Editörler : supporters.
07 Mart 2019 16:49

14.500 Tl kredi çekip dolar aldım.

Sizlere birşey danışmak istiyorum lütfen bana yardımcı

olur musunuz? .14.500tl kredi çektim 36 ay vadeli bir ay ötemeli aylık

545 tl taksitlerle elime 13.800tl geçti.5.40'dan dolar aldım. Krediyi

çekeli 2 gün oldu. Size sorum şudur ben çok aptallık yapmış mıyımdır? Bu

vadenin sonunda elimde ne kalır çok mu zararda olurum. Yardımcı olur

musunuz?

Serdar-ıHakan
Aday Memur
07 Mart 2019 16:53

Zarara bile girebilirsin kar etsen bile çok kar etmezsin nası böyle bişey yaptın hocam ? Çok büyük hata dolar zaten almış başını dahada yükselmez asla

cemcan34
Aday Memur
07 Mart 2019 17:06

öbür taraf için çok zarardasın orası kesin de.

Pikosoft
Aday Memur
07 Mart 2019 17:11

Hayatım boyunca sabırsızlığım yüzünden hep ani kararlar veriyorum ve sonra çok pişman oluyorum. :D

oyunoynaaraba.com
Aday Memur
07 Mart 2019 19:48

kısa vadede kar etmek istemişsiniz.illaki bunun riski de olacaktır.

-- aylık faiz veren mevduat hesapları var. paranı riske atmadan faiz ile az az çoğalta bilirsin.Seçimden sonra belli olur senin durum. seçim olduğu için şuan hükümet elinden geleni yapar dolar euro artmasın diye. seçim geçer gevşerler.Böyle olursa 2 3 aya 3 4 bin kar yaparsın.

crespo2002
Şef
07 Mart 2019 21:56

hiç bir şey olmaz ,haziran gibi min. 6 olacak

ashil13
Genel Müdür
07 Mart 2019 23:12

yatırımın iyisi kötüsü olmaz kardeş, iyi etmişsin...

Pikosoft
Aday Memur
08 Mart 2019 02:32

teşekkürler sağolun

liebestraum
Şube Müdürü
08 Mart 2019 09:42

Nasıl yardımcı olucaz bu saatten sonra? :)) Kredi faiz oranları tarihi seviyelerdeyken kredi çekmişsin. Hiç değilse aldığın doları da vadeli döviz mevduata yatır da elindeki parayı harcama. 3 yıl bekleyip göreceksin. Finansal bilgin olsa böyle bir "yatırım" yapmazdın zaten. O yüzden 3 sene boyunca alım satım yapmadan beklersen uzun vadede senin için en mantıklısı olur.

Pikosoft
Aday Memur
08 Mart 2019 11:20

Bende aynısını yaptım.Ben 3 sene sonunda zarar durumumu merak ediyorum.

liebestraum, 5 yıl önce

Nasıl yardımcı olucaz bu saatten sonra? :)) Kredi faiz oranları tarihi seviyelerdeyken kredi çekmişsin. Hiç değilse aldığın doları da vadeli döviz mevduata yatır da elindeki parayı harcama. 3 yıl bekleyip göreceksin. Finansal bilgin olsa böyle bir "yatırım" yapmazdın zaten. O yüzden 3 sene boyunca alım satım yapmadan beklersen uzun vadede senin için en mantıklısı olur.

liebestraum
Şube Müdürü
08 Mart 2019 11:41

Dolarda TL karşısında son 10 yılın ortalama yıllık artış oranı %14 civarı. Son 5 yılınki %20.

crespo2002
Şef
09 Mart 2019 10:28

son 5 yılda totalde %100den fazla arttı hoca.2,60 lardan 5,44 e geldi.şu an itibarıyla

liebestraum, 5 yıl önce

Dolarda TL karşısında son 10 yılın ortalama yıllık artış oranı %14 civarı. Son 5 yılınki %20.

economi06
Şube Müdürü
09 Mart 2019 19:07

nakiti cevirsen belki mantıklı ama fazi kaybın oluyor .. dolardan kazandığın aslinda banka faiz ödemesine gidiyor. ayrıca doların artma garantisi de yok ..

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
10 Mart 2019 18:50

Dolar 1 sene içinde 7-8 lirayı tekrar görecek merak etme.Bu S400 meselesini ve Trump'ın atacağı tweetleri iyi takip et.Tam en tepe noktalarda satışını yaparsan kazançlı bile çıkarsın.

Pikosoft
Aday Memur
10 Mart 2019 19:25

teşekkürler sağolun.

ekonomi.çoh.eyi, 5 yıl önce

Dolar 1 sene içinde 7-8 lirayı tekrar görecek merak etme.Bu S400 meselesini ve Trump'ın atacağı tweetleri iyi takip et.Tam en tepe noktalarda satışını yaparsan kazançlı bile çıkarsın.

Ahmetmts
Kapalı
10 Mart 2019 22:58

Doların 5.40 dan düşmesi için bir sebep yok 6 olmasi 3 ayi bulur en fazla

hancer_06
Şube Müdürü
10 Mart 2019 23:51

Hadi dünyevi olarak kazandin diyelim. Yaa ahirette ALLAH cc nasil hesap vereveksin. Bak ALLAH cc neredeyse hicbir gunah icin boyle gazaplanmamis ve tehdit etmemis. Soruyorum sana ALLAH cc ve resulu ile harp eden kazanabilir mi? Lütfen aklini basina al kardesim. "Eğer böyle yapmazsanız(faizden vazgeçemezseniz) Allah ve Resulü tarafından size savaş açıldığını biliniz! Eğer faizcilikten tövbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Böylece ne haksızlık eder, ne de haksızlığa uğrarsınız." (Bakara, 2/279)

Pikosoft
Aday Memur
11 Mart 2019 06:03

Teşekkür ederim sağol Allah razı olsun.

hancer_06, 5 yıl önce
Hadi dünyevi olarak kazandin diyelim. Yaa ahirette ALLAH cc nasil hesap vereveksin. Bak ALLAH cc neredeyse hicbir gunah icin boyle gazaplanmamis ve tehdit etmemis. Soruyorum sana ALLAH cc ve resulu ile harp eden kazanabilir mi? Lütfen aklini basina al kardesim. "Eğer böyle yapmazsanız(faizden vazgeçemezseniz) Allah ve Resulü tarafından size savaş açıldığını biliniz! Eğer faizcilikten tövbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Böylece ne haksızlık eder, ne de haksızlığa uğrarsınız." (Bakara, 2/279)

hancer_06
Şube Müdürü
11 Mart 2019 20:02

Rica ederim kardesim ne demek. Faydamiz fokunduysa ne muylu bize.
Pikosoft, 5 yıl önce

Teşekkür ederim sağol Allah razı olsun.

12 Mart 2019 00:50

Seçimden sonra dolar patlayacak balonlarına kanıp aldıysan kardeşim geçmiş olsun. O krediye birleik faizde en azından 6000 tl geri ödeyeceksin. 2700 dolar aldın diyelim. Bu faizi çıkarman için 7,60 civarına gelmesi lazım doların. Hadi onu da faize yatırmışsın 7.30 olması lazım diyelim. Kara geçmen için 8 lirayı beklemen lazım. Uzun vadede kazanabilirsin belki üç beş.

o.b.
Kapalı
12 Mart 2019 10:05

valla kardeşim seni anlamadım niye böyle bişi yaptın. muhtemelen seçimlerden sonra patlayacak dedin ekonomi o yüzden. bir ihtimal. ama şunuda unutma herkesin beklediği şey gerçekleşmez. şu anda herkes dolar 8 tl olacak diye bekliyor 1 nisanda :) o yüzden o iş öyle olmaz. bu şekilde devam eder. faiz oranları düşük olsa eyv diyecemde. neyse yinede sen sakın acele etme zararına satma . dolar bu her türlü sana kazandırır lakin faizini karşılar mı bilemem.

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi