Editörler : E.Kayı Han
14 Ocak 2011 22:06

Torba Yasa Ne Oldu.

neler getiriyo bizlere.. biraz dillendirdiler ortada hiçbir şey yok maalasef;!!

herzamanmutedil
Kapalı
14 Ocak 2011 22:29

biraz hava getirmiyor mu?

tunciy
Genel Müdür
14 Ocak 2011 22:47

Başlık açmadan önce biraz araştırsak acaba daha iyi olmaz mı?

"Noldu torba torba dediler" gibi agresif bir soru ile sorulduğunda insan cevap bile vermek istemiyor. Ama gene de şöyle yapalım, sizin yerinize araştırıp da bulduklarımı size aktararak belki bir teşekkürünüzü alma hakkını elde etmiş olabilirim;

Bakın mesela http://forum.memurlar.net/konu/1157726/ linkinde nurullahulekber12 nickli arkadaşımız getirileri yazmış.

Ayrıca şu andaki durumunu da http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16760649.asp?gid=373 linkinden okuyabilirsiniz, tasarı Plan ve bütçe komisyonundan geçmiş, daha genel kurula inmemiş yani. Hem bu linkte genel olarak torba yasanın içindekiler de kısaca anlatılmış, belki okumak istersiniz ve siniriniz de geçer...

vekil_imamTS
Genel Müdür
14 Ocak 2011 23:47

ahsen_ank kardeşim bu ne biçim üslup böyle allaha aşkına bilmeden etmeden bilmem bi yerlerden fırlar gibi atlıyosun ortaya önce bir araştır bakalım bi şeyler getiriyomu getirmiyomu,hemen muhalefetlik hazır yazık gerçekten yazık bence sizin gibilere gökten 1 çuval altın yağsa,1 çuval daha yağarmı diye göğe bakar bekler durursunuz bir insanız arzu ve istekleri bu denli doymaz olmamaları,geçmişte helak olan kavimlere bakarsanız hep şükürsüzlükten,isyandan dolayı helak olmuşlardır onun için önce şükretmesini öğrenelim sonra allahtan hayırlısını isyetelim.........................

ewwweeet gelelim torbanın memurlara getirisine işte getiriler...............

Eklenme Tarihi:14 Ocak 2011, Cuma

Haberin Okunma Sayısı: 370

TOPLU GÖRÜŞME TALEPLERİMİZ, PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU?NDA KABUL EDİLDİ, SIRA GENEL KURUL?DA

Torba kanunun, Plan ve Bütçe Komisyonu?nda kabul edilmesinin ardından gözler, TBMM Genel Kurulu?na çevrildi. Tasarının aynı şekilde TBMM Genel Kurulu?nda kabul edilmesi halinde, sendikalı kamu çalışanı 3 ayda 45 TL toplu görüşme primi, sözleşmeli personel de ilk kez aile yardımı alacak.

2009 ve 2010 yıllarına ait, toplu görüşme mutabakat metninde yer alan hususlarla, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu?nun bazı maddelerinde yapılması planlanan değişikler, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu?nda kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu?nun kabul ettiği tasarı, TBMM?in ilk çalışma takviminde Genel Kurul?a gelecek. Torba kanunun, Plan ve Bütçe Komisyonu?nda kabul edilmesinin ardından gözler, TBMM Genel Kurulu?na çevrildi. Tasarının aynı şekilde TBMM Genel Kurulu?nda kabul edilmesi halinde, sendikalı kamu çalışanı 3 ayda 45 TL toplu görüşme primi, sözleşmeli personel de ilk kez aile yardımı alacak.

Eşi çalışmayan 670 bin memura 89 TL eş yardımı yansıyacak. Sözleşmeli memura da yeni haklar getiriliyor. İlk kez yaklaşık 200 bin sözleşmeli memur 110 TL eş yardımı alacak ve çocuk yardımından da yararlanacak. 1 Ocak?tan geçerli olmak üzere de memurlar 3 ayda bir 45 TL toplu görüşme primi alacak. Ayrıca, çocuk sayısı sınırlaması da sona eriyor. Tasarının kabul edilmesiyle sözleşmeli personelden, istihdamlarına esas sözleşmelerinden damga vergisi alınması uygulaması da sona erecek.

Plan ve Bütçe Alt Komisyonu?nda 1 sayılı cetvele tabi personelin maaş adaletsizliğini gideren düzenlemenin iptali, Memur-Sen?in konuyu takibi sonucu üst komisyonda giderilmişti.

Tasarının Genel Kurul?da Kabul Edilmesiyle Meydana Gelecek Değişiklikler için aşağıdaki linki tıklayınız

http://www.memursen.org.tr/haberdetay.php?fide=2144

daha detayı ise üstte yer alan lintedir..........saygılar..........

haber kaynağı:memur-sen.com

seham
Şef
15 Ocak 2011 00:31

Arkadaşlar lütfen üslüplarımıza biraz dkkat edelim.Zaten çoğu insanlar bizlerin ağızlarına bakıyor "aman bir laf çıksa ya da birşey yapsa da elimizde malzeme olsa" diye.Aman biz bunlara bu fırsatı vermeyelim.Biraz dikkat edelim arkadaşlar.

tunciy
Genel Müdür
15 Ocak 2011 00:54

BU tarz bir üslupla soru sorarak da bir başlık açılmamalı, bu da bize yakışmaz, editörler lütfen gereğini yapsın.

Aslında başlık açılmadan editörlerin denetiminden geçsin, sonra başlık yayına girsin, "hani ne oldu, yaaa gördünüz mü, işte bak hikaye" gibi bir tarzda başlık açarsanız en yumuşak bu kadar cevap verilebiliyor.

ahsen_ank
Şube Müdürü
15 Ocak 2011 09:25

kimseyle ağız dalaşına gircek değilim özellikle tunciy senle hiç değilim... aynı şeyleri yazıp durmuşsunuz 45 lira pirim diye imam olarak sana ne getirdi bu yasa ne getircek onu söyle bana güzel kardeşim.. şunu da unutma sen daha bu formda yokken biz vardık burda biz araştırdık biz mücadele ettik.. diyanetten sen daha bu memurlar net forumda bizim varlığımızdan bile haberdar değilken biz haberdar ettik.. bilen bunu bilir kardeş ama sen bilmezsin... yaradan kalbine göre versin daha da cvp vermem sana... vesselam..

tunciy
Genel Müdür
15 Ocak 2011 09:46

ah ah ne kadar da güzel örnek oluyorsunuz, "sen bilmezken ben bilirdim", ne kadar bildiğiniz başlıktan belli işte.

Kaldı ki, ilk ve en doyurucu cevabı da ben vermişim size, demek ki neymiş, herkesi muhatap alıp cevap vermeye, yardımcı olmaya kalkarsan sen de gün gelir, onların seviyesiyle bir anılırmışsın. Teşekkür ederim bir şey daha öğrettiğiniz için...

ahsen_ank
Şube Müdürü
15 Ocak 2011 10:10

yolun bahtın açık olsun...

cumbul
Aday Memur
15 Ocak 2011 10:54

MADDE 78- 657 sayılı Kanunun 101 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

?MADDE 101- Günün yirmidört saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan memurların çalışma saat ve şekilleri kurumlarınca düzenlenir.

Ancak, kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından önce ve her hâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından itibaren ve doğumdan sonraki bir yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez. Özürlü memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez.?

1- Kurumların, Günün 24 saatinde devamlılık gösteren (sağlık, güvenlik, din hizmetleri ve benzeri) hizmetleri yürüten memurların çalışma saat ve şekillerini düzenlerken Devlet Personel Başkanlığı?nın onayını alma zorunluluğu kaldırılmaktadır.

aretias
Kapalı
15 Ocak 2011 19:14

cumbul hocam tasarı metninde 24 saat çalışan memurlara haftada 2 gün izin verilecek diye bir şey yazıyomu yazıyosa ben neden görmüyorum...

kurumlarınca belirlenecek diyo siz gerçekten 3-5 kuruş paradan başka bir şey çıkacağına inanıyomusunuz ben inanmıyorum...

ama inşaallah yanılırım haftada 2 gün izin verirler bunu en çok isteyenlerden biri benim para istemiyorum sadece korkusuzca cocuğumla 1-2 gün kafa dinlemek istiyorum dediğim gibi inşaallah yanılırım ...

NOT: hocalarım her şey para diildir ne getiriyo denildiğinde parasız kısımlarını sayarsanız sevinirim her şeyden önce insanca yaşamak gelir...

ahsen_ank
Şube Müdürü
15 Ocak 2011 21:48

sevgili kardeşim editör öncelikle sana teşekkür ederim.... ikincisi şudur arkadaşlar.şahsi düşüncem şu parada pulda gözümüzün olmadığını düşünüyorum özellikle yeni nesil imamlar olarak.sorun şu en basitinden şuan haftada birgün iznin var.onu da kullanabilmen için o gün yerine bakcak birinin bulunması gerekiyo eğer başka biri yoksa benim yaşadığım gibi müftü bey hoca efendi kusura bakma hafta izni kullamazsın.resmi izin alcan ee yerine bakacak kimse var mı yok .adın üzerinde memursun ama yeri geliyor resmi hakkın olduğu halde izin yıllık izin bile kullanamıyorsun.buna karşıt görüşü olan var mı?itirazı olan.. resmi memursun resmi dini bayramda görevdesin herdaim görevdesin.. madem öyle bizim sıfatımız memur olmasın.. memurun haklarından faydalanamıyoruz.. tamam sabah yatsı mesai konusunda hak veriyorum.zaten imamlardan kimsenin bunu isteyeceğini sanmıyorum.. çok şey istiyoruz hafta sonu tatili tamam çooook çooook istiyoruz çok görülüyo tamam haklısınız. bayramda bile ailemizden anamızdan babamızdan uzaktayız.. imam ız işte.. bukadar.. diyorum ya memur değiliz çünkü memurda olması gerekenler müftülerin işine gelince memursun.. konu biz olunca memur değiliz...

ahsen_ank
Şube Müdürü
17 Ocak 2011 23:41

durum bundan ibaret...

18 Ocak 2011 08:55

bu torbadan bi halt çıkmaz

Süleyman UYGUN
Aday Memur
18 Ocak 2011 14:19

NEDİR BU TORBA YASA BİZİM İÇİN BİR ŞEY OLACAĞINI ZANNETMİYORUM

fuzuli06
Daire Başkanı
18 Ocak 2011 14:58

şuan son durum nedirbilen var mı acaba.mecliste halagörüşülüyormu bu yasa acaba?

vekil_imamTS
Genel Müdür
18 Ocak 2011 15:51

hazırcı olmayın kardeşim açın internet haberlerine bakın takip edin daha sayfanın başında koydum torba yasasının son durumunu hiçmi takip etmiyosunuz yoksa dalgamı geçiyosunuz,sizinkisi armut piş ağzıma düş,lütfen bu kadar hazırcı olmayın sonradan zarar edersiniz...............saygılar..............

muhayes
Aday Memur
27 Ocak 2011 19:09

ahsen arkadaş öncelikle teşekkürler

Bende senin gibi düşünüyorum sözde adımız memur ama hiçbir haktan yararlanamıyoruz tek dileğim bu torba yasanın bir an önce mecliste kabul edilmesi

muhayes
Aday Memur
27 Ocak 2011 19:24

ha bu arada şubatın 10 una kadar mecliste görüşülecek

camici
Aday Memur
01 Şubat 2011 19:23

arkadaşlar varmı gelişme mecliste hangi madde görüşüldü bilgisi olan var mı?

shafi
Memur
01 Şubat 2011 21:22

ya şu imamları anlamakta çok zorlanıyorum....

iran lidaeri rıza pehlevi şöyle demiştir: benim en büyük hatam din adamlarını maaşa bağlayamam olmuştur.eğer bende onları maaşa bağlasaydım devrim islam devrimi olmazdı..

işte siz imamlarada torba yasadan size gelecek (en fazla )50-100 tl için ağzınızn salyası akıyor

eğer bugün ezanı türkçe okuyanı ekstra 150 tl fazla verilecek dese imamların büyük bür kısmı önce buna uygun fetva bulurlar daha sonra birbirleriyle yarışırlar..

torba yasayı açın iyi bi şekilde okuyan:

amir uygun görmezse sizi 6t aylığına istediği yere sürgün edebilecek...ama bunun sizin için bi öenemi yok yeter ki para versinler...

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi