Editörler : ayşegül bgm
«66676869707172737475767778

kiserpari
Daire Başkanı
24 Ağustos 2013 17:43

merhaba..

bu ara sık sık göğüs ağrısı yaşıyorum.. genelde geceleri oluyor.. yatarken uzanırken.. kalkıp hareket ettiğimde ya da bir şey yediğimde geçer gibi oluyor sonra tekrardan başlıyor.. çok ince bir sızı.. göğüsten boğaza doğru bazen beynime kadar hissediyorum keskin bi ağrı..

önceleri iki ayda bir olurdu ancak kaç gecedir üst üste.. halam ve babaannem kalp krizinden vefat etti.. korkuyoruumm ..

7 ay kadar önce kardiyoloji ye gittim... ekg falan baktılar bişey yok dedi.. bu ağrı neyden kaynaklanır.. geceleri uyutmuyor..

sezin-ogrt
Aday Memur
28 Ağustos 2013 02:41

mrblar ayak bileğim burkulmuştu dört ay önce dr bağ kopması ama iyileşir 20 gün sonra topuklu bile giyinebilirsin dedi ama bugün uzun zamandır hiç yapmadıgım kadar yürüdüm ve şu an müthiş şiş ve ağrılı ..bu beş aylık süreç içerisinde hareket ettirince ağrı yapıyordu..ne yapmam gerekiyor eskisi gibi olma şansı varmı aceba..tşk ler

ozalikurt
Aday Memur
30 Ağustos 2013 18:57

hocam merhaba. benim de uzun bi sorum olacak. ben ayakta dik dururken gayet sağlıklı bi fiziğe sahip biri olarak görünüyoru. Ancak dik durmayı salınca yani kolları düşürünce sırtımda bi kamburluk oluşuyo. acaba kifoz hastalı var mıdır bende. ya da nasıl bi durumdur bu kamburluk çıkan yer bel boşluğu ile kürek kemiklerinin altında ki bölge. ancak dik durunca hiç belli olmuyo. kolları düşürünce bu durum oratya çıkıyo kifoz olan biri zaten normaldede dik duramaması gerekmiyo mu. bende kifoz varsa bile egzersizle bu hastalığın ilerlemesi durdurulabilinir mi. yine egzesizle iyileşme sağlanabilir mi yaşım 22. birde astsubaylık sınavında düz tabanlıktan elendim ayalarımı çok beğenirdim halada öyle ama düz taban olduğumu bilmiyordum. biraz araştırdım düz taban izi nasıl çıkar diye. aslak ayakla kuru zemine bastığımda çıkan iz normal ayak izi. bu durum için de bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim cevabınızı merakla bekliyorum emeeklerinize sağlık.

tabletsiz olmaz
Aday Memur
02 Eylül 2013 02:19

benimde sorum var ama cevap veren yok galiba o yüzden yazmıyorum (:

sevgi001
Aday Memur
11 Eylül 2013 20:46

Varis için skleroterapi etkili bir yöntem midir?

15vetılpa
Genel Müdür
27 Eylül 2013 22:03

iyi akşamlar babam 1 ay önce incir ağacından düştü acile gittik bütütn tetkikler yapıldı belinde çatlak var dedi doktor çok küçük dedi cerrahi müdahaleye gerek yok deyip korse ve ağrı kesicilerle idare edecek dedi beyin cerrahı doktor.ağrılarmız devam etti başka doktora gittik oda aynı şeyi dedii.acaba dedik çatlak kırık olduğu için ortopedinin alanınada girermi deyip orayada yöneldikk sekreterler ortopedi doktorunun bele bakmadığını söylediler.bugün tekradan aynı dr gittik ve tomografi verdi sonuca göree çatlak çökme yaparak kırığa dönüşmüş sinireler baskı yapacaüından ameliyatın gerek olduğunu söyledii şaşırdık elimiz kolumuz bağlandı başka dr gittik özel oda kendi tomografiistedii bakalım o ne diyecekk eğer burdan ses gelirse raporları yazacağımm biri bize ses versin ne yapacağımızı şaşırdıkkk :(

lawyerF
Aday Memur
30 Eylül 2013 23:39

ii akşamlar kardeşimin bugn birden bire sağ gözün burun tarafında çevresinde burnunun çevresinde ve dudağında uçuk benzeri ama gözdekiler uçuğa değil daha çok yağ bezesine benzior bişeyler çıktı acile gittik akşam doktorun tavrı beni endişelendirdi yarın mutlaka bi dermatoloğa gösterin dedi ciddi bişey olma ihtimali nedir nedir sizce bulaşıcı olma ihtimali varmıdır cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

15vetılpa
Genel Müdür
01 Ekim 2013 14:42

sanırım buraya bakan kimse yok :(

epizodik
Aday Memur
04 Ekim 2013 11:47

6/B Sınıf öğrencisi Besna'nın böbreklerinde ağrı varmış acaba bize yardımcı olabilir misiniz?

faruk7077
Şef
09 Ekim 2013 21:42

epilepsi hastalığında iyileşme süresi yani hastanın normalleşme süresi nedir?bizim hasta komada gibi hiçbir tepki hareket yok.nöbet geçiriyor dendi ama 1 haftadır aynı..cvp?

10bin-bal10cuk
Şube Müdürü
12 Ekim 2013 11:42

vitiligo için 1 yıldır doktor tedavisi gördüm fakat hiç sonuç yok.. doktor'um yapılacak her şeyi yaptık dedi kabullenmem gerektiğini ve beklememi söyledi ben hala kabullenmedim beni rahatsız ediyor kabul etmeye çalışssam da olmuyor ne yapıcam artık bilmiyorum.. öyle büyük de değil küçücük bir şey ama ben psikolojik olarak rahatsızım:(

Ne yapıcam ne yapmam gerekiyor kurtulma imkanım var mı?

bigcerrah
Aday Memur
14 Ekim 2013 23:09

Vitiligo için yapılacak şeyler sınırlı ve sizde de denenmiş.maalesef sonuçta kabullenmek gerekiyor.

10bin-bal10cuk
Şube Müdürü
21 Ekim 2013 10:51

Teşekkür ederim cevap için.. Ben hala kabullenemedim mücadeleye devam bu hastalıkla :)

26 Haziran 2015 07:21

güncel

SivAslı34
Aday Memur
27 Haziran 2015 12:27

merhabalar.Bacaklarda sebepsiz morarmalarını nasıl yorumlarsınız.?

27 Haziran 2015 20:26

Geçmiş olsun. Eğer herhangi bir darp söz konusu değilse büyük oranda kansızlıktan kaynaklı bir durum söz konusu olabilir ya da kan rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir. Size tavsiyem kendi kendine iyileşmesini beklemeden erken teşhis için muayene olunuz ve ihmal etmeyiniz.

SivAslı34, 9 yıl önce

merhabalar.Bacaklarda sebepsiz morarmalarını nasıl yorumlarsınız.?

((((otoriterrr)))))
Aday Memur
30 Haziran 2015 02:06

Merhaba, meniere hastalığı hakkında bilgi almak istiyorum. Tanı ve tedavi yöntemleri nelerdir?

((((otoriterrr)))))
Aday Memur
30 Haziran 2015 02:08

Yaşam standardını nasıl etkiler?

30 Haziran 2015 02:19

Meniere; iç kulakta bulunan sıvılarda ki basınç artışının neden olduğu ve tek bulgusunun baş dönmesi olduğu bir hastalıktır. Teşhis koymak çok zordur, eğer hasta o an için baş dönmesi yaşamıyorsa kulak tedavisi normal görülür ve teşhis edilemez. Bunun için hastanın baş dönmesi sıklığı, hangi aralıklarla bunu yaşadığını bilmesi hekime yardımcı olacaktır. Baş dönmesi çok sık olursa, bulantı kusma gibi yan etkiler görülebilir.Öncelikle işitme testi uygulanır, daha sonra da gliserol testi uygulanır yani gliserol sıvısı içirilir bu sıvı işitme sorunu var ise düzelmesine yardımcı olması adına uygulanır. Tedavi sürecinde ise ilaç tedavisi uygulanır, işe yaramaz ise cerrahi müdahale uygulanır. ila. tedavisi ile baş dönmesinin önüne geçilmeye çalışılır. Cerrahi müsahalede ise önce basınç oluşturan sıvıyı farklı boşluklara bağlamak sureti ile basıncın önüne geçilmeye çalışılır. Bu bir işe yaramaz ise son olarak labirentektomi adını verdiğimiz uygulamaya geçilir. bunda ise iç kulak tamamen alınır, hasta bu operasyondan sonra işitme duyusunu kaybeder.

((((otoriterrr))))), 9 yıl önce

Merhaba, meniere hastalığı hakkında bilgi almak istiyorum. Tanı ve tedavi yöntemleri nelerdir?

((((otoriterrr)))))
Aday Memur
30 Haziran 2015 02:25

Çok teşekkürler hocam.

*dr_Türkyılmaz*, 9 yıl önce

Meniere; iç kulakta bulunan sıvılarda ki basınç artışının neden olduğu ve tek bulgusunun baş dönmesi olduğu bir hastalıktır. Teşhis koymak çok zordur, eğer hasta o an için baş dönmesi yaşamıyorsa kulak tedavisi normal görülür ve teşhis edilemez. Bunun için hastanın baş dönmesi sıklığı, hangi aralıklarla bunu yaşadığını bilmesi hekime yardımcı olacaktır. Baş dönmesi çok sık olursa, bulantı kusma gibi yan etkiler görülebilir.Öncelikle işitme testi uygulanır, daha sonra da gliserol testi uygulanır yani gliserol sıvısı içirilir bu sıvı işitme sorunu var ise düzelmesine yardımcı olması adına uygulanır. Tedavi sürecinde ise ilaç tedavisi uygulanır, işe yaramaz ise cerrahi müdahale uygulanır. ila. tedavisi ile baş dönmesinin önüne geçilmeye çalışılır. Cerrahi müsahalede ise önce basınç oluşturan sıvıyı farklı boşluklara bağlamak sureti ile basıncın önüne geçilmeye çalışılır. Bu bir işe yaramaz ise son olarak labirentektomi adını verdiğimiz uygulamaya geçilir. bunda ise iç kulak tamamen alınır, hasta bu operasyondan sonra işitme duyusunu kaybeder.

Toplam 1558 mesaj
«66676869707172737475767778

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi