BEKLE SİZDEN BİR CACIK OLMADIĞINI BU MİLLET GÖRDÜ. BİR DAHA FIRSAT VERİR Mİ SİZİN GİBİ ZİHNİYETLERE

profil444
Memur
09 Ağustos 2022 15:27

tamamda bay Kemal kendiside seçime gimesin kazanması zor görünüyor kazanma potansiyeli çok yüksek olan Mansur başkan a bıraksın Cumhurbaşkanı adaylığını .ayrıca yıllardır kamuda sınavlarda haksızlığa uğramış olanlara haklarını iade edeceğiz diye bir açıklama henüz yapmadı.yani haksızlıklar yapıldığını kabul ediyor ama bütün haksızlıkları telafi edeceğim diye bir söz vermiyor.bu demektir ki torpil yapanın yanına kar kalacak ve böyle gelmiş böyle gidecek.ana muhalefet olmak tespit etikleri haksızlıkları iktidara gelince düzelteceğiz haklıya hakkını devlet olanaklarını kullanarak geri iade edeceğiz demek değilmidir.beyler ,son 40 yılın mağdurları haklarını istiyor.bütün bunlar devlet olanaklarıyla çözüme kavuşturulabilir böylece devlet vatandaş birlikteliği kurulur.

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi