Editörler : crops35

Yasaklı
31 Ekim 2009 18:46

Teknısyen yardımcısı olupda ,telekoma mahkemeye veren kısının davası

SELAM..BURDAN TELEKOMDA TEKNISYEN YARDIMCISI OLARAK CALISMIS VE CALISMAKTA OLDUGU TARIHLERDE TELEKOMA DAVA ETMIS KISININ DAVA SEYRINI BU STATUDE CAISAN ARKADSLARIMIN BILGISI OLMASINA BU BAŞLIGI ACTIM..

BU ARKADAS 2003 YILINDA TELEKOMDA TEKNISYEN YARDIMCISI IKEN DAVASINI ACMIS. olup,DAVAYI KAZANAN ARKADS BASKA KURUMA GECTI ..SU AN BIR KURUMA ATAMASI YAPILMIS..DAVAYI BU ARKADS KAZANMIS AMA YARTITAY ONAMISTIR...TELEKOMDA KARAR DUZELTME DIYE ITIRAZ ETMIS..YARGITAY TEKRAR ONANRSA ARKADSIN MAASINDA DEGISIKLIKLERDE OLACAK..BILGI VE BELGE ALINCA PAYLASACAGIM..SANIRIM YAKIN ZAMANDA SONUCLANACAK...DARISI TUM TEKNISYEN ARKADSLARIMIN BASINA..BASKA KURUMA GIDINCE EN MAGDUR DURUMA DUSEN TEKNISYEN YARDIMCISI ARKADSLARA GUZEL HABERLER GELIR INSALLAH..

kurna
Aday Memur
01 Kasım 2009 17:19

gözlem hanım çalışmalarınızı çok yakından takip ediyor ve tebrik ediyorum bende tek.yrd olarak 20006 yılında başka kuruma atandım

benim gibi birsürü mağdur olan arkadaş var bizlerde telekomda çalışırken ünvan yükseltmeyle ilgili telemomu mahkeye verdik dava sonuçlanmadan 2006 yılında başka kuruma atandım başka kurumda çalışırken telekoma dava sonucunu verdim aldığım yazılı cevap gittiğiniz kumla hallet gittiğim şuanki kurumuma yazdım sen bu ünvanla geldin yapılacak bişe yok burada sınavlar açılır girersin Burada en önemlisi telekomdan gelirken ünvanımın verilerek maaşımın düzeltilmesiydi benim gibi ço arkadaşlar var inşallah bu arkadaşın davasını yargıtay tekrar onarda bu sorun çözülür kolay gelsin

ugur65
Aday Memur
09 Kasım 2009 23:12

Valla kimsenin umutlarını kırmak istemem ama benim 2003 te açtığım dava 2009 ta sonuçlandı danıştaydan onanıp geldi fakat Telekom ben şirketim senin derdin devletle git onunla hallet dedi kısaca. Yani davayı kazanmış olmak bana bişey kazandırmadı. Şimdi ise kazandığım bu davaya istinaden maddi kayıplarım için dava açacağım. Eğer bunu kazanırsam icra yoluylada olsa tahsilatımı yapabilirim diye düşünüyorum. Gelişmelerden sizleri haberdar edicem. (Van ilinde bu şekil dava kazanan 5-6 tkn yrd arkadaşız hepimizinde durumu aynı)

gozlem
Yasaklı
10 Kasım 2009 10:24

selam uğur65,

bu teknisyenlik davası kazanımı ile türk telekomdan almanız gereken haklar..

1.2003 yılı ile maaş nakil ilmuhaberinizin size verildiği tarih arasında geçen sürenin farkını türk telekom a.ş den talep etmelisiniz..maaş nakil ilmuhaberinizin tekrar tarafınıza düzenlenip verilebilmesi için..

2. yine türk telekomdan statünüzü bilmiyorum mevzuata geçmiş iseniz 2003 tarihinden bu yana maasınız ıle teknisyen arasındaki ikramiye farkınızı almalısınız.

3.yeni kurumdan da derece ve kademe ilerlemesini talep etmelisiniz.

4.mevzuata geçiş ve statünz vede tarihi önemli.

5.maaş nakil ılmuhaberınize aylık yansıyacak miktar şuan maaşınıza güzel bir kazanım yaptırabilir..

bu davayı kazanımdan sonra bu haklarınızı ve daha atladığım konu varsa sizih lehinize olacağına inanıyorum..başarılar..

doloyaba
Aday Memur
11 Kasım 2009 00:09

arkadaşlar bende telekomda teknisyen yardımcısı idim 2003 yılında meslek lisesi telekominikasyon bölüm mezunu olduğumdan ünvan yükseltilmesi icin telekoma dilekçe verdim dilekçeme cevapları sözleşmeli statüde olduğumdan dolayı mümkün olamayacağını iş mevzuatına geçmem halinde teknisyen ünvanının verileceği tarafıma bildirildi bende telekomun bu yazısına istinaden idare mahkemesine verdim idare mahkemesi yürütmenin durdurulması kararını verdi bende bu kararı uygulaması için telekoma yazı yazdım telekom kararı bölge idare mahkemesine itiraz etti inanırmısınız 2006 yılının nisan ayında bölge idare mahkemesi kararı bozdu bende bende bu karardan sonra başka kuruma gitmek için dilekçemi verdim ve hemen mahkemenin bu olumsuz kararını danıştaya itiraz ettim davam halen daniştayda esastan görülmekte sonucunu merak ediyorum ve yüce adalete güveniyorum ben şu an milli eğt de teknisyen yardımcısı olarak çalışıyorum hemde atamam yardımcı hizmetler sınıfı o kadar zor durumdayımki sizlere anlatamam allah bana ecir sabrı versin benim anlamadığım nakil ilmuhaberinde GİH sınıfı teknisyen yardımcısı nasıl olurda YHS teknisyen yardımcısı oluyor yeni kurumumda arkadaşlar okadar zor durumdayım anlatamam şimdi MEB memur sınavıda var gireyimmi girmeyimmi tereddütlerim var memur olursam maaşım düşermi düşmezmi kesin bir bilgi yok 500 tl fark tazminatım var emekliliğim dolmuş durumda emekli müktesebim 3 derecenin 9 'u yeniden görüşlerinize sunuyorum teşekkürler

kurna
Aday Memur
13 Kasım 2009 17:01

mükemmel bir gelişme tebrik ediyoum davayı kazanan arkadaşı tebrik ediyorum gözlem hanım sizleride sayenizde.bende yaklaşık üçbuçuk yıldır başka kurumdayım sanırım geriye dönük ünvan ve maaş nakli yapması gerekecek telekomun mahkeme kararını size gelirde paylaşır sınız kolay gelsin

gozlem
Yasaklı
15 Kasım 2009 11:47

selam kurna..

tabııkı bu karar gelınce tum arkadslarımla paylasacagım..sadece 3 haftalık bır sure ıstıyorum..daha danıstaydan evragın gelmesı beklenıyor.. basarılar dılerım..

doloyaba
Aday Memur
21 Kasım 2009 03:13

gözlem hanım benim yazımı bir yorumlarmısınız

gozlem
Yasaklı
21 Kasım 2009 12:30

selam doloyaba,,4046 nakil olarak en magdur durumda olan arkadaslar teknisyen yardımcısı arkadaslar..bazı arkadasların bu konuda mağdurıyetlerı yok.nedenmi ???

nufusta ,tapuda ve shck kurumunda çalısan arkadasları yardımcı hızmetlerde çalıştı rmıyorlar..memur statüsünde idari himetlerde memur olarak çalıstırıyırlar,,milli eğitim bu konuda en acımasız kurum..bırkaç kurumda aynı sekılde,,dolayaba ben bu konuda bir araştırma yapmayı düşünüyorum ve başlık açmayıda düşünüyorum..ama tüm teknisyen yardımısı arkadasların hangi kurumda memur statüsünde calışıyorlar hangiside yardımcı hizmeter grubunda calıştırılıyorlar,,bunları araştırmak gerekiyor,,,,kımse kaderım bu deyip,boyun eğmesin..lütfen hakkınızı arayın..lütfen..

dıger konuya gelnce kazanılan teknisyen yardımcısı danıstay kararı 2 hafta sonra elımde olacak..herkesle paylaşacağım..

doloyaba,,telekom bu kadroyu vermiş ama 657 devlet memurları kanununda böyle bır kadro yok,sıkıntı burda,,telekoma ve su an yeni kurumda calısa teknisyen yardımcıları kadroları ıle ilgili dilikce sunsunlar..

inanın danıştay kararırından sonra cok sey değişeceğine inanıyorum..

doloyaba 2 hafta daha beklemenizi rica edıyorum..,karar elimize gelsin net sonuca ulasacağiz,,

bu olumlu karar size ve dığer arkadaşlara emsal olcak..basarılar...

kurna
Aday Memur
22 Kasım 2009 21:40

ben meb e 2006 yılında bşladım mebde atama işlemi yapan arkadaşlar böylebir kadroyok neyapalım teknisyen yardıcısı yardımcı hizmetlerde olur diye yardıcı hizmetlere atadılar meslek lisesi eml blümü mezunuym yüksek okul mezunu tek yardımcısı arkadaşlardamı aynı yardımcı hizmetler

murat_62
Şube Müdürü
31 Aralık 2009 10:11

Merhaba Arkadaşlar.

Arkadaşlar şuanda aranızda Telekomda Teknisyen Yardımcısı olup, başka kuruma nakil olmuş ve bütün davaları kazanmış bir arkadaş varmı.Yine davalar sonucunda Teknisyenliğini almış,tazminat almış arkadaş varmı.İsterseniz artık sonuçlardan bahsedelim.Benim son durum Davamın Karar düzeltmede olduğu.Karar düzeltme sonuçlanınca size bilgi vereceğim.Burada karar düzeltmesi(telekomun gittiği) sonuçlanmış arkadaş varmı.Kısaca bu davaları kazansak bile sonuç alamayacakmıyız.

selami.65
Aday Memur
31 Aralık 2009 14:04

arkadaşlar hepinize slm.sayın gözlem hanım ben bu işleri pek bilmiyom.sizden ricam bana elinizdeki tüm kararları yollarsanız sevinirim.sizin yazışmalarınızı takip ediyorum.vede taktir ediyorum.ne kadar karar varsa bana yollarsanız sevinirim.şimdiden teşekkür ediyorum. [email protected]

murat_62
Şube Müdürü
20 Nisan 2010 10:06

En son gelişmeleri bekliyoruz.

edacan19
Aday Memur
19 Temmuz 2010 17:02

gözlem hanım merhaba

teknisyen yardımcısı olarak 2005 yılında kurum değiştirdim. kararları lütfen banada gönderirmisiniz. bu konuda kararlar bulunduğunu okuyorum fakat henüz hiçbiri elime geçmedi.

rica ediyorum lütfen bu kararları banada gönderiniz.

a_ [email protected]

[email protected]

gozlem
Yasaklı
20 Temmuz 2010 10:39

edacan19, teknisyen yardımcısı arkadasların kazanımları ıle ilgili 54 sayfalık bir dosya gönderdim , birde baska bir arkadasımızın kazanımını maille attım. basarılar dilerim.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi