Editörler : swat3410

Kapalı
28 Ekim 2020 23:11

Astsubaylıktan Polisliğe Geçiş Hk.
Arkadaşlar hayırlı kandiller Jandarma Genel Komutanlığında sözleşmeli astsubayım görevde iken polislik sınavlarına girebliyormuyum ? girp kazanırsam sözleşme sürem henüz bitmemişken istifa etmem halinde polislik eğitimine başlayablrmym?

Mert3806
Memur
28 Ekim 2020 23:25

hayır sınava giremezsin süreni doldurup sözleşme yenilemeyip girebilirsin

efes22
Aday Memur
29 Ekim 2020 01:59

kardeşim imkanın varsa kal orada polislik çokta cazip değil

Drakeos
Aday Memur
29 Ekim 2020 12:48

Adamın nasıl bir vazife yaptığını biliyor musun da kal orda falan nasihat çekiyorsun madem polislikten memnun değilsin ver istifanı kaybol git kardeşim insanların burda şevkini kırmayın astsubaylıktan 1000000 kat iyidir polislik

efes22, 3 yıl önce

kardeşim imkanın varsa kal orada polislik çokta cazip değil

uAYur ccc
Memur
29 Ekim 2020 12:57

Sen hangi birimdesin acaba ?:)
Drakeos, 3 yıl önce

Adamın nasıl bir vazife yaptığını biliyor musun da kal orda falan nasihat çekiyorsun madem polislikten memnun değilsin ver istifanı kaybol git kardeşim insanların burda şevkini kırmayın astsubaylıktan 1000000 kat iyidir polislik

Drakeos
Aday Memur
29 Ekim 2020 15:51

Polis Merkezi

uAYur ccc, 3 yıl önce
Sen hangi birimdesin acaba ?:)

Giresunpolice
Aday Memur
29 Ekim 2020 16:22

Efes doğruyu söylüyor bende 31 yıllık memurum aklım olsa zamanında direk askeriyeye girerdim . ne artısı var polisliğin söyle birader adama doğru bilği ver kal kardeşim. Bizim meslek zor. Bunu emeklinin gelince öğrenirsin dua edersin. Bu mesleği kötülediğim için değil imkan ve mesleğin zorluğundan sana verilen değerden
Drakeos, 3 yıl önce

mslm.dqn
Kapalı
29 Ekim 2020 17:27

Kardeşim sana göre bize değer veriliyor 20. Yüzyıldayız adamlar hala denetlemeye gelip botumuzun fermuarlı olup olmadıgını kontrol ediyor ben 30-35 yıl ömrümü çürütüp emeklilikte rahat ediceksem etmeyeym geregi yok
Giresunpolice, 3 yıl önce
Efes doğruyu söylüyor bende 31 yıllık memurum aklım olsa zamanında direk askeriyeye girerdim . ne artısı var polisliğin söyle birader adama doğru bilği ver kal kardeşim. Bizim meslek zor. Bunu emeklinin gelince öğrenirsin dua edersin. Bu mesleği kötülediğim için değil imkan ve mesleğin zorluğundan sana verilen değerden

piranhags
Şef
29 Ekim 2020 18:53

kardeşim macera arama kendine sözleşme bitmeden polis olayım derken elindekinden olma

PlsPlsPls
Aday Memur
29 Ekim 2020 19:03

Mesai mefhumu yok ne olacağı belli değil

Türkiye de silahlı personeller hep zor sartlarda çalışmıştır

Naçizane fikrim astsubay likta kal maaşın bize göre çok iyi

OYAK gibi bir nimetiniz var

Biz 30.35 sene bilfiil çalışıp 120.000 TL ikramiye alacağız

OYAK in kendisi ne kadar verir sen daha iyi bilirsin

Türkiye de polisin ölüm ortalaması resmi beridir 56.4

Çoğu emekliler maaşının hayrını görmeden gidiyor kalanlarda mecburen 2000 liralık iş bulursa çalışmaya dev ediyor

Elbet yaslanacaz hayatının 50 senesini iyi düşünerek hesap et derim bence

10 15 madden olsun artıları eksileri ile beraber düşünüp karar ver

Lakin duysula davranirsan zarar edersin

Aklınla hareket et derim

Hayırlı aksamlar

85200258
Genel Müdür
29 Ekim 2020 19:08

Doğru emniyete gelince laylaylom geçiyor 30-35 sene ;-)) Kardeş sen kurum değiş emniyete gel sonra bir konu daha açarsın. Polislikten yeniden Astsubayliga dönebiliyor muyum diye :) Basit bir mantıkta senin altında yüzlerce er ve uzman var. Polisliğe gelince zurnanın zırt dedigi yer olacaksın. Ama sen gel gel...
mslm.dqn, 3 yıl önce
Kardeşim sana göre bize değer veriliyor 20. Yüzyıldayız adamlar hala denetlemeye gelip botumuzun fermuarlı olup olmadıgını kontrol ediyor ben 30-35 yıl ömrümü çürütüp emeklilikte rahat ediceksem etmeyeym geregi yok

mslm.dqn
Kapalı
29 Ekim 2020 19:45

Kimse olduğu konumdan memnun değil insanoglunun genelinde bu var ama şmdi kıyaslamaya gelirsek polis bi görev yerinde 10-12-15 yıl bile kalabliyoken biz 2 bilemedn 3 senede tayin görüyoruz. Polise tek şark zarken biz bi doğu bi batı gidip geliyoruz para para diyosunuz da maaşımız arasnda dağlar kadar fark yok batıdayken OYAK var zaten tek cazip kılan o, oda olmasa hiçbir albenisi yok davulun sesi uzaktan hos geliyo birisi demişti emrinde bir dünya uzman var bi kadar da üstüm var Jandarma'da herkes Komutan yani sizde en azndan herşey kurulu düzen bizdeki gibi kabala değil
85200258, 3 yıl önce
Doğru emniyete gelince laylaylom geçiyor 30-35 sene ;-)) Kardeş sen kurum değiş emniyete gel sonra bir konu daha açarsın. Polislikten yeniden Astsubayliga dönebiliyor muyum diye :) Basit bir mantıkta senin altında yüzlerce er ve uzman var. Polisliğe gelince zurnanın zırt dedigi yer olacaksın. Ama sen gel gel...

mslm.dqn
Kapalı
29 Ekim 2020 19:48

Polislerle sohbet ediyoz adamlar 12/36 çalısınca ağlıyo yogun çalısıyoruz diye ben 6 ay boyunca 24/24 çalıştığımı bilirim biz nası insanız bizde hep bi personel açığı bahane edilip asker mantıgıyla personeli rahat bırakmıyolar
85200258, 3 yıl önce

uAYur ccc
Memur
29 Ekim 2020 20:08

Cuma gecesi hürmetine inşallah Allah sana polis olmayı nasip etsin.yaşayarak daha iyi tecrübe edersin astsubay mı iyi polismi
mslm.dqn, 3 yıl önce
Polislerle sohbet ediyoz adamlar 12/36 çalısınca ağlıyo yogun çalısıyoruz diye ben 6 ay boyunca 24/24 çalıştığımı bilirim biz nası insanız bizde hep bi personel açığı bahane edilip asker mantıgıyla personeli rahat bırakmıyolar

85200258
Genel Müdür
29 Ekim 2020 20:08

12-36 dediğin çakma. Yani bir hafta 12-12 2 hafta 12-36 ayrıca ben darbe teşebbüsünden sonra 1 yıla yakın 12-12 çalıştım. Askeriyede herkes komutan demisin de bizde müdür ve amir disinda komiserler var. Neredeyse memur sayısıyla yarışır oldu. Yani bizde de üstün çok. Ayrıca yakında sizdeki bölge olayını emniyete entegre etme planları var. Neyse kardeşim sen gel ve gör... Kendin yaşa... Maaş konusunda uçurum yok demisin. 2 yıllık astsubay bizim 25-30 yıl kıdemli abilerden fazla maaş alıyor. Özlük hakları her şekilde polisten iyi. Keşke kurumlar arası becayis olsa ben seninle sorgusuz sualsiz degisirdim.
mslm.dqn, 3 yıl önce

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
29 Ekim 2020 20:12

Eee noldu şimdi

mslm.dqn
Kapalı
29 Ekim 2020 21:28

Bölge olayını emniyete entegre etme derken açıklayablirmsn abi nası olcak ?
85200258, 3 yıl önce
12-36 dediğin çakma. Yani bir hafta 12-12 2 hafta 12-36 ayrıca ben darbe teşebbüsünden sonra 1 yıla yakın 12-12 çalıştım. Askeriyede herkes komutan demisin de bizde müdür ve amir disinda komiserler var. Neredeyse memur sayısıyla yarışır oldu. Yani bizde de üstün çok. Ayrıca yakında sizdeki bölge olayını emniyete entegre etme planları var. Neyse kardeşim sen gel ve gör... Kendin yaşa... Maaş konusunda uçurum yok demisin. 2 yıllık astsubay bizim 25-30 yıl kıdemli abilerden fazla maaş alıyor. Özlük hakları her şekilde polisten iyi. Keşke kurumlar arası becayis olsa ben seninle sorgusuz sualsiz degisirdim.

efes22
Aday Memur
29 Ekim 2020 21:31

1993 yılından beri görev yapan birisi olarak tavsiye verebilecek durumda olduğumu düşünüyorum,üstelik ben başkasına cevap verdim sana değil muhatabım değilsin

Drakeos, 3 yıl önce

85200258
Genel Müdür
29 Ekim 2020 21:52

Şuan için zaten ikinci şark geldi. Hatta birden çok olarak düzenlediler. Söylentiler arasında bölgelere ayırıp 4 bölgeden bahsediliyor. Herkes her bölgede çalışacak diyorlar ki bu en iyi ihtimalle 6-7 yılda bir tayin demek. Yani polislik dışardan nasıl görünüyor bilemem ama içinde o kadar cazip değil. Yine de tercih meselesi. İyi araştır sonra pişman olma...
mslm.dqn, 3 yıl önce
Bölge olayını emniyete entegre etme derken açıklayablirmsn abi nası olcak ?

Janis66
Daire Başkanı
30 Ekim 2020 12:56

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim. Sözleşme süresi bitince gelip göreve başlayan arkadaşlar var. Sözleşme bitmeden gelme konusunda bilgim yok. Ama birde şöyle bir sıkıntı var. Askeriyeden istifa edip polis okulunda eğitime başlayıp sağlık raporu olumsuz olduğu için meslekten çıkartılan arkadaşımızda var. Yani sen polis okulunu kazansan bile mesleğe başlayacağının garantisi yok bilgin olsun. Ona göre riskleri göz önünde bulundurmalısın.

Elentra27
Şef
31 Ekim 2020 22:34

Bir polis olarak söylüyorum. Bu yazdıkların doğru. Bulunduğum yerde de jandarma 24 24 çalışıyor. Şimdi sana yorum yapan arkadaşlar genelde maddiyata odaklanmış. Onlara desen ki 12 36 değilde 12 48 çalışacaksın 500 tl az alacaksın bak kalıbımı basarım hepsi kabul eder. Eee hani para önemliydi. Konuyu açan adam diyor bir doğu bir batı yapıyorum ömrüm doğuda geçiyor bazı yerlere ailemi götüremiyorum 24 24 çalışıyorum diyor bizimkiler diyor yok para yok oyak. Ya sen doğuyu yaptın batıya gittin ölüsü 15 yıl kalıyorsun hele ki istanbul Ankara izmir bursa adana antep trabzon antalya konya mersin vs vs yerlerde 25 yıl kalan yüzlerce polis memuru başpolis sayarım. Sen doğu da ilçeye düşünce üzülüyorsun asker ilçe de görev yapmak için torpil yaptırıyor yani senin sürgün yerin askerin torpil yeri. Dün denk geldim bir astsubay ile görüştüm batıda ancak 7.5 bin civarı aldığını söyledi. E polis olarak batıda 6.5 civarı alıyorsun bu mu dağ kadar fark. Yani arkadaşı yanlış yönlendirmeyin tabii ki her kurumun artısı eksisi mutlaka vardır ama arkadaşın yazdıklarını düşününce polislik astsubaylıktan bir tık daha iyi. Birde zamanınsa askerliğini yedek subay olarak yapan polislere sorun bakalım kaçı askerlik diyecek. Şahsen ben meslek hayatımda sorduğum tek bir kişi bile tavsiye etmedi askeriyeyi. Polislik dışarıdan göründüğü gibi rahat değilse astsubaylıkta o kadar rahat değil. Tabii ki karar senin kardeşim hakkına hayırlı neyse onu nasip etsin rabbim sana
mslm.dqn, 3 yıl önce
Kimse olduğu konumdan memnun değil insanoglunun genelinde bu var ama şmdi kıyaslamaya gelirsek polis bi görev yerinde 10-12-15 yıl bile kalabliyoken biz 2 bilemedn 3 senede tayin görüyoruz. Polise tek şark zarken biz bi doğu bi batı gidip geliyoruz para para diyosunuz da maaşımız arasnda dağlar kadar fark yok batıdayken OYAK var zaten tek cazip kılan o, oda olmasa hiçbir albenisi yok davulun sesi uzaktan hos geliyo birisi demişti emrinde bir dünya uzman var bi kadar da üstüm var Jandarma'da herkes Komutan yani sizde en azndan herşey kurulu düzen bizdeki gibi kabala değil
Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi