Editörler : "eskiyara"Pangaea

Sözün
Aday Memur
08 Kasım 2018 10:49

Yazılı sınavla gelmeyen yöneticiyi ciddiye almaz öğretmen ve ogrenci ! Bana liyakat ve kariyerden bahsedemez ! Okumaktan sınava hazırlıktan bahsedemez

fyzydk
Aday Memur
08 Kasım 2018 12:17

Güncel

çocuklargülsün
Daire Başkanı
08 Kasım 2018 12:37

Olacaksa yüzde yüz yazılı olsun
Sözün, 5 yıl önce

Yazılı sınavla gelmeyen yöneticiyi ciddiye almaz öğretmen ve ogrenci ! Bana liyakat ve kariyerden bahsedemez ! Okumaktan sınava hazırlıktan bahsedemez

çakşak
Aday Memur
09 Kasım 2018 13:52

CİMER e yazıp sıkıştırmak lazım ben yazdım.

cem_uar
Şube Müdürü
09 Kasım 2018 14:18

her ne kadar yazılı sınavla idareci ataması olması taraftarı olsam da yazılı sınavla atanmayan idarecileri öğrenci ve öğretmen ciddiye almaz kelimesine karşıyım. ilk başta makama saygı diye birşey var yazılı olsun olmasın üst amire her zaman saygılı davranılır. idarecide çalıştığı öğretmenlere saygılı davranır ki okul huzurlu bir şekilde hizmet versin. her iki tarafa bağlı yani. sınavda ful çekmek ayrı şey insan ilişkileri ve yönetim ayrı şey. kendim mülakatla atandım müdür yardımcılığı yapıyorum. okuldaki öğretmenlerime saygılı davranıyorum onlarda aynı şekilde bana saygılılar.

Sözün
Aday Memur
09 Kasım 2018 14:30

Insana saygı duymak başka görüşlerine saygı duymak başka elbette insana ve devlete saygı duymak güzel şey fakat inanma bazında dedim ben ! Bakın aile ve sosyal politikalar bakanımız ödül koşullarını açıklamış çok takdir ettim ! Kendi ilinde ilk ona girene ve ösym sınavlarında başarı gösterene odul verecekmiş! Yani bilgi ve söylemi ile yükselme tarzına saygı demek istedim yoksa devlet görevlilerine asla kastım yoktu ! Nitekim sayin cumhurbaşkanımız hep liyakattan bahsediyor oysa onun bu mücadesini taşrada uygulayan yok ! Okul müdürleri 1 yıllık mudur yardımcıları arasından seçildi! Mesela benim mudur yardımcım daha yeniyken mudur yapıldı! Birikimden uzak bir yönetim! Bu soylediklerim siyasetten uzak normal eğitim tartışması! Kimse ne aldığını niçin aldığını bilmiyor ! Net olsun şeffaf olsun sınav olsun diye yazdım! Hemen siyasete götürmeyin işi.

Sözün
Aday Memur
09 Kasım 2018 14:32

Elbette merhamet , sevgi saygı olmazsa olmaz bunlar vazgeçilmez

Taskavra
Aday Memur
09 Kasım 2018 16:10

Değerli meslektaşlarım ben bu duruma şu şekilde bakıyorum. Biz her şeyden önce devlet yönetiyoruz. Devletin her personeli halka karşı devleti temsil eder. Resmi bilgisi olmayan bir amir devletini nasıl temsil edebilir? Devlet resmiyetle yönetilir. Burda bazı arkadaşlar belki karşı çıkacaklardır.Her şey resmiyet değildir diye. Haklılar da liderlik ve doğaçlama çözüm odakları gibi yeteneklerde olmalıdır. Lakin önce insan işinin mevzuatına hakim olmalıdır. A okulu şöyle yapmış bu işi B okulu böyle yapmışlarla makam yönetilmez.Bu bence acizliktir.

cem_uar
Şube Müdürü
09 Kasım 2018 16:10

Siyasetle ne alakası var. ben diyorumki kişinin sınavda 100 alması değil. öğretmenlerle iletişimi, velilerle, öğrencilerle dışarısıyla iletişimi önemli. sınavdan 100 aldım istediğime atar gider yapabilir miyim diyeceksiniz. ben mülakatla atanan kişilere ciddiye almaz demenize takıldım. almayacak adam sınavdan 100 alıp atanmış veya mülakatla atanmış olduğuna bakmaz.

cem_uar
Şube Müdürü
09 Kasım 2018 16:13

aynen resmi bilgi ve doğaçlama becerisi. okullarda her an bir olay olabiliri. burada doğaçlama ve yaklaşım önemli bunu da malesef herkes ypamaz.

Sözün
Aday Memur
09 Kasım 2018 16:22

O zaman hiç okumayalım efendileri ve doğaçlaması güzel olanı (!) Bu da göreceli , doktor yapalım hakim yapalım! Bilenle bilmeyen bir olur mu ! Görevde yükselme kriteri olmalı, kocaman devlette bunu kastediyorum ! Bilgili olan yücedir! Ter tokerek gelmiştir, tiyatro yaparak değil! Sani yüce devletimiz bu işi en iyi bilendir hem sınavla gelenin ıyi bir doğaçlamaya sahip olmadığını nereden biliyorsunuz ! Yoksa siz irticaliden yana misiniz ? Hem bilgin olsun hem dogaclaman ne güzel! Tartışma güzel hocam , bak güzel fikirler çıkıyor ORTAYA

Sözün
Aday Memur
09 Kasım 2018 16:30

Bu arada tartışma devam etsin diye biraz bamteli dokunuşlar yapıyorum! Herkese saygım sonsuz ! Galiba yeterince yazdım başlık canlı olsun diye başka arkadaşlar yazsın artık saygilarimla ;)))

alperrr21
Aday Memur
11 Kasım 2018 13:16

Ne zaman yayınlancak neren ana sayfada haber yapılmıyor bu konu?

Sözün
Aday Memur
11 Kasım 2018 17:21

Şu anda Turkiyede 65000 okul var bunların müdürlerinin tümü mülakatla görevlendirildi bunlara 4 yılı bitenler sınava alınıp peyder pey yeni statü verilmeli eğer hepsine kadro verilirse mulalakatla görevlendirilmiş 65000 kişiye kadro verilmiş olacak ki bu göreceğimiz en büyük haksızlık! Bunun yanında 100000 e yakın mudur yardımcısı! Sayın cumhurbaşkanımızdan isteğimiz tasradaki mulakat asla hükümetimizin ıyi niyetine uygun yapılmıyor, bunu görmeleri! Hükümetimiz bunu elbete görecek inşallah! Eğitimin kalitesi okuyanla arastiranla başarılı olanla yükselir! Şu anda nicelik çok

Sözün
Aday Memur
11 Kasım 2018 17:24

Madem mülakata ısrar ediliyor hepsi yazılıdan geçsin sonra mulakat olsun ! Gerçi ıyi değil ama

ALİYAS
Daire Başkanı
11 Kasım 2018 17:54

O ölçümler mülakatlamı oluyor sayın hcm. Eğitim fakültelerinde insan ilişkileri psikoloji vb dersleri alıp mezun olduk. Mülakatlarda ne ölçüldüğü gün gibi açıktır hepimiz biliyoruz. O yuzden sınav + ek 2 ye göre atanmak istiyoruz...
cem_uar, 5 yıl önce

Siyasetle ne alakası var. ben diyorumki kişinin sınavda 100 alması değil. öğretmenlerle iletişimi, velilerle, öğrencilerle dışarısıyla iletişimi önemli. sınavdan 100 aldım istediğime atar gider yapabilir miyim diyeceksiniz. ben mülakatla atanan kişilere ciddiye almaz demenize takıldım. almayacak adam sınavdan 100 alıp atanmış veya mülakatla atanmış olduğuna bakmaz.

alperrr21
Aday Memur
11 Kasım 2018 19:27

Hocam çok güzel özetlemişsiniz.Amaçları zaten mülakatla atananları kadro vermek.Bunu da torpili kaldırıyoruz diyip kamuoyu oluşturup yaptıkları usülsüzlüğü gözümüzün içine bakarak dalga geçer gibi yapıyorlar.Yetkili sendikanın neden sesi çıkmıyor sizce?..
Sözün, 5 yıl önce

Şu anda Turkiyede 65000 okul var bunların müdürlerinin tümü mülakatla görevlendirildi bunlara 4 yılı bitenler sınava alınıp peyder pey yeni statü verilmeli eğer hepsine kadro verilirse mulalakatla görevlendirilmiş 65000 kişiye kadro verilmiş olacak ki bu göreceğimiz en büyük haksızlık! Bunun yanında 100000 e yakın mudur yardımcısı! Sayın cumhurbaşkanımızdan isteğimiz tasradaki mulakat asla hükümetimizin ıyi niyetine uygun yapılmıyor, bunu görmeleri! Hükümetimiz bunu elbete görecek inşallah! Eğitimin kalitesi okuyanla arastiranla başarılı olanla yükselir! Şu anda nicelik çok

hkn-0011
Şube Müdürü
12 Kasım 2018 13:53

Gülerek okudum.Ben yönetici değilim ama cok sevdiğim yönetici arkadaşlarım var.Ne yani sınavla gelince muhteşem yönetici mi oluyor? Herkes ona hayran olup gıptayla mı bakıyor.Önemli olan öğretmen,veliyle ve öğrenciyle iletişim becerisi.İdarecilik yapabilme kapasitesi sınavdan 100 alınca bunu direk yapacak demek mi oluyor :)

Sözün, 5 yıl önce

Sözün
Aday Memur
12 Kasım 2018 18:20

Şunu anlamadım sanki yazıli sınavla göreve gelen herkes a sosyaldir ! Birisi yanlış anlatmış hocama çok bilenin sorunlu olduğunu;)))hurafeyle yasamayalim ! hocam insan beşerdir şaşar hem mülakatla gelen hem de yazılı sınavla gelenin içinde kötü, merhametsiz a sosyal insan olabilir ! Ama hangi alım daha adil siz de biliyorsunuz ! Boşuna uğraşma sen de mülakatla gorevlendirilmissin! Inandiramazsin beni ;)))))

hkn-0011
Şube Müdürü
13 Kasım 2018 09:51

Otur sen seç o zaman yöneticileri :D

Sözün, 5 yıl önce

Şunu anlamadım sanki yazıli sınavla göreve gelen herkes a sosyaldir ! Birisi yanlış anlatmış hocama çok bilenin sorunlu olduğunu;)))hurafeyle yasamayalim ! hocam insan beşerdir şaşar hem mülakatla gelen hem de yazılı sınavla gelenin içinde kötü, merhametsiz a sosyal insan olabilir ! Ama hangi alım daha adil siz de biliyorsunuz ! Boşuna uğraşma sen de mülakatla gorevlendirilmissin! Inandiramazsin beni ;)))))

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi