Editörler : supporters.

memuristann
Aday Memur
24 Ağustos 2019 17:57

Boş adam(!)sın. Yas 26 . Senden yüksek puan aldiysa hakki olmali. Beyin önemli yaş degil. birazda karakter kisilik lzm

Machiavel, 5 yıl önce

yeni mezun 23 yaşında gençler işsizken siz dinazorların boş hayallerine verilemez o işler

Hakyol10
Aday Memur
25 Ağustos 2019 11:51

Ben ibfliyim maalesef merkezi atamada görüşemeyiz bizde mülakat var kardeş. Ben de hayatımda ilk defa bu yıl girdim yaşım 30 sağda solda da ağlamıyorum 40 olsun diye. Ayrıca a grubundan 95 alacak kapasiteye sahipsen yumruk da yarıştırırız sidik de buyur gel.
muhmuhen, 5 yıl önce
El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış:) Not: hayatimda ilk defa kpss'ye bu yıl girecegim. Uzun yillardir yabanci firmalarda orta düzey mühendis yonetici olarak calisiyorum. Seneye görüşürüz merkezi atamada.

35yasmagduru
Aday Memur
26 Ağustos 2019 17:18

ben okudugumu gayet ıyı anladım

o yaştan sonra verımlı olan cok kısı var merak etme

sende o yaşa geleceksın o zaman sende 35 ten sonra bırak cek gıt çalısma

senın soyledıginle yaptıgın yada yapacagın arasında muthıs tezatlık var

senın dusuncene gore 35 yasından sonra sende verımsızleseceksın sende cek gıt o zaaman

Hakyol10, 5 yıl önce
35inden sonra insanların fosilleştiğini iddia etmiyorum zaten dikkat edersen 40ından sonra kaç sene verimli çalışacak diyorum okuduğunu anlamaya çalış bence.

ist.ankara
Aday Memur
26 Ağustos 2019 20:21

Bu konu kimseyi kırmadan, kimseyi kınamadan güncel tutmalı.

Herkesin yaşantısı, düzeni apayrı. Özel sektörde ya da seyyar bile çalışıp A grubu sınavları

Analarının ak sütü gibi hak eden insanlar oldu, olacaktır da.

2010 sınavı'nın bile davaları devam ederken o yıldan günümüze gelene kadar niceleri için mülakatlardan elenmeler, ömürden yitip giden zamanlar oldu.

2016 ve 2017 KPSS'de bir kaç puan türünden derece yapıp bölümünden de bir türlü alım olmaması nedeniyle puanı, vakti heba olan insanlar tanıdım.

Bu konunun eni konu görüşülüp karara bağlanması gerekli.

Önce bir Kamu oyu oluşturulmalı sonra bazı dinamikleri bu haksızlıktan haberdar etmeli.

Ayrıca bence bu konu sadece forumun bu sayfasını da ilgilendirmiyor.

B grubu başta olmak üzere bir çok sayfaya da bilinç oluşması için örnekler, linkler verilmeli.

Paylaştığım linkte Rasim Özdenören Öğretmen sorununa değinmiş. Bu konuya da dikkat çekmesi için ricada bulunabilir. Diğer kişilere de.

Bakanlara ve yardımcılarına, Yazarlara, Danışmanlara, ve daha bir çok kişiye bu konunun içeriği anlatılmalı.

https://www.yenisafak.com/yazarlar/rasimozdenoren/atanamayan-ogretmenler-meselesi-2052516

Ortak bir akıl, Kamu oyu, ve iyi yürütülen bir süreçle bu konuda düzenleme yapılabileceğini düşünmekteyim.

Ekim ayında yargı reformu görüşmeleri başlamadan evvel de bu sesi çoğaltıp tüm karar alıcılara ulaştırmalı.

Hakyol10
Aday Memur
27 Ağustos 2019 00:33

Yok kardeş sen cidden anlamakta sıkıntı çekiyosun ben diyorum ki o yaştan itibaren kaç sene verimli olacak sen diyosun 35 ten sonra çek git. Bak bilale anlatır gibi anlatıyorum farazi olarak bir insanın 55 yaşına kadar verimli olduğunu varsayalım senin de bir işletmen olduğunu düşün. 25 yaşında işe alıp bulunduğu kariyerde uzmanlaşması için 40 bin tl harcayacaksın bir diğer senaryoda da 40 yaşında bir adamı alıp uzmanlaşması için aynı şekilde 40 bin tl harcayacaksın. Sen işletmeci olarak kime yatırım yaparsın? 30 yıl çalışacak olana mı 15 yıl çalışacak olana mı? Devlet işletmeci gibi düşünür işçi gibi değil. İnsana da makineye de yatırım yapmadan önce kullanım ömrünü hesaplar bu işin her sektörde mantığı budur. Umarım yaşlı zekan bu sefer durumu kavrar ne anlatmak istediğimi anlar.
35yasmagduru, 5 yıl önce

ben okudugumu gayet ıyı anladım

o yaştan sonra verımlı olan cok kısı var merak etme

sende o yaşa geleceksın o zaman sende 35 ten sonra bırak cek gıt çalısma

senın soyledıginle yaptıgın yada yapacagın arasında muthıs tezatlık var

senın dusuncene gore 35 yasından sonra sende verımsızleseceksın sende cek gıt o zaaman

zeitgeist1
Aday Memur
27 Ağustos 2019 01:14

Herkesin hayatta birseyleri değiştirmek için bir başka şansı olması gerekiyor. Bunun engellenmemesi için 35 yaş şartı kalkmalıdır. Not : Yaş 30

vanhelsing3535
Kapalı
27 Ağustos 2019 21:32

Olaya sadece istihdamsağlanması acisindam bakmış genç arkadaslar. Kendi pencerelerinden hakkilar elbet. Ancak bazı meslekler varki üst yas sınırı degil alt yaş sinırı olmalı. Mesela hakimlik. Mesela kaymakamlık. Bu meslekleri icra etmek icin univeriste iyi bir bolum okumanin sinavlarda iyi ouan almanin yani sira hayat tecrubesi edinmis egolarindan siyrilmis yaş eşiginede gelmek gerek.

emre polat
Müsteşar Yardımcısı
29 Ağustos 2019 12:54

Bu konuyu ne kadar tartışırsanız tartışın herkes kendince haklı görünecek ve bir sonuca varılamayacak.

Bir insanın 40 yaşına bir yer kazanamaması yerleşememesi meselesi değil bu konu, konuyu saptıranlar veya saptırmaya çalışanlar hep bu yönden değerlendirdi ama büyük bir yanılgıdır aslında.

Asıl mesele şu: Bir sınav yapılıyor herkes istediği yaşta girsin, liyakatına ve bilgi düzeyine güvenen girsin, adam girer girmez, yerleşir yerleşme, kime ne? 50 yaşında kpss A sınavında büyük başarı sağlayacak bir insan bence tadir edilmeli o kadar genç rakibine rağmen bu başarıyı sağlıyorsa. Bu kadar basit. Daha neyi tartışıyorsunuz ki?

Yıllarca özel sektörde çalışmış çok donanımlı insanlar var, devlet bu potansiyeli de kullanabilir eğer bu kişiler kamu'da çalışmak istiyorsa. Ne var bunda?

Avrupa ülkelerindeki sınav yaş şartlarını incelediniz mi? ABD deki durumu incelediniz mi? Madem Türkiye AB 'ye aday bir ülke neden hala statükodan çıkamıyor? Neden hala at gözlükleri takmakla ısrar eden bir anlayış var ? Birilerin işine gelmediği ortada, bu konuda başlık açıldığında yaş sınırı 30 idi, sonra 35 oldu. Tamamen kaldırılmasını talep edenlerin talebi değerlendirilmeli ve yaş sınırı madurların sesi dinlenmeli bence. Demokratik, ilerici, basiretli bir vizyonun gereğidir bu.

Yok hiç bir yere yerleşememiş de, yok emeklilik yaşımış da, yok şu bu ..asıl mesele bu değil.

35yasmagduru
Aday Memur
29 Ağustos 2019 13:17

sen benim anlatmak istediğimi anlamıyorsun kardeş oyuzden sana laf anlatmayacağım git kendi kumunda oyna

Hakyol10, 5 yıl önce
Yok kardeş sen cidden anlamakta sıkıntı çekiyosun ben diyorum ki o yaştan itibaren kaç sene verimli olacak sen diyosun 35 ten sonra çek git. Bak bilale anlatır gibi anlatıyorum farazi olarak bir insanın 55 yaşına kadar verimli olduğunu varsayalım senin de bir işletmen olduğunu düşün. 25 yaşında işe alıp bulunduğu kariyerde uzmanlaşması için 40 bin tl harcayacaksın bir diğer senaryoda da 40 yaşında bir adamı alıp uzmanlaşması için aynı şekilde 40 bin tl harcayacaksın. Sen işletmeci olarak kime yatırım yaparsın? 30 yıl çalışacak olana mı 15 yıl çalışacak olana mı? Devlet işletmeci gibi düşünür işçi gibi değil. İnsana da makineye de yatırım yapmadan önce kullanım ömrünü hesaplar bu işin her sektörde mantığı budur. Umarım yaşlı zekan bu sefer durumu kavrar ne anlatmak istediğimi anlar.
01 Eylül 2019 01:55

+
01 Eylül 2019 01:58

azina salik
cnkmo, 5 yıl önce

2 sene sonra görürüm seni velet

35yasmagduru
Aday Memur
02 Eylül 2019 11:52

arkadaslar cımere kamu denetcılıgıne ve sıyası partı temsılcılerıne bu hususu yazalım. Geleceğimiz için yazalım gorusmeler ayarlayalım.

bırlıkte hareket edelım ne dersınız

ist.ankara
Aday Memur
06 Eylül 2019 11:17

Birbirimizi kınamadan, kırmadan bu konunun güncel kalması gerektiğini düşünüyorum.

Birlik , beraberlik olunursa, dilekçeler, sosyal medya gruplarında da kuvvet olursa bence bir bilinç oluşur, bu yakınma nedir denilir.

Yapılması gereken başta CİMER, KDK ve Bakanlara, Yardımcılarına

Yazarlara bu konunun büyük bir mağduriyet oluşturduğunu ifade etmek.

2010 sınavında ve sonrasındakiler de bile şaibeler devam ederken hiç kimse birbirini yapamadın edemedin yaşını aldın çekil diyerek lütfen kırmasın kınamasın. Bir çok insan bu süreçlerde maalesef yaş sınırına takıldı.

mussolliniii
Memur
06 Eylül 2019 20:01

35 bile çok 30 a kadar kariyer kadroya girdin girsin yoksa git memur ol o kadar genç dinamik adam varken 10 yıl 15 yıl memurluk yapmış adam çıkmış 35 yaşında müfettiş yardimcisi oluyor ne öğreteceksin o yaştan sonra adama boş işler

35yasmagduru
Aday Memur
07 Eylül 2019 12:26

ozaman sende 35 ten sonra kurumda durma senden de bı verım almaz kurum sende cek gıt ozaman hersey yas degıl 36 37 de adam yuksek puan alıyosa gırmesı hakkı

dun haberde gordum adamlar avrupada bır meslekte 65 yaş sınırını kaldırmıslar yas sartı aramıyorlar... bıraz genıs dusunmek lazım dar mantıkla hareket edıyorusnuz

herkesın sartları aynı degıl sen belkı el bebek gul bebek sekılde sınava hazırlandın ama mıllet calısarak emeklerı ıle sınava hazırlandı

yuzden yas sartı esnetılmelı

mussolliniii, 5 yıl önce
35 bile çok 30 a kadar kariyer kadroya girdin girsin yoksa git memur ol o kadar genç dinamik adam varken 10 yıl 15 yıl memurluk yapmış adam çıkmış 35 yaşında müfettiş yardimcisi oluyor ne öğreteceksin o yaştan sonra adama boş işler

35yasmagduru
Aday Memur
07 Ekim 2019 12:17

Arkadaslar kamuuya alımda 35 yaş şartının kalkması yada duzenlenmesı ıcın kanun teklıfı verıldıgı haberı yapılmıs

Sanırım kanun teklıfı verılmıs habere goore.Dogru ıse hayırlı olsun sımdıden

https://www.gazetekritik.com/vekil-haberleri/feridun-bahsi-kamuda-istihdamin-onundeki-yas-sinirlamasi-engeli-h93025.html

35yasmagduru
Aday Memur
09 Ekim 2019 13:43

arkadaslar kanun teklıfı verılmıs nerdesınız destek olmak ıcın

#657ek40maddedüzenlensin

#kamuda35yaşsınırıkalksın

#35yasmagdurlari tag ları ıle twıtter da destek olun

35yasmagduru, 5 yıl önce

Arkadaslar kamuuya alımda 35 yaş şartının kalkması yada duzenlenmesı ıcın kanun teklıfı verıldıgı haberı yapılmıs

Sanırım kanun teklıfı verılmıs habere goore.Dogru ıse hayırlı olsun sımdıden

https://www.gazetekritik.com/vekil-haberleri/feridun-bahsi-kamuda-istihdamin-onundeki-yas-sinirlamasi-engeli-h93025.html

barbarossa35
Aday Memur
10 Ekim 2019 08:52

+

şifomehmett
Yasaklı
27 Kasım 2019 18:17

Sınır kaç olmalı? 50 mi ? 35 bile fazla bence, 30 dan yukarısı gelmesin
Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler