Editörler : Pangaea

11 Temmuz 2012 12:28

Şu an okuduğumuz veya geçmişte okuduğumuz kitaplardan tavsiyeler ...

Bu konuyu açmaktaki amacım öncelikle dini konularla ilgilenen kardeşlerimizin bu forumda bulunması ve ilgi alanlarına da genellikle dini içerikli fikir kitaplarının gireceği düşüncesidir..

Eğer okuduğumuz kitpların faydaları olacağını düşünüyorsak; fikir olarak kişinin fikirlerini dini konularda doyma noktasına yaklaştıracağını düşünüyorsak; okuduğumuz kitapları yazarıyla, kitabın ismiyle birlikte, kitabın içeriği ile ilgili de kısa bir bilgi verirsek çok verimli bir başlık olarak, kitap tavsiye başlığı olarak, bu başlığın bizlere hizmet edeceğini düşünüyorum...

Selametle...

ümm-ü eymen
Kapalı
11 Temmuz 2012 12:46

Parazit çık aradan:)

ümm-ü eymen
Kapalı
11 Temmuz 2012 12:54

İlk olarak ben açılışımı yapıyorum varmı devamını getirecek olan:)

Şu an okuduğum kitap Seyyid KUTUP'a ait olan "Yoldaki İşaretler"adlı bir kitaptır...İnsanların karanlıklar içinde kaldığı, adeta cahiliyye dönemini anımsatan; insanlığın manevi olarak çıkmazda olduğu şu ahir zamanda İSLAMLA YENİDEN DİRİLİŞİN ADETA REÇETESİNİ SUNAN BU GÜZEL KİTAP Fİ-ZİLALİN KURANDANDA ALINTILAR İÇERMEKTE isalamla kendi dirilişimizi, toplumun dirilişini sağlayacak yol işaretleri sunan bu kitabı cihat ruhu taşıyan bütün kardeşlerimin okumasını tavsiye ediyorum...Selametle...

akkasva
Aday Memur
11 Temmuz 2012 13:45

s.aleyküm kardeşlerim bende bir tavsiyede bulunayım.mahmut toptaş hoca efendinin şifa tefsiri de çok güzel ben şuanda onu okuyorum

selametle...

ümm-ü eymen
Kapalı
11 Temmuz 2012 13:50

Hocam eserin içeriği hakkındada bizleri bilgilendirseniz ona göre esere yönelsek çok iyi olur Selametle...

akkasva
Aday Memur
11 Temmuz 2012 14:00

HOCAM İÇERİĞİ KUR'ANIN TEFSİRİ AMA BİR AYETİN TEFSİRİNİ YAPARKEN HADİSLE KISSALARLA ÇOK GÜZEL ÖRNEKLER VEREREK ANLATMIŞ.SOHPET ETMEK İÇİN BİREBİR BİR KİTAP 8 CİLT YANILMIYORSAM ŞUANDA 150 TL OLMASI LAZIM.

SELAMETLE....

ümm-ü eymen
Kapalı
11 Temmuz 2012 14:12

Çok teşekkürler sayın akasya hocam içerikle ilgili bir kaç detay bilirsek okuma iştahımızı artıracağı kanısındayım inşaAllah...

Hariri de
Kapalı
11 Temmuz 2012 16:45

Mehmet Ali Bulut'un abartısız tüm kitaplarını öneririm çok ama çok değerli bir yazar kendisini Ülke Tv de Turgay Güler'in sunduğu adı gibi Sıra Dışı programında izlemiştim ve tespitlerine hayran kalmıştım ayrıca program ve genelde çıkanlar da çok kaliteli cidden..ilk okuduğum kitabı Ruhun Deşifresi şimdilerde mistik roman türünde yazılmış Fardipli Sinha kitabını okuyorum mükemmel herkesin okuyup faydalanmasını isterim

ümm-ü eymen
Kapalı
13 Temmuz 2012 10:52

İlim cimrisi olmayalım arkadaşlar okuduğunuz, faydalı olacağını düşündüğünüz kitaplardan tavsiyeler bekliyoruz inşaAllah...

müderrris
Kapalı
13 Temmuz 2012 11:22

Te'vilin Tahrife Dönüşmesi, Mehmet Emin Akın

ümm-ü eymen
Kapalı
13 Temmuz 2012 13:17

Sayın müderris hocam Mehmet Emin AKIN hocanın bu eser içerisinde hedef gösterdiği eserler varmı eleştiri mahiyetinde; yoksa genel olarak tevil'in tahrife dönüşmesi konusunda genle bir eleştirimi söz konusu biraz bilgi verirseniz, Eser hakkında somut bir kaç detay oluşsun fikirlerimizde...

kayseri38-38
Kapalı
13 Temmuz 2012 14:11

BU ASRIN İHTİYAÇLARINA VE YARALARINA MERHEM OLABİLECEK RİSALE-İ NUR OKUNABİLİR.ŞU BELİTİLMELİDİR Kİ EHL-İ SÜNNET OLMAK KOŞULUYLA HER ALİMİN KİTAPLARINDAN İSTİFADE EDİLEBİLİR.MARİFETULLAH BASAMAĞINDA İSTİFADE EDEBİLECEĞİNİZ VE KAİNATI OKUMANIZA,TEFEKKÜR ETMENİZE YARDIMCI OLACAK RİSALE-İ NURU ÖNEREBİLİRİM.

13 Temmuz 2012 19:48

Mustafa islamoğlu nun kitaplarını tavsiye ederim hocam.Kendimizi ve toplumumuzu yeniden vahiyle insa etmek istiyorsak bu kitapları okumalıyız.Yine hocamın dediği gibi 'yoldaki isaretler'Mevdudinin 'kuran da dört kavram' Ali Şeriatının tüm kıtapları,bizlerin ufkunu acacak kitaplar hocam.Tabi ki Üstad unutulmamalı.Necip Fazıl Kısakürek.

maria006
Müsteşar Yardımcısı
13 Temmuz 2012 20:04

İslamoğlu hocanın kitaplarını tavsiye ederim..Ayrıca Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı/İbrahim Sarıçam...

66halis66
Genel Müdür
14 Temmuz 2012 00:40

hanefilerin fıkıh kitabı olan mülteka el ebhur tercemesini okumanızı tavsiye ederim, vehbe zuheylinin islam fıkhı ansiklopedisinide okumanızı tavsiye ederim. diyanetin islama giriş kitaplarıda ayrıca okunmaya değer bir eser tavsiye ederim.

PeygamberGülü
Aday Memur
14 Temmuz 2012 08:41

1.Kadir MISIROĞLU -Tahrif Hareketleri 3 Cilt.(Muhakkak herkes okumalı)

2.İmamı GAZALİ-Kalplerin KEŞFİ,Kutsi Hadisi Şerifler

3.Necip FAZILKISAKÜREK-Doğru Yolun Sapık Kolları

kardelen_mz
Daire Başkanı
14 Temmuz 2012 11:25

kuranda insan yönetimi a li kemal kastan

sonsuzluk yolculuğu muhammed bozdağ

beni anlayın hüseyin kara

sevgi merkezli çocuk eğitimi vehbi vakkasoğlu

çoocuklarımıza namazı nasıl sevdirelim ahmet bulut

kendimizi ve çocuklarımızı nasıl yetiştirelim ahmet avcı

müderrris
Kapalı
14 Temmuz 2012 21:23

bazı arkadaşlar ısrarla mustafa islamoğlunun eserlerini tavsiye ediyor. Ben öncelikle Tevilin tahrife dönüşmesi kitabınızı okuyun derim. ondan sonra hidayet zertürk'ün gerekçeli mealin gerekçesiz iddiaları kitabını mutlaka okuyun. ondan sonra İslamoğlunun kitaplarını okuyabilirsiniz. ben Mustafa İslamoğlunun kitaplarını okuruyorum, istifade de ediyorum ancak kitaplarını herkese tavsiye etmem.

ümm-ü eymen
Kapalı
16 Temmuz 2012 15:01

Arkadaşlar tavsiyeler için çok teşekkür ediyorum herkese,ama öncelikle bir detayı belirtmek istiyorum hepimiz biliriz bir kitapçıya girdiğimizde önümüzde yığınla dini içerikli kitap vardır, ama hangisinin okumaya daha layık olduğunu bilemeyiz.Benim buradaki amacım adeta bir kitapçıya girmişiz ve kitaplar bizlere kendilerini tanıtıyorlar; deyim yerindeyse kitaplar konuşuyorlar.Kitapları konuşturun arkadaşlar bizlere kendilerini tanıtsınlar, bir albenilik sergilesinler sizlerden ricam budur tekrar paylaşımlar için teşekkür ediyorum...

Mehmet Emin AY hocanın "okulda ve ailede ideal din eğitimi" kitabını örnek alalım kitabın içeriğinde sayısal istatistiki bilgilerden yararlanılmış, güncel sayısal verilerin yanında batılı ve türk pedogogların fikirleriyle, Peygamber efendimiz(sallahu aleyhi ve sellem)'in asırlar önce bu güzel tesbitleri yaptığı vurgulanmıştır, yani üç dört kaynaktan beslenilerek hazırlanmış güzel bir eser olarak tavsiye edilebilir...

müderrris
Kapalı
16 Temmuz 2012 17:02

safahat min sabril ulema; Abdülfettah ebu gudde. Alimlerin din hizmeti uğrunda çektiği sıkıntılardan bahsden bir kitap. ilim yolcusunun mutlaka okuması gereken bir kitap. Ayrıca zahidu'l-Kevseri'nin Makalatül'kevserî'yi yavsiye ederim. bu kitap Zahidul Kevserinin muhtelif konular hakkında yazdığı makalelerden oluşuyor. tercümesi Ebubekir Sifil tarafından çıktı ama henüz yayınlanmadı sanırım. Ayrıca Dr. Ebubekir Sifil hocanın bütün kitaplarını tavsiye ederim. ayrıca Rihle dergisinde de yazıyor. Rihle dergisine de abone olmanızı tavsiye erderim. 3 ayda bir çıkan ilmi bir dergidir. şunu da hatırlatayım. bu dergiyle maddi hiçbir bağlantım yoktur. dergide yazı da yazmıyorum. yalnış anlaşılmasın...

ümm-ü eymen
Kapalı
16 Temmuz 2012 17:05

maddi olarak baya bir sıkıntıya giricem anlaşılan bu güzel kitapları okumak gerek

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi