Editörler : supporters.
«100101102103104105106107108109110111»

dr.elfakts
Kapalı
22 Haziran 2018 12:14

Şimdi durum şöyle hocalarım:

Biz üç arkadaşız. Jürilerimiz hemen hemen aynı. hepimizin ortak jürisinden biri, diğer iki arkadaşımıza bir şekilde ulaşıp rapor istemişler. Ama benden istemedi kimse rapor. Bu durumda onlar geçecek ben kalacak mıyım? Bu sonucu mu çıkarmalıyım burdan...

Sezay98, 6 yıl önce

Dosyayı elime alıp inceleyim bilgisayarla uğraşmayım diye dosya isteyen olabilir ancak raporu hazırla gönder nasıl olabilir. Böyle birşeyi ancak baba oğluna yapar veya hocası çalıştığı öğrencisine yapar ama genede etik değil.

myen
Aday Memur
22 Haziran 2018 12:15

belki bekleyen arkadaşlara yardımcı olurum diye yazıyorum. aralık 2016 dönemi başvurusuyum.

18 haziranda sonucum açıklandı olumlu olarak. jüri raporlarını inceledim, en son jüri haziranın 7sinde yüklemiş. ve o jüri ilk raporunda asgari şartları sağlamadığımı beyan etmiş. bunun üzerine 25 mayısta üak kurula girmiş dosyam ve asgariyi sağlıyor kararı çıkmış, bunun üzerine hoca raporunu başarılı olarak değiştirmiş ve tarih 7 haziran. açıklanması da 18 haziran. belki bu durumda olan varsa bir fikir verir. inşallah sonuçlarınız en kısa sürede olumlu olarak neticelenir.

manabolizma
Aday Memur
22 Haziran 2018 18:36

Merhaba. Nisan 2017 eser başvurumun sonucu açıklanmış, darısı bekleyen arkadaşların başına. Bir sorum olacak:

"şu an fiilen çalıştığı kurumdan FETÖ/PDY kapsamında ?Hakkında Görevden Uzaklaştırma veya Kamu Görevinden Çıkarılma Olmadığına dair güncel belgeyi (doçentlik belgesi almaya hak kazandığı tarihten itibaren) alarak" diyor...

kurumumdan bu belgeyi DBS'den sonucumu gördükten sonra mı talep edeceğim? Yoksa YÖK/ÜAK'tan bana yazılı bir bildirim gelecek ve bu bildirimden sonra mı talep edeceğim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

ansiyetik
Şef
22 Haziran 2018 18:44

Hocam sistemden yeni giriş yaparak mı öğrendiniz sonucunuzu yoksa sık sık sistemi kontrol ediyor muydunuz? Bugün mü yoksa daha önceden mi sonucunuzun açıklanaıp açıklanmadığını merak ettiğim için soruyorum...

manabolizma, 6 yıl önce

Merhaba. Nisan 2017 eser başvurumun sonucu açıklanmış, darısı bekleyen arkadaşların başına. Bir sorum olacak:

"şu an fiilen çalıştığı kurumdan FETÖ/PDY kapsamında ?Hakkında Görevden Uzaklaştırma veya Kamu Görevinden Çıkarılma Olmadığına dair güncel belgeyi (doçentlik belgesi almaya hak kazandığı tarihten itibaren) alarak" diyor...

kurumumdan bu belgeyi DBS'den sonucumu gördükten sonra mı talep edeceğim? Yoksa YÖK/ÜAK'tan bana yazılı bir bildirim gelecek ve bu bildirimden sonra mı talep edeceğim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

manabolizma
Aday Memur
22 Haziran 2018 18:48

dün ya da bugün açıklanmış olsa gerek. artık bezdiğim için bakmamıştım, hadi dedim bir bakayım ve açıklandığnı gördüm. rapor girmeyen hocayı beklemişler anladığım. darısı başınıza siz de epeydir bekliyorsunuz. bugün yarın açıklanır inşallah.

ansiyetik, 6 yıl önce

Hocam sistemden yeni giriş yaparak mı öğrendiniz sonucunuzu yoksa sık sık sistemi kontrol ediyor muydunuz? Bugün mü yoksa daha önceden mi sonucunuzun açıklanaıp açıklanmadığını merak ettiğim için soruyorum...

22 Haziran 2018 18:56

Hocam ÜAK'ın istediği belgeyi kurumunuzdan alarak, ÜAK'ın bir kurumda çalışanlar için örnek olarak koyduğu dilekçe örneğini hazırlıyorsunuz. Kurumunuzdan aldığınız belgeyi bu dilekçeye ekleyerek ÜAK'a kargo ile gönderiyorsunuz. Ayrıca bir bilgilendirme beklemiyorsunuz. Belgeniz ulaştıktan sonra doçentlik belgenizi hazırlayıp size gönderiyorlar. Takribi 10-12 günlük bir süreç olduğu söyleniyor bunun.

manabolizma, 6 yıl önce

dün ya da bugün açıklanmış olsa gerek. artık bezdiğim için bakmamıştım, hadi dedim bir bakayım ve açıklandığnı gördüm. rapor girmeyen hocayı beklemişler anladığım. darısı başınıza siz de epeydir bekliyorsunuz. bugün yarın açıklanır inşallah.

manabolizma
Aday Memur
22 Haziran 2018 19:00

Cevabınız için teşekkür ederim. Elden de götürebilir miyim hocam?

tarladataklaatanfare, 6 yıl önce

Hocam ÜAK'ın istediği belgeyi kurumunuzdan alarak, ÜAK'ın bir kurumda çalışanlar için örnek olarak koyduğu dilekçe örneğini hazırlıyorsunuz. Kurumunuzdan aldığınız belgeyi bu dilekçeye ekleyerek ÜAK'a kargo ile gönderiyorsunuz. Ayrıca bir bilgilendirme beklemiyorsunuz. Belgeniz ulaştıktan sonra doçentlik belgenizi hazırlayıp size gönderiyorlar. Takribi 10-12 günlük bir süreç olduğu söyleniyor bunun.

Hadi1212
Daire Başkanı
22 Haziran 2018 22:57

Hocanın istediği rapor sadece teknik işleri hızlandırmaya yöneliktir. Zaten arkadaşlarınızın yorum yazması uygun değildir.istenen sadece başlık özet gibi bilgilerin word dosyasında düzenlenmesidir. Ne olumlu ne olumsuz işarettir.

Büyük olasılık sizinkine başlamış belkide bitirmiştir. Önüne bir grup daha yeni aday geldiyse (ki emeklilik, ölüm, çıkarılma gibi nedenlerle geliyor) altından kalkamayacağı bir iş yüküyle karşılaşmıştır.) Yada tersi onları okumuş sizinkine başlamamıştır.

Hocanın yaptığı etik değildir. Ancak bu işi bir 3. kişiye (genellikle araştırma görevlisine) yaptıran hocalara göre daha az kusurludur. En azından bilgileriniz 3. kişiye geçmiyor.

Bir çok hocanın raporlarını önceden tamamladıkları halde yenisi gelmesin diye son günü beklediklerini biliyorum. Yinede yeni dosya geliyor mu geliyor.

dr.elfakts, 6 yıl önce

Biz üç arkadaşız. Jürilerimiz hemen hemen aynı. hepimizin ortak jürisinden biri, diğer iki arkadaşımıza bir şekilde ulaşıp rapor istemişler. Ama benden istemedi kimse rapor. Bu durumda onlar geçecek ben kalacak mıyım? Bu sonucu mu çıkarmalıyım burdan...

23 Haziran 2018 14:54

Evet dilekçe ve kurumunuzdan aldığınız belgeyi elden de götürebilir, hatta doçentlik belgenizi de elden alabilirsiniz. Aynı gün vermezler büyük ihtimalle ama en azından hangi güne hazır olacağını söylerler. O gün gidip elden de alabilirsiniz.

manabolizma, 6 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim. Elden de götürebilir miyim hocam?

manabolizma
Aday Memur
25 Haziran 2018 01:30

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim hocam.

tarladataklaatanfare, 6 yıl önce

Evet dilekçe ve kurumunuzdan aldığınız belgeyi elden de götürebilir, hatta doçentlik belgenizi de elden alabilirsiniz. Aynı gün vermezler büyük ihtimalle ama en azından hangi güne hazır olacağını söylerler. O gün gidip elden de alabilirsiniz.

Sezay98
Aday Memur
25 Haziran 2018 09:01

Öyle bir sonuç çıkaramayız. Neye göre istiyorlar bilmiyorum. Belki ortak tanıdığınız yoktu ondan isteyemedi.

dr.elfakts, 6 yıl önce

pharmacist27
Aday Memur
25 Haziran 2018 09:56

ne raporu istemişler anlayamadım?

Sezay98, 6 yıl önce

Öyle bir sonuç çıkaramayız. Neye göre istiyorlar bilmiyorum. Belki ortak tanıdığınız yoktu ondan isteyemedi.

dr.narin
Aday Memur
25 Haziran 2018 11:39

Aralık 2016 grubu paylaşımı: Bugün kurul toplantısı olabilir ve sonuçlar 9 temmuzda açıklanabilir

drbarslan
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:07

Sayın hocam bir ay içerisinde 2 toplantı pek olası görünmüyor sanki

dr.narin
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:09

aslına bakarsanız ben de pek ihtimal vermiyorum hocam ama izin dönemlerinden dolayı olabilir mi

dr.narin
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:12

ÜAK'a gitmeyi planlayan hocalarım varsa eğer rica etsem süreçle ilgili bilgi alabilirler mi acaba?

mazlumdoçent
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:15

Her ay 1 toplantı. Kesin bilgi.

mazlumdoçent
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:17

Yönetim Kurulu ve Doçentlik Komisyonu ayrı çünkü. Karıştırmayın

dr.narin
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:39

teşekkür ederim

atabey01
Aday Memur
25 Haziran 2018 12:46

Geçen hafta UAK'ya telefon ile ulaşabildim. Daha önce raporlarımın tam olduğunu ve bayrama kadar açıklanabileceğini söyleyen memur, önce "sizin adınıza başvuru yok" dedi, nasıl olur tartışmasından sonra "ha evet buldum" dedi. Neden hala açıklanmadığını sorduğumda, "eksiğiniz vardır, benim yapabileceğim bir şey yok" yanıtını verdi, ne zaman açıklanır dediğimde "temmuz başı açıklanabilir" dedi. Israrla memur raporları tamamlananların, kurula girmeden otomatik olarak açıklandığını söyledi.

Haziran ayında başka toplantı olmayacakmış ve bir sonraki toplantının tarihi de belli değilmiş.

Şu süreçte bu kamu kurumu nasıl çalışır, nasıl işler bir türlü çözemedim. Allah yardımcımız olsun.

Toplam 3681 mesaj
«100101102103104105106107108109110111»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi