Editörler : Pangaea
30 Ekim 2009 17:16

vekil imamların ve teşkilat yasasının durumu ocakta belli olacak,işte basın açıklaması

VEKİL İMAMLARA DUYURU

Değerli imam kardeşim,

Vekil imamlarımızın kadroya geçirilmesi hakkında verdiğim kanun teklifi ile ilgili olarak, çok sayıda e-mail ve telefon almaktayım.

Kanun Teklifimin bir an önce görüşülerek yasallaşması için sabırsızlığınızı anlıyorum. Ancak, benim bir muhalefet milletvekili olarak verdiğim kanun teklifinin görüşülüp yasallaşabilmesi için, buna hükümetin sıcak bakması, gündeme alması ve çoğunluğu ellerinde bulunduran AKP?li milletvekillerinin kabul oyu kullanması gerekiyor.

Bazı imam arkadaşlarım gönderdikleri maillerde ?Serdaroğlu, söz vermişti neden bu iş olmuyor? diye bana haksız sitemlerde bulunuyorlar. Sizlerin bu sorununu Meclis?e taşıyan ve çözümü için kanun teklifi veren bir muhalefet milletvekili olarak, amacım bağcıyı dövmek değil, siz imam kardeşlerime üzüm yedirmektir. Benim amacım sadece teklif vermek olsaydı, Teklifim Komisyonda 45 günlük süre içinde görüşülmedi diye hemen doğrudan gündeme alınma önergesi verirdim. Meclis Genel Kurulu?nda 5 dakika konuştuktan sonra, AKP?li milletvekillerinin oyları ile teklifim reddedilirdi.

Sizlere 8 Ağustos?ta yaptığım açıklamada değinmiştim tekrar ediyorum:

İktidar partisi yetkililerine söylediğim gibi; Meclis?te çoğunluğu elinde bulunduran ve gündemi belirleme yetkisine haiz olan AK Parti iktidarının bu teklifi gündeme alması için eğer muhalefetten geliyor diye karşı çıkıyorlarsa, iktidarın aynı konuda bir teklif vermesi durumunda kendi teklifimi geri çekebileceğimi, yeter ki, imam arkadaşlarımızın bu hayati sorununa çözüm bulunması gerektiğini ifade etmiştim.

Ak Parti yetkilileri de teklifi değerlendireceklerini, hükümete sunacaklarını ve konuyu Ekim ayından itibaren bir neticeye bağlayacaklarını belirtmişlerdi.

30 Ekim 2009 Cuma günü AKP Grup Başkanvekili sayın Bekir Bozdağ ile Meclis?te yaptığım görüşmede bana şunları söyledi:

?Sayın Serdaroğlu, Ocak ayından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı?nın Teşkilat Yasasını Meclis?e getiriyoruz. Vekil imamlarla ilgili durumu da orda değerlendireceğiz. Teşkilat yasasına eklenecek bir geçici madde yada ek madde ile vekil imamların sorunlarına bir çözümün getirilebileceğini sanıyorum?

Sonuç itibariyle sizlerin sorununun giderilmesi için verdiğim kanun teklifinin yasallaşabilmesi önce ilgili komisyonun, gündeme alması, görüşüp kabul etmesi, sonra, genel kurulda komisyon raporunun görüşülüp, kabul edilmesi gerekiyor. Yani iktidarın evet demesi gerekiyor, ben de bunu bildiğim için hiçbir zaman sizlere bu kanunu çıkaracağım diye söz vermedim, veremem, çünkü böyle bir yetkim yok.

Ancak, iktidarla bulduğum her fırsatta gereken diyaloğu kurmaya onları ikna etmeye çalışıyorum ki, benim yada onların getireceği kanun teklifi gündeme alınıp görüşülüp kabul edilsin. Şimdi bana en son söylenen budur. Ocak ayından itibaren vekil imamlarla ilgili düzenlemenin ne olacağına yine iktidar karar verecektir.

Bilgilerinize,

Saygılarımla.

Mehmet Serdaroğlu

MHP Kastamonu Milletvekili

Mehmetserdaroglu.com.tr © 2009 Her hakkı saklıdır.

kılimamcebo
Aday Memur
30 Ekim 2009 17:38

nediyon ya sen ne kadrosu kardeşim sizde girin kpss ye alın puanınızı geçin kadroya bukadar insan ugraşıyor çalışiyor siz hemen geçelim kadroya neala oh unutun bunu kadro madro yok alın puanı gıdın adamın canını sıkmayın akıllı olun akıllı....

uşaklıömer
Genel Müdür
30 Ekim 2009 17:50

sen akıllımısın len senin aklını alırım adam gibi konuş ne lavbalileşiyorsun insanca fikrini söyle

kılimamcebo
Aday Memur
30 Ekim 2009 17:57

ula uşagum ben fikrimi söyledim siz akıllısınızda biz okadar çalışıyoz delimiyiz akıllı olun öyle yok beleşten hemen almak gitmek çalış kazan atan git adamın canını sıkmayın yarası olan gocunsun bundan

mustafa_kaya_vekil_i
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 17:58

kıl imammısın nesin kardeşim doğru konuş burda burası senin bildiğin usulsüz yerlerden değil,ha şunuda söyliyim sen ve senin gibiler çatlasanızda patlasanızda bu iş olacak,çünki senin dediğin eskide kaldı kpss 72 artı yeterlilik mevcut sen ne konuşuyosun kendi kendine sus ve gerekli yerde yaz çünki çok gereksiz bir yazı yazmışsın,mutlaka seninde bir kuyruk acın var bizden çıkarıyosun,kuyruk acın kimle alakalıysa ona git sen.

kılimamcebo
Aday Memur
30 Ekim 2009 18:07

kardeş benim hiçbi kuyruk acım yok allaha şükür ben burada sizin gibi kendını uyanık zanneden kişilere cevap verırım tamam puanın varsa yap tercihini atan helal olsun kardeş bunda sorun yok

mustafa_kaya_vekil_i
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 18:38

tama öylede bize niye atıfta bulunuyosunki,ilk yaptığın yorum ne biçim bir üslup kullanmaydı öyle,fikir söylemeninde bir adabı var,ne demek akıllı olun falan canın sıkmayın adamın falan böyle bir fikir ben görmedim resmen bi şeylere saldırı seninkisi,söylediklerin için seni özür dilemeye davet ediyorum,çünki bu laflarını haketmeyen insanlar var,evet belki senin söylediğin niteliktede insanlar var fakat,sen ayrım yapmadınki hakedenede etmeyenede verdin veriştirdin,bu tip konuşmalar bir imama yakışmaz derim ben.

seyfiiii
Aday Memur
30 Ekim 2009 18:40

arkadaşlar çok önemli bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.ben iki yıllık ünvsite bitirdim yenice.askerliği tecil ettirmek için şubeye gittim ve ordan baktıklarında ise ben hala lisede okuyor görünüyordum ve askerliği tecil etmediler bugünde son gündü ne yapacam ben şimdi askerliği daha da tecil ettiremez miyim.bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim..

mindedetun
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 19:17

Eskiden Ekim ayını bekleyin deniliyordu şimdi ise Ocak, kim size Söz vermişse sizi oyalıyordur.

AK PARTİ İÇİN bir gözden düşürme işi olarak biliyorum muhalefet partisi bak istiyor ama bakın iktidar partisi oyalıyor vermiyor vekil imamlara haklarını diye, iktidar partisi neden versinki hak olmayan hakkı, herkese eşit şartlarda hak verilsin

Şimdi İMAM alımında torpil olsun dersek hepiniz karşı gelirsiniz ama vekil imam olarak görev yapanların çoğu nasıl oraya gittinizde vekil imam oldunuz dersek vekil olanların çoğu kızarlar adamınız olduğu halde gittiniz ve VEKİL İMAM OLDUNUZ

Eğer yeterliğiniz ve kpss puanınız var ise buyurun eşit şartlarda imam olunuz neden ey vekil imamlar neden başkasının hakkına girilipte kolaydan imam lık seçiyorsunuz hiç fazla kendinizi havaya sokmayın DİYANET in kendisi karşıdır vekil imamların kadroya yada sözleşmeye geçirilmesine kimse kızmasın eşit şartlarda sizde sınava girin yeterlik ve kpss puanınız var ise buyurun yerleşin yoksa kısa yoldan imamlık biraz zor kardeşler diğerlerinin adamı olmadığı için neden olmadılar çok zor bir olay

mustafa_kaya_vekil_i
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 19:34

sana cevap vermek isterdim ama güzel kardeşim malesef dengim değilsin,sadece bir söz sana yeterde artar bile eğer dünyada her şey eşit şartlarda herkese sunulmuş olsaydı allah cehennemi yaratmazdı,bu sadece vekil,kadrolu veya sözleşmeli diye değil her şeyde eşitsizlik var,bunda insandamı kabahat tabiki değil,herkes kendi alanında şansını zorluor,bu olaya gelecek olursak ister innın ister inanmayın veya siz kendi bildiğiniz doğrultuda inanın eninde sonunda bu iş olacak,ya teşkilat yasasıyla veya kanun teklifi ile olay şu kardeşim şu an türkiyede görüşülecek konuşulacak karara bağlanacak o kadar çok konu ve kanun varki bizim olayımızın bu derece gecikmesi oldukça normaldir,sana cevap vermiyecektim biliyosun fakat gene kendimi tutamadım,çünki benim haksız konuşmaya tahammülüm yoktur,herkes üzerine alınmasın.

mindedetun
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 19:40

Size kadro gelse kardeşim vekil öğretmenlerde kadro ister, hükümet onun için bunu göze alamaz vekil öğretmenlerin sayısı vekil imamlardan kat be kat fazladır birde haksızlığa bu hükümetin rızası yoktur.

Düşün size kadro verilse vekil olmayanlar neden kpss ye girdiler neden yeterlik aldılar neden bu kadar beklediler hiç düşündünmü kardeşim benim, sen sabret inş. sanada banada diğer kardeşlerimizede kadro gelir sabret inş. atanırsın selam ve saygılarım ile Mustafa kardeşim benim

imam18
Şef
30 Ekim 2009 21:43

mustafa kardeşim kimsede kabahat arama günah sende neden yazıyorsunki buraya hemen sabote ediyorlar bak gördünmü yok haksızlık yok diyanet istemiyor diyanet bile kendi 2010 çalıştayına aldı vekillerin kadrolu yada söz. geçirilmesine boşver kardeşim kim ne derse desin yazma buralara kadro gelince görürler boşver kimseyle sürtüşme.

mustafa_kaya_vekil_i
Şube Müdürü
31 Ekim 2009 13:33

arkadaşlar vekil olan veya olmayan geçici veya sözleşmeli fark etmez bizim bir ayrımımız yok burda bana burda neden bu kadar yükleniyosunuz anlamış değilim bu konu olur veya olmaz bu yetkililerin görüşü ve sorunu,ben sadece yapılmış olan bir basın açıklamasını okumayanlar için bir haber nieliğinde dyurdum,varmı böyle bir şey arkadaşlar burada günde en az yüzlerce haber yazılıp koyuluyor,hepsi doğrumu sizce buna inanıyomusunuz,ayrıca imam kardeşim ben bu haberi sabote edilsin veya edilmesin,karşı çıkılsın veya çıkılmasın diye koymadım ki,bir ihtimal dahilinde sayın vekilin basın açıklaması haberi olduğu için koydum,bizim kimseyle bir alıp veremediğimiz yok elhamdülillah,allaha inanan bir müslüman şunu çok iyi bilir ve inanr,nasipse eğer gelir himden yemenden,nasip değilse eğer şayet cumhurbaşkanı olacak bu ş dese olmazki ne geli eldn,hüküm ve son söz sahibi ancak ve ancak allah tır,önce onun onayı gerekli değilmidir,milletvekiliymiş,bakanmış,başbakanmı veya cumhurbaşkanıymış,bunlar allahın koyduğu durumlar karşısında sebep olan bir aracıdır,asıl hak sahibi kabul edecekki aracılar bunu gerçekleştirsin,değilmi konu bu kadar basit heralde bunun üzer,ne dahada bir şey söylenmez sanırım.

yavuzomer
Aday Memur
31 Ekim 2009 15:31

selamün aleyküm.mindedetunmusun nesin senin neyden haberin var bilmiyorum.görüyorumki hiç bir şeyden haberin yok.vekil imam olabilmek için kpss puanı ve yeterlilik belgesini şart koşuyorlar zaten.atamalrda yerleşemeyen kpssi iyi olmayan veya hafız olmayan arkadaşlar bu gibi görevlere başvuruyor ve imtihanla vekil ima olabiliyor.ukala herif ilk önce vekil nasıl olunur ondan sonra konuş.vekil olabilmek için ilk önce kpss ve yeterlilik belgesi şart.ordada kpssi yüksek olana öncelik tanırlar.laf söylerken tart da öle söyle.hani ne demişler BİLİYORSAN KONUŞ ALİM DESİNLER BİLMİYORSAN SUS ADAM DESİNLER. sen adamlığı kaybettiğin gibi alimliğide baştan kaybettin

mazlumm
Memur
31 Ekim 2009 15:41

yavuzömer hocam dier hoca arkadaşa demediğini bırakmamışın ama asıl senn bişeyden haberin yok vekil imamlık için kpss ve yeterlilik şart deel ben 3 yıldır vekil imamlık yapıyorum ne kpss wardı nede yeterlilik (şükür şimdi her ikiside war)ben nasıl oldum o zman... o müftnn insifiyatine kalmış bişey vekil imam aldığında onları şart koşarsa koşar.. ve vekil imamlıktan kadroya geçişte vekil olan imamın eğer kpss ve yeterliliği warsa o zaman geçer kadroya aksi halde imkansız ....

mazlumm
Memur
31 Ekim 2009 15:43

ve hoca arkadaşlarım yorumlarınızı yazarken uslubunuzu bozmaın herkes kendine yakışanı yapsın ........

16mayıs
Şube Müdürü
31 Ekim 2009 16:12

mazlum kardeşim işte seni alan müftüler yüzünden bu hallerdeyiz...

bende vekilim ama kpss ve yeterliliğim mevcut ve bizim burda bunlar olmadan kesinlikle vekil olarak görev alamazsın eminim ki türkiyenin çoğu yerinde böyle bu vekil demek asılın bütün şartlarını taşımak demektir. ama işte sizi alan müftü nasıl oluyor da insiyatif kullanıyorsa onların yüzünden bu hale geldik. ben vekiller kadroya alınsın alınmasın hiç önemli görmüyorum ama şu bi gerçek ki vekillerin kadroya alınması demek diğer arkadaşların da işine gelir neden mi.

çünkü biz kpss ve yeterlliğimiz olduğu müddetçe atamalrda tercih yapacağız ve inanıyorum ki bir çoğmuuz yerleşecğiz ve puanlarımızda yüksek allaha şükür ama bizim için ayrı bir kadro açarlarsa diğer arkadaşlara tercihler esnasında daha fazla yer kalacak çünkü biz tercih yapmıyacağız. bu da ne demek oluyor diyanet kısa süre içerisinde daha fazla imam almış olacak. rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile

mazlumm
Memur
31 Ekim 2009 16:38

hocam sadece bnm olduğum yerde öle deel her ilde bu böyledir vekillikte kpss ve yeterlilik şart deel.. ama olanlarada öncülük tanıolar sınav açılır sınavı kaznn geçer.. ben 4 yıldır hatimle tearvih kıldırıyom. mezun olduğum yıl ne kpss nede yeterlilik açılmıştı onn için alamamıştım...

mustafa_kaya_vekil_i
Şube Müdürü
31 Ekim 2009 19:18

mazlum kardeşim bi öyle söylüyosun bi böyle başta yeterlilik ve kpss aranmaz diyodun,ikinci msj da benim göreve başladığm sene böyle bir şey yoktu sonra çıktı diyosun ne dediğin belli dğil insanları yanıltma lütfen,ben sana açıkçası inanmıyorum söylediklerine neden mi,senin söylediklerin ya hiç yok,yada asırlar öncesinde kaldı arkadaşımın yorumunda dediği gibi artık kpss ve yeterlilik yoksa vekillik olmuyor,kadroya geçişte ise şöyle oluyor yanlızca kpss soruyorlar yeterlilik sormuyorlar çünki vekilliğe girişte yeterlilikle beraber dosyana koyuluyor,ben kendimi söyliyim sana ben 2004 te yeterliliğide,kpss yide aldım ve ikisi ile sınava girdim.o istemiyolar lafı eskide kaldı müftü kabul etsede sınavı kazandırtsada,sonra ankaraya gönderilmek üzere evraklarını istiyorlar,yeterlilik,kpss,diploma gibi eğer bir tek evrak eksik olsa bile kabul etmiyorlar,herkes burasın iyi anlasın arkadaşlar,bu arkadaşımın söyldiği 2004 ten önceki durum eeee o zaman dan önce yeterlilik varmıydı yoktu 2004 ten önce göreve başlayıp vekil devam eden bir çok kişi var onlar müftülerin sınavı sonrası insiyatif ve yeterli görülüp vekilliğe başlamışlardır,yani 2004 sonrası yterlilik ve kpss olmadan bırak müftüleri ankara diyanet işleri kabul etmiyor,umarım herkes anlamıştır,mazlum kardşimde anlamıştır,durum bunan ibaret arkadaşlar,kimsenin sıkıntısı olmasın,herkes geldiği yere mutlaka bir şeylerden geçip hakederek gelir bu kadar basit,saygılar,

mazlumm
Memur
31 Ekim 2009 19:34

mustafa kaya:))) benim göreve başladığm sene böyle bir şey yoktu sonra çıktı diyosun ne dediğin belli dğil insanları yanıltma lütfen...

:) ben nereye yazmışım bunu göremedim.. benm yazdığım şey vekillkte kpss yeterlilik şart deel ben oldum olanlarda war gir proflime al msnmi sana ıspatlıyayım....

mindedetun
Şube Müdürü
31 Ekim 2009 20:52

yavuzomer bey mindedetun nun kişilik haklarına hakaretten derhal forumdan silinip mazide hatırlanmasını ahmet bey den istiyorum.

Siz ne yapsanız ne etseniz inş. vekil imamlara kadro gelmez benim demek istediğim alım olursa kpss ve yeterlik puana göre tercihte herkese eşit hak veriliyor orda tercih edilsin benim bir arkadaşım var 1 yıldan fazla vekil imamlık yaptı puanı 70 idi ne oldu nasıl yaptı haberin yokmu onun gibi 75 lerde olan boşta geziyorsa bu arkadaş nasıl olduda orada vekil imamlık yaptı

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi