Editörler : Lanet
22 Ekim 2011 11:06

Hangi marka çamaşır makinesi alalım?

çamaşır makinemiz bozuldu öncekinen çok memnunduk arçelik markaydı şimdi hangi marka almamızı tavsiye edersiniz şimdiki çıkanların ömrü 10 yıl diyorlar tavsiyeleriniz nelerdir?

probil
Aday Memur
22 Ekim 2011 11:57

7 kg almayı düşünüyoruz

navek
Daire Başkanı
22 Ekim 2011 17:19

önceki kullandığınız arçelik modeli neydi? çünkü arçeliğin memnun olunan modelleri %100 siemens patentlidir.sadece üstünde arçelik yazar. şu an da genel olarak lg ye yaptırıyor çamaşır makinelerini.

navek
Daire Başkanı
22 Ekim 2011 17:34

profilo cm1000ptr alabilirsiniz bütçeniz 850-950tl civarlarındaysa. ama dahada çıkarım diyorsanız bosch was20461tr(bi de 463 ü var sakın onu almayın numarası büyük diye, bu sonra çıktı ve 463ten daha iyi),siemensteki denk modeli wm10s461tr; 1600-1700tl lere kadar çıkarım diyorsanız da bosch was20763tr,siemens wm10s763tr alabilirsiniz. yazdığım modellerin hepsi 8kg lık. şu an alınabilir 7kg lık makine pek yok. özellikle son yazdığım 763 modelleri müthiş tasarruflu makineler isterseniz hep 2-3 kg lık yıkama yapın. lg nin 8-9 kg lık modelleri de iyi alınabilir bosch ve siemensten daha düşük fiyatlara. samsung un ise fiyatına ve görünüşüne kanıpta sakın alt seviye modellerini almayın. kullan at tarzı makineler,şimdi alır memnun kalır sonra servisle uğraşırsınız. aeg ler de iyi ama onlarda da servis sıkıntısı var.

ilk yazdığım profilo,bosch ve siemensteki .....360tr kodlu modellerle ön panel ve 1-2 program farkı dışında bütün parçalarıyla %100 aynıdır,fakat onlardan 200tl civarı ucuzdur.

navek
Daire Başkanı
22 Ekim 2011 17:55

en alınabilir 7kg modeller bunlarmış.

LG F1248QDP, Gorenje WA72105, Profilo CM1000ETR

7007
Memur
22 Ekim 2011 22:59

ben de bosch aldım dokunmatik olanlardan 6 ay fln oldu 1200 tl ye almıstım gayet guzel memnunum cok sukur..

navek
Daire Başkanı
23 Ekim 2011 01:06

evet 7007 bosch-siemens-profilo çamaşır ve bulaşık makinesinde en ideal markadır. yalnız buzdolaplarından(xl ve xxl modeller hariç) uzak durmak gerekir. bulaşık makinelerinden bardak tabak çizme şikayeti gelir,yalnız o da servisin önemsememesi ve bilgilendirmemesinden kaynaklanır. avrupanın suları kireçli olduğu için bu markalar tuz ayarı en yüksekte gelir ve yaşadığınız yer ege veya akdenizde değilse bardakları müthiş çizer. bu durumda belediyeden su kireç oranını öğrenip tuz ayarını yaptığınızda sorun çözülür. servislerin tekrar gelelim 3-5 kuruş alalım mantığıyla bu ayarla hiç oynamadıklarını düşünüyorum.

memur2112
Şube Müdürü
24 Ekim 2011 08:19

arkadaşlar 6 kg ve en iyi olan çamaşır makinesi hangisidir?lütfen artık karar vermem gerekiyor :) aylardır araştırıyorum ama sonuç alamadım :S

probil
Aday Memur
24 Ekim 2011 08:39

kullandığımız makine 91-92 yıllarında alınmış bi makine arçelik 2200 modeli nerdeyse 20 yıldır kullanıyoruz çok memnunduk ama bozuldu servisi çağırdık 400-550 tl masraf gider dediler bizde yenisini almayı düşünüyoruz son zamanlarda bosch'u övüyorlar ama kararsız kaldık en aşğı 7 kg almayı düşünüyoruz fakat 8 kg'de olabilir bütçemizde maksimum 1000 tl civarlarında.

memur2112
Şube Müdürü
24 Ekim 2011 09:54

ya arçelik in eski makineler iyiymiş şimdikiler değil ...böyle deniyor bosch için de bom boş deniyo :)eee ne kaldı?

navek
Daire Başkanı
24 Ekim 2011 16:30

memur2112 bosch için bomboş denmesinin sebebi buzdolaplarının berbat olmasındandır. iç dizaynı çok iyi(iyiden ziyade kullanışlı diyelim,çünkü çoğu dolap dondurulmuş gıda tüketen avrupa kültürüne daha uygundur) olduğu için bosch-siemens-profilo buzdolapları çok satıldı. ama çok büyük oranda memnuniyetsizlik yaşandı. halada buzdolabı fiyaskosu devam ediyor. ama çamaşır ve bulaşık mak. deyinde en ideal marka bosch-siemens-profilo ailesidir.ayrıca arçeliğin eski yeni bütün iyi makineleri fasondur:)probillerin makinesinin olduğu gibi.

probil arçelik 2200 çamaşır makinenizin üstünde arçelik yazıyor ama o %100 bir siemens:) 1000tl bütçe ile profilo cm1000ptr yi düşünmeden alın derim(900-1000tl). aynı modelin bosch ve siemenste muadili 1100-1250 tl civarlarında. inanki hiç fark yok ön paneller dışında.

degaje
Daire Başkanı
06 Kasım 2011 18:01

ariston sizce nasıl hem kurutma hem yıkama birarada kullanan var mı ?

nictirgit
Kapalı
25 Aralık 2011 00:44

siemens almayında ne alırsanız alın...

muallim51
Şube Müdürü
25 Aralık 2011 10:35

kesinlikle bosh derim.beyaz eşyada boshun üzerine yok.bir tanıdık 15 yıldır boshun çamaşır makinesini kullanıyor.tık yok.

mohican
Aday Memur
25 Aralık 2011 14:02

Bosch marka al arkadaşım.

pomem-3
Şef
25 Aralık 2011 14:11

Arkadaşım 2009 yılında evlenen bir arkadaşım tüm beyaz eşyalarını Samsung'tan aldı ve gayet memnun.. Çamaşır makinası için mutlaka araştırın ve seçeneklerinize ekleyin derim.. Diyarbakır'da görev yapıyorum ve buradaki Samsung bayisinde sık sık kampanya düzenleniyor en son 1 hafta önce 6 kiloluk emas kazan ve akım korumalı makina 500 civarıydı.

önsezi
Kapalı
25 Aralık 2011 14:56

Kesinlikle almamanız gereken marka BOSCH marka çamaşır makinesi veya buzdolabı.Çünkü dünyanın parasını alıyorlar.Servis ciddiymiş gibi duruyor ama Bosch hikaye.Ben size Arçelik'i tavsiye ediyorum.Bosch'tan benim ağzım yandı.

25 Aralık 2011 15:05

kim demiş bosh un buzdolabı berbat diye, yaklaşık iki yıl önce bu ötv indirimlerinin bitme zamanı 5 küsür milyara, bosh nofrost buz dolabı (metal renk çok büyük) fırın (o da metal renk 1600 tl) ve bir de 7 kiloluk çamaşır makiesi aldım. aldıklarımın hepsi de neredeyse en son modeldi en pahalısıydı 2 yıl önce. tüm ürünlerden de memnunum hatta oturduğum evin elektrik tesisastı bozukmuş sürekli eletrikler gidip geliyordu ben de genel olarak ilçenin elektiriği böyle heralde diyodum, neyse sonra tamir ettik ama peş peşe o kadar elektrik gidip geldiği halde buz dolabı bozulmadı.

çamaşır makinesinde tek şikayetim çok tasarruf yapması, tamam elektirkten tasarruf iyi de sudan da tasarruf yapıyo, çok az suyla çamaşırı duruluyo, o zaman da bana deterjan yeterince durulanmamış gibi geliyo ve içime sinmediği için ikinci defa durulumak zorunda kalıyorum.

tüm ürünler çok süper tek şikayetim bi tas suyla çamaşırı duruluyo olması, annemim 25 yıllık aeg makinesi haznenin yarısına kadar dolduruyo suyu çamaşırlar deterjandan arınmış şekilde çıkıyo. ha yıkması dersen çok güzel, yemek lekeli attığım mutfak önlükleri bile tertemiz çıkıyo ama tek sorun bu, onu da artık kendim makineye dışardan su takviyesi yapma gibi bi çözüm bularak hallettim sayılır.

araştırmak iyi de öyle bir ay botunca kendini yiyip bitirmek de saçma, akıllı köprüyü bulana kadar deli çayı geçiyo, beğeneceksin bi model, kapatacaksın gözünü, biraz paran gitsede beğendiğim modeli aldım oh olsun deyip severek kullnacaksın makineni.

ha bu arada alışveriş yaparken satıcıların size cazip göstermeye çalıştığı her ürüne hemen he demeyin.

ben bu üç beyaz eşyayı almadan önce her mağazayı ayrı ayrı gezip broşür almıştım (arçelik, beko, simens, bosh vs) her gittiğim yerde bana 7 kiloyu napacaksın al 5 kilo dediler, en çok da nofrosta takılıp nofrostu napacaksın al şu buz dolabını, herkes böyle söyleyince dedim adamların var bi bildiği demek ki, herkes nofrost daha pahalı olduğu halde onu değil de daha ucuz olanı vermeye çalışıyo bana, tam vazgeçecektim ki annem dedi ki yok kızım yok, buz dolabının buzluk kısmında dondurduğun ürünü yerinden söküp çıkaramıyosun, nofrosttan şaşma, onların elinde kalıyomuş da buzdoplaları, miillet sürekli nofrost aldığı için, elden çıkarmak için yapıyolarmış dedi. babalar gibi bosh nofrost aldım süper valla.

kurban bayramında çektirdiğin kıymayı koy poşete dondurucuya, hiç bir yere yapışmadan buzlanma karlanma olmadan istediğin zaman al.

ayyyy süper :)))

çamaşır makinem dokunmatik bu arada, 15 dk kısa yıkama özelliği var hatta yıkamanın ortasında unuttuğun bi çamaşır varsa makineyi durdurup kapağını açıp unuttuğum çamaşırı atıp tekrar kaldığı yerden devam ettirebiliyosun.

hayırlı bi alışveriş yaparsınız umarım.

şimdiden güle güle kullanın makinenizi :))

25 Aralık 2011 15:31

saç kurutma makimen de bosh ama ondan hiç memnun değilimhem de hiç.

tkhl
Şef
25 Aralık 2011 16:07

valla bizde 18 senelik makinemizi dün yolcu ettik markası aeg idi.vestel aldık şuan yeni olduğu için bir sıkıntı yok bu aya özel 5 yıl garantisi var ek ücret ödemeden bakalım artık.çok tuttuğunuz bir marka başka bir sene geliyo sorunlu bir mal üretebiliyor evdeki dolabımızın olduğu gibi...

infoc
Şef
25 Aralık 2011 18:25

Amerikalı Maytag marka çamaşır makinesi bulabilirseniz onu alın derim... Adamların araştırmasını yapmıştım bir ürünü 15 sene denedikten sonra piyasaya süren bir firma... Adamların sloganı "tamirci yok"

Toplam 123 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi