Editörler : F16 Gökçen
09 Nisan 2019 00:56

Çıldırmak

çıldırmanın kıyılarına vuruyorum..onca ilaç kullanmama rağmen,son bir ayda 4. atak..belki de atak değil,ilaçların henüz deneyimlenmemiş yan etkisi..belki her ikisi..kendimin elinde değilim..bir anda ne olduğunu anlamadan dünya büzüşüyor,kafanı iki yandan mengeneyle sıkıyor birileri,tarif edemediğin bir şey..kelime karşılığı yok..tonlarca ağırlık kafanda..müthiş bir aklını kaybediş korkusu..korku değil his..bir çabayla,düşünceyle olan değil birden içinden çıkıp kafanı sımsıkı saran bir his..nerdeyse üç harflilerin yaptığına inanacağım ama yok değil..o an bir de nefes almakta zorlanıyorum..ciğerlerim çatlayacak..dünyanın tamamı kafam,boğazım ve sisle çevrili yakınım..cehennem böyle bir şey olmalı..nefessizlikten çatlayacağım..aklım bir uğultu halinde kafamın içinde bir anafor oluşturmuş,çıktı çıkacak..bu iki his..çıldırmak ve nefessiz kalmak...cehennem daha merhametli bir ülke kalır bunların yanında..nereye gidiyorum bilmiyorum..doktor habire ilaçları arttır diyor..ilaçlardan da bıktım..tekrar ne zaman bu nöbet gelecek diye bekliyorum..bu sefer aklımı yitirir miyim diye çok endişeliyim..nefessizlikten çatlarken bu endişeyi de tüm hücrelerinde hissetmek...ölümün adı var, ne beyinlerde ne canlar çekişiyor...

liebestraum
Şube Müdürü
11 Nisan 2019 12:20

Panik atak tedavisi olan bir rahatsızlık. Konuyla ilgili ne kadar bilginiz olursa o kadar iyi olur. O yüzden konu hakkında araştırın, okuyun. Her yıl binlerce insanın bu rahatsızlığı atlatıp normale döndüğünü düşünün. Bu tip rahatsızlıklar o anda dayanılmaz oluyor ama hastalığı atlatıp normal hayata döndüğünüzde, sağlıklı, mutlu bir hayatınız olacak. Kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı dilerim. Ben de zamanında çok ağır bir depresyon geçirmiştim. Tüm devrelerimin yandığını, her şeyin bittiğini düşünüyordum. Şimdi çevremdeki çoğu insandan daha sağlıklı ve mutluyum.

hector34
Daire Başkanı
12 Nisan 2019 21:26

yaşadığım panik atak mıydı anlayamadım..panik atakta ölüm korkusu olur ,bu yaşadıklarımda kafam patlayacak gibiydi,aklım çıkmaya çalışıyordu sanki,inanılmaz huzursuz eden bir his..durduğun yerde duramıyorsun..bir an önce ne olacaksa olsun istiyorsun..çok kötü..

sasibakkal
Memur
14 Mayıs 2019 20:15

Türkiyede panik kaygısı bozukluğu ve panik atağı görülme düzeyinin dünyadaki istatiklere yakın olduğunu gözlemlemekteyiz. Panik bozukluğu % 3-5 ve panik atağı görülme sıklığı % 30-50 civarında gezinmekte. Elbette daha sağlıklı bilgiler ülkemizde şu ana kadar yapılan yetersiz sayıdaki kapsamlı araştırmaların çoğaltılması ile elde edilebilir. Ancak unutulmaması gereken yaşanan terör olayları depremler gibi toplumsal travmalar ile bu istatiğin daha oynak bir hale geldiğini bilmek.

Yapılan bir çok araştırma aynı sonucu vermekte. Bilişsel davranışçı psikoterapi temelli yaklaşımlar (kısaca BDT olarak adlandırılır) ilaç tedavisine alternatif olarak kullanıldığında, aynı düzeyde başarı sağlayan, hatta ekonomik efektivitet yan etkiler ve kalıcı sağaltım gibi diğer faktörler göz önüne alındığında, daha etkili bir tedavi modeli olarak algılanmaktadır.

Kim korkar panik ataktan! ve Kim korkar sosyal fobiden! kitaplarında uygulamalı tedavi programı ile baş edilebilecek problem.

yördeki
Memur
09 Eylül 2019 08:14

d vitamini iç depresyona bire bir doktor olarak konuşuyorum

harapken
Aday Memur
09 Eylül 2019 08:39

hocam durumun iyi değil. doktora git.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler