Editörler : Pangaea

birümit03
Aday Memur
09 Mart 2021 23:58

Martın 13ünde 15 yıl bitecek bankacılıkta..2 defa denedim kpssyi.. 2016da 69 aldım.. 2020de 80 aldım..bakıyorum ilanlara biyer gelirmi bilmiyorum.. hem çalışıp hem sınava tekrar hazırlanabilirmiyim bilmiyorum...

Akrcsrpl, 3 yıl önce
5 yıl bankacılık yapıp istifa etmiş biri olarak öncelikle hiççç pişman değilim.kpssye hazırlandım 82 puan aldım şuan ilan kovalıyorum inşallah kamuda bir yer olur Allah herkesin emeğinin karşılığını versin.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
10 Mart 2021 02:51

maymunlar bir dalı tutmadan öbürünü bırakmazlar. evrime inanmıyor olabilirsiniz ama bu konuda maymunları örnek almak gerekli diye düşünüyorum. yoksa dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan da olmak söz konusu. eğer kpss için temeliniz ve sağlam temellere dayanan kendinize güveniniz yoksa bu duruma dikkat etmek gerek.

kivi1571
Memur
10 Mart 2021 12:24

Mrb,anlaşmalı işten çıkmak ile ilgili bir mesaj attım rica etsem bakar misinz

grange2, 3 yıl önce

Tazminatını almadan ayrılma sakın , ben anlaşarak ayrıldım . Tazminatımı aldım , açıköğretimden 2. üniyi bitirdim , kpss çalışıyorum. maddi olarak zorlanıyorum fakat buna değer.

grange2
Aday Memur
10 Mart 2021 13:29

Korkarak yaşanmaz bu hayat , dediğiniz gibi olsaydı insanlar hala taş devrindeydi. Evrimi daha tamamlayamamıştık.

psikolojikdanışman42, 3 yıl önce

maymunlar bir dalı tutmadan öbürünü bırakmazlar. evrime inanmıyor olabilirsiniz ama bu konuda maymunları örnek almak gerekli diye düşünüyorum. yoksa dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan da olmak söz konusu. eğer kpss için temeliniz ve sağlam temellere dayanan kendinize güveniniz yoksa bu duruma dikkat etmek gerek.

burdurspor
Memur
26 Mart 2021 09:57

takipteyim

26 Mart 2021 10:24

28 yaşında özel bir bankada işe başladım ve 2 yıl çalıştım. Daha sonrada 30 yaşımda istifa edip KPSS çalışmaya karar verdim ve görevimden ayrıldım. Ayrılışımdan bir hafta önce de terfi almıştım lakin özel sektörü oldum olası sevmedim ve devlette çaycılık olsa dahi ( Küçümsemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ) yeter ki memur olayım dedim. Kpss çalıştım neticede 2018'de 82.68 puan aldım. ( Bölümüm İktisat ) Atanmaya yeterli değildi ama her gün ilan kovaladım. Totalde 11 mülakattan elendim ama nasip 12. mülakata oldu ve Şu an Adalet Bakanlığı'nda İdare Memuru olarak görev yapıyorum. İnsanın kısmeti nereden gelir belli olmaz. Çabalamak ve en önemlisi de pes etmemek gerekiyor.

Risk almadan bir şey kazanılmıyor ama körü körüne risk almak değil mantıklı düşünerek risk almak gerek. Kendi özel koşullarınızı iyi düşünün, durumunuzu iyi analiz edin ve ona göre kendi hayatınıza dair kararları da kendiniz verin. Başka insanların söylemleriyle hayatınıza şekil vermeyin derim. Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

Vesselam..

KanPortakal
Aday Memur
27 Mart 2021 12:20

6 yıllık bankacıyım. Kamu bankasında çalışıyorum. Yaklaşık KİT memuru kadar maaş alıyorum. Ancak her şey para değil. İstifa etmeden yakın zamanda 2022 ye çalışmaya başlayacağım.

zeulu
Aday Memur
28 Mart 2021 18:21

3 yıl bankacılık yaptım çalışırken ders çalışamadığım için istifa edip kpss hazırlandım ailem istifa ettikten sonra maddi olarak cok destek olmadı çok yıprandım sınavdan 86 aldm şu an memurum istifa etmeden en azından iki üç aylık maaş koyun kenara derim

kivi1571
Memur
28 Mart 2021 19:46

Kaç yılıydı acaba

Ne kdr süre çalıştınız bölüm neydi

Çok sordum ama :))

zeulu, 3 yıl önce

3 yıl bankacılık yaptım çalışırken ders çalışamadığım için istifa edip kpss hazırlandım ailem istifa ettikten sonra maddi olarak cok destek olmadı çok yıprandım sınavdan 86 aldm şu an memurum istifa etmeden en azından iki üç aylık maaş koyun kenara derim

18 Ağustos 2021 07:31

bankadan başka istifa eden varmı arkdslar?

BGood
Aday Memur
18 Ağustos 2021 09:11

Kamu bankaları da çalışıp istifa eden var mı ?

intermediate
Aday Memur
18 Ağustos 2021 09:19

Bende bankadan istifa ettim şu an KPSS çalışıyorum . Aldığım karardan asla pişman değilim tekrar o strese dönmek gibi bir niyetim de yok. Ekonomik durumunuza göre bence işten ayrılıp odaklanarak sınava çalışmanız daha verimli olacaktır.
18 Ağustos 2021 10:14

Bende istifa ettim ama pişman oldum kaç yıldır calısıyordunuz acaba?

06haziran2021
Şube Müdürü
18 Ağustos 2021 10:18

4 sene ankarada qnb finansbankta çalıştım, işi bıraktım. şu anda 2022 kpssye hazırlanıyorum.

Mrs.Sapiens
Aday Memur
18 Ağustos 2021 12:13

hiç düşünmeden istifa et. 3 yaşında kızımı kreşe vererek sadece gün içerisinde kütüphanede ders çalışarak kpss ye hazırlandım. 2018 kpss ye girerek 2019/2 atamasında 88,54 ile atandım şükür. Bankada tam 5 yıl çalıştım. psikolojim bozulmuştu. sol gözüm seyiriyordu artık sinirden. Boşuna zaman kaybetme kardeşim. tüm gücünle çalış, asla yapılmayack bir şey değil.

gudik2
Memur
18 Ağustos 2021 12:56

ne kadar veriyorlardı aylık merak ettim

Cutestyle, 3 yıl önce

Aynı şekilde 5 sene bankacılık yaptım sonrasında bir güzel istifa ettim şu anda hiç mi hiç pişman değilim.. kpss ye hazırlandım 81.97 puan aldım puanım atanmama yetmese bile pes etmeyip 2022 ye daha sıkı çalışıp atanacağım inş.. bir daha o özel sektöre dönmek istemiyorum çünkü..

BGood
Aday Memur
18 Ağustos 2021 13:01

Kamu bankasında çalışmak mı özel banklarda mı ?

cahit86
Aday Memur
20 Ağustos 2021 16:29

Kamu bankasından istifa ettim 11 buçuk yıl çalıştıktan sonra. Şimdi kpss veya kendi işimi kurmaya çalışacağım. Banka zor sakın girmeyin. Maaş her ayın birinde sizi uyutmak için verilen bir ilaç. Herkese başarılar

customs_officer
Şube Müdürü
30 Ağustos 2021 07:16

Bankada verilen mesai ve performansın aynısını kpss çalışma süresinde gösteren, eğer bankaya haybeden girmemişse aradan yıllar geçmemişse rahat 90 üstü alır. İstisnalar olmazmı illaki olur. Sınav günü hasta olursun uyuya kalırsın 1 dakika geç kalırsın 2 yıl daha beklersin. Asıl mesele şu hayata olumlu bakmak nasıl bakarsan hayat o fırsatları veya karamsarlıkları önüne çıkarır. Bekar olanların denemesinde fayda var. Ben bir kamu kurumunda 2009dan beri çalışıyorum 90,038 almıştım. Kurumumdan rotasyon dolayısıyla memnun değilim. Ancak bırak kpss kitabını normal bir kitap açınca bile midem bulanıyor. Kendimde o çalışma inanç ve istikrarını görsem, 1 yıl ücretsiz izin alır çalışırım ancak kendimde o ışığı göremiyorum. İstifa etmeyi düşünenler önce kendinizi samimi bir şekilde tartın, bir kaç ay deneyin her şeye rağmen günlük 2-3 saat çalışabiliyormusunuz. Yoksa macera aramayın sonu kötü biter.

isimyok44
Memur
30 Ağustos 2021 09:12

Bankacılığı zor görenler bir de inşaatta çalışmayı denesinler illa amele olarak demiyorum ha mimar mühendis hepsinden bahsediyorum
Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi