Editörler : crops35
21 Ocak 2021 15:39

Birden fazla diploması olan kişi, güncellenen branş sıralamasında düşmüyor mu?

Arkadaşlar güncellenen branş sıralamasında atanan kişi kadar aday önümden gitmemiş. Bunun sebebi ne olabilir?

MekatronikTeknikeri
Aday Memur
21 Ocak 2021 16:52

Yeni mezun olup siralamaya dahil olanlar var

süperlotodanmemur
Aday Memur
21 Ocak 2021 16:56

Puanı olup YÖKSİS'te eğitim bilgisi olmayan adaylar mezun olduktan sonra sisteme dahil ediliyormuş.

süperlotodanmemur
Aday Memur
21 Ocak 2021 16:57

O zaman ne anladık biz bu sıralamadan ÖSYM kardeş.

süperlotodanmemur
Aday Memur
21 Ocak 2021 17:12

Teşekkürler hocam.

MekatronikTeknikeri, 3 yıl önce
Yeni mezun olup siralamaya dahil olanlar var

ertann-34
Aday Memur
21 Ocak 2021 17:25

mezun olsun veya olmasın sıstemde gorunur. mezun olan kısnın sonradan sısteme alındığı flan yok..güncelleme kılavuzunda bu acık net yazıyor

süperlotodanmemur
Aday Memur
21 Ocak 2021 17:44

ÖSYM açıklaması

Branşında Yerleşen Aday Olmamasına Rağmen Bir Önceki Sıralamaya Göre Sıralamanın Artması Ve AzalmasıFarklı tarihlerde yapılan branş bazında sıralama işlemleri arasında, gerçekte adayların eğitim bilgisi değişmese dahi, daha önceki sıralama işleminde YÖKSİS kaynaklı bir eğitim bilgisi bulunmaz iken, sonraki sıralama işleminde YÖKSİS kaynaklı bir eğitim bilgisinin bulunması, var olan eğitim bilgisinin YÖKSİS'te değişmesi/güncellenmesi gibi durumlarda adayların ÖSYM sistemindeki eğitim bilgileri güncellenmekte, dolayısıyla bu durum adayın lisans/önlisans alan/ortaöğretim alan-dal bilgisine etki ettiği için branş bazında sıralamalarını değiştirebilmektedir. Bu durum herhangi bir yerleştirme işlemi yapılmayan branşlarda dahi sıralamaların değişmesine sebep olabilmektedir.

ertann-34, 3 yıl önce

mezun olsun veya olmasın sıstemde gorunur. mezun olan kısnın sonradan sısteme alındığı flan yok..güncelleme kılavuzunda bu acık net yazıyor

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi