Editörler : ayşegül bgm
24 Eylül 2022 15:18

Hemşireler, mesleğinizden bahseder misiniz?

24-72 efsanesi doğru mu? İşiniz stresli mi? Polisligi bırakıp hemşire olmaya değer mi? Teşekkürler.

İsacPromise
Memur
24 Eylül 2022 15:54

24 72 diye bir şey yok. Normal mesai saati ne kadarsa o kadar çalışıyorsun. Örneğin ayda 21 mesai günü varsa o ay 7 tane nöbet ile mesain doluyor. Üzeri nçbet tutarsan mesai ücreti. Çalışma şartları çalıştığın yer ve kişilere göre değişkendir

Yok yaaaa
Aday Memur
24 Eylül 2022 17:02

Hemsirelikten polislige geçmiş biri olarak diyorum ki sağlık sektörü kesinlikle gönül ve insan sevgisi olan biri yapar. Polislik herkes yapabilir. Eşim hemşire. Benden az çalışıyor ama daha çok yıpratıyor ve yorgun geliyor.

İmtrue
Aday Memur
24 Eylül 2022 17:07

Sağolun kolay gelsin. 168 saat ile mesain doluyor buda minimum çalışma. Üst limiti varmı peki.

İsacPromise, 2 yıl önce
24 72 diye bir şey yok. Normal mesai saati ne kadarsa o kadar çalışıyorsun. Örneğin ayda 21 mesai günü varsa o ay 7 tane nöbet ile mesain doluyor. Üzeri nçbet tutarsan mesai ücreti. Çalışma şartları çalıştığın yer ve kişilere göre değişkendir

İsacPromise
Memur
24 Eylül 2022 17:12

130 saat
İmtrue, 2 yıl önce

Sağolun kolay gelsin. 168 saat ile mesain doluyor buda minimum çalışma. Üst limiti varmı peki.

İmtrue
Aday Memur
25 Eylül 2022 09:04

Özele bakabilir misiniz? Bir soru sormuştumda.

Yok yaaaa, 2 yıl önce
Hemsirelikten polislige geçmiş biri olarak diyorum ki sağlık sektörü kesinlikle gönül ve insan sevgisi olan biri yapar. Polislik herkes yapabilir. Eşim hemşire. Benden az çalışıyor ama daha çok yıpratıyor ve yorgun geliyor.

Hemsire0644
Aday Memur
25 Eylül 2022 09:26

Bir meslek düşunun hem çalışıp gelir elde ediyorsunuz hemde dua alıyorsunuz.hem bu dunya icin hemde ahiret icin ayni anda kazanc elde edebileceginiz baska bi meslek yok....çalisma sartlarina gelirsek 16 yillik hemsireyim bu meslekde calisma sartlari olarak cennetide gordum cehennemide ne rahat diyebilirim nede cok kotu sartlarda calısiyoruz diyebilirim. hastaneye ve calistigin birime gore cok degisiyor cunku...

ayhann68
Yasaklı
25 Eylül 2022 09:54

bizim hastanede 24 çalışsa sa 16 çalışsa da gece 00:00 -04:00 arası birisi 04:00-08:00 arası birisi uyuyor.04:00 08:00 arası istirahatli olan eve gidiyor.

otomatik çalışma saatin düşüyor.

25 Eylül 2022 17:06

Mesai bitiminde genel olarak nasıl izniniz oluyor. 24 çalış 48 mi? 24-24 ve 24-48 şeklinde mi oluyor? Öyle bi sistem görmüştüm.

ayhann68, 2 yıl önce

bizim hastanede 24 çalışsa sa 16 çalışsa da gece 00:00 -04:00 arası birisi 04:00-08:00 arası birisi uyuyor.04:00 08:00 arası istirahatli olan eve gidiyor.

otomatik çalışma saatin düşüyor.

25 Eylül 2022 17:09

Abla hemşirelik mesleği hoşuma gidiyor sağlıkçı arkadaşları görünce ne bilgili insanlar diyorum ve konuşma ve anlaşma şekilleri hoşuma gidiyor ama 24 saat mesai yorucu olmalı hele sabaha karşı

Hemsire0644, 2 yıl önce

Bir meslek düşunun hem çalışıp gelir elde ediyorsunuz hemde dua alıyorsunuz.hem bu dunya icin hemde ahiret icin ayni anda kazanc elde edebileceginiz baska bi meslek yok....çalisma sartlarina gelirsek 16 yillik hemsireyim bu meslekde calisma sartlari olarak cennetide gordum cehennemide ne rahat diyebilirim nede cok kotu sartlarda calısiyoruz diyebilirim. hastaneye ve calistigin birime gore cok degisiyor cunku...

Hemsire0644
Aday Memur
25 Eylül 2022 17:56

24saat mesainin zor oldugu zamanlar oluyor evet ama tek kisi calisilmayan ekip olan bi yerde cLisirsan bi kac saat donusumlu dinlenme firsati oluyor cogu hastanede. Zaten dinlenme firsati olamayacak kadar yogun bi yerse ordada 24mesai vermezler 16saat nobet olur. Haftalik 40saat mesaimiz biz mesai usulu calisiyoruz yani 40 saati tamamlaman gerekiyor ister nobet ister normal gunduz mesaisi olsun.. polislerde bildigim kadariyla mesai saati yok saglik sektoru polislige gore bence daha avantajli gibi ama tabiki seven icin. Sevmeyen sabırli olamayan sakin olamayan bi insan hosgorusu olmayan empati yapamayan biri kesinlikle saglik sektorunde olmamali bence ne hekim ne hemsire nede baska bi brans olsun. Hasta kisilerin psikolojisi saglikli bireylerle ayni olmaz. Bunu kendimizdende bilmeliyiz daha hassas daha alingan oluruz hasta olunca..

Beytullahderen, 2 yıl önce

Abla hemşirelik mesleği hoşuma gidiyor sağlıkçı arkadaşları görünce ne bilgili insanlar diyorum ve konuşma ve anlaşma şekilleri hoşuma gidiyor ama 24 saat mesai yorucu olmalı hele sabaha karşı

ecmal2
Memur
25 Eylül 2022 22:17

Yatiyon herhalde polislikte bende polisim hemşirelik den rahat değil emin ol ki

Yok yaaaa, 2 yıl önce

enkup
Memur
26 Eylül 2022 03:25

İnsanla uğraşılan heryer zordur, sağlık sektörüde nöbetli olduğundan ayrıca sıkıntılı ona göre

Y o l c U
Genel Müdür
26 Eylül 2022 08:26

Elinde seçenek varsa nöbet usulü çalışmayan, insan mesaisi olan, hafta sonu izni bayramda izni olan bir mesleğe yönel.

Nöbet usulü çalışan her meslek insanı tüketir, adı polis, asker, hemşire, doktor olsun farketmiyor.

26 Eylül 2022 13:38

24-72 çalışıyorum varmı itiraz olan ayda 9 nobetle

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
26 Eylül 2022 14:02

Gözlemlediğim kadarıyla doktorlar hem daha fazla dua alıyor hem daha fazla kazanıyor. Demekki başka meslekler de varmış :)
Hemsire0644, 2 yıl önce

Hemsire0644
Aday Memur
26 Eylül 2022 17:05

Bence sen gözlem yapmayi bilmiyorsun. Paradan bahsetmedim zaten kimin ne aldigi beni ilgilendirmiyor hak eden helaliyle yesin kazancini beni baglamiyor. Dua kismina gelirsek 4 yanlis bir dogruyu goturuyor aldiklari dua kadar bedduada var bide bunu gozlemle. Burda asla meslegini hakkiyla yapan hekimlerimizi kastetmiyor. Her meslegin iyiside vardir kotusude gozlem yaparken biraz daha dikkatle incele bence.....hepsinide gectim doktorda saglik sektorunde neticede genellersek ayni sektordeyiz... bu hemsirelere olan kininiz ve hazimsizliginizida hic anlamiyorum allah ıslah etsin son nefesinde insallah yogun bakımda hemsire hanım neolur bir yudum su diyerek ölmezsiniz!!!!

Mahmutt Kaya, 2 yıl önce
Gözlemlediğim kadarıyla doktorlar hem daha fazla dua alıyor hem daha fazla kazanıyor. Demekki başka meslekler de varmış :)

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
27 Eylül 2022 02:19

Sen dua alınan ve para kazanılan başka meslek yok dedin bende olduğunu gösterdim. Ne doluymuşsun be arkadaş çok mu ezdiler seni :)
Hemsire0644, 2 yıl önce

Bence sen gözlem yapmayi bilmiyorsun. Paradan bahsetmedim zaten kimin ne aldigi beni ilgilendirmiyor hak eden helaliyle yesin kazancini beni baglamiyor. Dua kismina gelirsek 4 yanlis bir dogruyu goturuyor aldiklari dua kadar bedduada var bide bunu gozlemle. Burda asla meslegini hakkiyla yapan hekimlerimizi kastetmiyor. Her meslegin iyiside vardir kotusude gozlem yaparken biraz daha dikkatle incele bence.....hepsinide gectim doktorda saglik sektorunde neticede genellersek ayni sektordeyiz... bu hemsirelere olan kininiz ve hazimsizliginizida hic anlamiyorum allah ıslah etsin son nefesinde insallah yogun bakımda hemsire hanım neolur bir yudum su diyerek ölmezsiniz!!!!

aay-ten06
Kapalı
27 Eylül 2022 11:25

Dolu olan ben degilim sizsiniz.. her firsatda hemsireler laf sokmak icin bi gayret icin de olan sizsiniz.. ezilmeye gelince kendini bilen ve işini duzgun yapan kimseyi kimse ezemez. 16 yillik meslek hayatimda birlikte calistigim hicbir hekimle sorun yasamadim cok sukur;)

Mahmutt Kaya, 2 yıl önce
Sen dua alınan ve para kazanılan başka meslek yok dedin bende olduğunu gösterdim. Ne doluymuşsun be arkadaş çok mu ezdiler seni :)

Tiamo00
Şef
27 Eylül 2022 11:41

Efsane deyip doğru mu diye sormak :)

ayhann68
Yasaklı
27 Eylül 2022 22:05

8 saate göre 3. gün işe geliyor tekrar

Beytullahderen, 2 yıl önce

Mesai bitiminde genel olarak nasıl izniniz oluyor. 24 çalış 48 mi? 24-24 ve 24-48 şeklinde mi oluyor? Öyle bi sistem görmüştüm.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi