Editörler : Pangaea

Kapalı
12 Kasım 2017 15:30

Genel kültür nasıl fullenilir?

Arkadaşlar genel kültürü fulleyebilirsek veya fullemeye yaklaşırsak o zaman çok sağlam puan geliyor. Genel kültürü fullemek için nasıl çalışılmalı ne yapılmalı?

Eğitim Bilimleri alanım berbattı onu hallettim en kötü olan denememde bile 60 net geldi. 70 nete kadar çıkabilirim onda kpss sınavı zamanı gelinceye kadar. Şu an genel kültürde özellikle vatandaşlık kesiminde çok kötüyüm. Tarihte ve coğrafyada çok sağlam temelim olduğu halde bazı denemelerde nedense çok yanlış çıkıyor neden böyle oluyor? Özellikle coğrafyada konu eksiğim yok ama beyaz kalemin bir denemesinde 5 yanlışım çıktı tarih de aynı şekilde 5 yanlış geldi.

xy81
Memur
12 Kasım 2017 15:40

genel yetenek soruları fullenebilir ama genelkültürü fullemek çok zor gecen sene çok kasdılar

Mert TÜTER
Kapalı
12 Kasım 2017 15:59

Sözelci isen baştan avantaj. Ben bu yıl çalışmadım sadece son 2 ay özet okudum tek soru çözmedim gk 6 yanlış geldi. Aslında olay rahat girmekte. Geçen yıl dedim başlarım sınavına zaten dershaneci vs aldılar kadroyu yediler sıra gelmedi bu yıl böyle yaptım 81.3 puan geldi alanla =P Alansız ise 77'şer onda da 0 matematik.

Gardyans
Kapalı
12 Kasım 2017 17:28

Hangi özet kitaptan çalıştınız hocam? Pegemin tarih-coğrafya özet kitapları var bende özet kitap olarak. Beyaz Kalem ve Yargı Yayınları Murat Yayınlarının da setleri var.

Hocam ben kpss'ye daha önce bir defa girdim onda da hazırlıksız şekilde girdim. Sözelciyim LYS zamanından sağlam temel var. Tarihi 44 soruda 40 net yapmıştım o dönem. Şu an denemelerde neden bu kadar çok yanlışım çıkıyor anlayabilmiş değilim. Soru bankalarında da Çağdaş Türk Dünya Tarihi konusu haricinde yanlışım çıkmıyor doğru dürüst ama denemelerde çuvallıyorum genel kültür konusunda.

Matematiğim 14 net geldi hiç matematik temelim yok. Matematik pek önemli değil şimdilik onu yavaş yavaş bir şekilde arttırırım ama genel kültürü yükseltmek önemli.

Mert TÜTER, 6 yıl önce

Sözelci isen baştan avantaj. Ben bu yıl çalışmadım sadece son 2 ay özet okudum tek soru çözmedim gk 6 yanlış geldi. Aslında olay rahat girmekte. Geçen yıl dedim başlarım sınavına zaten dershaneci vs aldılar kadroyu yediler sıra gelmedi bu yıl böyle yaptım 81.3 puan geldi alanla =P Alansız ise 77'şer onda da 0 matematik.

antiansiklopedi
Aday Memur
12 Kasım 2017 18:11

ben 2016 kpss'de 54 net yaptım. tarih 26 net 1 boştu. gerçekten çok iyi puan getirdi ve diğer sınavlarda da başarı sağlayarak bu temmuzda atandım. öncelikle sürekli tekrar ve bol test çözmen gerekli. ben sanırım 6 tane tarih test kitabı bitirmiştim sınava kadar. piyasada revaçta olan bütün yayınları çözmüştüm. özet olarak bol tekrar ve bol test çöz kardeş.

Mert TÜTER
Kapalı
14 Kasım 2017 00:05

Profilimde görünüyor mu bilmiyorum ama link paylaştım çalıştığım notları sadece bunları okudum genel kültür ise google playde yer alan uygulamalarla hallettim

Gardyans
Kapalı
14 Kasım 2017 11:21

Ben göremedim hocam o notlarınızı. Burada da paylaşabilir misiniz rica etsem

duygu688
Aday Memur
16 Kasım 2017 09:58

mert bey google palydeki uygulamalar neler bir yardımcı olur musunuz?

Mert TÜTER
Kapalı
16 Kasım 2017 12:53

Kpss Güncel Bilgiler 2018 diye bir program. Kırmızı kep resmi olanı kullandım gayet iyi guncel için ideal. Ayrıca soru vs de var. Buna benzer çok var hepsini deneyebilirsiniz

duygu688, 6 yıl önce

mert bey google palydeki uygulamalar neler bir yardımcı olur musunuz?

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi