Editörler : Pangaea
09 Temmuz 2020 10:11

KPSS başvurusu nasıl yapılıyor

arkadaşlar klavuzu uzun uzun okumak istemiyorum, fazla vaktim yok.

şimdi birkaç sene önce çekildiğim foto silinmiş. sistem yeni foto istiyor. yeni foto için başvuru merkezine gidiyorum, ücret alıyorlar mı..

aday başvuru formunu ösym sitesinden indirdim. bunu çıktı alacağım. sonra tükenmez kalemle doldurup başvuru merkezine mi teslim edeceğim..

en son aşamada ödemeye mi yapacağım..merkeze başvuru formunu teslim eder etmez ais'te görünecek mi..onu görmeden ödemeyi yapmak pek mantıklı gelmiyor

ceko08
Aday Memur
09 Temmuz 2020 10:16

foto eski olsa da güncellenir sistemden bi yere gitmene gerek yok

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 10:18

hocam foto sistemden silinmiş. sanırım süresini doldurmuş. merkeze gideceksin diyor. merkeze giderken başvuru formunu doldurup öyle mi gitmeliyim. fotografı ordan çekileceğim zaten

ceko08, 4 yıl önce

foto eski olsa da güncellenir sistemden bi yere gitmene gerek yok

ceko08
Aday Memur
09 Temmuz 2020 10:19

hocam 1 hafta önceydi o işler sistemden fotonu otomatik yenilersin nufus cuzdanında kımlik direk yansıyor.

okan6666, 4 yıl önce

hocam foto sistemden silinmiş. sanırım süresini doldurmuş. merkeze gideceksin diyor. merkeze giderken başvuru formunu doldurup öyle mi gitmeliyim. fotografı ordan çekileceğim zaten

ya.hayyy
Kapalı
09 Temmuz 2020 10:22

Hocam yeni kimlik aldıysan şayet ösym ais mobil uygulamayı indir ordan fotoğraf işini merkeze gitmeden halledebilirsin

Başvuru merkezine gidecekseniz başburu için ücret almazlar sanıyorum alırlarsa da 3-5 liradır en fazla. Başvuru formu orda da vardır elle doldurup ordaki görevliye verirsiniz o başvurunuzu yapar ve bu sisteme hemen düşer ücreti ödenmedi şeklinde. Sonra da ödemesini yaparsınız

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 10:22

TC Kimlik Kartı fotoğrafınız bulunmamaktadır. diyor. yeni tip kimlik olmadıgı için olabilir..mecbur gideceğiz anlaşılan..para alıyorlar mı foto için

ceko08, 4 yıl önce

hocam 1 hafta önceydi o işler sistemden fotonu otomatik yenilersin nufus cuzdanında kımlik direk yansıyor.

ceko08
Aday Memur
09 Temmuz 2020 10:23

ooo senın kımlık eski git hocam fotonu yenile 3 lira alıyorlardı hadi 5 olsun.

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 10:30

Adaylar ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü ve Sınav Koordinatörlüğü yetkisi olan başvuru merkezlerinde fotoğraflarını ücretsiz bir şekilde güncelleyebilmektedirler.

deniliyor..sanırım para almazlar. formu da orda doldururuz artık.

ceko08, 4 yıl önce

ooo senın kımlık eski git hocam fotonu yenile 3 lira alıyorlardı hadi 5 olsun.

ceko08
Aday Memur
09 Temmuz 2020 10:31

hocam alsalar kaç yazar 3-5 lira. ilk defa başvuruyorsanız formu doldurun tabi.

okan6666, 4 yıl önce

Adaylar ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü ve Sınav Koordinatörlüğü yetkisi olan başvuru merkezlerinde fotoğraflarını ücretsiz bir şekilde güncelleyebilmektedirler.

deniliyor..sanırım para almazlar. formu da orda doldururuz artık.

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 10:47

valla ben 5 kuruşumu bile kimseye vermem. hangi hakla benden para istiyeceklermiş. fotoğrafı para vermeden merkezde çektircem..sınav başvuru parasını öderiz ayın 13 üne kadar. ama şu başvuru işini yarın halledeyim

ceko08, 4 yıl önce

hocam alsalar kaç yazar 3-5 lira. ilk defa başvuruyorsanız formu doldurun tabi.

09 Temmuz 2020 11:56

benim amcanın oğlu başvurmuş merkezden 10 tl almışlar işlem ücreti için. para vermek istemeyen internetten başvuracak.

ha yok ben internetten uğraşamam başvurmasını bilmiyorum diyen 10 tl'yi bayılır. fotografı olmayanlar da ya gidip nüfustan kimlik değişip 22.5 tl ye hem kimliği değişip hem sisteme fotograf ekletmiş olacaklar ya da bunu yapmak istemiyorlarsa 10 tl'yi sınav başvuru merkezinde bayılacaklar

emreedemirrr0606
Aday Memur
09 Temmuz 2020 13:53

fotoğraf güncelletme işlemini ben başvuru merkezinde yaptırdım.Herhangi bir ücret almadılar

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 17:01

hocam fotografınızı mı çektiler webcameradan..peki sınav başvurusunu nerden yaptınız..interneten mi yoksa sınav merkezinden mi

emreedemirrr0606, 4 yıl önce

fotoğraf güncelletme işlemini ben başvuru merkezinde yaptırdım.Herhangi bir ücret almadılar

okan6666
Memur
10 Temmuz 2020 17:50

fotografı ücretsiz çektirebiliyorsunuz.başvuruyu da internetten yapabilirsiniz..bu iş bitti

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi