Editörler : Pangaea
08 Temmuz 2010 23:52

FORMASYON ( ÖZEL ÜNİVERSİTE )

arkadaşlar ben fizik mezunuyum ve not ortalamam 2.44 şu durumda devlet üniversitelerinde formasyon almam imkansız gibi danıştay iptal etmediği sürece..sanırım özel üniversiteler yök ün bu son yönetmeliğine uymuycaklar formsyon alabilceğimiz özel üniversiteleri burdan paylaşsak yardımcı oluruz birbirimize..ağustos ayında başvurular başlıyor..ayrıca özel üniversitelerde mesela fizik mezunlarının matematik öğretmenliği içinde formasyon alabildiğini duymuştum maltepe üniversitesinde yapılıo die biliyorum bu konudada yardıma ihtiyacım var yani ben fizik mezunu olarak matematik öğretmenliği üstüne formassyon alabilirmiyim?

vulpeccula
Şef
08 Temmuz 2010 23:56

nerden bılıyosunuz bu kurala uymıcagını.aleslemi alıncakmış

??? bu bılgıyı nerden aldınız

garcia1905
Aday Memur
09 Temmuz 2010 00:05

yaklaşık 1 hafta olmuştur yeditepeyi aramıştım matematik öğretmenliği için not ortalaması koşulu koymamışınız bu yeni dönemdede böylemi olucak dedim sekreter böyle bişey yok yökün bu kararına uyucaklarınıda sanmam demişti...

sitesinde şuan yazan başvuru koşulları;

Başvuru için koşullar:

1. Matematik Bölümü mezunu olmak,

2. En az 60 ALES (SAY) puanı almış olmak,

3. Mülakat'ta başarılı olmak

Eğitim Süresi 1 yıldır. Başvurular Ağustos ayı içinde yapılır.

vulpeccula
Şef
09 Temmuz 2010 00:12

acaba bu formasyon icin mi bu yazıyı yazmıslar yoksa baska bısey ıcıde olabılır tezli felanda olbabılır

merve_nil
Memur
09 Temmuz 2010 00:45

ya ben öyle bi yazı göremedim

nerde var bu ilan acaba ve her bölümü kapsıyomu

garcia1905
Aday Memur
09 Temmuz 2010 01:11

bu güncel bi ilan değil ztn ama yinede yeditepenin sitesinden eğitim bilimleri ensitüsünden görebilirsin başvuru koşullarından..bu bi örnekti formasyon veren baya bi özel üni var başkent ünide verio diğer bölümlerde arayıp tek tek bilgi almak lazım sanırım

merve_nil
Memur
09 Temmuz 2010 19:47

peki hiç bu konuda özel üniversitelerle görüşen varmı arramızda

nese_mat
Şef
12 Temmuz 2010 13:36

arkadaslr ben maltepeyı aradım onlar vermıyceklermıs.yedıtepe ve baskentte yokun kararını beklıyormus...telefon acıp sordum

vulpeccula
Şef
12 Temmuz 2010 16:45

ben maltepeyı aradım verez yökün cvbını beklıyoruz dedılerr

kra_lice
Memur
12 Temmuz 2010 18:26

maltepe üni açsın ya,lütfeen :(((

garcia1905
Aday Memur
12 Temmuz 2010 19:47

yeditepeyi aradım aynen şunu söyledi artık ales şartı filan aranmıycak sertifikasyon şeklinde verilecek ama yök ün kriterleri neyse aynısı geçerli olacak dediler eğer yök 2.5 şartı koyarsa bizde koyucaz ve bunun dışına çıkmıycaz dediler:(( allhım nolursun şu yök e bi akıl fikir ver şu insanları madur bırakmasın :S ya ne var sanki daha öncede böyleydi maliyeyi bitirenleri bile öğretmen yaptılar biz fen edebiyatlıları neden formasyon alıp öğretmen olmamızı engelliyorlar:(

baileys_ksk
Aday Memur
12 Temmuz 2010 19:55

yeditepe üniversitesinin geçen yılki tek ders ücreti 912lira.bu yıl fiyatlar açıklanmamış henüz:)))))

safagülü
Kapalı
12 Temmuz 2010 23:01

gy-gk için 90 net iyimi

sener35
Daire Başkanı
13 Temmuz 2010 12:45

arkadaşlar kıbrıs üniversitesi formasyon ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?not ortalamam 2,59.notta sorun yok fakat koşulları nelerdir?harcı ne kadardır?paylaşırsanız çok sevinirim...

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi