Editörler : Pangaea
12345678910111213»

osmanşah
Memur
11 Şubat 2019 16:06

gitmeden de yapılabilir mi acaba telefonla arasak halledemezler mi ?

sonersonersoner, 5 yıl önce
iskura gitim ordan yaptilar tercihimi
11 Şubat 2019 16:18

yaparlar tc mi verdim tercih yapacağım ili söyledim 5 dk sürmedi yaptılar
osmanşah, 5 yıl önce

gitmeden de yapılabilir mi acaba telefonla arasak halledemezler mi ?

matrixnity
Aday Memur
11 Şubat 2019 16:21

ikamet dikkate alınır mı acaba

11 Şubat 2019 16:23

ben malatyadan yakındiye mardine basvurdum ikametgahın bi önemi yok.
matrixnity, 5 yıl önce

ikamet dikkate alınır mı acaba

cres46
Memur
11 Şubat 2019 16:37

Tabiki öyle İBF dediğinizde içerisinde Muhasebe İşletme İktisat Uluslararsı Maliye Kamu vb bölümler oluyor ve dersler olarak baktığımızda en az 12 farklı ders görüyoruz. Mesela muhasebe dediğimizde Ticari Maliyet Finansal vb var bu ne demek bu adam bunun eğitimini almış demek. Benim aslında serzenişim bunca yıl tecrübem var aynı zamanda İngilizce İktisat mezunuyum (diğer arkadaşa cevabı vermiş olayım) Ama hem bu bölümlere başvursak bile birileri saçma sapan bölümlerden gelip hoop önümüze geçiyor! Keza ben Vergi, şirketler, borçlar vb hukuk eğitimide aldım ancak neden İktisat mezunuyum diye Hukuk alanında ne iş yapabiliyorum ne de böyle bir ilan açıldığında başvuru bile yapamıyorum bırakın mülakat aşamasına geçmeyi. Bu yüzden İBF diyip smile bıraktım.

osmanşah, 5 yıl önce

hocam bence o şekilde düşünmemek lazım. Bende 3 senedir özel sektörde muhasebeci olarak çalışmaktayım ama işletme maliye iktisat gibi bölümlerin tamamında muhasebe dersleri verilmekte o bölümlerde okuyanların da başvurma hakkı olması daha mantıklı gibi sanki. Tecrübe olmayabilir belki ama hangimiz işe ilk başladığımız zaman tecrübeliydik ki. Elbet öğrenirler işi zaten öğrenemezlerse 2 aylık deneme süresi var işe son verilir ve yedeklerden birisi çağrılır.

osmanşah
Memur
11 Şubat 2019 16:53

başvuru yapabiliyorsunuz hukuk alanında. bu güne kadar idari hakimleri hep iibf mezunlarından alırlardı . şidmi bir kaç bölüm daha eklediler ama hala idari hakimlerin çoğunu iibf mezunlarından alıyorlar. Ama serzenişinizde haksız sayılmazsının ben ona bişey demiyorum ama önümüze geçen iibf mezunlarına değil mühedislik öğretmenlik gibi alanlardan bizim alanımaza girenlere karşı serzenişte bulunmalıyız bence

cres46, 5 yıl önce

Tabiki öyle İBF dediğinizde içerisinde Muhasebe İşletme İktisat Uluslararsı Maliye Kamu vb bölümler oluyor ve dersler olarak baktığımızda en az 12 farklı ders görüyoruz. Mesela muhasebe dediğimizde Ticari Maliyet Finansal vb var bu ne demek bu adam bunun eğitimini almış demek. Benim aslında serzenişim bunca yıl tecrübem var aynı zamanda İngilizce İktisat mezunuyum (diğer arkadaşa cevabı vermiş olayım) Ama hem bu bölümlere başvursak bile birileri saçma sapan bölümlerden gelip hoop önümüze geçiyor! Keza ben Vergi, şirketler, borçlar vb hukuk eğitimide aldım ancak neden İktisat mezunuyum diye Hukuk alanında ne iş yapabiliyorum ne de böyle bir ilan açıldığında başvuru bile yapamıyorum bırakın mülakat aşamasına geçmeyi. Bu yüzden İBF diyip smile bıraktım.

11 Şubat 2019 16:58

bende iktisat mezunuyum muhasebe personeliyim işkurdan bilgisayarlı muhasebe belgesi artı bilgisayar programcılığı artı bilgisayar işletmenliyi belgeleri de aldım artı kpss puanı demem oki hocam sadece o işi yapıyosun diye hak etmiyosun o kadroyu herkes iibf mezunu artık açık öretim saolsun.

cres46, 5 yıl önce

cres46
Memur
11 Şubat 2019 17:01

Aynı şeyi söylüyoruz. Hatta öyle alımlar yapılıyor ki Ön Lisanstan!!! Sürekli bir kargaşa ve çelişkiler var. Bu yüzden görüyoruz ki İBF mezunlarından oluşan işsiz ordusu var. Üzülüyorum bu sisteme gerçekten. Allaha şükür kendi işimi yapıyorum ama eş dost akraba veya ülkemizdeki yaştaşlarımıza büyük küçüklerimize bakıyorum yazık oluyor...

osmanşah, 5 yıl önce

başvuru yapabiliyorsunuz hukuk alanında. bu güne kadar idari hakimleri hep iibf mezunlarından alırlardı . şidmi bir kaç bölüm daha eklediler ama hala idari hakimlerin çoğunu iibf mezunlarından alıyorlar. Ama serzenişinizde haksız sayılmazsının ben ona bişey demiyorum ama önümüze geçen iibf mezunlarına değil mühedislik öğretmenlik gibi alanlardan bizim alanımaza girenlere karşı serzenişte bulunmalıyız bence

cnkmo
Şef
11 Şubat 2019 17:20

muhasebe ilanını bulamadım ne yazmamız gerkiyor arama kısmına

11 Şubat 2019 17:25

muhasebeci

cnkmo, 5 yıl önce

muhasebe ilanını bulamadım ne yazmamız gerkiyor arama kısmına

Sevim4567
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:01

muhasebe ve finansal yönetim mezunuyum bu ilana başvuru yapabilirmiyim acaba

sonersonersoner, 5 yıl önce

bende iktisat mezunuyum muhasebe personeliyim işkurdan bilgisayarlı muhasebe belgesi artı bilgisayar programcılığı artı bilgisayar işletmenliyi belgeleri de aldım artı kpss puanı demem oki hocam sadece o işi yapıyosun diye hak etmiyosun o kadroyu herkes iibf mezunu artık açık öretim saolsun.

Vyslozn
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:02

Maaşları hakkında bilgisi olan var mı veya nerden öğrenebiliriz

Sevim4567
Aday Memur
11 Şubat 2019 18:14

lisans muhasebe ve finansal yönetim mezunuyum başvuru yapabilir miyim

Sevim4567, 5 yıl önce

muhasebe ve finansal yönetim mezunuyum bu ilana başvuru yapabilirmiyim acaba

11 Şubat 2019 19:52

hangi fakulte
Sevim4567, 5 yıl önce

lisans muhasebe ve finansal yönetim mezunuyum başvuru yapabilir miyim

cnkmo
Şef
11 Şubat 2019 20:59

başka şehire başvuramıyoruz muhtemelen aynı şehirde ikametgah şartı var

Renginars
Aday Memur
11 Şubat 2019 21:24

Muhasebeci maaşı konusunda bilgisi olan var mı?

slsr8
Aday Memur
11 Şubat 2019 21:45

merhaba arkadaşlar muhasebeci ilanı için birden fazla şehre başvuru yapılabiliyor mu yoksa sadece bir tane ili mi seçebiliyoruz ?

serhat adak
Aday Memur
11 Şubat 2019 22:08

ne kadar saçma bir tercih listesi var anlayabilen bir yazabilir mi?

atanamayn
Aday Memur
11 Şubat 2019 23:28

Meslek bilgisi eşleştirilmedi diye başvurusu onaylanmayan var mı hiç?

ra05
Müsteşar Yardımcısı
11 Şubat 2019 23:42

Özgeçmiş bölümünde meslek bilgilerine muhasebeyide ekle tekrar başvur onaylanır

Toplam 353 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi