Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Ağustos 2020 21:04

Okula Bağış Yapsam Sorun Giderilir mi?
Değerli öğretmenlerim 2020 yılı temmuz ayı ilk haftasında bir mahalleden başka bir mahalleye taşındım sahtekarlık yapmadım gerçekten taşındım. Taşındığım ev ile okul arası 200 metre. Zaten taşınma sebebim de buydu okula yakın olmak. Çocuğumu okula kayıt yaptırmaya gittiğimde adres değişikliği yaptığımdan dolayı kayıt yapamayacaklarını, kendilerindeki listede çocuğumun ismi olmadığını, halihazırda sınıfların 60 kişilik oldugunu söyleyip beni gönderdiler. Muhtara gittim yapabileceği birşey olmadığını ne yapmam gerektiğini bilmediğini söyledi. Arkadaşlarımla bu sorunu paylaştığımda okula bağış yaparsam bu sorunun kolayca çözüleceğini söylediler. İşler böyle mi yürüyor devlet okullarında? Evime 200 metre mesafede okul varken 5km uzaktaki ücra bir mahalledeki okula mı göndermek zorundayım? veya Bu sorunumun çözümü için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Siyasi veya nüfuzlu bir tanıdığım yoktur Cimer vb şikayet kanallarını hiç kullanmadım ve kullanmaya niyetim yok şikayet ederek sorun çözmek yapımda yok bu işin sonucu ne olursa olsun asla şikayet etmeyeceğim sadece bu sorunumun çözümü için tavsiye istiyorum sorunumu açıkça ve samimi bir şekilde anlattım ukalalık olarak algılamayın sadece değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var bu sorun çok canımı sıktı

tekinalp1
Aday Memur
06 Ağustos 2020 10:37

NAKİL(Yönetmelik maddesi)

(2) (Değişik:RG-16/6/2016-29744) Nakiller eylül ayının ilk iş günü başlar ve ders yılı sonuna 15 iş günü kalıncaya kadar devam eder. Ancak doğal afet, sağlık ve ailenin adres değişikliği gibi nedenlerde bu süre aranmaz.

Okula nüfus müdürlüğünüzden aldığınız ikametgah belgesi ile birlikte dilekçe yazınız.Eğer dilekçenizi kabul etmezlerse ilçe milli eğitime bu dilekçeyi sununuz.Sınıf mevcutlarının 60 olması sizin sorununuz değil netice taşınmışsınız.Zaten bahsettiğiniz okulun kayıt sınırları ,içerisinde iseniz 5 km uzaklıktaki okulda kayıt yapmayacaktır.

kmal34
Aday Memur
06 Ağustos 2020 11:59

katılıyorum belgeleriniz tam ise okul kabul etmek zorunda yoksa ilçe milli eğitim

tekinalp1, 4 yıl önce

NAKİL(Yönetmelik maddesi)

(2) (Değişik:RG-16/6/2016-29744) Nakiller eylül ayının ilk iş günü başlar ve ders yılı sonuna 15 iş günü kalıncaya kadar devam eder. Ancak doğal afet, sağlık ve ailenin adres değişikliği gibi nedenlerde bu süre aranmaz.

Okula nüfus müdürlüğünüzden aldığınız ikametgah belgesi ile birlikte dilekçe yazınız.Eğer dilekçenizi kabul etmezlerse ilçe milli eğitime bu dilekçeyi sununuz.Sınıf mevcutlarının 60 olması sizin sorununuz değil netice taşınmışsınız.Zaten bahsettiğiniz okulun kayıt sınırları ,içerisinde iseniz 5 km uzaklıktaki okulda kayıt yapmayacaktır.

ebola_31
Memur
06 Ağustos 2020 12:02

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim dilekçe ile başvuracağım. Çok sağolun

Englishtea
Kapalı
06 Ağustos 2020 12:40

Benim de bir sorum olacak biraz konudan farklı ben de çocuğumun kaydı için Şubat ayında evimi taşıdım çocuğumu kaydettırmek istediğim okula kaydımızı yaptırdıktan sonra başka bir yere taşınırsak çocuğun okul kaydında bir problem olur mu çünkü büyükşehirde yaşıyorum çocuğum servisle gidip gelebilir ama benim ve eşimin iş yerlerine yakın bir yere taşınmamız gerekiyor araba da yok maalesef. Bilgisi olanlar cevap verebilir mi lütfen. Teşekkürler.

tekinalp1
Aday Memur
06 Ağustos 2020 13:28

Hiç bir sıkıntı olmaz Allah zihin açıklığı versin çocuğunuza ve tüm çocuklarımıza.

Englishtea, 4 yıl önce

Benim de bir sorum olacak biraz konudan farklı ben de çocuğumun kaydı için Şubat ayında evimi taşıdım çocuğumu kaydettırmek istediğim okula kaydımızı yaptırdıktan sonra başka bir yere taşınırsak çocuğun okul kaydında bir problem olur mu çünkü büyükşehirde yaşıyorum çocuğum servisle gidip gelebilir ama benim ve eşimin iş yerlerine yakın bir yere taşınmamız gerekiyor araba da yok maalesef. Bilgisi olanlar cevap verebilir mi lütfen. Teşekkürler.

Englishtea
Kapalı
06 Ağustos 2020 15:29

Çok teşekkür ederim. Amin cümle evlatlarımıza.

tekinalp1, 4 yıl önce

Hiç bir sıkıntı olmaz Allah zihin açıklığı versin çocuğunuza ve tüm çocuklarımıza.

muallim_34
Genel Müdür
06 Ağustos 2020 22:38

Bazı veliler çocuğunu daha iyi okula vermek için adres değiştiriyor.sonra tekrar kendi adreslerine geçiyorlar.

Okul haklı olarak buna karşı çıkıyor.

Siz kendinizde böyle yapma hakkı buluyorsanız diğerlerinin günahı ne..

O okulun öğrencisi olmadığınız halde gitmek istiyorsanız nakil başvurusu yaparsınız.. bi zahmet biraz katkıda da bulunursunuz.

ebola_31
Memur
06 Ağustos 2020 22:54

Sakin ol champ. Sahtekar değilim gerçekten taşındım çocuğumu yazdırmak istediğim okuldan Steve jobs Farabi Daniel Bernoulli Michael Faraday gibi dünyayı değiştirmek nasip olmuş biri mezun olmadı sıradan devlet okulu ayrıca bende kamu görevlisiyim çalıştığım kurumda kimseden bu işinizi yaparım ama bi zahmet katkıda bulunun diye talepte bulunmaz işimizi yaparız.
muallim_34, 4 yıl önce

Bazı veliler çocuğunu daha iyi okula vermek için adres değiştiriyor.sonra tekrar kendi adreslerine geçiyorlar.

Okul haklı olarak buna karşı çıkıyor.

Siz kendinizde böyle yapma hakkı buluyorsanız diğerlerinin günahı ne..

O okulun öğrencisi olmadığınız halde gitmek istiyorsanız nakil başvurusu yaparsınız.. bi zahmet biraz katkıda da bulunursunuz.

muallim_34
Genel Müdür
07 Ağustos 2020 22:52

Ben de başka okula kaydettirmek için taşıyanları kasdettim.

Ikincisi okulun bir çok gideri var..bi zahmet aile birliğine uğra incele..

Okul bu giderler için mecburen bağış talep ediyor..

Sizin bir aylık çerez parasını bir yıl için talep ediyor.

Devlet herkese okul vermiş.. sana verilen okulu begenmiyorsan ya okulunu düzelt ya da gitmek istediğin okula katkıda bulun bi zahmet.

Bu yazdıkların başka okula kaydettirmek için adres degistirenleri içindir.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi