Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
01 Nisan 2011 15:58

askeri personelin maaşı hakkında eleştiri yapanlar.!!

askeri personel değilim.üniversite mezunuyum.askeri personel olmayı düşünüyorum.ama 6 ay kısa dönem askerlikten bile kaçarak yusuf yusuf olan arkadaşları tanıyorum.memleketin gençlerinin %90 nının 6 ay bile askerlik yapmamak için her türlü kaçamak yolu denemesi askerliğin ne kadar zor bir meslek olduğunu göstermiyormu sizce? neymiş efendim astsubay 2000 tl maaş alıyormuş.bu çokmuş.askerin maaşına çok diyen sevgili arkadaşım sen hangi yüzyılda yaşıyorsun.o astsubay dediğin adamlar artık lisans mezunu ve çoğu yüksek lisans ve doktora yapıyor farkındamısın?bu eğitim seviyesine gelip kelle koltukta 2000 tl için hanginiz asker olurdunuz bakalım!!!

green_earth
Şube Müdürü
01 Nisan 2011 17:16

Sonuna kadar haklısın.

Nedensen Astsb. ile ilgili iyi bir gelişme olunca, yada haklar gündeme çıkınca herkez "ooooooo olurmu hiç diyor." Nedense bu Astsb camiasını bir türlü sindiremeyen kişiler var.

2000 tl maaşa göz dikenler var. Yüzlerce örnek verebilirim o maaşımıza çok diyenlerin yapamayacakları.Yapmayı bırakın anlatsak bile oo imkansız ben yapamam derler.O zaman arkadaşın dediği gibi avşaklar,Astsb. bile bu kadar maaş alıyor deyip,içeriğini bilmeden konuşmasın.

Konuşacak o kadar çok şey varki,ama kime neden konuşacaksın.Zaten yıllardır konuşuluyor,değişen birşey yok.

Saygılar..

desouzaa
Memur
01 Nisan 2011 18:40

arkadaşlar zaten yeni mezun astsb. 2000tl falan alamıyor 1700 küsür alıyor!

Tow_milan
Genel Müdür
01 Nisan 2011 18:52

sevgili cet_bed hassasiyetinizi anlıyor ve fikrinize katılıyorum kendim ve arkadaşlarım adınada sizlere tesekkür ediyorum, fakat konunuzun başlığını düzenlemek zorunda kaldım umarım anlayış gösterirsiniz oldugu hali ile forumda kalması mümkün degildi.

saygılar...

polat0
Şef
01 Nisan 2011 20:39

bende askeri personelin aldığı maaşı ve sahip olduğu imkanları hak ettiğine inanıyorum.ancak kurumumuz içerisinde maaşlar ve imkanlar hususunda acımasızca ve sonuca götürmeyen eleştirilerin yapılma şeklini ve dozajını abartılı buluyorum.sorunların olduğu yadsınamaz bir gerçektir.birbirimizin penceresinden bakabilirsek ve anlamaya çalışırsak birşeyler değişir.sadece kendi bakış açımızın doğru olduğu düşüncesi ile yorumlar yaparsak birliğimizi sağlayamayız ve uzaklaşırız.sonuçta kaybeden kurumumuz ve biz oluruz.ben bana inanan ve benimde inandığım silah arkadaşlarımla herşeyi başarabilirim.saygılarımla.

((BERGSTEİGER))
Aday Memur
01 Nisan 2011 21:45

Polat0

Hangi ülkenin silahlı kuvvetlerinde görev yapıyorsunuz çok merak ediyorum. Denk geldikçe bütün yazılarınızı okuyorum hepsinde bir muhalefetlik bir üstünlük bizler adına bir memnuniyet durumu hasıl. Subayların neye ihtiyacı var söylermisiniz? Bütün silahlı kuvvetlerin imkanları onlara tahsisli, biz bu ülkenin çocukları, insanları değiliz devşirme geldik sanki. Sizin atalarınız bu ülke için savaştılar bizimkiler yattılar, sizinkiler vergi veriyor bizimkiler vermiyor. Bir subay binbaşı oluyor koskaca oluyor bir kd.Bçvş 25-30 yıldır görev yapıyor ama hala birlik standartında askerle koşturuluyor. Biz eşit olalim demiyoruzki insanca muamele görüp bize yakışan emeğimizin karşılığın verilsin diyoruz. Makam sorumluluğundan bahsediliyor. Hangi makam sahibi suç işlemediyse çıkarı için yargılanmıştır? Hangisi zimmetten mahkemeye verilmiştir? Bence yorumlarınız boş ve taraflı. Ne zaman bizimde insan olduğumuz hatırlanırsa ozaman düzelir herhalde bu durumlar yoksa ortaçağdaki derebeyli sistemine devam.

polat0
Şef
01 Nisan 2011 22:54

yazımdaki eleştirimi haklı çıkardınız.muhalefetlik demeyelim karşıt düşüncelerimin ifadesi diyelim.üstünlük ifadesini ise asla ve asla kabul etmiyorum.bir yorumumda astsubay arkadaşların subaylar hakkında ifade ettikleri yorumları uzman erbaşlarında astsubaylar hakkında ifade ettiklerini anlatmaya çalıştım.bu forumdaki en ılımlı ve gerçekçi subaylardan biri olduğum kanaatindeyim.çapım küçük ama rütbemle beraber büyüyecek.sistem içerisinde daha çok etkin bir konuma geleceğim.bir şeyleri değiştirebilmek adına foruma iştirak ediyorum.öğreniyorum.çok bilgili ve değerli arkadaşlarımın saesinde bakış açım değişiyor.ancak sizinki gibi populist yorumlar beni üzüyor ve maalesef birşey kazandırmıyor.

detailed
Yasaklı
02 Nisan 2011 09:39

cet_bed:

Yorumlarınız moto mot düz mantık ve sığ geldi aynı şekilde cevap vereceğim kusuruma bakmayınız...

"askeri personel değilim.üniversite mezunuyum.askeri personel olmayı düşünüyorum.ama 6 ay kısa dönem askerlikten bile kaçarak yusuf yusuf olan arkadaşları tanıyorum." demişsiniz...

*** Üniversite mezunu olarak askeri personel olmaktan, astsubay, subay olmayı kastetti iseniz 6 ay kısa dönem askerlikle nasıl mukayese ettiniz anlamadım... Birisi rütbeli personel ve mesleği bu olacak hayatını buradan aldığı para ile idame ettirecek diğeri ise yükümlülüğünü tamamlamak için mesleğine ara verecek dışarıdaki kariyerini bırakıp, orduda en alt seviyede hizmete katılacak... Yusuf yusuf da der... Hasan İki Salak Osman da der (H2SO4)

"memleketin gençlerinin %90 nının 6 ay bile askerlik yapmamak için her türlü kaçamak yolu denemesi askerliğin ne kadar zor bir meslek olduğunu göstermiyormu sizce?" denilmiş...

*** Memleketin gençlerinin %50 sine askerlik sonrası işine geri dönme garantisi verin askere gelme oranı %100 olsun... Askerlik mesleği ile askerlik yükümlüsünü nasıl bir birine karıştırabiliyorsunuz çok merak ediyorum...

Halkın üzerinde rambo filmlerinin çok etkisi var sanırım... Erlerin kahraman olduğu sadece rambo filmlerinde görülür...

" neymiş efendim astsubay 2000 tl maaş alıyormuş.bu çokmuş.askerin maaşına çok diyen sevgili arkadaşım sen hangi yüzyılda yaşıyorsun." demişsin...

*** Askerin maaşına kimse çok demiyor, asker maaşım az diyor genelde... Ki bu her meslek grubunda duyulan bir mevzudur....

"o astsubay dediğin adamlar artık lisans mezunu ve çoğu yüksek lisans ve doktora yapıyor farkındamısın?" demişsin...

*** Maaş adaleti konuşacak isek yanlış noktadasın; Bir doktor inşaatta çalışıp çimento torbası taşırsa, usta başı ona doktor ücreti üzerinden saat mi tutar, yoksa amele ücreti üzerinden mi? Durum bundan ibaret... Ha doktora yapmış adamı hala astsubay tututorsa bu da TSK nın ayıbı o da ayrı mevzu...

"bu eğitim seviyesine gelip kelle koltukta 2000 tl için hanginiz asker olurdunuz bakalım!!!" demişsiniz...

*** Evet ölmek eğitimsizlerin hakkı... Eğitimli ise mecburi hizmeti doktora seviyesinde muhtemelen bitmiş yada bitmesine yakın olacaktır, gidip istifa edip eğitimini aldığı işi yapsın...

Yoksa bizim rütbeli personelimiz tamamen eğitimim artsın ilerde meslek edinirim diye üniversite bitiryor, derece kademe için değil... Hiç öyle olur mu ayıp olurdu değil mi?

Saygılarımla.

zaozao
Aday Memur
02 Nisan 2011 13:12

sayın Polat0,

öncelikle bazı gerçekleri görmeye çalışmanız güzel...

yalnız askeri personel için ''sahip olduğu imkanları hak ettiğine inanıyorum'' demişsiniz. ben astsubayların bu konuda sizinle aynı düşüncede olduğuna inanmıyorum. bende tekrarlamak isterim ki, hiçbir astsubay subayla eşit falan olmak istemiyor, insan gibi yaşamak, onurlu bir şekilde ve diğer mesleklere oranla adilene bir şekilde çalışmak istiyor. emekli bir astsb. emekli maaşından yakınacaksa tabiki emekli bir albay ı örnek gösterecek. orduevininden yakınacaksa tabiki subay orduevini gösterecek.

daha nice sorunlar var...

hukuk eğitimi almamış bir kişi; hem hakim, hem savcı, hem bilirkişi raporcusu, hem şikayetçi, hem olay yeri inceleme ekibi OLAMAZ. savunma demek ''kendini kollama''dır. savunma bir hak olup kendini korumaya çalışırsın. TSK nde ise savunma ceza sürecinin ilk adımıdır.

çoğu ast rütbedeki kişilerin algılamak istemediği ''emir'' kavramı;

hizmete ait bir talep yada yasağın diye başlar... ama hizmete ait olmayanlar da emir kabul edilir bizim meslekte, hiçbir ast da bu bir emir değil ki diyemez. neden; hakim, savcı, şikayetçi aynı kişi de ondan.

lider bir kişi kafasına göre değil, en doğru bir şekilde lider olmalı. hayt huyt diye bir askerlik yoktur, maalesef bu yüzden konuyu açan arkadaşın dediği gibi askere gelmekten bile korkar oldular. adam birliğe geliyor, küçüle küçüle kaybolacak neredeyse...

daha söylenecek ÇOK şey varda başlık pek uymadığından ''neden her konu subay astsubay tartışmasına dönüyor'' odası daha makul...

herkese iyi forumlar

elite yarakuş
Aday Memur
02 Nisan 2011 13:14

allah onlara daha çok versin aldıklartı maaşın bin katını hak ediyorlar br asker eşim olsun maaşı kadarda ben verrim para ona .

zaozao
Aday Memur
02 Nisan 2011 13:21

sayın detailed;

''Maaş adaleti konuşacak isek yanlış noktadasın; Bir doktor inşaatta çalışıp çimento torbası taşırsa, usta başı ona doktor ücreti üzerinden saat mi tutar, yoksa amele ücreti üzerinden mi? Durum bundan ibaret... Ha doktora yapmış adamı hala astsubay tututorsa bu da TSK nın ayıbı o da ayrı mevzu''

demişsiniz.

demişsinizde, bir subay sırf subay diye astsubayın aldığının 2 katını mı almalı..! 12 yıldır görevdeyim ama emekli astsubaylar kan ağlıyor, 1700 den az maaş alıyorlar. emekli bir albay sanırım 3000 den fazla alıyor hangisi normal sizce; burada sizin aldığınız parada gözümüz yok Allah daha çok versin ama bir astsubayın maaşı bu kadar çok düşmemeli, sadece oran hesabı olmalı...

ama siz kendinizi doktor, astsubayı ..... görüyorsanız başuna yazmayalım...

saygılarımla

cet_bed
Kapalı
02 Nisan 2011 20:26

detalied ben ne hakkında konu açmışım sen ne diyorsun ya? benim konumla alakalı bir cevap verdiğini düşünmüyorum.ben burada askeri personelin maaşına ve tazminatına laf söyleyen yusuf-yusuf çuklardan bahsediyorum.çevremdede astsubaylar var.doğuda görev yapan.adam işine gitmeden hergün çocuğunu öpüyor bir daha geri dönemem davasına hergün çocuğuyla vedalaşıyor.hangi meslekte böyle bir durum söz konusu?bu şartlarda görev yapan insanların maaşına tazminatına dil uzatan adamlar en yumuşak tabirle gevşek insanlardır.o kadar!

detailed
Yasaklı
03 Nisan 2011 23:42

sn zaozao:

"demişsinizde, bir subay sırf subay diye astsubayın aldığının 2 katını mı almalı..!" demişsiniz...

*** Hayır kesinle iki katını almamalı...

" 12 yıldır görevdeyim ama emekli astsubaylar kan ağlıyor, 1700 den az maaş alıyorlar. " demişsiniz...

*** Bahsettiğiniz 1700 ün şu an 22 yıl çalışan memurun aldığı maaş iken gözüme abes görünmesini sanırım normal karşılarsınız...

"emekli bir albay sanırım 3000 den fazla alıyor hangisi normal sizce; burada sizin aldığınız parada gözümüz yok Allah daha çok versin ama bir astsubayın maaşı bu kadar çok düşmemeli, sadece oran hesabı olmalı..." demişsiniz...

*** Normali bilmem ama, çalışırken 3000 tl alamayan çalışanları düşünürsek bence 3000 tl emekli iken alan albay abes kaçar bence...

"ama siz kendinizi doktor, astsubayı ..... görüyorsanız başuna yazmayalım..." demişsiniz...

*** Cık cık cık... Baba mesleğidir, astsubaylık laf söyletmem... Doktor dahi sıkıntılıdır TSK da inanmazsanız tabip subaylara sorup teyit edebilirsiniz ki astsubayın sıkıntı çekmemesi işten değil...

Ve fakat başlıkta da görüldüğü üzere kıyaslama hatası var... Kısa dönem erle, muvazzaf personeli kıyaslamak doğru değildir... Ha subayıyla astsubayı arasındaki maaş farkına gelince, üzgünüm tasarım personel üzerine değil, subay üzerine kurulu ve düzelecek gibi de değil... Neredeyse adamlara siz yönetmek için dünyaya geldiniz eğitimi verilince diğerlerini pek de önemsemediklerini düşünüyorum...

Öyle olsa MSB nin bütün müsteşarları asker hangi astsubay için meclise hangi tasarı teklifini göndertmişler bakana siz söyleyin...

sn cet_bed:

Önce durup durup, eri, kısa dönemiş işin içine sokan sizsiniz.. Adamın mesleği değil, malum zorunlu hizmet ve geliyor... İş vatan millet sakarya ise merak etmeyin herkes gelir... güneş operasyonu, kıbrıs çıkarması, kore harbi dahil ileri geri saha sola bakın gönüllü dolup taşıyor... Ortada fol yok yumurta yok insanlara kaçıyo göçüyo yusuf derseniz ne yazmamı beklersiniz bilmem...

Diğeri ise tartıştıkça tartışılacak bir konu...

Bende üniversiteliyim ben de nişan taşı çocuğuyum kısmına gelecek isek...

Olayın içinden görerek konuşayım... TSK da kaç astsubay görevi ile ilgili üniversite bitirmiş... Samimi olalım, işletme iktisat vs açık öğretim bitirmek zorunda kalmanın tek nedeni, derece kademe mevzuu...

Yoksa bir allahın kulu işi gücü bırakıpta... Onca harç yatırıp sınava falan girmez... Üstüne kıbrısta tessiz master da bir dünya para... Ama maşallah yapmayacakları işte kullanmayacakları masterlar doktoralar havada uçuşuyor...

Burada şunu da belirttim... TSK koysun ortaya kuralı işe yarasın... Kendi nam ve hesabına hukuk, mühendislik, tıp bitirenler den subay sınıfına geçiş yapılacaktır... İlgili statüde, askeri hakim olsun, askeri tabip olsun...

Yoksa sarı çizmeli işletme... Yap yap maliyeci yap...

Vermezsen dereceyi kademeyi bunca astsubay da ne yapsın uğraşır durur açık öğretimlerde...

Kelle koltukta iş mevzuuna gelince kelle herkesin kolduğunda, 12 katlı binaya beton dökmeye çıkan adamda, suyun altında kaynak yapan adamda... Olayı kahramanlık destanına getirmenin lüzumu yok... Güney doğu anadoldaki terör melaneti olmasa... Kimin kellesi kolduğunda... Savaşsa, herkesin sefer görev emri hazır... Ha biz askeri personel savaşa gideriz halkı da çağırmayız diyorlarsa o da ap ayrı bir mevzu...

Netice itibarıyla... Olayı seyrettiğiniz rambo filmleriyle karşılaştırmayalım... Gerçek hayatta hepimiz para için çalışıyoruz ben kahramanlık an şan için çalışoruz diyorsanız... gidin er olarak güneydoğuda takılın... Maaşlarınızı, TSK tazminatlarınızı iade edin... Ki ailesi çoluğu çocuğu olan mantıklı bir insan bunu yapmayacaktır... E bu durumda olayı şanlı şerefli kelleli koltuklu ajite etmeyin... Kimse ölmek istemez.... yada ölmek için kaç para istersinin cevabı yoktur...

Saygılarımla.

OMAmedaSİS
Memur
04 Nisan 2011 00:12

"Kelle koltukta iş mevzuuna gelince kelle herkesin kolduğunda, 12 katlı binaya beton dökmeye çıkan adamda, suyun altında kaynak yapan adamda... Olayı kahramanlık destanına getirmenin lüzumu yok... Güney doğu anadoldaki terör melaneti olmasa... Kimin kellesi kolduğunda... Savaşsa, herkesin sefer görev emri hazır... Ha biz askeri personel savaşa gideriz halkı da çağırmayız diyorlarsa o da ap ayrı bir mevzu..."

evet dogrudur maden işçiside yerin altında tehlike altında,12.kattaki inşaat işçiside...

fakat o insanları izleyen,yoluna mayın döşeyen,evini basıp ailesini kendisini öldüren,sırf askeri-emniyet personeli olduğu için suratlarına ters ters bakılıp ilk fırsatta linç edilen insanlar; inşaat işçisi,uzun yol şöförü yada maden işçisi değil dimi?

arazide dolaşan,yada şehir içinde devriye atan (onu izleyen onu öldürmeyi amaç edinen şerefsizin göz hapsinde olanlar) personelin kelle koltukluğuyla inşaat işçisi yada kaynak işçisi vb... kelle koltukluluğunu bir tutmak kusura bakma ama SAÇMALAMAKTIR.

örnek;Hakkaride inşaat ta çalışan işçi ile arazide gezen personel aynı derecedemi kelle koltuktadır?eğer aynı diyorsan ya safsın yada kafa buluyorsun bizle yada art niyetlisin...

not:Devrik cümleler kullandım kusura bakmayın.anlamsız gelebilir.

detailed
Yasaklı
04 Nisan 2011 00:21

Sn OMAmedaSİS:

Sanırım iyi ifade edemedim... Terörün kol gezdiği, güneydoğuyu hariç tuttuğumu söyledim ama tekrar hatırlatayım...

Aynı bölgede tüm kamu görevlilerinin kellesi koltuğunda bahsettiğiniz gerekçeler ile...

Öğretmeni de doktoru da imamı da polisi de zamanında kafasına sıkılıp öldürüldü... Kapısına işaret konuldu... Benim kapıma da işaret konuldu...

An şan şeref kelle koltuk demiyorum... Kaldı ki benim kapımda mehmetçik nöbet de tutmuyor...

Bu tarzı maaş konusuna malzeme yapmaya gerek yok... Maaş ayrı iş kelle ayrı iş...

Para ile kim ölmek ister... Biraz gerçekçi olun...

Bankaların ve avm lerin güvenlik görevliside silahlı risk altındadır, derecesi farklı ama risk her işte vardır...

Başta söylediğimi tekrar söyleyim... Vatan evladı mehmetçik de o mayın riskinde... Pusu riskinde... Yusuf yusuf diyen kadar oralara gönüllü giden de var... Şu terör de olmasa bu işe ne mazeret bulacaksınız çok merak ediyorum...

Saygılarımla.

sancak1881
Aday Memur
04 Nisan 2011 01:49

Öncelikle herkeze selamlar saygılar sözüm meclisten dışarı ancak 21 yıl Jandarma olarak ülkeme hizmet ettim ve emekli oldum.üniversitenin 2 yıllık bölümünden mezundum.aylık 900 tl.emekli maaşı almaktayım.teşkilatın kadrolu denen uzman jandarma sınıfındaydım.Ordu evine ddahil alınmıyorum,keza ihtiyacım yok ama 10 yıl dağ taş hizmet ederken ölümlerden dönerken.geçmişe bakıyorum kocaman bir hiç.emeklilişk evraklarımı bile ben hazırladım.kuru bir teşekkür,bir plaket.hiç bir sınıf bana mazeret konuşmasın.her işin zorluğu vardır.ancak jandarma olmak çok zor bir görevdir.diğer sınıflarıda gördüm.Atatürk saltanatı kaldırdı ancak bazı şeyleri kendine hak olarak gören dar görüşlü zihniyetler var.Bizler halkımızın hizmetçisiyiz efendisi değiliz beyler.tüm kurumlara sözüm.eninde sonunda emekli olacaksınız ve sivil hayata atılınca göreceksiniz.(Meslek içinde saygı duyduğum insanlar hariç)rütbe,mevkii,makam,boş,birde sözüm bencil fakültelilere herkez kendi için okur,evet her sistemde aksayan konular olabilir ancak bu suistimal edilmemelidir.Doktor bir gün dediki ben 6 yıl tıp okudum boşunamı buralarda kalacağım.bir an düşün dedim seni okutan bu ülkeye borcunu böylemi ödeyeceksin sohbertlerdede kendisi sol görüşlüdür.bu nasıl halkcılık anlamış.değilim.sözlerimde sürçi lisan ettiysem affola.ancak 26 bin.uzman jandarma hala bu ülkenin en uç yerlerinde dağ karakollarında can hıraş mücad3le etmekte hem emniyet görevi yapmakta heemde asker olmakta.hala galerici,sağlıkçı,vb.insanlar orduevlerin3e girmekte.insaf edin.

cet_bed
Kapalı
04 Nisan 2011 22:38

detalied süper mantığın varya tebrik ediyorum.senin kafanda insanları iyi tanırım.4 yıllık ne olursa olsun okuyayaımda devlet kek bir mememurluk versin yatayım.vermezse devlete söveyim.işte senin kafan bu.iş askerlik olunca hepiniz kaçarsınız ama gidip bir kamu yönetimi okuyup kaymakam olamayınca devlete söversiniz neden kaymakam yapmıyon devlet beni diye?yılda üniversiteler 10.000 tane kamu yönetimi mezunu adam verir hepsi kaymakam yapın bizi der.eğer olamazlarsa faşist devlet yaşasın komünizm ayağına girersiniz.gelin astsubay vs.. olun derler size ne işimiz var dağda dersiniz.kaymakam yapın bizi vali yapın bizi.yapmayan devlet faşisttir.işte sizin mantığınız bu.

Uzm.J.II.Kad.Çvş.
Aday Memur
04 Nisan 2011 23:56

Allah Astsubaylara daha çok versin ki biz de yararlanalım. 3/2 hesabı

:))

detailed
Yasaklı
05 Nisan 2011 02:24

sn cet_bed:

"detalied süper mantığın varya tebrik ediyorum.senin kafanda insanları iyi tanırım.4 yıllık ne olursa olsun okuyayaımda devlet kek bir mememurluk versin yatayım."

*** Belli manttığımı tanıdığın... Laf olsun diye mühendislik fakültesi okuduk... Şimdi de laf olsun diye mühendislik yapıyorum kamuda :)... Aslına bakarsan benim memurluk pek de kek değil yani...

"vermezse devlete söveyim.işte senin kafan bu.iş askerlik olunca hepiniz kaçarsınız" demişsin...

*** Devlete şimdiye kadar sövmedim... Zaten vakti zamanında TSK da memurluk yaparak devlete yeterince borcumu ödedim... Kaldı ki zaten askerliğimi de yaptım...

" ama gidip bir kamu yönetimi okuyup kaymakam olamayınca devlete söversiniz neden kaymakam yapmıyon devlet beni diye?yılda üniversiteler 10.000 tane kamu yönetimi mezunu adam verir hepsi kaymakam yapın bizi der.eğer olamazlarsa faşist devlet yaşasın komünizm ayağına girersiniz.gelin astsubay vs.. olun derler size ne işimiz var dağda dersiniz.kaymakam yapın bizi vali yapın bizi.yapmayan devlet faşisttir.işte sizin mantığınız bu." demişsiniz...

*** Ne alaka bilmem de... Kamu yönetimi falan da okumadım, astsubay olmak da istemedim...

Yani tüm tezlerin kökünden yanlış...

Her neyse bu ülkede herşey eleştirilebilir şeffaf ve tartışmaya açık olmalıdır...

Kamuda devlet memurları arasında, en yi durumda olanlardan biridir askerler... Ha maaşlar yetmiyoru konuşursak kime yetiyor ki?

Size cevap veririm veririm de bu kadar ön yargı ile anlayıp dinlemeden yazarsanız bir yere varabilirmiyiz bilmiyorum...

Saygılarımla.

cet_bed
Kapalı
05 Nisan 2011 15:18

detailed allah içinn konuşsana nasıl oluyorda memurlar içinde an iyi durumda olan askerler oluyor.bunu açıklarmısın?özel hayat yok aile yok can güvenliği yok bir o ildesin bir bu ilde.hangi memur bu şekilde çalışıyor?

detailed
Yasaklı
05 Nisan 2011 19:52

"Kamuda devlet memurları arasında, en yi durumda olanlardan biridir askerler... Ha maaşlar yetmiyoru konuşursak kime yetiyor ki?" demişim...

Maaş konusunda sosyal koşulları konuşacaksak ayrı ama maaşları konuşacaksanız bari örneği verdim 22 yıllık bir memur 1600 tl alıyor var mı ötesi...

Saygılarımla.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi