Editörler : swat3410E.Kayı Han
04 Temmuz 2022 03:46

29. dönem Pomem

29. dönem alımı ne zaman olur bunun sonucu da aslında 28. dönem intibakta şu an mezuniyet tarihleri ne zaman ona göre 29 un tarihi belli olur

İki farklı fikir atılmış

1- Lisans KPSS açıklandıktan sonra alım olur

2- Önlisans KPSS yi beklerler

04 Temmuz 2022 11:03

Kardeşim 28.dönem pomem intibakta değil şuan temmuz ortası girecekler. Önlisans kpss

04 Temmuz 2022 11:06

benim tahminimce önlisans kpssden sonra olur.

sytor
Aday Memur
04 Temmuz 2022 16:26

önlisans kpss'de yapılır. ardından sonuçlar açıklanır. kasım aralık gibi ilan gelir. hep böyle oldu. önlisansında yapılıp sonuçlanması beklenir öncesinde olmaz

LabriSs
Aday Memur
05 Temmuz 2022 02:52

Forumu baştan aşağı okudum bazı arkadaşlar 15 Temmuz döneminden sonraki gibi 4 aya mezun verip alımları hızlandıracaklar yazıyordu o yüzden kafama takıldı

Sinotex
Aday Memur
05 Temmuz 2022 03:27

Önlisans KPSS den önce gelecek kardeşim Eylül işk 2 hafta büyük ihtimal maalesef

Memur5959
Aday Memur
05 Temmuz 2022 04:01

Forumun yeni tartışılacak ikilemi 29 ön lisanstan önce mi sonra mı gelir konusu hayırlı olsun. Benim tahminim on Lisans sınavı beklenir zaten 10x kuralı pat diye çıktı kpss ye o şartları bilerek hazırlanmadi insanlar bu iyice onları görmezden gelmek olur. Bu arada keşke haftaya gelse ben lisans olarak memnun olurum.

LabriSs
Aday Memur
05 Temmuz 2022 06:51

Bana bugün gelmesi bile yarar da bi tam net tarihi olsa bilsek ne ona göre beklenti içine girsek mesela bir arkadaş da yine eylül diyor en başta dediğim gibi ya 1 olacak ya 2

Memur5959, 2 yıl önce

Forumun yeni tartışılacak ikilemi 29 ön lisanstan önce mi sonra mı gelir konusu hayırlı olsun. Benim tahminim on Lisans sınavı beklenir zaten 10x kuralı pat diye çıktı kpss ye o şartları bilerek hazırlanmadi insanlar bu iyice onları görmezden gelmek olur. Bu arada keşke haftaya gelse ben lisans olarak memnun olurum.

aday46
Kapalı
05 Temmuz 2022 12:55

Valla öncede gelse sonrada gelse akademi kim mağdur olmuş kim olmamış bakmaz. Devletin bir programı vardır ve o program üzerinden ilerler. Bugün bu saat gelse kim mağdur oldu acaba diye düşünmez 10katı kuralında hepimiz şahit olduk zaten bu olaya.

Memur5959, 2 yıl önce

Memur5959
Aday Memur
05 Temmuz 2022 15:25

Dediğin gibi akademi sadece kendi planına göre hareket edecekse geçen dönem eğitim kasımda başladı 2 ay sonra işlemler başladı yani 18 temmuz sonrası Eylül ayında sürecin başlaması lazım. Ben gene aralıkta gelir diyorum bakalım hayırlısı.

aday46, 2 yıl önce

Valla öncede gelse sonrada gelse akademi kim mağdur olmuş kim olmamış bakmaz. Devletin bir programı vardır ve o program üzerinden ilerler. Bugün bu saat gelse kim mağdur oldu acaba diye düşünmez 10katı kuralında hepimiz şahit olduk zaten bu olaya.

Mehmet9607
Aday Memur
05 Temmuz 2022 16:27

Peki Önlisans KPSS den önce gelirse, puan 28. Döneme oranla düşer mi ? Yani 69 la kapatmıştı ya 66 ve olur mu. Giren girdi sonuçta
aday46, 2 yıl önce

Turkpolicc
Daire Başkanı
06 Temmuz 2022 11:33

Kasım - Aralık gibi gelir yeni ilan.

WiseGuy
Şef
06 Temmuz 2022 18:46

Aralık diyen arkadaşlar hiç mantık yürütmüyor. 28. Dönem en geç bakın en geç Mart ta mezun olacak.art da en maksimum tarih kaldı ki benim kişisel bu işmarta kalmaz Şubat belki bir ihtimal Ocakta bile mezun olabilirler. Hadi en uç nokta gerçekleşti 28 martta mezun edildi diyelim? daha önce başka bir konuda bunun hesabını yapmıştım, ilanın gelmesiyle başlayan sürecin sonuçların açıklanmasıyla bitmesi minimum 5 ay, ortalama olarak 6 ay civarı sürüyor. Aralikta ilan gelirse sonuçların açıklanması en erken Mayis demek. 3600 göstergenin çıkmasıyla birlikte rutinin dışında emekli olacak binlerce polis olacakken emniyetin böyle yavaş alımlar yapacağını, okulları aylarca boş bekletecegini hiç zannetmiyorum.

WiseGuy
Şef
06 Temmuz 2022 18:49

Yav adamlar haziranda mezun olacak 27. Dönemlerokuldayken aralikta 28. Dönemin ilanını getirdi. Martta mezun olacak 28. Dönem okuldayken 29 ilanını ne zaman getirirler sizce? Biraz akıl yürütün

Memur5959
Aday Memur
06 Temmuz 2022 19:37

Söylediğin mantıklı ama on Lisans için 2 ay daha beklenme ihtimali de var martta mezun olurlar 29 haziran da girer gibi bi ihtimal yok mu ? Okullar 3,4 ay boş kalmisligi var mı geçmişte merakımdan soruyorum.

WiseGuy, 2 yıl önce

Yav adamlar haziranda mezun olacak 27. Dönemlerokuldayken aralikta 28. Dönemin ilanını getirdi. Martta mezun olacak 28. Dönem okuldayken 29 ilanını ne zaman getirirler sizce? Biraz akıl yürütün

Turkpolicc
Daire Başkanı
06 Temmuz 2022 19:45

Reis dediklerinde haksız değilsin ama hali hazırda ön lisanslar için çok zor bir dönem oldu ve sıralamaya giremeyenler az buz da değil, yeni kpss öncesi yapmaları bence mantıklı değil.

WiseGuy, 2 yıl önce

Aralık diyen arkadaşlar hiç mantık yürütmüyor. 28. Dönem en geç bakın en geç Mart ta mezun olacak.art da en maksimum tarih kaldı ki benim kişisel bu işmarta kalmaz Şubat belki bir ihtimal Ocakta bile mezun olabilirler. Hadi en uç nokta gerçekleşti 28 martta mezun edildi diyelim? daha önce başka bir konuda bunun hesabını yapmıştım, ilanın gelmesiyle başlayan sürecin sonuçların açıklanmasıyla bitmesi minimum 5 ay, ortalama olarak 6 ay civarı sürüyor. Aralikta ilan gelirse sonuçların açıklanması en erken Mayis demek. 3600 göstergenin çıkmasıyla birlikte rutinin dışında emekli olacak binlerce polis olacakken emniyetin böyle yavaş alımlar yapacağını, okulları aylarca boş bekletecegini hiç zannetmiyorum.

polis adayı.16
Aday Memur
06 Temmuz 2022 20:14

Bencede önlisans kpss den sonra Aralık'ta polis alımı ilanı gelir

WiseGuy
Şef
06 Temmuz 2022 20:22

Hocam değişen bir şey yine olmayacak ki. İlan sınavdan sonra gelse bile yine onbinlerce aday kontenjan dışı kalacak. İsyan eden yine isyan edecek o kadar çalıştım 1 puanla 2 puanla sıralamaya giremedim diye. Zaten o mağdur olacakmış bu mağdur olacakmış diye düşünseler bir gece de on katı kuralını getirmezlerdi. Devlet kurumları ihtiyaçları doğrultusundahareket eder. Mesela devletin özel harekat polisine ihtiyacı oldu sınavsız KPSS siz lise mezunu binlerce adam aldı. O dönem lisans mezunu olup elinde KPSS puanı olanlara haksızlık olmadı mi bence oldu. Ama dediğim gibi devletin ihtiyacı vardı o şekilde davrandı. O mağdur olur ona haksızlık olur diye düşünmedi.

Turkpolicc, 2 yıl önce

Reis dediklerinde haksız değilsin ama hali hazırda ön lisanslar için çok zor bir dönem oldu ve sıralamaya giremeyenler az buz da değil, yeni kpss öncesi yapmaları bence mantıklı değil.

Paem maduru
Aday Memur
06 Temmuz 2022 20:50

Ekimin son haftası sonuçları açıklanıyor ön lisansların kasım ilk hafta duyuru gelir bu net! dahada erken beklemeyin. Sporla önsağlık yine birlikte olur alım haberinden sonra fazla uzatmazlar (spora hazırlanma süresi önlisanslar için kısıtlı olur tabi) mülakata çağırma tarihinide spordan hemen sonra verirler şubatta mezun olurlar marttada mülakat sonuçları açıklanır..

WiseGuy, 2 yıl önce

Hocam değişen bir şey yine olmayacak ki. İlan sınavdan sonra gelse bile yine onbinlerce aday kontenjan dışı kalacak. İsyan eden yine isyan edecek o kadar çalıştım 1 puanla 2 puanla sıralamaya giremedim diye. Zaten o mağdur olacakmış bu mağdur olacakmış diye düşünseler bir gece de on katı kuralını getirmezlerdi. Devlet kurumları ihtiyaçları doğrultusundahareket eder. Mesela devletin özel harekat polisine ihtiyacı oldu sınavsız KPSS siz lise mezunu binlerce adam aldı. O dönem lisans mezunu olup elinde KPSS puanı olanlara haksızlık olmadı mi bence oldu. Ama dediğim gibi devletin ihtiyacı vardı o şekilde davrandı. O mağdur olur ona haksızlık olur diye düşünmedi.

ColmanınBandanası
Aday Memur
07 Temmuz 2022 17:43

4 ay mezuniyet falan yok artık ekstrem bir durum olmadıktan sonra

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi